dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 193 z 245
Pokaż wyniki od 3.841 do 3.860 z 4887
  1. #3841

    Domyślnie

    Cytat Napisał mczajka Zobacz post
    3 okno w pokojach na górze ... hmmm mam 2 i jest szklarnia szczególnie w pokojach od południa i zachodu. No może sprawdziło by się w trzecim pokoju (nad garażem od północy ???
    w sumie ja też mam po dwa oka i wszędzie jest mega jasno od północy mam tylko łazienkę na górze.
    Ostatnio edytowane przez sylwiap-w29 ; 15-06-2011 o 23:10
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  2. #3842

    Domyślnie

    Cytat Napisał mczajka Zobacz post
    Mam problem w pokojem nad garażem. Jest zimny. Nawet 3 stopnie mniej niż w tym nad salonem ... Mimo, że mam 20 cm styropianu na suficie w garażu i zimą mogłem tam (garaż) utrzymać nawet 8-10 st. (przy -20 st. mrozu) podłoga w tym pokoju jest zimna ... a tym samym i pokój. Czy też tak macie? Planuję w te wakacje docieplić wszystkie ścianki od strony pustki 5 cm styropianu a w tym nad garażem nawet 10 cm. Swoja drogą dla wszystkich, którzy planują budować ten dom. Dajcie u góry cegły 24 cm od strony dachu, a nie 12 cm jak proponują w projekcie ... koszt niewielki a będzie cieplej ...
    hmm, akutat ten pokój nad garażewm będzie u nas od zachodu i planujemy tam właśnie naszą sypialnię a czy będzie zimno to dowiem się prawdopodobnie już przyszłej zimy.
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  3. #3843

    Domyślnie

    Cytat Napisał mczajka Zobacz post
    no i obcy będą "łazić" po Twojej łazience
    A po twoim WC nie będą?
    Gdybym miała w domu jakieś biuro czy coś w tym stylu to oczywiście byłby to dobry pomysł, natomiast moi goście spokojnie mogą wchodzić do mojej łazienki - nie jest to dla mnie problem bo nie są to obce osoby. Poza tym przewiduję raczej górną łazienkę jako prywatną.

    Ty uważasz, ze takie rozwiązanie jest lepsze ja tak nie uważam, ale nie ma to większego znaczenia ponieważ każdy dostosowuje projekt do swoich potrzeb. Ja jestem ciekawa co kto zmienił u siebie, bo może mi to pomóc w podjęciu różnych decyzji, natomiast żadnego znaczenia nie ma dla mnie fakt, że komuś jest tak wygodniej. Mi może nie być

    Wyjścia na taras przy kominku też likwidujemy, podobnie zewnętrzny grill.
    _______________
    Niewielki M05aL

  4. #3844

    Domyślnie

    sarbela bo właśnie każdy dostowosuje projekt i pomieszczenia do własnych, indywidualnych potrzeb ... niby projekt ten sam, ale jednak mieszkańcy inni ... my akurat ten pokoik na dole przeznaczyliśmy dla Mamy, która będzie miała swoją prywatną łazienkę, dlatego to WC zostawiliśmy ale gdyby pokój na dole miał być np. biurem, to absolutnie nie robiłabym WC na dole, bo wystarczyłaby nam jedna łazienka na dole
    Ostatnio edytowane przez sylwiap-w29 ; 15-06-2011 o 23:09
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  5. #3845

    Domyślnie

    Pisząć o biurze miałam na myśli miejsce do którego przychodzą prawdziwi "obcy" i czekają, i siusiać im się chce heheh.

    Ehhh. Najfajniej byłoby zobaczyć domek na żywca, bo czasem zmiany na papierze albo w wyobraźni mogą wyglądać zupełnie inaczej niż po realizacji.
    _______________
    Niewielki M05aL

  6. #3846
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mczajka

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    31

    Domyślnie

    ALE ja z Tobą nie dyskutuję Twój dom ... Mnie się sprawdza więc tak napisałem ...

  7. #3847
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mczajka

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał sarbela Zobacz post
    A po twoim WC nie będą?
    ciach
    Wyjścia na taras przy kominku też likwidujemy, podobnie zewnętrzny grill.
    Ja z Tobą nie dyskutuję. Napisałem jak mnie sie sprawdza ... i wsio.
    Do mojej łazienki nikt nie wchodzi bo zostawiłem WC ... sprawdza się szczególnie jak przewala mi się przez dom chmara dzieciaków sąsiadów

  8. #3848

    Domyślnie

    A z dzieciakami to racja Nie pomyślałam o tym w ten sposób.

    Z innej beczki - tekst właściciela firmy bud., wyceniającego robociznę: "Strasznie trudny dach, będzie kosztować 30 tys." Nie powiem szczęka mi opadła - to ponad 100% więcej niż w kosztorysie muratora. Poszukamy jednak specjalisty od dachów niech się wypowie.
    _______________
    Niewielki M05aL

  9. #3849
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mczajka

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    31

    Domyślnie

    To z czego ten dach u Ciebie ma być ?? Wyceniałem w Bydgoszczy w 3 firmach i wszędzie wyszedł grubo ponad 50 tyś. Same okna dachowe (velux) to 6x1400 + wyłaz + okno w łazience wyłszło 11 tyś. A dach ma blisko270 mkw. Ja mam ceramiczną dachówkę, metalowe rynny, nie mam deskowania ... Już chwytam - robocizna 30 tyś. Mnie dach z robocizną wyszedł 62 tyś. w 2009 r.

  10. #3850

    Domyślnie

    U mnie dach 60 tys. październik 2009
    Projekt Niewielki M05bL

  11. #3851

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anndzia Zobacz post
    U mnie dach 60 tys. październik 2009
    u mnie 65 tys. zima 2009/2010 ale wszystko razem materiał, robocizna, okna dachowe itd... w tym robocizna chyba 19 tys.
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  12. #3852

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwiap-w29 Zobacz post
    u mnie 65 tys. zima 2009/2010 ale wszystko razem materiał, robocizna, okna dachowe itd... w tym robocizna chyba 19 tys.
    No tak to w całości wychodzi. U mnie w tym około 30 tys to sam materiał:blachodachówka, rynny okna, oprócz tego robocizna.
    A reszta to drzewo plus robocizna więźby, następnie materiał na kominy plus robocizna kominów.

    Cytat Napisał mczajka Zobacz post
    Mam problem w pokojem nad garażem. Jest zimny. Nawet 3 stopnie mniej niż w tym nad salonem ... Mimo, że mam 20 cm styropianu na suficie w garażu i zimą mogłem tam (garaż) utrzymać nawet 8-10 st. (przy -20 st. mrozu) podłoga w tym pokoju jest zimna ... a tym samym i pokój.
    Tego się też obawiam, ale poczekamy do zimy.
    Projekt Niewielki M05bL

  13. #3853

    Domyślnie

    mczajka a może jakaś relacja fotkowa Twojej chatki? please
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  14. #3854

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwiap-w29 Zobacz post
    u mnie 65 tys. zima 2009/2010 ale wszystko razem materiał, robocizna, okna dachowe itd... w tym robocizna chyba 19 tys.
    Mowa była właśnie o samej robociźnie - 30 tys. za robotę tylko, bez materiałów.
    _______________
    Niewielki M05aL

  15. #3855
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mczajka

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    31

    Domyślnie


  16. #3856
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mczajka

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    31

    Domyślnie


    październik 2008

    j.w.
    widoczna rura służy do doprowadzania powietrza z zewnątrz na parter - tania wersja "klimatyzacji" w upały +30 na zewnatrz "szło" z tej rury powietrze o tem. ok. +20 mam 2 takie rury Druga prowadzi na poddasze.

    widok od strony przyszłego tarasu


    kwiecień 2010
    Ostatnio edytowane przez mczajka ; 17-06-2011 o 10:02

  17. #3857

    Domyślnie

    Cytat Napisał sarbela Zobacz post
    Mowa była właśnie o samej robociźnie - 30 tys. za robotę tylko, bez materiałów.
    Trochę dużo, może się jeszcze rozejrzyj? Ten dach nie jest wcale trudny, tylko ogromniasty
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  18. #3858

    Domyślnie

    mczajka domek wygląda bardzo zgrabnie chyba nie podnieśliście ścianki kolankowej?
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  19. #3859

    Domyślnie

    mczajka witamy następnego Niewielkiego : ) fajnie, że forum drgnęło. Co masz na dachu? Czy to RuppCeramika miedziana? Właśnie taki daszek od poniedziałku będzie się kładł u nas : ) Cena była bardzo przyzwoita, choć niezbyt podobają mi się końcowe gąsiory w kształcie muszelki... No ale cóż, budowa jedna wielka to sztuka kompromisu.
    To, że dach nie jest tani wiedzieliśmy, ale właśnie on nas urzekł. Dom jest jak dla nas - na prawdę przestrzenny - widać to dopiero po usunięciu stempli a poddasze wymiata - jest przytulne, z klimatem, aż szkoda oddać go dzieciakom (kusi nas, żeby je przejąć a dziewczyny umieścić na dole Dodatkowe okno było konecznością - po obu stronach domu bardzo blisko są ciut wyższe zabudowania - zyskamy perspektywę i doświetlenie.

    Na razie jeszcze "goły" Niewielki : )


    Wrzucajcie zdjęcia, to dla mnie straszna frajda oglądać Wasze poczynania budowlane : )

  20. #3860

    Domyślnie

    m&m Niewielki m05b ślicznie się zapowiada Wasz domek
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

Strona 193 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony