dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 99
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 1971
  1. #881

    Domyślnie podlogowka

    Witam, mam pytanie dotyczace podlogowki: mam dwie wyceny hydrauliki i jeden z hydraulikow chce stosowac system oparty na RTL (tanszy) a drugi chce stosowac jakis specjalny rozdzielac do podlogowki, ktory kosztuje ok. 3tys. zl. Czy ktos z Was ma juz podlogowke i na jakim systemie oparta? i jak to dziala w rzeczywistosci? ktory wybrac?
    Podlogowka bedzie jedynym ogrzewaniem tych pomieszczen oprocz lazienek gdzie bedzie dodatkowo drabinka.
    Pytasz o ilosc obwodow tzn. ile pomieszczen bede ogrzewal? bedzie to okolo 80m2, tzn. kuchnia (~12m2), salon (~28m2), korytarz (~15m2), lazienka parter (~10m2) oraz lazienka pietro (~17m2).
    Jesli mozesz to podaj jaki rozdzielacz powinienem zakupic (gdzie?) a jesli masz namiary na solidnego hydraulika to chetnie skorzystalbym z jego uslug. Z gory dziekuje. Pozdr. Fred

  2. #882
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    edit-blondi

    Witam
    niezły mam pytanie.

    Ostatnio z tego co widzę przy montowaniu ogrzewania stosuje się rozdzielnie czyli do każdego kaloryfera ida dwie osobne rureczki z tej rozdzielni. Hydraulik, który ma u mnie robic instalacje nie ma nic przeciwko takiemu rozwiązaniu, ale proponuje inne a mianowicie jakaś grubsza rurka do kaloryfera trójnik no i dalej do następnego kaloryfera. Przy każdym tak czy siak zawór i regulator, więc każdy można spokojnie odłączyc lub przykręcić. Za plusy tego rozwiązania podaje dużo mniejsze zużycie rur do instalacji oraz szybszy przepływ ciepła.

    Czy taki sposób podłanczania kaloryferów jest prawidłowy i rzeczywiście sa takie korzyści?
    a moze spsób z rozdzielnią jest bardziej uzasadniony, jesli tak to dlaczego?

    z góry dziękuję za odpowiedź.
    Zalety systemu rozdzielaczowego to możliwość niezależnego odcięcia każdego z grzejników i brak połączeń w wylewce
    W przypadku instalacji trójnikowej mamy mniej rur ale o większej średnicy i niestety sporo połączeń Zgadzam się że każdy grzejnik ma odcięcia i można go zdjąć ale co gdy przewiercimy rurę przed zaworem musimy wyłączyć z eksploatacji całą kondygnacje albo i cały dom
    Niemniej oba sposoby są prawidłowe
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  3. #883
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    d525

    Witam ja mam tylko takie malutkie pytanko. Co można położytć w beyton na raras ziemny na zewnątrz, który to taras zoma będzie być może grzany a być moze nie grzany za to latem będzie oddawał energie cieplną do domu?
    CZy PEXAL sie nadaje np taki najtyańszy za 1,85zł /mb? czy lepsza będzie miedź 16zł/mb?
    Czy Spotkał się Pan już atką instalacją na zewnątzr czy nie?
    z góry dziękujuę za odpowiedź i proszę o ile to możliwe jak najszybciej mi to udzielić bo już w tym tyg moze będzie całość zalewana.....


    ech co tam wtopić zeby nie wtopić..?? a moze każdego po trochu?? hmm :>
    Nie jestem zwolennikiem rur po 2 zł Do ogrzewania tarasu zima proponował bym rurę PEX bez wkładki aluminiowej ale czy będą jakieś zyski latem ?
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  4. #884

    Domyślnie podlogowka

    Witam,
    mam pytanie dotyczace podlogowki: mam dwie wyceny hydrauliki i jeden z hydraulikow chce stosowac system oparty na RTL (tanszy) a drugi chce stosowac jakis specjalny rozdzielac do podlogowki, ktory kosztuje ok. 3tys. zl. Czy ktos z Was ma juz podlogowke i na jakim systemie oparta? i jak to dziala w rzeczywistosci? ktory wybrac?
    Podlogowka bedzie jedynym ogrzewaniem tych pomieszczen oprocz lazienek gdzie bedzie dodatkowo drabinka.
    Bedzie to okolo 80m2 podlogowki, tzn. kuchnia (~12m2), salon (~28m2), korytarz (~15m2), lazienka parter (~10m2) oraz lazienka pietro (~17m2).
    Jesli mozesz to podaj jaki rozdzielacz powinienem zakupic (gdzie?) a jesli masz namiary na solidnego hydraulika to chetnie skorzystalbym z jego uslug. Z gory dziekuje. Pozdr. Fred

  5. #885

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    prymasek

    kupiłem wymiennik płytowy
    na którym jedyna instrukcja montażu
    to zdanie po niemiecku "medium mit kleinerTemperaturspreizung H2 H3"
    czyli "medium z niską różnicą temperatur"

    co tam powinno być podłączone źródło ciepła czy odbiorniki??
    Wydaje mi się że odbiornik ale należy pamiętać aby wymiennik płytowy podłączyć w taki sposób aby przepływy były w przeciwnym kierunku
    jest w przeciwnym
    dzięki

  6. #886
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    woody

    Niezły możesz zerknąć i coś poradzić

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=111173
    Rozumiem że jeden rozdzielacz jest do podłogówki ( ten z pompką) a drugi do grzejników ale nie wiem nic na temat samego kotła jaki i czy ma pompkę może fotka
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  7. #887
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Electron1

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zaplanowałem "odnowienie" instalacji grzewczej.

    W ubiegłym roku zamontowałem piec gazowy ( żeliwny ) pracujący w układzie otwartym, pozostawiiiając dotychczasowy weglowy, który tez czasami używam.

    Obecnie zamierzam zmienic grzejniki ze starych żeliwnych T1 na aluminiowe członowe. Wszystko wskazuje na to że zdecyduje się na grzejniki krakowskie KFA.

    Ponieważ obecnie pracująca instalacja ma właściwie dobrane zestawy do poszczególnych pomieszczeń, chciałbym zachowac te proporcje.

    W róznych źródłach są różne dane jak zastepowac jedne drugimi.

    Generalnie chodzi mi o ustalenie jaka jest moc t1 w warunkach podawanych jako warunki pomiarowe dla obecnie sprzedawanych ( d.t. 50 C )

    Znalazłem tabele dla grzejników T1 ale moce podawane sa tam dla wyższych temepratur.

    Z góry dziekuje za pomoc.

  8. #888
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Janek 111

    Mój problem jest banalny ale bardzo denerwujący. Mam instalacje wodną w domu jednorodzinnym zrobioną w miedzi. Ciepłą wodę pobieram z elektrycznej termy (a może nazywa się to bojlerem) jest tam też wężownica do podgrzewania wody z instalacji co. Problem w tym, że kiedy pobieram wodę ciepłą (wolno odkręcę kran) to strasznie -nie wiem jak to nazwać - "buczą" rury. Echo niesie po domu a reszta domowników wścieka się o codzienną raną pobudkę. Jest na to jakiś sposób (no poza zmianą całej instalacji)?
    Powodów hałasujących rur może być kilka podstawowy to zawór zwrotny przed bojlerem (sprawdzić i wymienić ) drugim powodem może być sama bateria ale wówczas hałas było by słychać tylko w momencie pobierania wody tylko z tej baterii
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  9. #889
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    tula

    Witam.
    Też mam pytanie , ale nie wiem, czy to z tych trudnych czy łatwych.
    Będę rozbudowywać dom. Teraz w kotłowni w piwnicy jest leciwy piecyk gazowy a w mieszkaniu kaloryfery żeliwne. Ładne są te kaloryfery choć mocno chropowate.
    W przyszłym roku planuję zakup pieca na ekogroszek.
    Chciałabym jednak zachować na wszelki wypadek piec na gaz ( w przyszłości
    kupić jakiś nowszy ) Czy to jest możliwe, by oba te piece działały zamiennie ?
    I jeszcze jedno. Jak mam ocenić, czy stare kaloryfery nadają się do wykorzystania ? Z wierzchem sobie raczej poradzę, piaskowanie lub żmudne czyszczenie szczotką drucianą. Ale w środku pewno będzie osadzony kamień.
    Czy to można jakoś oczyścić, rozpuścić czy licho wie co ?
    Oczywiście że to żaden problem aby instalacja grzewcza była zasilana dwoma kotłami jeden na opał stały ( tani w eksploatacji) a drugi gazowy ( bezobsługowy )
    Stare grzejniki żeliwne z powodzeniem nadają się do dalszego użytkowania a osad w ich wnętrzu najlepiej jest usunąć specjalnym środkiem do płukania starych instalacji
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  10. #890
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    muriel

    niezły - bardzo proszę o radę i pomoc.... możliwie pilnie

    jutro mają robić przyłącze wody (studzienka - nie na domu - narazie mamy niecałe fundamenty), które ja mam nadzorować, i totalnie nie mam pomysłu na co zwrócić uwagę, jak to powinno wyglądać, czy jest coś, czego trzeba szczególnie przypilnować? dopiero raczkuję jako "inwestor" i jako formumowicz, licząc na wyrozumiałość proszę o pomoc
    Jutro już minęło a jeśli chodzi o dopilnowanie to sam nie wiem na co należy zwracać uwagę ja też na wszystkim się nie znam i w trakcie budowy własnego domu brałem ekipy które uważałem za solidne i miałem do nich pełne zaufanie
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  11. #891
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    net_ka

    Niezły, mam pytanie. Planujemy piec gazowy + kominek z PW . Jakie rurki do c.o. powinno się dać: miedziane czy plastikowe? Chciałabym, żeby nie były w ogóle widoczne. A tak na marginesie czy rurki do ogrzewania powinno się umieszczać w wylewce czy na zewnątrz? Jestem zielona w tym temacie
    Z góry dziekuję
    Jest pewna zasada że do kotła na opał stały dajemy rury miedziane a do kotła gazowego plastikowe miedziane można oczywiście też ale ta cena
    Dzisiejsze budowy prowadzi się w taki sposób że wszystkie rury okłada się w warstwie styropianu
    Zapraszam na stronke WWW.mendrycki.pl jest tak kilka fotek pokazujących układanie instalacji
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  12. #892
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    bdm7

    Witam !
    czy instalacje wyprowadzającą deszczówkę do kanalizacji burzowej trzeba robić?
    i ile ona kosztuje np. za m2

    a jeśli nie to, co zrobić z wodą spływającą rynnami, żeby nie zalewała działki ?
    ?????????????????????
    Nie mam pojęcia
    Mogę powiedzieć jak robią to inni
    Rurą zakopaną bardzo płytko i podłączoną do rynny odprowadzają za ogrodzenie działki
    Magazynują i wykorzystują do podlewania działki
    Robią podobna instalację chłonną jak w przypadku oczyszczalni
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  13. #893
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    miol

    Witam
    Troszeczkę ten temat spadł ale może otrzymam odpowiedź. Otóż chciałem połączyć piec na paliwo stałe (taki prosty 15kW) z piecem gazowym przez wymiennik płytowy. Powiedziałem to hydraulikowi i on to zrobił ale odwrotnie niż chciałem tzn. piec gazowy podłączył na krótko do wymmiennika, natomiast resztę instalacji połączył z piecem na paliwo stałe w układzie otwartym, tłumaczył że tak jest bezpieczniej bo trudniej będzie zagotować wodę w całym układzie niż tylko w wymmienniku. I tak mam instalację w układzie otwartym a piec gazowy chodzi w układzie zamnkniętym, wszędzie w proponowanych układach jest odwrotnie, to piec na paliwo stałe chodzi w krótkim obwodzie z wymiennikiem a piec gazowy jest z resztą instalacji w układzie zamkniętym. Czy takie rozwiązanie jak mam jest błędne i czym to grozi?
    Jest to też rozwiązanie jak najbardziej prawidłowe ale jak każde ma wady i zalety
    Wadą jest to że grzejniki będą w instalacji otwartej ale to też nie powód do paniki
    Zależy który kociołek będzie głównym źródłem ciepła ponieważ zawsze są jakieś straty na wymienniku i koszt pracy dodatkowej pompki
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  14. #894
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    fredblasz

    Witam,
    mam pytanie dotyczace podlogowki: mam dwie wyceny hydrauliki i jeden z hydraulikow chce stosowac system oparty na RTL (tanszy) a drugi chce stosowac jakis specjalny rozdzielac do podlogowki, ktory kosztuje ok. 3tys. zl. Czy ktos z Was ma juz podlogowke i na jakim systemie oparta? i jak to dziala w rzeczywistosci? ktory wybrac?
    Podlogowka bedzie jedynym ogrzewaniem tych pomieszczen oprocz lazienek gdzie bedzie dodatkowo drabinka.
    Bedzie to okolo 80m2 podlogowki, tzn. kuchnia (~12m2), salon (~28m2), korytarz (~15m2), lazienka parter (~10m2) oraz lazienka pietro (~17m2).
    Jesli mozesz to podaj jaki rozdzielacz powinienem zakupic (gdzie?) a jesli masz namiary na solidnego hydraulika to chetnie skorzystalbym z jego uslug. Z gory dziekuje. Pozdr. Fred
    W przypadku podłogówki o takiej powierzchni RTL odradzam a proponuje dwa rodzaje zasilania ogrzewania podłogowego
    1 zawór mieszający 3 drogowy w kotłowni z siłownikiem lub termostatyczny
    2 rozdzielacz z zestawem mieszającym i pompą np. firmy Kan
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  15. #895

    Domyślnie

    Witam
    Przesłałam na PW i maila prośbę o wycenę

  16. #896

    Domyślnie

    Dziękuję za informację.

  17. #897
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    woody

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    woody

    Niezły możesz zerknąć i coś poradzić

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=111173
    Rozumiem że jeden rozdzielacz jest do podłogówki ( ten z pompką) a drugi do grzejników ale nie wiem nic na temat samego kotła jaki i czy ma pompkę może fotka
    Tak dobrze rozumiesz
    Kotłownia sie robi i w tym roku nie bedą wstawiał kotła, będzie on miał osobną pompkę taką jak ta do podłogówki ale 60.
    Mam jeszcze taki dylemat, chciałbym zimą układać płytki ale nie chcę wpuszczać wody do instalacji CO i nie chcę grzać tej zimy (wprowadzam się około maja/czarwca) tak więc podłogówka nie będzie wygrzama - co byś radził.
    Czy wstrzymać się z płytkami?

    A co do mieritum to nie jestem przekonany czy i jak właściwie będzia dziąłać ten sterownik do podłogówki

    A kocioł to będzie prawdopodobnie coś takiego
    http://www.defro.pl/inside.php?id=31...956c50281ffa57
    ale mam chętkę na ten
    http://kotly.com/product_info.php?cPath=75_35&products_id=265[/url]
    lub jakis zębiec

    chętnie poznam Twoją opinię

  18. #898
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Rozumiem czyli kociołek na opał stały
    Dlaczego z górnym spalaniem i co z grzaniem ciepłej wody
    Poszukał bym kociołka z dolnym spalaniem może być Zębiec albo Hef a oddzielnie dokupił bym wentylator i automatykę może coś z Kompitu
    Wracając do tego co jest na zdjęciu przed rozdzielaczem do podłogówki powinien być zawór 3 drogowy termostatyczny i pompka obowiązkowo oprócz pompki na kotle (głównej ) dałbym jeszcze dodatkowo pompkę do samych grzejników
    Programator na zdjęciu w przypadku podłogówki na niewiele się zda a zawór 3 drogowy do mus
    To tak grubsza chyba szykuje się nam dłuższa rozmowa
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  19. #899
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Witam. mam dom 3 kondygnacyjny - jakies 70m na jednym poziomie. piec na eko-groszek 24KW. rozdzielacze jedynie na podlogowke

    ma 2 opcje hydrauliki ogrzewania

    1. na alu-pexie

    2. na twardej miedzi

    kogo sluchac? jakie sa wady i zalety obu rozwiazac po za atrakcyjna cena 1?

    Hydraulik wchodzi w przyszly poniedzialek wiec wszystko jeszcze przed nami

    o co ewnetualnie moge sie go zapytac? jakie rozwiazanie bedzie dobre?
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  20. #900
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Do kotła na opał stały instalacja grzewcza powinna być wykonana z metalu np. z miedzi jeśli chcesz zrobić to w Pexie to radzę przez wymiennik Są tacy co robią kotłownię i rozdzielacze w miedzi a od rozdzielaczy w Pexie ale jest to rozwiązanie nie zalecane jeśli do tego dodamy że rury stosuje się Chińskie to nieszczęście może być gotowe ale wcale nie musi
    Instalacje do kotła na opał stały też może być w Pexie ale z głową
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

Strona 45 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony