dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 14
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 268
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mariusz_Ch

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    ja moge polecic ekipe od ocieplen i tynkow Mariusz Czyż 515140956.
    Co prawda jeszcze nieskonczyli ale jestem z nich zadowolona. Nie trzeba ich pilnowac, zalatwia sobie sami material, konkretnie i na temat.
    Następnym razem proszę zaczekać do zakończenia robót,
    Nie trzeba ich pilnowac
    to powód że tak się stało, bo raz ekipa jest na białej liście a za jakiś czas na czarnej. ktoś kto nie przeglądał czarnej listy mógł by sobie zatrudnić takich partaczy

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mariusz_Ch

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Maggi Wysłany: Sro, 15 Listopad 2006 11:49 Temat postu:

    --------------------------------------------------------------------------------

    ja moge polecic ekipe od ocieplen i tynkow Mariusz Czyż 515140956.
    Co prawda jeszcze nieskonczyli ale jestem z nich zadowolona. Nie trzeba ich pilnowac, zalatwia sobie sami material, konkretnie i na temat.

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mariusz_Ch

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wysłany: Sro, 2 Maj 2007 12:14 Temat postu:
    Witam

    Chciałabym wszystkich bardzo przestrzec przed firmą AWANGARDA i panem MARIUSZEM CZYŻEM. Firma podobno specjalizuje się w wykonywaniu elewacji domów oraz dociepleń.

    Na początku sprawiają bardzo dobre wrażenie, bo robota idzie sprawnie, ja zamawiam jedynie materiały w wybranej przeze mnie hurtowni a firma odbiera sobie we własnm zakresie. Kolejna mylącą, pozytywną rzeczą jest to że sam pan Czyż chce podpisać umowę na wykonanie prac, w której to udziela gwarancji i rękojmi. I na tym etapie pozytywne rzeczy się kończą.

    Firma Awangarda miała wykonać mi docieplenie budynku, położenie tymku akrylowego w kolorze, wykonać cokół z płytek klinkierowych oraz jako prace dodatkowe, wylać mi taras oraz ganek.

    Po pierwszym odbiorze prac mieliśmy poważne zastrzeżenia do sposobu położenia klinkieru. Rzędy płytek falowały we wszystkich możliwych płaszczyznach. Ponad to, chyba z oszczędności, można było znaleść wmurowane ścinki płytek. Równiez sama elewacja nam się nie podobała, ponieważ przy parapetach nie było kątów ostrych, jak również na żadnych narożniku domu. Pan Czyż przyznał się do błędów i zobowiązał się do poprawy wszystkiego na własny koszt.

    W trakcie tych poprawek kontrolowaliśmy bardziej krytycznie prace i na bieżąco zwracaliśmy uwagę na nie zmieniający się stan naroży oraz na ciągle krzywe rzędy klinkieru. Dodatkowo nasz dom zaczynał nabierać różnych odcieni zeieleni.

    W końcu jednak zostaliśmy zaproszenie na ostateczny odbiór. Dom wyglądał znacznie gorzej niż po tym pierwszym odbiorze i dlatego też nie zgodziliśmy się na zapłacenie reszty wynagrodzenia ( rozliczaliśmy się za kolejne etapy). Pan Czyż już nie był taki miły jak dotychczas,ale po kłotni przyznał że to i owo trzeba poprawić. Tego samego dnia wieczorem otrzymaliśmy od niego telefon że przemyślał sprawę i że niczego nie będzie poprawiał, bo to nie jego wina, a my próbujemy go naciągnąć na darmowe pomalowanie domu. Dał nam czas na wpłatę reszty pieniędzy do godziny 12 następnego dnia, grożąc sprzedaniem faktur.

    Oczywiście nie zamierzaliśmy za nic więcej płacić. Naszym jedy błędem było to że wcześniej przyjęliśmy faktury. Tak cy inaczej zatrudniliśmy rzeczoznawcę który razem z kierownikiem budowy wypisał listę usterek i wysłał rządanie poprawienia usterek w terminie 14 dni. Na tej liście oprócz usterek zauważonych przez nas, pojawiły się dodatkowe takie jak krzywe ściany ( pan Czyż nie wie co to poziomica i na ścianach mamy doły) oraz to że poprawki tynku zostały wykonane tynkiem mineralnym i pomalowane ( farba spłynęła już następnego dnia), dodatkowo jeszcze na jednej ścianie mam położona fugę na klinkirze w znacznie jaśniejszym kolorze niż powinna być). W międzyczasie Pan Czyż poprosił jakiś bandziorów żeby "nakłonili" nas do zapłaty. Otrzymaliśmy telefony od osób mówiących w bardzo dwuznaczy sposób o "dogadaniu się " z panem Czyżem. Ponieważ nie posłuchaliśmy tych próśb pojawił się windykator. Osoba ta starała sie polubownie załatwić sprawę. W jego obecności Pan Czyż zobowiązał się do poprawienia wymienionych przez nas usterek w terminie 23.04-30.04.

    Na budowie pojawił się raz. Szacujemy że na jakieś 3 godziny po zdąrzył wylać posadzkę na tarasie ( miał poprawić również spadek tarasu w odpowiednią stronę ) oraz położyć trzy ktrótkie odcinki klinkieru na wykuszu. Klinkier został położony w sposób odpowiadający poprzedniemu standardowi, a sama elewacja pozostała bez zmian.

    My w między czasie ubezpieczyliśmy dom, wymieniliśmy zamki i zapłaciliśmy zaległą kwotę aby pozbyc się wibdykatora i mieć pełne prawo do rząda odszkowania w sądzie.

    Na dzień dzisiejszy mamy "zainwestowane" pieniądze w elewację domu i robociznę. Sprawę zgłosimy do sądu, żeby odzyskać nasze pieniądze i poprawić to co zostało spaprane.

    Tak czy inaczej omijajcie tego pana szerokim łukiem !!!!!


  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    Poszukuję dobrego elektryka z okolic Głogowa.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimki
    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał marco73ww
    co do budowy domu pod klucz moge polecic firme MARCODOM z Wrocławia tel 512 366 106, ale z tego co wiem terminy maja wolne na wiosne co do domow ale co do mieszkan to na zime cos sie znajdzie jakis wolny termin te
    Hehehe,świetna reklama,panu już dziękujemy.
    no a tak na powaznie, to ktos slyszal cos o tej firmie MARCODOM?
    Dokładnie, to jest reklama tego pana. Mnie chciał robić strop za 24 tysiące . Strop ok 70 mkw. Wmawiał mi, że jest 130 metrów. Po rozmowie telefonicznej pomijając kosmiczne ceny nie skorzystałabym z jego usług. I jeszcze ta nachalna reklama.

  6. #66

    Domyślnie

    strop z materiałem a nie sama robocizna!!!!!!!!! a to duza różnica!!!!

  7. #67
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Julya

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hej, dzisiaj odwiedziłam przyjaciółke na "roboczej" parapetówie (oficjalna juz niedlugo ). Ma przepiekny acz nie za duzy domek na maslicach, brakuje juz tylko mebli. Jest nieliczna znana mi osoba ktora jest zadowolna z wykonawcow, po prostu zrobili tak jak ona chciala, nie bylo zadnych poprawek, wszystko jest kosmetycznie dopieszczone. Wnętrza robił jej pan Marcin z firmy MARBUD z Oławy, podobno przesympatyczny i rzetelny człowiek, stwierdziła, ze moze go polecac bez problemu. Podała mi jego numer, bo szykuje mi sie większy remoncik mieszkania - 601 567 222. Mam nadzieje, ze uda mi się zapisać w jego terminarzu

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julya
    Hej, dzisiaj odwiedziłam przyjaciółke na "roboczej" parapetówie (oficjalna juz niedlugo ). Ma przepiekny acz nie za duzy domek na maslicach, brakuje juz tylko mebli. Jest nieliczna znana mi osoba ktora jest zadowolna z wykonawcow, po prostu zrobili tak jak ona chciala, nie bylo zadnych poprawek, wszystko jest kosmetycznie dopieszczone. Wnętrza robił jej pan Marcin z firmy MARBUD z Oławy, podobno przesympatyczny i rzetelny człowiek, stwierdziła, ze moze go polecac bez problemu. Podała mi jego numer, bo szykuje mi sie większy remoncik mieszkania - 601 567 222. Mam nadzieje, ze uda mi się zapisać w jego terminarzu

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał marco73ww
    strop z materiałem a nie sama robocizna!!!!!!!!! a to duza różnica!!!!
    Taka różnica, że u mnie strop z materiałem wychodzi 10 tyś. A przy tym wydaje mi się, że na białą listę my inwestorzy wpisujemy wykonawców, którzy się u nas sprawdzili, a nie polecamy samych siebie szukając zleceń. Ten sam strop miał u nas robić pan Przestrzelski. Nie doszło do tego jedynie z powodu zmiany naszych planów. Niemniej według nas bardzo sensowny człowiek, znający sie na rzeczy i naprawdę przystępny cenowo. Polecam.

  10. #70

    Domyślnie

    Potrzebuję dobrych tynkarzy oraz kogoś do schodóworaz inne ekipu do wykończeniówki. Czy ktoś z was może mi polecić sprawdzone ekipy z okolic Oławy, Wrocławia. Za pomoc z góry dziękuję.

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrew2198

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Polecam firmę brukarską, bardzo solidni, robili u mnie zgranitu podjazd i taras -
    tel. 509845632

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    Cytat Napisał Pitpiotr
    "WNIOSEK O ORZECZENIE ZAKAZU PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
    Robert Grabowski"
    po tym poście trudno Pana, Pana firmę oraz postępowanie traktowac poważnie
    O ŻESZ KURDE ! Świat jest mały. Z "kolegą" (cudzysłów celowy) Robertem razem żeśmy do szkół (a konkretnie do jednej klasy w IV LO w Sosnowcu).

    A teraz serio, acz ogólnikowo: nie polecam tego człowieka ani jego "firmy". Dla zainteresowanych szczegóły na priv.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  13. #73

    Domyślnie

    Może ktoś z Was poleci mi kogoś z Legnicy, kto podejmie się naprawy więźby dachowej po poprzedniej ekipie?
    Samochód to tylko pudło rezonansowe

  14. #74

    Domyślnie

    Może ktoś mi poleci ekipę do fundamentów na koniec września, początek października w okolicach Jelcz-Laskowice.

    Dziękuję z góry

    Darek

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Older
    Może ktoś z Was poleci mi kogoś z Legnicy, kto podejmie się naprawy więźby dachowej po poprzedniej ekipie?
    poprawiona ? ....mozesz nam zdradzic co bylo zle zrobione ?

  16. #76

    Domyślnie

    cos zamilkło na tym poscie...?? older czy twoja więźba jest juz poprawiona??

  17. #77

  18. #78
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bodik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    4

    Domyślnie biała lista wykonawców

    popieram tą idee bo mam problemy ze znalezieniem a i dalej jakością pracy tych misiów
    ze sprawdzonych na razie mogę polecić:
    - płyty g-k
    - elewacje zewnętrzne
    - kafelki
    bracia Adam i Jerzy Basaraba - 662-524-069
    Dolny Śląsk

  19. #79

    Domyślnie

    Szukam kogoś do tynków zewnętrznych. Ale takiego naprawdę godnego polecenia. Nie wiesz ile bierze polecany przez Ciebie?

  20. #80
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    LOL

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jestem pierwszy raz na tym forum.Super sprawa z tymi białymi i czarnymi listami.Ja mogę z czystym sumieniem polecić firmę REMOBUD Bogusław Bryła z Lutyni k/W-wia.Robił remont u moich znajomych,potem ja go wziąłem do wykonczenia domu.Od suchej zabudowy po kafle,malowanie,podłogi.Bardzo dobry fachowiec,wykształcony budowlaniec,zna się na rzeczy,jak robi to myśli,wiele ciekawych pomysłów nam podpowiedział na które nawet projektantka nie wpadła.Zaproponował nam np. dołożenie gniazdek elektrycznych w kuchni i salonie,co okazało się strzałem w dziesiątkę.Ma świetną ekipę,żadnych butelek po piwie,brudu,dewastacji.Żadnych poprawek.Facet bardzo konkretny i rzeczowy.Szanuje cudze mienie.Trochę na niego czekałem,ale było warto.Zero stresu przynajmniej z wykończeniówką.Polecam.

Strona 4 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony