dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 251 z 373
Pokaż wyniki od 5.001 do 5.020 z 7458
  1. #5001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Dla połechtania i mojego ego też powiem, że jak mus to biorę kredyt i wtedy przynajmniej wiem, że coś mam, czego w życiu bym nie: kupiła, urządziła, zrobiła* (niepotrzebne skreslić). Do oszczędzania to ja talentu nie mam, na szczęście nie jestem w tym beztalenciu sama
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  2. #5002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    naszym jedynym chciejstwem, na ktore nas nie bylo stac byl dom, wiec niejako kredyt to byl mus. reszte staram sie kupowac z odkladanej kasy lub biezacej. oczywiscie sa "pewne rzeczy" ale te pozostaja jedynie w sferze marzen, ktore moze jakas dobra wrozka by spelnila albo 6 w duzej kumulacji lotto

  3. #5003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Tiaaa... "Pewnych rzeczy" to ja mam całkiem sporo!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  4. #5004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a ja wbrew pozorom nie za to kosztowne wielce

  5. #5005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Kredyt mamy tylko jeden - za to jaki!!!
    W związku z tym niczego więcej na kredyt nie kupujemy - nie ma kasy - nie ma zachcianki.
    Jest kasa - jest zachcianka.
    W związku z tym nie ma oszczędności...
    Zachcianki to głównie podróże.
    Podróże są takie, na jakie nas stać.
    W związku z tym są namiotowe i na własnym prowiancie.
    Ale są.
    W związku z tym nie ma oszczędności...
    No ale po co oszczędzać - żeby na starość pojechać raz do wielogwiazdkowego hotelu?
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  6. #5006
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Ale podróże namiotowe i na własnym prowiancie są super! Jeszcze jak się człowiek na siłę nie spieszy I nie mówię dlatego, że na lepsze mnie nie było nigdy stać, tylko takie najbardziej lubimy. Żeby jeszcze można było jak dawniej na dziko się rozbijać. Zawsze mnie wzruszało, jak przychodząc wieczorem na ukradkiem z ucha do ucha przekazywaną miejscówkę zastawało się przygotowane drewno na ognisko. Taki niepisany obyczaj, że poprzednik mając czas rano dbał o tego, kto skonany przybędzie wieczorem. I wbrew pozorom zero śmieci czy innych zanieczyszczeń. Etyka podróżnika

  7. #5007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    A czy ja twierdzę, że są złe? Dobre są. Chociaż czasem, w sytuacjach awaryjnych, lepiej by było mieć ten zapas, że można jakiś dach wynająć, albo zjeść w knajpie, kiedy się ugotować nie da. W niektórych miejscach mamy ten komfort, w innych (Skandynawia) nie...
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  8. #5008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Namiot to już nie dla mnie, jednak wolę coś bardziej stałego nad głową.
    Z przyjemnością na grillu czy ognisku od czasu do czasu przygotowałabym jakiś posiłek, ale generalnie uważam, że jak odpoczywać, to na całego, od kuchni też.
    No i lokalne smaki, sama ich nie przygotuję.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  9. #5009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Do namiotu chyba wrócę w przyszłym roku. Nie z oszczędności, ale bo lubię. Tegoroczny wyjazd był fajny, ale akurat dobrze trafiliśmy, było mało ludzi jeszcze. Ze strachem myslę, jakbym się umęczyła przy pełnym obłożeniu tego naszego domku. Nie będę ryzykować. Ludzie na polu namiotowym mi nie przeszkadzają, zwykle odwracam się od nich tyłem (namiotu). A gotowania nie cierpię i jak jadę bez męża, to po prostu nie jemy obiadów. Czasem rybkę, czasem pizzę a czasem gorący kubek albo kiełbasę w garść i też jest fajnie

    Potrzeby za to też mam ... drogie. Niewiele ale drogie. Cóż, nie można realizować wszystkich planów... od razu.

    Dziś się uchetałam. walczę o szafę. Walczę z mężem. Mam niby te 3 tysiące, ale ja chcę szafę już a nie za pół roku, jak raczy zrobić jeden czy drugi fachowiec. Poza tym jednak sądzę, że to przesada. Taka szafa polega na
    - zaplanowaniu szafy. OK, zrobię to sama z przyjemnością
    -wymierzeniu szafy - to musi mąż
    -zamówieniu pociętych i zalaminowanych części- nie oszukujmy się, fachowiec też nie tnie sam z zakupionych płyt, większość zamawia w hurtowni już gotowe elementy.
    -złożeniu elementów i zamocowaniu zawiasów itp. - to mój mąż umie ale mu się nie chce.
    Policzyłam - te gotowe elementy i dobre zawiasy, koszyki, prowadnice, to koszt 1500 zł. Za co mam płacić 3 ??? Za wniesienie i wkręcenie śrub??
    Jak za coś warto płacić, to płacę. Tu mam głupie odczucie - że nie warto.

    Na razie przemysliwam i mierzę, jak w nową szafę - w ramach uproszczenia prac- wkleić korpus starej szafy i korpusy dwóch posiadanych pawlaczy. To mniejszy o połowę zakres robót

  10. #5010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Ja mam niecny plan na przyszłe lata, chcę wrobić Sołtysa w wykonie mebli kuchennych.
    Fronty wszystkie są, szuflady też, wystarczy kupić płytę mablową i zrobić boki szafek, tył i same półki.
    Nie powinno być trudno.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  11. #5011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    czy wam na kazdej otwieranej stronie muratora wlacza sie po chamsku ta reklama home brokera? no szalu idzie dostac a adblock nie daje rady

  12. #5012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    u mnie nie ma - dodaj reklamę do adblokera

  13. #5013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nie ma takiej opcji juz wiem ze to jakis wirus, wlasnie chyba go usunelam, takie badziewie malwareowe double click / pop-up - najgorszy sort

  14. #5014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    ale ważne żeś go wywaliła

  15. #5015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    i kurcze moj norton go przepuscil, ta cholera przez strone sie zainstalowala. ale widze ze juz jest dobrze, jakby ktos mial takie same klopoty to krzyczcie podam linka jak to usunac krok po kroku wirus nazywa sie offer by context (wyswietla sie ciagle okienko z reklamami, coraz czesciej i calkowicie zaczyna blokowac neta, do tego chyba przechwytywacz hasel.

  16. #5016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS Zobacz post
    Ja mam niecny plan na przyszłe lata, chcę wrobić Sołtysa w wykonie mebli kuchennych.
    Fronty wszystkie są, szuflady też, wystarczy kupić płytę mablową i zrobić boki szafek, tył i same półki.
    Nie powinno być trudno.
    ja nawet wiem, że to nie jest trudne. Kiedyś dawno temu zażyczyłam sobie drewniane zamykane wiszące półki na książki. Zakup drewnianych był niemożliwy. Za żadne pieniądze. No, chyba że jakiś stolarz ale w okolicy nie było takiego. Więc kupiliśmy deski (to można było dostać) i z tych desek sami (no, bardziej mąż) zrobiliśmy korpusy i półki. A drzwiczki udało się kupić gotowe dębowe. Wyszły cudne szafki, które do dzisiaj wiszą i zdobią gabinet, choć- przyznaję- nie dorobiły się przez 20 lat szyb. Mają szprosy drewniane i tam powinny być szybki. Ale tak ładnie było bez, że zostały bez szybek i książki się kurzą Może teraz dokupię wreszcie jakieś ze szkła kryształowego, bo takie by pasowały.
    Ale... ile się nasłuchałam, ile było gadania najpierw, jakie to trudne.. potem okazało się, że nie tak bardzo.

  17. #5017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Wiele można zrobić samemu jeno trzeba po pierwsze primo: posiadać umiejętności; po drugie primo: mieć czas - z tym drugim primo gorzej, bo ja i owszem mam go sporo, za to Szanowny nie. Ot, wychodzi na to, że płacę. Z drugiej jednak strony płacę za coś, co chcę i jestem zadowolona.
    Chciejstw mam od cholery, w tej chwili najbardziej palące chciejstwo to łazienka i pralnia, reszta może poczekać .... tiaaaa może poczekać ... pazury obgryzam ze złości, że nie mogę już!!!! od razu!!!! teeeeraaaazzzzzz!!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  18. #5018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Wszystkie szafy w domu zrobił Andrzej. Takie są nietypowe, że inaczej się nie dało. Znaczy pewnie ktoś inny też by je zrobił, ale nawet nie chce mi się myśleć, za ile.
    Błędem było kupowanie najtańszych prowadnic do szuflad, bo teraz część z nich trzeba było wymieniać, a wymiana okazała się trudniejszą niż montowanie ich w trakcie robienia. Andrzej marudził, ale postawiłam na swoim, bo do szału doprowadzała mnie walka z zacinającymi się szufladami. Jeszcze kilka czeka na wymianę - muszą się najpierw zaciąć bezpowrotnie, to przekonam Pana Męża do ich wymiany.
    Szafki kuchenne robili wspólnie - Andrzej i mój brat. Teraz, podczas rewolucji kuchennej, mam zamiar wywalczyć pewne ulepszenia, ale tak generalnie są w porządku. Może nie najbardziej kosmiczne jak się da, ale do użytku.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  19. #5019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    No właśnie, wszystkie powyższe wypowiedzi utwierdzają mnie w niecnym zamiarze.
    Czeka mnie co prawda najpierw zaprojektowanie układu szafek w kuchni, co będzie niezwykle trudne, bo kuchnia jest przejściowa i w każdej z czterech ścian jest albo otwór okienny albo drzwiowy, paskudnie nieustawna.
    Wyzwanie więc nie lada, ale nie mam wyjścia, muszę dać radę z projektem, to Sołtys da radę z wykonaniem.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  20. #5020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Jakiś rewolucyjny nastrój wszystkich ogarnął! Dzisiaj na angielskim ustalaliśmy, kto zamierza w najbliższym czasie coś remontować - 3/4 zamierzają!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

Strona 251 z 373

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony