dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 244 z 373
Pokaż wyniki od 4.861 do 4.880 z 7458
  1. #4861
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie


  2. #4862
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Nic nie powiem bo musiałabym brzydko mówić

    W stolycy pełno jezdoków na wypasionych rowerach totalnie po ciemaku jeżdżących a ścieżki rowerowe tak usytuowane, że ni jak wyjechać na ulicę się nie da - albo na ścieżce albo na jezdnię. I to lepiej widać auto bo choć na światłach jedzie (przynajmniej powinno) a rowerzysta cichcem, niewidoczny, nawet w dzień w cieniu drzew.... masakra


    bardzo współczuję tego spotkania

  3. #4863
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    O niewidoczności rowerzystów to nawet nie wspomnę, bo też musiałabym brzydko się wyrażać
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  4. #4864
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Przykro mi...

    ale cóż... musimy się nauczyć żyć z rowerzystami...

    Pamiętam jak naście lat temu w Monachium się dziwiłam jak oni mogą tak jeździć... pacz pan i do nas zaraza dotarła

  5. #4865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Mi rowerzyści nie przeszkadzają, mi przeszkadza ich brak wyobraźni w niektórych sytuacjach. Ale ... o czym ja mówię, toż my, Polacy wyobraźnią i zdrowym rozsądkiem to się raczej szczycić nie możemy ....
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  6. #4866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    mi rowerzyści też nie przeszkadzają, ba przecież i ja dużo jeżdżę, latem do pracy częściej na rowerze, niż samochodem jadę. Ale te przepisy są nieporozumieniem. Po pierwsze dojazd do ulicy ze ścieżką - najpierw puścić pieszych, OK, potem dwukierunkowa ścieżka i rozpędzone rowery a za nimi od razu rozpędzone samochody. Pół biedy, jak jest to rozdzielone i da się przejechać po kolei pasy, ścieżkę a potem patrzeć na samochody. I pół biedy, jak ścieżka jest dobrze widoczna. Schody zaczynają się, jak jest wszystko w kupie lub jak nic nie widać. Mam taki wyjazd koło siebie - mała choć ruchliwa uliczka łączy się z dużą, po obu stronach wyjazdu betonowy płot i żeby cośkolwiek zobaczyć trzeba wjechać na ścieżkę rowerową.
    Nie jestem przeciw rowerom ale bezmyślności naszych urzędników. Porobili ścieżki, bo jest presja. Ale głupio i w miejscach zupełnie bez sensu. W połączeniu z pierwszeństwem przejazdu i bezmyślnością rowerzystów daje już efekt wzrostu liczby wypadków. Przy tym wszystkim Łódź jest ciasna, ulice zakorkowane i w tym wszystkim pętają się rowery, które wymuszają jazdę 20/godz. Albo wyprzedzanie poza granicą ryzyka. Niech zamkną centrum dla samochodów i będziemy wiedzieć, na czym się stoi. Tylko wtedy by musieli poprawić komunikację miejską, no i władzuchna nie mogłaby do pracy limuzynami dojeżdżać. Zgroza...
    Kto mieszka w dużym i ciasnym mieście, ten mnie zrozumie
    A poza tym ja się pytam - dlaczego jak ja stoję w korku, to rowerowi wolno przejeżdżać w tłumie i samochodów na przód? jak jedzie ulicą, to też powinien stać. Bo zwykle przeciskają się a potem cała kolejka ich znowu wyprzedza! Dlaczego nie obowiązują ich przepisy, które obowiązują resztę???

  7. #4867
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Częściej jeżdżę na rowerze niż samochodem, ale choćby dla własnego bezpieczeństwa wolę nie utrudniać życia kierowcom. Fakt, że ścieżki rowerowe są często całkiem bez sensu budowane, bo mają być, ale jak najmniejszym kosztem, a nie z jak największym sensem. Są rowerzyści, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem (co nie zawsze znaczy to samo), są kierowcy, którzy szanują dwukołowych użytkowników dróg i są idioci na dwóch i na czterech kółkach. Do tego te nieszczęsne ścieżki, których jest za mało i często bez sensu poprowadzone. Lekko nie będzie...
    A może ktoś wie, dlaczego w Skandynawii rowerzyści czują się bezpiecznie i jeżdżą jak najmniej przeszkadzając kierowcom, ci natomiast nie wyprzedzają rowerzystów na muśnięcie lusterkiem, nie trąbią, nie włączają agresora na sam widok roweru? Kiedyś u nas tak będzie?

    Ewa, współczuję. Sama kiedyś o mało nie potrąciłam rowerzysty, który wyskoczył na jezdnię. Miał wprawdzie zielone, ale to było przejście dla pieszych, a nie ścieżka rowerowa. Byłaby to jego wina, ale ja bym zawału dostała i tak.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  8. #4868
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Prababka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.720

    Domyślnie

    Miałaś pecha,EZS i ...sporo szczęścia,że facetowi nic się nie stało.Współczuję,bo to jakiś ślad pewnie zostawia kierowcy na trochę
    Jeżdżę rowerem-nie trzeba dużego miasta na tak głupio poprowadzone ścieżki-co któraś wpuszcza na siebie prostopadle auto i rower(z pełnym brakiem widoczności (jak nie mur to żywopłot wysoki,gęsty).I jest jak u Ciebie:kierowca zobaczy rower wjeżdżając na przejście dla pieszych,poczeka na włączenie się do ruchu na głównej stojąc na przejściu,ścieżce i kawałeczku pasa o długości "niby trawniczka"

  9. #4869
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    To ja pozdrawiam, bo juz nic dodac nie mogę, wszystko powiedziane
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  10. #4870
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Nic nie piszę, bo jakiś pacjent mi grypę sprzedał i żyć mi się nie chce. Ledwie nogami powłóczę, mięśnie mnie bolą, kości i do bani. Siedzę w domu i nawet leżeć nie mogę, bo mnie wszystko boli. Byle do jutra, jutro już muszę być w 3 miejscach na raz więc na chorobę już czasu nie mam.

    A facet złożył o odszkodowanie za rower!!! Policja oglądała i rower był nieuszkodzony. Ale facet dostał od razu namiary od 3 rowerzystów, jak "walczyć" o swoje. Ciekawe, żona podpisała protokoł, że jedynym uzkodzeniem było otarcie na kierownicy. Za co odszkodowanie? Chyba mamy naciągacza?

  11. #4871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Skoro policja uszkodzeń nie stwierdziła, to może mu się nie uda. Mam nadzieję!
    Współczuję choróbska. U nas też coś łązi, dziewczyny po kolei chrypieć zaczynały. Małgosi przeszło, bo jutro wycieczka, więc miała motywację.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  12. #4872
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Jednak, skoro policja obejrzała i protokół podpisany, to chyba nici z tego "odszkodowania"...?
    Oby, mam też nadzieję!
    Zdrowszaś dzisiaj czy tylko na Gripexie...?
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  13. #4873
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie



    A z OC Twojego ? czy z Twojej kieszeni?
    A swoją drogą... to prawo nie jest OK dla wszystkich.. taki rowerzysta np chyba nie ma OC...
    Ale, że prawo nie jest OK to już wszystkie wiemy....

  14. #4874
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Szybkiego wyrochowania się życzę i cierpliwości ... Kto wie, czy nie będzie potrzebna w kwestii naciągacza .... Oby nie!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  15. #4875
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Grypa trzyma się świetnie, ja trochę gorzej. I tak mi przykro, bo 1. mam urlop. Po to, żeby się uczyć, ale przecież nie non-stop. Więc bym gdzieś prysnęła na rowerze a tu kicha 2. jest piękna pogoda, ogród macha do mnie wszystkimi gałęziami i chwasty radośnie się szczerzą a ja nic 3. nawet nauka mi nie wychodzi, bo oczy i mięśnie bolą. Nie jem gripeksu, bo on tylko mami dobrym samopoczuciem a choroba jest nadal. Siedzę zawinięta w polar, w grubyych skarpetach i z nosem w szklance z różnymi ziółkami owinięta rolką papieru do wycierania nosa a jak wstaje, to mnie zlewa pot. Byle do jutra, jutro będzie lepiej... tym bardziej, że muszę być w pracy
    Aaa i jeszcze jedno. JEM. Wszystko, co się nadaje do jedzenia. 2 paczki żelek. Kawał ciasta. Pół paczki kabanosów. Chooora jestem... buuu

  16. #4876
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Biedna Ewa, biedna ..... Jedz na zdrowie, nie żałuj sobie
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  17. #4877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Zdrówka... i oby ta grypa/przeziębienie poszło sobie precz...

    Smacznego
    Ja to sobie nie żałuję gdy jestem głodna.... bo inaczej zacznę się trząść...

  18. #4878
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    No ba - dlatego właśnie zapytałam czy zdrowszaś, czy tylko na Gripexie...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  19. #4879
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że już lepiej...

  20. #4880
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Współczuję grypska. Najgorzej jak nie można chorować z czystym sumieniem, bo jakieś zobowiązania wiszą nad głową.

    Co do rowerzystów, to ostatnio wyjachała mi na pasach rozpędzona mamusia z dwójką dzieci na rowerach. Pasy przy tymczasowym rondzie utworzonym z powodu remontu drogi, więc wiadomo, jeden bałagan. Wszyscy się pchają, trąbią, a ta z całym impetem z dziećmi pod koła. Szkoda gadać.

    I też mi wszystko w ogródku choruje.

Strona 244 z 373

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony