dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 66
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 1320
  1. #161

    Domyślnie Jakość to znak zapytania

    Cytat Napisał lewakk
    Creaton zdecydowanie najlepszy współczynnik jakość/cena

    z różnych składów mialem w domu po 1 z różnych firm i powiem szczerze, kicha to roben i koramic.... podobne zdanie mieli moi dekarze, rupp może być, szczególnie gdyby był w dobrej cenie, ale creaton bije wszystkich super jakość w rozsądnej cenie....

    szwagier miał robena a ja creatona w stanie surowym u niego śnieg na na folii a u mnie nic, sam się za głowe łapał aż tak creaton bił robena.....

    polecam Creatona

    p.s. ale swoją drogą uważam że najgorsza ceramika lepsza jak blacha.... szczególnie pod kontem kasy
    Jakość dachówki Creaton widać na załączonym obrazku
    OSTRZEGAM PRZED CREATONEM ZOBACZCIE SAMI http://firmatrafas.aga.az.pl/

    POZDRAWIAM

  2. #162

    Domyślnie Re: Ja mam dachówkę Creaton KERA-PFANNE

    Cytat Napisał jmcmurator
    Ja mam dachówkę Creaton KERA-PFANNE
    możesz zobaczyć dlaczego warto NIE KUPIĆ!!!!!!!!!!!!!
    http://dom.jmc.lap.pl/historia.htm
    Coz,o czym to moze swiadczyc???
    Kropki......z tego co napisales to sie domyslem ze zrobili ciebie w "bambuko",co innego pokazali,a co innego dali.Pozostawiam to bez komentarza.
    A reszta......to juz raczej wina wykonawcy.

  3. #163

    Domyślnie

    Na wyzej prezentowanych dachach jedyny problem to wykonawca - szmaciarz.
    Zdarza sie ze creaton jest porysowany ale to kilka przypadkow na caly transport.

    Moje podejrzenia padaja na wykonawcow, jak targali te plytki na dach. Rzucali pewnie jak pilka i tak sie porysowaly wszytskie. Nie ma mowy aby tak sie porysowala dachowka podczas transportu jesli byla fabrycznie zapakowana.


  4. #164

    Domyślnie Cena Creaton TAK - DUŻA jakość niska UWAGA!!!!!!!!!!

    Cytat Napisał askura
    Chcialabym się dowiedzieć co sądzicie o dachówkach firmy Creaton czy jakość idzie z ceną?

    Jakie dachówki są warte swojej ceny
    Cena Creaton TAK - DUŻA - jakość niska UWAGA!!!!!!!!!!
    Można się złapać na kropki jak ja.
    A wszystko to zgodnie Polska Normą Ciekawe, że na wystwie nie ma takich dachówek w KROPKI.
    Sprawdź sam na stronie: http://firmatrafas.aga.az.pl/

    pozdro.

  5. #165
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Po pierwsze, to dlaczego pozwoliłeś położyć taką dachówkę na dach, dlaczego wykonawca nie zwrócił uwagi na stan dachówek i je położył?

    Po drugie, źle przymocowane dachówki to moim zdaniem ewidentna wina wykonawcy, a nie dachówki. Poza tym wykonawca spitolił ci wiele rzeczy

  6. #166

    Domyślnie Dlaczego

    Cytat Napisał dominikams
    Po pierwsze, to dlaczego pozwoliłeś położyć taką dachówkę na dach, dlaczego wykonawca nie zwrócił uwagi na stan dachówek i je położył?

    Po drugie, źle przymocowane dachówki to moim zdaniem ewidentna wina wykonawcy, a nie dachówki. Poza tym wykonawca spitolił ci wiele rzeczy
    Kiedy ja byłem ba budowie dachówki były w paszkach - myślałem, że to tylko kilka dachówek.
    Nakazałem Wykonawcy odłożyć dachówki z kropkami lub wykorzystać na odciecia.
    On założył jak widać.

  7. #167

    Domyślnie

    Dachówki podnosił najmniejszy wiatr.


    Rada dla tych , ktorzy maja mocowane dachowki spinkami , wkretami itp. , odchylcie folie i sprawdzcie .

    Pamietam jak w fabryce Creatona , wtedy wchodzila Kera - pfanne , spytalem , czy robia jakies proby areodynamiczne ...zdziwienie , dlugie milczenie ... "niiie , ale w przyszlosci bedziemy robic ".

  8. #168
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał wartownik
    Rada dla tych , ktorzy maja mocowane dachowki spinkami , wkretami itp. , odchylcie folie i sprawdzcie .
    tzn. co mamy sprawdzić?

    Ja mam Creatona K-P. Nie przygladałem się specjalnie jak dekarze układają, ale z tego co pamiętam u mnie skrajne dachówki były przykręcane i pod folią widziałem spinki (ale chyba nie przy wszystkich dachówkach)
    w czasie tych największych wichur (styczeń) nie poleciała ani jedna dachówka (dom w odsłoniętym terenie).

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Napisał wartownik
    Dachówki podnosił najmniejszy wiatr.
    Rada dla tych , ktorzy maja mocowane dachowki spinkami , wkretami itp. , odchylcie folie i sprawdzcie .

    Pamietam jak w fabryce Creatona , wtedy wchodzila Kera - pfanne , spytalem , czy robia jakies proby areodynamiczne ...zdziwienie , dlugie milczenie ... "niiie , ale w przyszlosci bedziemy robic ".
    Mam Kera-Pfanne ułożone zgodnie ze sztuką. Podczas styczniowych wichur kiedy to wyrywało okoliczne drzewa nie podniosło mi żadnej sztuki mimo, iż wiało z zachodu gdzie mam do granicy wzroku tylko łąki i nie jestem niczym osłonięty. Wiało tak, że parę razy mnie przewróciło.

  10. #170

    Domyślnie Creaton nie chce dać zaleceń do montażu dachówki.

    Cytat Napisał Tomek23
    Cytat Napisał wartownik
    Dachówki podnosił najmniejszy wiatr.
    Rada dla tych , ktorzy maja mocowane dachowki spinkami , wkretami itp. , odchylcie folie i sprawdzcie .

    Pamietam jak w fabryce Creatona , wtedy wchodzila Kera - pfanne , spytalem , czy robia jakies proby areodynamiczne ...zdziwienie , dlugie milczenie ... "niiie , ale w przyszlosci bedziemy robic ".
    Mam Kera-Pfanne ułożone zgodnie ze sztuką. Podczas styczniowych wichur kiedy to wyrywało okoliczne drzewa nie podniosło mi żadnej sztuki mimo, iż wiało z zachodu gdzie mam do granicy wzroku tylko łąki i nie jestem niczym osłonięty. Wiało tak, że parę razy mnie przewróciło.
    To by świadczyło o Wykonawcy i jego dziele.
    Nie rozumiem dlaczego Creaton w moim przypadku nie powie tego wprost.

    To wina montażu dachówek a nie konstrukcji dachówki.
    To producent winien podać zalecenia co do montażu swojego produktu.

  11. #171

    Domyślnie Re: Creaton nie chce dać zaleceń do montażu dachówki.

    Cytat Napisał jmcmurator
    Cytat Napisał Tomek23
    Cytat Napisał wartownik
    Dachówki podnosił najmniejszy wiatr.
    Rada dla tych , ktorzy maja mocowane dachowki spinkami , wkretami itp. , odchylcie folie i sprawdzcie .

    Pamietam jak w fabryce Creatona , wtedy wchodzila Kera - pfanne , spytalem , czy robia jakies proby areodynamiczne ...zdziwienie , dlugie milczenie ... "niiie , ale w przyszlosci bedziemy robic ".
    Mam Kera-Pfanne ułożone zgodnie ze sztuką. Podczas styczniowych wichur kiedy to wyrywało okoliczne drzewa nie podniosło mi żadnej sztuki mimo, iż wiało z zachodu gdzie mam do granicy wzroku tylko łąki i nie jestem niczym osłonięty. Wiało tak, że parę razy mnie przewróciło.
    To by świadczyło o Wykonawcy i jego dziele.
    Nie rozumiem dlaczego Creaton w moim przypadku nie powie tego wprost.

    To wina montażu dachówek a nie konstrukcji dachówki.
    To producent winien podać zalecenia co do montażu swojego produktu.
    Może u Ciebie nie używali spinek? U mnie co trzecia dachówka (co trzeci rząd) jest zapięta spinką do łaty. Wszystkie dachówki docinane są przewiercone i przymocowane drutem.
    To są ogólne zalecenia i każdy dekarz o tym powinien wiedzieć. Bierzesz fachowca i to on powinien być wyedukowany w swojej branży. Murarzowi zapewne nie dostarczałeś wytycznych odnośnie murowania bo płacisz mu za to, że wie co robi. Tak samo będzie zapewne z innymi fachowcami tj. elektrykiem, hydraulikiem itd.
    Po tym jak zobaczyłem jak krzywo położyli Ci dachówki na dachu i wykonali orynnowanie nie zdziwiło by mnie już nic. Po prostu dekarz amator. Widziałeś wcześniej jakieś dzieło firmy, która kładła Ci dach? Ja przed tym jak zdecydowałem się na mojego dekarza zobaczyłem przed tym trzy dachy, które wykonywał i rozmawiałem z ich właścicielami. Byli zadowoleni, dachy były proste więc podpisałem umowę.

  12. #172

    Domyślnie Re: Creaton nie chce dać zaleceń do montażu dachówki.

    Cytat Napisał Tomek23
    Cytat Napisał jmcmurator
    Cytat Napisał Tomek23
    Cytat Napisał wartownik
    Dachówki podnosił najmniejszy wiatr.
    Rada dla tych , ktorzy maja mocowane dachowki spinkami , wkretami itp. , odchylcie folie i sprawdzcie .

    Pamietam jak w fabryce Creatona , wtedy wchodzila Kera - pfanne , spytalem , czy robia jakies proby areodynamiczne ...zdziwienie , dlugie milczenie ... "niiie , ale w przyszlosci bedziemy robic ".
    Mam Kera-Pfanne ułożone zgodnie ze sztuką. Podczas styczniowych wichur kiedy to wyrywało okoliczne drzewa nie podniosło mi żadnej sztuki mimo, iż wiało z zachodu gdzie mam do granicy wzroku tylko łąki i nie jestem niczym osłonięty. Wiało tak, że parę razy mnie przewróciło.
    To by świadczyło o Wykonawcy i jego dziele.
    Nie rozumiem dlaczego Creaton w moim przypadku nie powie tego wprost.

    To wina montażu dachówek a nie konstrukcji dachówki.
    To producent winien podać zalecenia co do montażu swojego produktu.
    Może u Ciebie nie używali spinek? U mnie co trzecia dachówka (co trzeci rząd) jest zapięta spinką do łaty. Wszystkie dachówki docinane są przewiercone i przymocowane drutem.
    To są ogólne zalecenia i każdy dekarz o tym powinien wiedzieć. Bierzesz fachowca i to on powinien być wyedukowany w swojej branży. Murarzowi zapewne nie dostarczałeś wytycznych odnośnie murowania bo płacisz mu za to, że wie co robi. Tak samo będzie zapewne z innymi fachowcami tj. elektrykiem, hydraulikiem itd.
    Po tym jak zobaczyłem jak krzywo położyli Ci dachówki na dachu i wykonali orynnowanie nie zdziwiło by mnie już nic. Po prostu dekarz amator. Widziałeś wcześniej jakieś dzieło firmy, która kładła Ci dach? Ja przed tym jak zdecydowałem się na mojego dekarza zobaczyłem przed tym trzy dachy, które wykonywał i rozmawiałem z ich właścicielami. Byli zadowoleni, dachy były proste więc podpisałem umowę.
    Czy ktoś zna jakie zalecenia sztuki budowlanej obowiązuję dekarzy, jakieś przepisy do czego możana się odwołać.
    Dom stoi w polu, kąt nachylenia dachu 45 stopni.

  13. #173

    Domyślnie

    Ja też mam na dachu Creatona - brązowa angoba
    Pomimo silnych tegorocznych wiatrów, które tymczasowe okna mi wyrywało regularnie, nic złego z pokryciem dachu się nie stalo. Klopoty więc z latającymi dachówkami to chyba jednak wina wykonawcy.

  14. #174

    Domyślnie

    też miałem problemy z creatonem k-p, ale związane głównie z wykonawcą. Podobne krzywizny, odstające dachówki, po silnych wiatrach podniesione parę dachówek i trójnik gąsiorów. Wyp..........em wykonawcę i dach poprawiała mi inna firma. Nie jest to może dach moich marzeń, ale na razie jest szczelny i przy ostatnich wiatrach nie wstała żadna dachówka.
    A dalej zobaczymy.
    Dachowi wolę przyglądać się z daleka, przynajmniej nie boli mnie serce

  15. #175

    Domyślnie

    ja mam creatona i poki co nie narzekam




  16. #176

    Domyślnie

    Mam Creatona, też miałem podobne otarcia na dachówkach, ale po pierwszym deszczu zniknęły. W moim przypadku, a miałem ok 30% dachówek uszkodzonych, firma Creaton zadziałała poprawnie, ale dopiero po grożbie przesłania zdjęć do Niemiec. Zdjęcia dokumentowały sposób transportu i rozładunku na budowie. Latające dachówki to chyba jednak wykonawca. Mnie już nie dziwi postawa Creatona.
    Krzysztof

  17. #177

    Domyślnie

    Mam identyczną dachówke i gdzie ona jest malowana????? Może minimalnie z zewnętrznej strony ale ogólnie po złamaniu kolor jest taki sam wewnątrz. Ślady takie jak na tych fotkach moje dachówki również miały z transportu ale tak jak pisze poprzednik po pierwszym deszczu po prostu sie zmyły. Dom mam na wzniesieniu i po wichurze 110km/h NIC sie nie działo.
    pozdrawiam

  18. #178
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Ja też już prawie mam. Połowa dachu pokryta i jak do tej pory wszystko w porządku.

    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  19. #179

    Domyślnie

    u mnie kera pfanne- angoba antracyt

    m-a

  20. #180

    Domyślnie

    może większe

    m-a

Strona 9 z 66

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony