dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 98 z 98
  1. #81

    Domyślnie Wieje z gniazdek co zrobić

    Wieje mi z gniazdek, co zrobić? Słyszałem, że można piankę montażową w maksymalnie dużej ilości psiknąć do gniazdka, czy to zda egzamin? i przede wszytkim czy to jest bezpieczne, w sensie w przypadku pożaru czy taka pianka się łatwo nie pali?

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Wtyknąc kabel do gniazda dziurki znikną.

    Swoją drogą może byś opisał konstrukcje ściany ?

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    NieJan

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Wtyknąc kabel do gniazda dziurki znikną.
    Niby to tylko forum budowlane, ale po co używać imiesłowów, kiedy się tego nie umie? Jest przecież tyle innych sposobów budowania zdań, a ludzie na forach i w telewizji co chwila używają niepoprawnie imiesłowów przysłówkowych współczesnych.

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Może dlatego że to forum o budowaniu domów nie zdań.

  5. #85

    Domyślnie

    Ściany to bloczki silikatowe, wieje z 1 gniazdka położonego obok drzwi tarasowych. Nie wiem czy nie ma to związku z tym, że niedaleko tego gniazdka jest zrobione też jedno gniazdko na zewnętrznje stronie domu - przy ogródku (jest wprawdzie zasłonięte osłonką, ale może to być przyczyna?) Z pozostałych gniazdek nie wieje.

  6. #86

    Domyślnie

    Dziś uszczelniałem gniazdka. Mimo ze elewacja zrobiona to z gniazdek wiało. Nigdy więcej porothemu

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał NieJan Zobacz post
    Niby to tylko forum budowlane, ale po co używać imiesłowów, kiedy się tego nie umie? Jest przecież tyle innych sposobów budowania zdań, a ludzie na forach i w telewizji co chwila używają niepoprawnie imiesłowów przysłówkowych współczesnych.
    "Wtyknąć" to nie jest żaden imiesłów przysłówkowy.
    To niepoprawnie użyty czasownik w bezokoliczniku "wetknąć".
    Nie warto się wymądrzać gdy samemu nie umie się rozpoznać imiesłowu od bezokolicznika

    Imiesłów przysłówkowy współczesny brzmi: wtykając.
    Imiesłów przysłówkowy uprzedni: wetknąwszy.
    Imiesłów przymiotnikowy czynny: wtykający.
    Imiesłów przymiotnikowy bierny: wtykany.

  8. #88
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar schizo85
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-213
    Posty
    424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martin5 Zobacz post
    "Wtyknąć" to nie jest żaden imiesłów przysłówkowy.
    To niepoprawnie użyty czasownik w bezokoliczniku "wetknąć".
    Nie warto się wymądrzać gdy samemu nie umie się rozpoznać imiesłowu od bezokolicznika

    Imiesłów przysłówkowy współczesny brzmi: wtykając.
    Imiesłów przysłówkowy uprzedni: wetknąwszy.
    Imiesłów przymiotnikowy czynny: wtykający.
    Imiesłów przymiotnikowy bierny: wtykany.
    Ale zdajesz sobie sprawę że to forum budowlane a nie filologi polskiej?
    Z241 104,77 m2 parterowy, OZC: 3.8kW, 53kWh/m2/rok dla -20/22. WM Onyx Dream, PC PW Panasonic 7kW, 100% podłogówka.
    Dziennik budowy z komentarzami

    2015/16 - 2058kWh CO+CWU+Chłodzenie - 631zł; CO - 1386kWh/424zł
    2016/17 - 2726kWh CO+CWU+Chłodzenie - 800zł; CO - 1927kWh/573zł

  9. #89

    Domyślnie

    ^^ Jasne, że tak. Czasem jednak warto zatrzymać się w tym biegu z kielnią w ręku. W końcu my nie gęsi i po polsku wypada umieć pisać.

  10. #90

    Domyślnie

    Mimo wszystko warto się trzymać pewnych szkolnych zasad
    Szukajcie, a znajdziecie

  11. #91
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Jak może z gniazdek wiać ??? Przecież cegla to tylko "ruszt" i jaka by nie była to dająć na to styro to wtedy musi być szczelnie

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W Porothermie wieje, jeśli tylko jest drobna nieszczelność w strefie cokołowej, np przy listwie startowej. A jest bardzo często. Szczególnie przy ścianie 1W kiedy część pustaka wystaje poza ścianę fundamentową, aby zrobić uskok.
    Wieje, kiedy kable idą w peszlach przez nieogrzewane poddasze, albo w posadzce. wtedy i styro nic nie daje

    Jak mieszkałęm w domu z Porothermu 44cm - ściana 1W, to w kuchni nad komodą miałem rząd czterech gniazdek i przy -15C na zewnątrz wiało tam tak, że jak się pod nimi postawiło Żywca, to po 30 min pokazywał znaczek, że temperatura idealna do sporżcia
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W Porothermie wieje, jeśli tylko jest drobna nieszczelność w strefie cokołowej, np przy listwie startowej. A jest bardzo często. Szczególnie przy ścianie 1W kiedy część pustaka wystaje poza ścianę fundamentową, aby zrobić uskok.
    Wieje, kiedy kable idą w peszlach przez nieogrzewane poddasze, albo w posadzce. wtedy i styro nic nie daje

    Jak mieszkałęm w domu z Porothermu 44cm - ściana 1W, to w kuchni nad komodą miałem rząd czterech gniazdek i przy -15C na zewnątrz wiało tam tak, że jak się pod nimi postawiło Żywca, to po 30 min pokazywał znaczek, że temperatura idealna do sporżcia
    Może by tak celowo zostawiać takie naturalne lodówki? Idealne na żywca, czy coś pochodnego.
    A do baru to już w ogóle. Nic lepszego nie ma, chłodziarka do trunków napędzana ceramiką ścienną.

  14. #94

    Domyślnie

    Pewnie wieje dlatego, bo gniazdko akurat wyszło na pióro wpuście pomiędzy pustakami. U mnie też tak jest w kilku miejscach, dlatego zamierzam, przed robieniem elewacji zakleić te szczeliny od zewnątrz zaprawą lub pianką.

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radetzky
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-750
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak mieszkałęm w domu z Porothermu 44cm - ściana 1W, to w kuchni nad komodą miałem rząd czterech gniazdek i przy -15C na zewnątrz wiało tam tak, że jak się pod nimi postawiło Żywca, to po 30 min pokazywał znaczek, że temperatura idealna do sporżcia
    No to gratulacje dla wykonawcy tego dzieła sztuki budowlanej. To pewnie kolejny który uwierzył, że jak stawia ścianę 1W, to może zapomnieć o stosowaniu izolacji Jak pustak wystaje poza obrys fundamentu, to obowiązkowo trzeba dać tam dodatkową izolację. Jeżeli ktoś tego nie robi, to mu będzie wiało.

  16. #96

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. Dom protherm + styropian. Wieje mi z gniazdek na parterze. Na pietrze nie wieje. Nie mam pustakow wypuszczonych za obreb muru, wiec nie wieje mi przez taka sytuacje. Wieje mi z wszystkich gniazdek znajdujacych sie na zewnetrzenej scianie, ale z jednego nie... zachodze w glowe dzie jest dziura. Kable mam prowadzone nie w peszlach ale przyklejone do scian (jedynie miedzy gniazdkami po podlodze peszelem, ale do samego gniazdka juz bez peszla). Jedynie co mi przychodzi do glowy - to ze moze styk styropianu ocieplajacego dom i wychodzacego z ziemi (ocieplenie piwnicy) jest nieszczelne? Mam tez styropian 12 na calym domu, ale przy ziemi 10. Sprawdzalem lączenie 12 i 10 -wyglada dobrze na oko.. czy badanie termowizyjne moze pomoc? oczywiscie moge od srodka zapianowac puszki lub wylozyc wata --ale nie zmieni to faktu ze powietrzeb bedzie oziebialo sciany....... czy ktos rozwiazal ten problem jakos u siebie??

  17. #97
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikstek Zobacz post
    Mam ten sam problem. Dom protherm + styropian. Wieje mi z gniazdek na parterze. Na pietrze nie wieje. Nie mam pustakow wypuszczonych za obreb muru, wiec nie wieje mi przez taka sytuacje. Wieje mi z wszystkich gniazdek znajdujacych sie na zewnetrzenej scianie, ale z jednego nie... zachodze w glowe dzie jest dziura. Kable mam prowadzone nie w peszlach ale przyklejone do scian (jedynie miedzy gniazdkami po podlodze peszelem, ale do samego gniazdka juz bez peszla). Jedynie co mi przychodzi do glowy - to ze moze styk styropianu ocieplajacego dom i wychodzacego z ziemi (ocieplenie piwnicy) jest nieszczelne? Mam tez styropian 12 na calym domu, ale przy ziemi 10. Sprawdzalem lączenie 12 i 10 -wyglada dobrze na oko.. czy badanie termowizyjne moze pomoc? oczywiscie moge od srodka zapianowac puszki lub wylozyc wata --ale nie zmieni to faktu ze powietrzeb bedzie oziebialo sciany....... czy ktos rozwiazal ten problem jakos u siebie??
    A jak masz zabezpieczoną pierwszą warstwę pustaków? Jest tam rozłożona folia izolacyjna? To niekoniecznie musi być "wianie" z zewnętrz, ale po prostu zimne powietrze zaciągane z fundamentu. Na piętrze nie wieje, bo po drodze jest wieniec, więc to by się zgadzało...

  18. #98
    Banned
    maciek_knap

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-002
    Posty
    72

    Domyślnie

    Też uważam, że podstawową przyczyną "wiania" jest podciąganie wilgoci z gruntu, czyli od fundamentu. Izolacja wygląda tak: https://www.youtube.com/watch?v=5lxPghCxOIs

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony