dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 267
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 5332
  1. #901
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    fasola moze to są płytki gresowe? tak wygląda...
    nie cierpię oszustów

  2. #902

    Domyślnie

    Cześć! może mi ktoś doradzi czy pasują okna w kolorze złoty dąb do ciemnografitowej dachówki. Pierwotnie miał być orzech ale podobno do złotego dębu można więcej rzeczy dopasować we wnętrzu. To jest zdanie mojego męża , ja cały czas wolałabym ten orzech bo widziałam kilka domków w tym zestawie i bardzo mi się podobało. Ale jeśli nie będzie się gryzło to może dam się namówic. Co o tym sądzicie? Ze względów finansowych musimy wybrać okleinę tylko w jednym kolorze a nie chciałabym mieć okien od wewnątrz białych. proszę doradzcie!!!!

  3. #903
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    grafitowa dachówka, jasna elewacja i okna w złotym dębie wg mnie pasują idealnie



    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #904

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    fasola moze to są płytki gresowe? tak wygląda...
    jesli juz to płyty
    maja one ok 4 cm grubości!
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  5. #905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whoever
    dlatego ze NJ to nie PL to nie mam ograniczen kolorystycznych, formy i innych widzimi sie.
    Jedyne ograniczenia to wysokosc domu (dyktowana wielkoscia dzialki i odlegloscia budowy od granicy) i odleglosci od granicy.
    I tak powinno byc w PL, bo niby dlaczego czyjes widzimi sie ma byc lepsze od twojego widzimi sie.
    Kamien mysle ze polozymy jasny ale bardziej brazowawy
    Zamiast drewna - sztuczne drewno podobne deski - jak nie dotkniesz to nie wiesz ze nie drewno. Zreszta kamien tez pewnie sztuczny - nie do rozroznienia dla laika nawet jak trzymasz dwa kawalki w reku (a 1/2 ceny naturalnego)
    Co to jest gont?
    Jaka dachowke polozymy to tez jeszcze nie do konca ustalone - ale na pewno nic ciezkiego (raczej blacha, plastik, lub papo dachowka)
    Whoever, nie rób tego błędu - dlaczego ulepszać naturę? ZAWSZE widać, że to udawane drewno albo kamień. Naturalny kamień i drewno pięknie się starzeje, podróbki nie. Popatrz na plastikowy siding - starzeje się bez wdzięku, może dlatego, że (przynajmniej w moich oczach) nigdy go nie posiadał. Sęk w tym żeby dobrać odpowiednie drewno i kamień.

  6. #906

    Domyślnie

    Kamien sztuczny i naturalny wyglada tak samo - tyle ze sztuczny sie nie starzeje
    co do drewna to ciagle sie jeszcze wachamy - cenowo sztuczne jest troche drozsze - ale ma duzo zalet nad naturalnym - nie plowieje, nigdy nie trzeba malowac, nie peka, nie pecznieje i wyglada na prawde tak samo tylko w dotyku jest bardziej "sliskie" - przez co latwiej je sie myje.
    Wymienie tez nasze patio z drewna na sztuczne
    zaleta - wyglada tak samo przez 25 lat - nie wiem czy kiedys miales "przyjemnosc" pracy ze starym drzewem ktore chciales doprowadzic do jak nowe wygladu.


    Piotr

  7. #907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whoever
    Kamien sztuczny i naturalny wyglada tak samo - tyle ze sztuczny sie nie starzeje
    co do drewna to ciagle sie jeszcze wachamy - cenowo sztuczne jest troche drozsze - ale ma duzo zalet nad naturalnym - nie plowieje, nigdy nie trzeba malowac, nie peka, nie pecznieje i wyglada na prawde tak samo tylko w dotyku jest bardziej "sliskie" - przez co latwiej je sie myje.
    Wymienie tez nasze patio z drewna na sztuczne
    zaleta - wyglada tak samo przez 25 lat - nie wiem czy kiedys miales "przyjemnosc" pracy ze starym drzewem ktore chciales doprowadzic do jak nowe wygladu.


    Może to kwestia indywidualnej wrażliwości estetycznej, ale moim zdaniem ZAWSZE widać, że to sztuczny materiał. Starzenie naturalnych materiałów jest piękne - plastiku paskudne. Nie odrzucam nowoczesnych technologii ale próbuję znaleźć dla nich właściwe zastosowanie - high tech w domu tak, imitacje naturalnych materiałów nie.

    Nie obraź się ale Twoje podejście to poniekąd kwintesencja amerykańskiej estetyki seryjności (kłania sie Baudrillard), po co oryginał skoro kopia stała się bardziej rzeczywista. A sama definicja rzeczywistości brzmi: to, czemu można dać równoważną reprodukcję. Wybacz te filozoficzne dywagacje - późna już pora.

  8. #908

    Domyślnie

    I wtym jest "pies pogrzebany" ze nie zawsze widac. kamienia sztucznego od naturalnego nie odroznisz. Z deskami tylko jak dotkniesz. Nowe materialy zaszly technologicznie bardzo bardzo daleko - to juz nie "siding" z lat 50. Deski robi z wiurow i czytego platiku - miesza sie i dodajac barwnikow. Wygladaja jak starannie pomalowane drewno - z tym ze nie trzeba go wiecej nigdy malowac, ale mozna jakbys nagle zapragnal niebieskiego domku.
    A ze nowe wypiera stare no coz taka kolej rzeczy - nikt juz nie nabija deseczek na sciany i nie zarzuca je cementem a potem szlifuje i kaladzie cieka warstewke gipsu by siana byla glatka. Plyta gipsowo papierowa wyparla tynki wewnetrzene i nikt nie placze
    Amerykanie ida do przodu po najmniejszej lini oporu urzywajac otwiejac drzwi przez co nie maja bolu glowy od walenia ja w mur.

    z calym szacunkiem
    Piotr

  9. #909

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whoever
    I wtym jest "pies pogrzebany" ze nie zawsze widac. kamienia sztucznego od naturalnego nie odroznisz. Z deskami tylko jak dotkniesz. Nowe materialy zaszly technologicznie bardzo bardzo daleko - to juz nie "siding" z lat 50. Deski robi z wiurow i czytego platiku - miesza sie i dodajac barwnikow. Wygladaja jak starannie pomalowane drewno - z tym ze nie trzeba go wiecej nigdy malowac, ale mozna jakbys nagle zapragnal niebieskiego domku.
    A ze nowe wypiera stare no coz taka kolej rzeczy - nikt juz nie nabija deseczek na sciany i nie zarzuca je cementem a potem szlifuje i kaladzie cieka warstewke gipsu by siana byla glatka. Plyta gipsowo papierowa wyparla tynki wewnetrzene i nikt nie placze
    Amerykanie ida do przodu po najmniejszej lini oporu urzywajac otwiejac drzwi przez co nie maja bolu glowy od walenia ja w mur.

    z calym szacunkiem
    Piotrze - w tym rzecz, że wyglada "jak". Chyba się nie zrozumiemy. Sztuczne drewno jest dla mnie nieakceptowalne, podobnie jak "bita śmietana" z aerozolu - smakuje podobnie ale ten posmak tłuszczy roślinnych udających śmietanę, brr. To "prawie" robi dużą różnicę, jeśli wiesz o czym mówię. A tak na marginesie - zdziwiłbyś się jak wiele osób woli tradycyjne tynki od karton gipsu.

  10. #910

    Domyślnie

    Cytat Napisał taje
    Cytat Napisał Whoever
    I wtym jest "pies pogrzebany" ze nie zawsze widac. kamienia sztucznego od naturalnego nie odroznisz. Z deskami tylko jak dotkniesz. Nowe materialy zaszly technologicznie bardzo bardzo daleko - to juz nie "siding" z lat 50. Deski robi z wiurow i czytego platiku - miesza sie i dodajac barwnikow. Wygladaja jak starannie pomalowane drewno - z tym ze nie trzeba go wiecej nigdy malowac, ale mozna jakbys nagle zapragnal niebieskiego domku.
    A ze nowe wypiera stare no coz taka kolej rzeczy - nikt juz nie nabija deseczek na sciany i nie zarzuca je cementem a potem szlifuje i kaladzie cieka warstewke gipsu by siana byla glatka. Plyta gipsowo papierowa wyparla tynki wewnetrzene i nikt nie placze
    Amerykanie ida do przodu po najmniejszej lini oporu urzywajac otwiejac drzwi przez co nie maja bolu glowy od walenia ja w mur.

    z calym szacunkiem
    Piotrze - w tym rzecz, że wyglada "jak". Chyba się nie zrozumiemy. Sztuczne drewno jest dla mnie nieakceptowalne, podobnie jak "bita śmietana" z aerozolu - smakuje podobnie ale ten posmak tłuszczy roślinnych udających śmietanę, brr. To "prawie" robi dużą różnicę, jeśli wiesz o czym mówię. A tak na marginesie - zdziwiłbyś się jak wiele osób woli tradycyjne tynki od karton gipsu.

    dokładnie PRAWIE robi wielką różnicę
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  11. #911

    Domyślnie

    Zrób z prawdziwego drewna i prawdziwego kamienia. Miejscowym oczy wyjdą z orbit.

  12. #912

    Domyślnie

    teraz mam z prawdziwego drewna - ktorego ciagle nie wykluczam bo ciut tansze. ale ile jest przy tym drewnie jest extra co roku roboty.
    Jezeli chodzi o kamien - to dam sobie przyslowiowa reke uciac ze te plyty ktorymi ktostam sie podniecal to nie "prawdziwy" kamien a wytwor czlowieka.
    a tu przyklady - kto mi powie ktory jest naturalny











    cieplutko
    Piotr

  13. #913

    Domyślnie

    Otóż przede wszystkim z faktu, ze Polaków nie ma na szczęście tak wielu jak Holendrów.
    Polska jest krajem większym od Holandii a ludzi tu 5 razy mniej. Nie dziwota więc, że oni tak się zabudowują bo inaczej by się nie pomieścili.
    ??????????
    Wikipedia podaje ze Holendrow jest 16 406 491 czyli 3 razy mniej niz
    Polakow. Liczysz z jakimis zamorskimi koloniamia holenderskimi ?

  14. #914

    Domyślnie

    CZESC , przedstawie jakie ja bede miala kolory domu , dom wprawdzie sie buduje dopiero ale w przyszlym roku chce tam juz zamieszkac,
    dach bedzie grafitowy do tego biale okna biala brama i biale drzwi a tynk bedzie taki "cieply " szary do tego okna beda w "opaskach" bialych mysle ze bedzie to wygladalo bardzo elegancko , widzialam taki dom na sloweni i strasznie mi sie spodobal
    napewno bedzie orginalnie bo u nas chyba sie uwzieli wszedzie tylko żolte domu

  15. #915

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nikola79
    CZESC , przedstawie jakie ja bede miala kolory domu , dom wprawdzie sie buduje dopiero ale w przyszlym roku chce tam juz zamieszkac,
    dach bedzie grafitowy do tego biale okna biala brama i biale drzwi a tynk bedzie taki "cieply " szary do tego okna beda w "opaskach" bialych mysle ze bedzie to wygladalo bardzo elegancko , widzialam taki dom na sloweni i strasznie mi sie spodobal
    napewno bedzie orginalnie bo u nas chyba sie uwzieli wszedzie tylko żolte domu
    Przesłałam kiedyś siostrze mieszkającej na obczyźnie zdjęcie mojej poprzedniej działki, wokół stały już nowo pobudowane domki. Zapytała mnie wtedy czy w Polsce jest jakiś przepis na to by elewacje domków jednorodzinnych były w żółtych odcieniach ?
    Faktycznie na tamtym osiedlu roiło sie od takich elewacji .

    Nikola79 myslę że grafit będzie fajnie sie przentował, tez kiedyś o tym kolorze myślałam, i jeśli nie wybrałabym klinkieru z drewnem pewnie na graficie by stanęło. Ciekawe jaki masz projekt , jak te opaski wokół okien sie będą w nim prezentować.

  16. #916

    Domyślnie

    Dopiero teraz zobaczyłam dom Reziego- piekna trawa wreszcie ci wyrosła Rezi- to ta sama co wczesniej czy siana na nowo a moze z rolki?

  17. #917

    Domyślnie

    A to nasz Boston II, jeszcze trochę brakuje to całości, ale pomalutku do przodu.







    już nie kombinuje, nie mam pojecia jakw stawić tu zdjecie
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  18. #918
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    A to nasz Boston II, jeszcze trochę brakuje to całości, ale pomalutku do przodu.



    [/url]
    ładny domek i ładne widoki
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  19. #919

    Domyślnie

    Rezi dzięki, próbowałem wstawić od razu zdjecie ale ni chuchu, nie wiem jak to zrobić. A widoki super, tylko na zdjeciu nie za bardzo widać.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  20. #920
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    pomoge
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

Strona 46 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony