dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 99
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1971
  1. #61

    Domyślnie

    niezły
    mam pytanko
    potrzebuję pilnie wykonać fragment instalacji wodnej w kuchni. miejsce to będzie oddalone od pionu o jakieś 6-7 metrów. jeden punk czerpalny wody ciepłej, dwa punkty czerpalne wody zimnej (zlewozmywak i zmywarka).
    czy możesz mi doradzic jakiej średnicy rur użyć - (ciepła, zimna cyrkulacja - rury z PP)
    pozdrawiam
    Mariusz

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    W zupełności wystarczy fi 20 chyba że pion jest mniejszej średnicy
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  3. #63

    Domyślnie

    Czy giętarka do rur miedzianych jest przeznaczona tylko do rur z miedzi miękiej, czy można taką wyginać też rury z miedzi twardej.
    Zamierzam robić instalację miedzią a kształtki do omijania rur są drogie i chciałbym się dowiedzieć czy nie możnaby zamiast lutować kształtkę, wyginać rurki.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Tak normalnie to giętarka została wymyślona głównie po to by wyginać rury twarde, stalowe kiedyś wyginałem ale z chwilą gdy weszły kolana hamburskie przestałem a miedzi twardej nie wyginam wolę stosować złączki a giętarki używam tylko do miękkiej Wyginaj !
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  5. #65

    Domyślnie

    Witam serdecznie!
    Mam pytanie: Otóź w moim domu jest dość nietypowa instalacja c.w.u. - w łazience na parterze są 2 piony ( tzn. 2 "komplety" pionów"):
    - jeden pion do którego podłaczone są: bidet, prysznic i wc; pion ten idzie dalej w górę do łazienki na 1 piętrze i tam podłaczone są wszystkie punkty poboru wody bedące w tej łazience,
    - drugi pion o wysokości 70cm, do którego podłączone są wanna i umywalka.
    Mam wątpliwości czy poprawne jest podłączenie cyrkulacji ciepłej wody w ten sposób, że płynęła by ona najpierw do "krótkiego" pionu, tam zawracała, płynęła dalej do drugiego pionu, na 1 piętro, zawracała i stamtąd z powrotem do zasobmnika bedącego w piwnicy?
    Z góry dziękuję za pomoc.

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cyrkulacja będzie działać najlepiej tylko wówczas gdy rury doprowadzające ciepło od głównej rury będą jak najkrótsze, czyli po rozwinięciu taka instalacja ciepłej wody powinna wyglądać jak linia prosta z jak najkrótszymi odgałęzieniami Jeśli dobrze zrozumiałem to mniej więcej tak jest u Ciebie to dobrze Jeśli jest kilka łazienek to ciepłą wodę należy tak poprowadzić by zrobić to jedną rurą Rura taka powinna wchodzić do łazienki obchodzić blisko wszystkie przybory z ciepłą wodą i zawrócić i iść do następnej łazienki
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  7. #67

    Domyślnie

    Welkie dzięki za pomoc!
    Miło, że w dzisiejzym świecie wszechwładnej komercji, pojawiają sie ludzie, którzy są gotowi bezinteresownie pomóc drugiemu!

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie



    Jak w tej reklamie ŁZY TEJ KOBIETY DLA MNIE SĄ ZAPŁATĄ
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  9. #69

    Domyślnie

    Witam niezły,
    daj znać czy region Twojego działania obejmuje warszawę.
    Potrzebuje instalatora, który potrafi doradzić trochę podobierać oraz wykonać
    pzdr

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Od kilku lat rejonem mojego działania jest głównie Warszawa
    Przed trzema laty przyjechałem zrobić jedna instalację i już zostałem ale dom buduje w Siemiatyczach
    Oprócz tego że robię instalacje to bardzo chętnie doradzam (jeśli znajdę chwilę czasu) i jeśli ktoś ma ochotę to może nawet umówić się na budowie gdzie wykonuje instalacji i tam liznąć wiedzy praktycznej Niestety w związku z tym że instalacje wykonuję osobiście nie mogę robić tego dużo w związku z tym czasami są problemy z terminami
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    W odpowiedzi na liczne głosy dodam tylko że rzeczywiście jestem zajęty ale przeważnie jakieś miesiąc do półtora do przodu Przynajmniej na razie nikt ( prawie) nie zamawia kolejki z rocznym wyprzedzeniem
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  12. #72

    Domyślnie Problem z cieknącym kompaktem Cersanit LOTOS

    Mieszkam w nowym domu od kilku miesięcy i mam kłopot z dziwnym wyciekiem pod kompaktem lotos. Problem w tym że nie wiem skąd właściwie ta woda się bierze. Po kilku godzinach powstaje mała kałuża na płytkach. Przeprowadzałem eksperymenty (dolewanie ciepłej wody, wpuszczanie wody bezpośrednio przed spłukiwaniem), które wskazywały że woda ta pochodzi ze skraplającej się pary na zimnych ściankach ceramicznego zbiornika. Ale żeby tego było aż tyle? Czy to możliwe?
    Mocowanie zbiornika do muszli jest wykonane za pomocą uszczelnionego wpustu (już raz wymieniłem, ale to raczej nie w tym problem, bo nie cieknie w momencie spłukiwania, tylko niezauważalnie - przez cały czas gdy jest zimna woda w zbiorniku). Są jeszcze dwie śruby z gumowymi uszczelkami więc i one są podejrzane, ale nie mogę kupić nowych w sklepie.
    Czy masz jakieś pomysły?

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jest to mój PIERWSZY POST PO ZAKOŃCZONEJ SUKCESEM PRZEPROWADZCE DO NOWEGO DOMU Niestety miałem spore problemy z tepsą ale mam już na razie działającą Neostradę niestety tylko mola skrzynka internetowa została w jakiś dziwny sposób wyczyszczona W związku z tym jeśli ktoś nie dostał odpowiedzi to nie jest brak dobrego wychowania z mojej strony tylko siła wyższa

    Wracając do tematy niestety jest to problem dość częsty i nie jest to wada kibelka a tylko pocenie się Przyczyn może być wiele woda prosto z wodociągu (niska temperatura) mała wilgotna łazienka Problem potęguje to że nawet kilka kropel wody na terakocie tworzy spora kałużę
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  14. #74

    Domyślnie

    Jakiej firmy odkurzacz centralny warto sobie zrobić?

  15. #75

    Domyślnie mam pytanko

    chcialbym zrobić podlogówkę mam troszkę wiedzy ale nie wiem co ile sie uklada rurki , czy lepsze sa plastikowe czy miedziane . le na to betonu ,i jeszcze jedno czy można stosować sama folię aluminiową na steropian zamiast gotowych płyt . aha ile maksymalnie moze miec dlugości jedna petla

    jacek

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Wybaczcie że tak długo kazałem czekać na odpowiedz lecz od poniedziałku do piątku jestem w pracy na Warszawskich budowach bez dostępu do internetu i tylko jak wrócę do domy to mogę trochę popisać (się)


    Do JAK

    Oczywiście Husky
    Nie wiem czy chodzi ci o instalacje czy tylko o jednostkę centralną
    Jeśli chodzi o same rury to nie ma większego znaczenia jakie to będą prawie wszystkie rury pasują później do wybranej firmy jednostek centralnych i osprzętu
    Jeśli zaś chodzi o samą jednostkę centralną i osprzęt ( przewody, gniazdka) to tu jest w czym wybierać najlepiej by była to porządna firma
    Zarówno przy doborze odkurzacza jak i innych instalacji (podłogówka, grzejniki) duże znaczenie ma doświadczenie instalatora To on powinien na podstawie obserwacji (dach z dachówki i porządny samochód ) i rozmowy z inwestorem powinien dobrać wariant najbardziej optymalny dla inwestora
    Rada uniwersalna jednostka centralna Beam oczywiście cyklon a przewód koniecznie z włącznikiem w rączce
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jacek 01

    Jeśli chodzi o materiał na podłogówkę to zarówno miedz jak i rury wielowarstwowe doskonale się nadają rozstaw powinien być dobrany wg projektu ale z reguły jest to w granicach 12 do 25 cm betonu tak około 7-8 cm a co do folii to może być ale na gotowym styropianie do podłogówkiukłada się o wiele łatwiej
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Sporo osób chce we własnym zakresie zrobić wszystkie instalacje nie mówię że to niemożliwe Mam dla nich propozycję Jeśli ktoś chce zobaczyć jak robię takie instalacje i uzyskać odpowiedz na swoje pytania zapraszam na maje budowy niestety dotyczy to tylko rejonu Warszawy i okolic
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  19. #79

    Domyślnie

    Pytanie dyletanta ale powiedz w jaki sposób określić ciśnienie jakie mam na wylocie w kraniku na ścianie domu?

    w.

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał woytek
    Pytanie dyletanta ale powiedz w jaki sposób określić ciśnienie jakie mam na wylocie w kraniku na ścianie domu?

    w.
    W kranik wkręć (jeśli to możliwe) manometr ,poprzez redukcje.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

Strona 4 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony