dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 175 z 267
Pokaż wyniki od 3.481 do 3.500 z 5332
  1. #3481
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Moze cos takiego? Maz ma chyba racje....

    Ostatnio edytowane przez kurt76 ; 06-05-2011 o 21:52
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  2. #3482
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AGP
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobraa Zobacz post
    śliczności! mogę wiedzieć co to za tynk? dokładnie jaki symbol.
    z góry dzięki.
    naprawdę ładnie!
    Tynk silikonowo-silikatowy Malfarb
    Dziennik AGP
    Komentarze
    "Wszystko zaczyna się od marzeń..."

  3. #3483

    Domyślnie

    Kurt chyba jednak nie ma, dzięki za rysunek. Dla mnie to jednak za mdłe rozwiązanie, aczkolwiek dach mam w ciemniejszym kolorze. Wpadło mi w oko zestawienie, które pojawiało się wcześniej w tym wątku.
    Załącznik 55739

    Kilku osobom podobała się ta kolorystyka, czy może ktoś próbował naśladować? Z jakim efektem i jakimi materiałami (tynk, farba)? Niekoniecznie w wersji nowoczesnej, moja elewacja do zbyt nowoczesnych nie należy.

    pozdrawiam

  4. #3484
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matilde1 Zobacz post
    Kurt chyba jednak nie ma, dzięki za rysunek. Dla mnie to jednak za mdłe rozwiązanie, aczkolwiek dach mam w ciemniejszym kolorze. Wpadło mi w oko zestawienie, które pojawiało się wcześniej w tym wątku.
    Załącznik 55739

    Kilku osobom podobała się ta kolorystyka, czy może ktoś próbował naśladować? Z jakim efektem i jakimi materiałami (tynk, farba)? Niekoniecznie w wersji nowoczesnej, moja elewacja do zbyt nowoczesnych nie należy.

    pozdrawiam
    Za malo wiemy o projekcie, a przede wszystkim otoczeniu budynku zeby cos napisac na powaznie.

    Śmialo
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  5. #3485

    Domyślnie

    Cytat Napisał greentonado Zobacz post
    madziorek_juchimiuk


    Podoba mi się Twoja elewacja, też o takiej myślę. Narazie jesteśmy na etapie budowania domu ale niebawem kryjemy dach i tu pytanie jaki kolor jest twojego dachy ciemny szary, czy czarny??

    Witam
    Dach creaton domino kolor łupek angobowany (taki ciemny grafit antracyt na pewno nie jest czarny).
    Na elewacji mam deskę elewacyjną cedral firmy euronit w kolorze brązowym C30. Sposób montażu wymyślony na miejscu przez mojego majstra i kierownika budowy. Do ściany zamocowano kątowniki , później płaskownik szer 20 cm. środek wypełniony styropianem gr 18 cm. Do płaskownika zamocowano teownik do którego na wkręty przyczepiona jest deska cedral. Przesyłam fotkę.
    Właśnie o tą technikę montażu miałem się pytać. Bo jeszcze cena samych desek "jest do łyknięcia"" w stosunku do jakości i estetyki to jednak cena montażu nieco podbija koszty. Ja miałem w planach zrobić z tego dwa szczyty na piętrze, po 16-17m2 a przecież wyroby Euronitu trochę ważą.
    Muszę doszukać ile to będzie ważyło i czy do pustaka ceramicznego da się to wszystko przymocować (dokładnie pod planuję 18 cm styro a na reszcie 20 cm). Jak rozpoznawałem okładzinę z płyt piaskowca 2 cm grube to montaż musiał być do betonu jeśli miało to być powyżej 2 m (w wybranych miejscach zamiast pustaków ceramicznych zalewa się beton).

    robił ktoś tą deska większe powierzchnie??

  6. #3486

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    Za malo wiemy o projekcie, a przede wszystkim otoczeniu budynku zeby cos napisac na powaznie.

    Śmialo
    To będę musiała cyknąć zdjęcie.

  7. #3487

    Domyślnie

    Proszę o poradę w sprawie wyboru tynku.
    Chcemy zrobić zgodnie z wizualizacją:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	widok_2.jpg
Wyświetleń:	12689
Rozmiar:	47,4 KB
ID:	56003
    Ściany z pustaków z keramzytobetonu, ocieplenie wełną. Stolarka okienna i drzwiowa w kolorze szarym.
    Dom położony w na granicy lasu. Wkoło drzewa (głównie sosny i brzozy). Front od północy, taras od zachodu.
    Najchętniej nie robiłabym cokołu.
    Wszelkie rady, nazwy, numery i inne przydatne informacje mile widziane

  8. #3488
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    To ja pokażę swoją przemianę:



    I mam pytanko.
    Spieprzono mi marmolit na dolnej części domu - dopiero w słońcu widać wszystkie błędy. Czy można położyć drugą warstwę na istniejącą?

  9. #3489

  10. #3490

    Domyślnie

    Cytat Napisał BetaGreta Zobacz post
    Proszę o poradę w sprawie wyboru tynku.
    Chcemy zrobić zgodnie z wizualizacją:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	widok_2.jpg
Wyświetleń:	12689
Rozmiar:	47,4 KB
ID:	56003
    Ściany z pustaków z keramzytobetonu, ocieplenie wełną. Stolarka okienna i drzwiowa w kolorze szarym.
    Dom położony w na granicy lasu. Wkoło drzewa (głównie sosny i brzozy). Front od północy, taras od zachodu.
    Najchętniej nie robiłabym cokołu.
    Wszelkie rady, nazwy, numery i inne przydatne informacje mile widziane
    BetaGreta dom na wizualce wygląda czadowo Powiem więcej, całego uroku nadadzą mu te drzewa, które macie na działce, a nie ma ich na wizualizacji. Dla mnie bomba.
    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  11. #3491

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    BetaGreta dom na wizualce wygląda czadowo Powiem więcej, całego uroku nadadzą mu te drzewa, które macie na działce, a nie ma ich na wizualizacji. Dla mnie bomba.
    Dziękuję
    I właśnie o te drzewa się rozchodzi. Czy to, że w pobliżu jest dużo drzew ma wpływ na wybór tynku?
    I jak jest z bielą w otoczeniu zieleni. Jaki odcień będzie odpowiedni?

  12. #3492

    Domyślnie

    Cytat Napisał BetaGreta Zobacz post
    Dziękuję
    I właśnie o te drzewa się rozchodzi. Czy to, że w pobliżu jest dużo drzew ma wpływ na wybór tynku?
    I jak jest z bielą w otoczeniu zieleni. Jaki odcień będzie odpowiedni?
    W pobliżu drzew warto położyć tynk silikonowy np. ---> http://www.kreisel.com.pl/katalog_pr...on_protect_031
    Co do odcienia koloru bieli to myślę, że ładny byłby najjaśniejszy z odcieni oliwki.
    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  13. #3493

    Domyślnie

    Witam

    Tynk silikonowy baumit, kolor smile



    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  14. #3494

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    W pobliżu drzew warto położyć tynk silikonowy np. ---> http://www.kreisel.com.pl/katalog_pr...on_protect_031
    Co do odcienia koloru bieli to myślę, że ładny byłby najjaśniejszy z odcieni oliwki.
    Bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź
    Właśnie przeglądając forum wyczytałam, że większość jest za silikonowym.
    Czyli tego będę się trzymać

  15. #3495

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319 Zobacz post
    I mam pytanko.
    Spieprzono mi marmolit na dolnej części domu - dopiero w słońcu widać wszystkie błędy. Czy można położyć drugą warstwę na istniejącą?
    Bez problemu

    marmolit łatwo "spieprzyć" wystarczy że źle wymieszany a widac dopiero po wyschnięcu. Zaciągasz nową warstę i po problemie

    Browar
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  16. #3496

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    Witam

    Tynk silikonowy baumit, kolor smile



    pozdrawiam
    TINEK
    O widzę, że coś w moim guście

  17. #3497

    Domyślnie

    Witam serdecznie, czy ktoś wykorzystał na elewację tynk WEBER Alabaster, Agat lub Malachit?. Jest to ostatnia plaleta kolorów Webera. Pozdrawiam serdecznie

  18. #3498
    "Ale dom to jednak dom: tutaj każdy powinien czuć się sobą u siebie"

  19. #3499
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maczek16

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    7

    Domyślnie Przemiana mojego domu

    Transformacja mojego domku
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	850
Rozmiar:	69,6 KB
ID:	57106   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_3097.jpg
Wyświetleń:	1066
Rozmiar:	41,2 KB
ID:	57107   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_3095.jpg
Wyświetleń:	880
Rozmiar:	42,3 KB
ID:	57108   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_3100.jpg
Wyświetleń:	940
Rozmiar:	31,6 KB
ID:	57109   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_3093.jpg
Wyświetleń:	797
Rozmiar:	59,5 KB
ID:	57110  


  20. #3500

    Domyślnie

    Cytat Napisał maczek16 Zobacz post
    Transformacja mojego domku
    Efekt spektakularny. Gratuluję !

Strona 175 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony