dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 373
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 7458
  1. #101

    Domyślnie

    Ewa, gdzie zamówiłaś okna? wydają się w dobrej cenie

    rolety materiałowe czy zewnętrzne?

    i co to są fixy?
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Przepraszam, ze tak cykam z odpowiedziami, ale nie mam dostepu do intenetu.
    Okna w firmie Alkazar na Franciszkanskiej.
    Same okna 8700 -ale upust 700. W tym, jak pisalam, trzy fixy ale z szybami p2. Rolety zewnetrzne w systemie integro na wszystkie okna oprocz wykuszu (tych fixow). Biale. Niestety nie mam przy sobie ich wyceny wiec nie zalacze. Ale uwazam, ze warto sie do nich wybrac.

  3. #103

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź - rozumiem, że nie możesz odpowiadać "na bieżąco"

    Cena jest atrakcyjna, wybiorę się tam.
    Rolet zewnętrznych nie mam w planach, dosyć naczytałam się na Forum o tym jak takie rolety kuszą złodziei i jak łatwo je pokonać. Wolę konaktrony i wewnętrzne roletki materiałowe.
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Kusza, nie kusza. I tak bedzie monitoring. Ale wiesz jaki chlod daja!!! Mam w pracy, teraz przy tych upalach docenilam je, zima zreszta tez. Dlatego mam miec na prawie wszystkich oknach Dla ciepla i zimna. Roletla tego nie zapewni a cena niewiele nizsza...
    A zlodziej - jak bedzie chcial, to i tak poczeka, popatrzy i zaluzje mu niepotrzebne. Kiedys jeden taki byl moim pacjentem i, jak to w gabinecie, zrobil sie wylewny. Oczywiscie opowiadal, ze to ''koledzy'', ale fach znal od podszewki. Za to zaluzje chronia przed pijaczkiem, co to z kamieniem sie wybiera. Tu ci kontrakton nie pomoze, nawet jak zadziala, to okno juz zniszczone. Dlatego w fixach mam miec P2, zeby trudniej bylo stluc. To tez mi tez zlodziej podpowiedzial

  5. #105

    Domyślnie

    Z murarzem wspolczuje - porazka

    Inna sprawa, ze ludziom w tamtym roku placil 40zl za dniowke, a w tym ponizej 200 nikt mu nie przyjdzie do roboty
    Mieszkamy !!!

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    mozna zamawiac wiezbe (???)
    myślę, że nawet trzeba, ja zamówiłam w kwietniu i nadal czekam, podobno drewna brakuje

    Cytat Napisał EZS
    Murarz mowil, ze oni zamiast stempli podstawiaja 2 deski A kysz.


    Cytat Napisał EZS
    Cement - kupi sie na biezaca, moze stanieje??
    może i tak, ale raczej po sezonie budowlanym

    Cytat Napisał EZS
    Ja siedze nadal na wygnaniu.


    Cytat Napisał EZS
    Moje dziecko nazywa taki fakt ''choroba budowlana''
    No proszę, jak trafnie diagnozuje
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Co dzien personel sie snuje i usiluje znalezc zajecia zastepcze
    byłoby to nawet śmieszne, gdyby nie świadomość, że za to snucie dostają godziwe wynagrodzenie

    a u nas personel pracujący "na rzęsach".......... ech, szkoda gadać

    niedawno byłam ze studentkami na praktykach zawodowych w jednym ze szpitali, w stosunku do czasów ubiegłych daje się już zauważyć bliską klęskę z powodu braku personelu zasadniczego: pielęgniarek i lekarzy na niektórych oddziałach

    a będzie jeszcze gorzej, ze wszystkich grup, które miałam w tym roku, chęć pracy w rodzimym szpitalu zadeklarowała JEDNA osoba (z powodu choroby nie odważy się wyjechać) wszystkie pozostałe uczą się dodatkowo angielskiego
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  8. #108

    Domyślnie

    No, Ewa kiedy wracasz z tej zagramanicy, bo Ci fundamenty zasypie halny i zaleje deszczówka
    jak Ty chcesz się wprowadzić przed końcem roku to wracaj i działaj, no chyba że małż pod Twoją nieobecność szykuje Ci niespodziankę i zastaniesz co najmniej strop zalany


    tak jakoś nudnawo bez Ciebie na Łódzkim
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  9. #109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    ha ha ha
    Wracam, wracam juz na dniach, tylko czekam na troche lepsza pogode no i zeby metra po drodze nie wysadzali...
    A co do studentow - praca w Anglii tez nie taka slodka, a lekarz bez specjalizacji znaczy nic. I zarabia tyle co nic. No, ma lepsze widoki moze.... Ale co sie po drodze do tych widokow naszarpie, to chyba wiecej niz w Polsce...

    Budowa stoi. Na razie mnie zalamala wiezba. Rok temu mialam wycene na 4000 a teraz na 7 .

    Zaczynamy szukac kredytu, widze, ze sie nie obejdzie...

  10. #110

    Domyślnie

    No, nareszcie jesteś i od razu ile się dzieje

    cena Twojej więźby powaliła mnie na kolana i czuję się oszukana, tylko nie wiem przez kogo: cieślę (on mi załatwiał) czy tartak, zapłaciłam dużo więcej a myślę, że ilość tych dech mamy podobną, chyba zrobię awanturę

    spec od kanalizy wydaje się porządny, wezmę go do dalszych prac

    co do zdjęć, załóż sobie album na Fotosiku, jest łatwy w obsłudze i zdjęcia mają link do bezpośredniego wklejania na forumy i nawe jest tam napisane coś w rodzaju: link do bezpośredniego wklejenia zdjęcia na forum, czy jakoś tak - nie da się pomylić
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  11. #111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Ewka, sorki, że nachodzę, ale przy zasypywaniu nic nie wspomniałaś o ubijaniu.

    Jeżeli nie uwibrowaliście piachu przy zasypywaniu to zapytaj kierbuda co robić.

    Literatura M. podaje by w takim przypadku pozostawić piach na jeden sezon. Sam się uleży. Jezeli tego nie zrobicie może ci osiadać podłoga. Może się przydarzyć, że osiadać bedzie nierównomiernie.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  12. #112

    Domyślnie

    Dżizas, Ewa skąd ten strumień? skąd on się wziął i dlaczego wpada do wykopu? czy ja czegoś nie doczytałam?
    zdjęcia fajne, fundament wygląda solidnie a córka.... szybko pies wprowadza pewną równowagę

    tamten domek w tle nie jest odgrodzony od Waszej działki? i co to za płyty na pierwszym zdjęciu ze strumieniem? to Twoja działka? jakoś nie mogę pojąć i połączyć strumienia, tych płyt i wody w wykopie


    a styropian kupowałam w Castoramie (Izolbet) nie wiem czy super dobry, ale kierbud zaakceptował, tylko że u mnie jest piach, piach, piach a co dalej to nie wiem, bo nikt nie kopał dalej
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  13. #113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Po pierwsze, ubujaliśmy tylko zapomniałam napisać. Nawet ze dwie warstwy, wypożyczyliśmy skoczka, więc wszystko jest OK. No prawie, bo spece od kanalizy troszkę nam rozwalili to ubite, ale tylko troszkę, może poprawimy jeszcze.

    Teraz strumień.
    Jest takie zdjęcie, gdzie stoi brodaty facet (szwagier, nie wiem, czy mam prawo go umieszczać na forum ) i tam widać wjazd na działkę. Więc strumień sobie płynął lewym bokiem, potem na skos, gdzie prawy narożnik domu i dalej do sąsiadów. Te wyrwane płyty to wina kanalizacji - jest studzienka we wjeździe i nie ubili pprzed położeniem kostki. No i wymyło. Potem poprawili, płyt nie wyrywa ale płynie czasem...
    Do wykopu nie wpada, on płynie tylko przy olbrzymich deszczach, jak kanalizacja w ulicy nie wydoli. Do wykopu wpływa zwykła woda z nieba a że nie ma gdzie odpłynąć (ława pod spodem) to sobie stoi. brzegi się osypują i mam błotko do wybierania.
    Tamten domek nie jest odgrodzony, to znaczy jest płotek do kolan, który się zresztą ciągle przewraca. To jest moja rodzina, działka kiedyś byłą całością i zostałą podzielona. O płocie nikt nie pomyślał, chyba, że się zmieni coś w układach rodzinnych

  14. #114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Już się bałem, że sobie qq zrobiliście.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Na rynku mieszkań przestój.
    Wiem coś o tym podobno okres wakacyjny tak ma
    a jeszcze duże mieszkanie sprzedać trudniej, ale nie zrażam się, w moim domu w ubiegłym roku dwa mieszkania sprzedały się w kilka miesięcy

    Twój domek fajnie rośnie murarze jak już są to rzeczywiście szybko działają,
    czy te otwory od strony ogrodu to są wyjścia na taras? bo tarasu nie widzę

    luksfery dałaś z powodu odległości od ogrodzenia, czy z innego?

    Maxbet może się poprawił, bo pewnie ludzie od nich pouciekali kiedy byli naprawdę cha... scy, sama tak zrobiłam kiedy potraktowali mnie jak ......
    zło konieczne albo i nie

    czemu pomiędzy pustakami masz wstawiony rządek 3 cegieł pełnych? widać, że zmieściłby się tam max a tak to masz mostek termiczny (albo źle widzę)

    pogoda okropnie opóźnia prace na budowie
    jeśli nadal będzie tak lało to z wylewaniem betonu trzeba zaczekać
    a u mnie dekarze nie wejdą chociaż więźba już czeka
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  16. #116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    wyjścia na taras nie widać - będzie jutro, dziś nie mam siły wklejać
    Tarasu nie ma - podobno ma być drewniany. Zresztą będzie robiony po ociepleniu.
    Luksfery z powodu odległości Ale też ładnie wyglądają
    Jaki rządek cegieł??? Mam jeden rządek na górze - podniosłam wysokość o cegłę. Ale to naokoło. Między pustakami nic nie widzę Ale nawet jak coś jest, to nie poroterm, pójdzie na wszystko styropian i ociepli równo Mostki mi nie straszne.
    Ciekawe, czy jutro przyjadą...
    A co do mieszkań, pół roku temu to była prawda. Teraz mam wielkie obawy. Ale może coś się ruszy. Jak tylko postawią dach daję ogłoszenie

  17. #117

    Domyślnie

    Ogłoszenie to daję od 1,5 miesiąca
    możesz śmiało nie czekać do dachu

    Luksfery ładnie wyglądają, w ogóle podobają mi się jako takie
    będę miała z nich ściankę oddzielającą kuchnię od salonu, coś takiego:



    jaki masz pomysł na drewniany taras?
    bo mam jeszcze nie wylany i ciągle nie wiem na jaki się zdecydować
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ładna ta ścianka

    Gdzie dajesz ogłoszenie? My sprzedaliśmy mieszkanie teściowej w gratce ale to było rok temu. Praktycznie od ręki. Czy faktycznie przez 1,5 miesiąca nikt nie pyta, czy po prostu chcą taniej?

    Taras... Mój pomysł to było zrobienie fundamentu punktowego z bloczków, które zostały, na to legary i dechy z sosny. Ale ze względu na płynącą wodę trzeba będzie zrobić jakiś murek i wypełnić go piaskiem, niestety. To podnosi znacznie cenę. Murek będzie na 3-4 bloczki po obwodzie. na nim wymurowane słupki, może uda się z kostki granitowej i na to legary. I cała filozofia. Sosna jest tania, można sobie pozwolić na większą powierzchnie...

  19. #119

    Domyślnie

    O, jaka Ty jesteś mądra nie wiem co to fundament punktowy, ale u mnie woda się nie leje i co najważniejsze wolę drewno niż co innego, porozmawiam o tym z moimi murarzami

    mieszkanie
    ogłoszenia w Gratce, w internecie, wreszcie w kilku biurach nieruchomości

    problem jest taki:

    mam duże mieszkanie, w nowej plombie, niestety śródmieście to nie jest dzielnica zielona

    ceny nie zmienię, bo jest warte tyle ile za nie chcemy

    na początku zgłaszali się ludzie, oglądali, prawie o nic nie pytali, a jeśli pytali to głupio

    jeden pan z biura nieruchomości powiedział mi coś takiego:

    są ludzie, którzy mają taki pokręcony sposób na spędzanie życia/czasu wolnego - oglądają mieszkania, niektórzy nawet latami są zapisani w biurach nieruchomości
    i ci ludzie zawsze jako pierwsi lecą obejrzeć każde nowe mieszkanie, które pojawi się na rynku
    wymienił kilka osób
    i oni rzeczywiście byli u nas

    normalnie klienci dla kropiego


    poza tym najłatwiej sprzedają się mieszkania średnie 3-pokojowe, przynajmniej tak mówił ten facet

    nic to, czekam dalej
    skoro sąsiedzi sprzedali mieszkanie takie samo jak moje a drugie jeszcze większe bo dwupoziomowe to i mnie się uda, podobno okres letni to zastój na rynku nieruchomości
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  20. #120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ło rany, co za ludzie....
    mam nadzieję, że masz rację z tym zastojem wakacyjnym, choć ja myślę, że również ustawa pana K zrobiła swoje - ludzie czekają, czy będzie ten obiecywany zalew rynku przez wykupione i sprzedawane na pniu mieszkania. Może po wakacjach, jak to wszystko zacznie działać i okaże się, że nic się nie zmieniło, kupcy wrócą. Ale widzę spadek cen nawet w gratce, Nie duży, ale zawsze...

    Fundament punktowy to taki robiony tylko pod słupki dla tarasu. A pod spodem przewiew, piaseczek lub geowłóknina. Był taki wątek niedawno o tarasie drewnianym w wymianie doświadczeń, chłopak podawał nawet jak samemu zrobić taki taras.
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...aras+drewniany
    całkiem sensowny.
    Poza tym Kropi jakiś czas temu zachwalał deski chyba olszynowe na tarasik. Trzeba będzie go zapytać, czy zrobił...

Strona 6 z 373

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony