dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 99
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 1971
  1. #1601

    Domyślnie

    Witam Wszystkich
    Mam piec na paliwo stałe Ling Duo 25kw, zawór cztero drgowy z siłownikiem, za zaworem trzy obiegi grzewcze(podłogówka,grzejniki i garaż, na każdy obwód osobna pompka). Jak sterować napędem zaworu jakiego urządzenia do tego użyć? Elektronika pieca steruje zaworem tylko wtedy gdy w pomieszczeniu temperatura spadnie poniżej zadanej(otwiera zawór) Ja potrzebuje aby zawór chronił piec czyli jak wpada woda z obiegu np garażu i ma 10 stopni to aby zawór się przymknąl (podmieszał)tak aby woda na powrocie kotła miała min 39 stopni. Proszę o radę

  2. #1602
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mandm7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie Faktura od hydraulika

    Dzień dobry,
    hydraulik chce wystawić mi fakturę za usługę (7% VAT) i drugą za materiał z zaprzyjaźnionej hurtowni (22% VAT i sprzedawcą jest hurtownia a nie hydraulik). Argumentuje to tym, że on w rodzaju swojej działalności nie ma określonej sprzedaży materiałów i nie może mi wystawić jednej faktury zawierającej materiał i usługę z 7% VAT'em .
    Moje pytanie to:
    1. czy rzeczywiście mówi prawdę? Sprawa jest według mnie analogiczna jak, np przy kryciu dachem gdzie bez szemrania dostałem fakturę za materiał+usługę z 7%. Czuję tu jakiś szwindel, a może niepotrzebnie.

    2. czy różnicę w VAT'cie za materiał potrzebny do hydrauliki (rurki ogrzewania podł. , rozdzielacz, styropian , wszelkie inne rury, rurki i rureczki) można odzyskać z urzędu skarbowego?

    m.

  3. #1603
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tamtam6

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Proszę o pomoc: Właśnie zamontowano u mnie prysznic i deszczownice z zaworem odcinającym w celu mozliwosci kombinacji
    prysznic i deszczownica
    tylko prysznic
    tylko deszczownica
    po zalozeniu instalacji(pex) i położeniu płytek okazało się że ciśnienie wody w słuchawce prysznicowej jest bardzo niskie(niezalenie czy jest wlaczona tylko słuchawka czy razem z deszczownica) Do tego woda zmienia temperaturę po ok.20sekundach od przekręcenia baterii. Z kolei ciśnienie w deszczownicy jest odpowiednie. Co może być przyczyną?

    Druga sprawa jest taka ze woda nie spływa do rur. Jest to prysznic bez brodzika z odplywem liniowym cedor. po wlaniu ok 3-4litrow wody wszystko jest ok, ale dalszy naplyw wody skutkuje zatrzymaniem splywu i woda po prostu staje- woda, ktora sie zbierze (ok pol litra) systematycznie opada przez ok 30 min. Jeste już przygotowana na kucie podlogi, ale nie mam pojecia co to moze byc.

    POMOCY!!!

  4. #1604

    Domyślnie

    Czy z jednego rozdzielacza do ogrzewania podłogowego mozna podpiac parter oraz jeden obieg na poddaszu.Obieg na poddaszu był by uzbrojony w dodatkowy odpowietrznik.
    Zastanawiam sie równiez czy zamontowany przepływomioerz w odwrotnym położeniu będzie spełniał swoje zadanie.

    [/quote]

  5. #1605

    Domyślnie

    Papolinek Ja mam zrobione tak,że szafka rozdzielcza jest zamontowana na poddaszu i z niej sa zasilane 3 obwody,2 na dole i jeden na poddaszu.Działa

  6. #1606

    Domyślnie

    czy przy ogrzewaniu podłogowym grzejnik łazienkowy służy tylko do suszenia ręczników czy się mylę.... jeżeli tak to może być mały np 50x50 a nie 150 x50 tak?
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  7. #1607
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    POTRZEBUJĘ POMOCY.
    Mam wodę w rurkach podłogówki, przy nie podłączonym piecu - jak ją spuścić i jeszcze jedno, jeden z forumowiczów mówi, że te rurki nie moga zostac na zime puste , czym się je nabija ?
    Na co zwrócić uwagę jak przyjdzie hydraulik ?To niestety nie będzie człowiek,który podłączał to wszystko .

    Dzięki za wszelkie sugestie

  8. #1608

    Domyślnie

    Witam Niezły,

    Mam problem na który niestety nie znalazłem odpowiedzi na forum może zatem pomożesz

    Podczas wykonywania instalacji c.o. prosiłem instalatora, aby wykonał ogrzewanie podłogowe z wykorzystaniem rozdzielaczy ten się uparł (chyba w związku ze swoją niewiedzą) i zrobił w sumie cztery obwody na RTL-ach (a ja głupi się zgodziłem). Każdy z obwodów ma mniej niż 20m2 no i teraz mam mały kłopot.

    Poniżej załączam schemat ja to wygląda, to co jest na czarno to jest już zainstalowane, a to co na czerwono to moje pytanie.



    Ciągle mam kłopoty z zapowietrzaniem się ogrzewania i problemy z jego odpowietrzaniem. Jak instalator przyjeżdża to odpowietrzyć to siedzi i robi to bardzo długo no i odpowiednio kasuje.
    Pytanie zatem czy to odpowietrzenie nie powinno być tam gdzie zaznaczyłem to na czerwono czyli na wyjściu?
    Na logikę powinno być chyba tak, że odpowietrzenie jest na wylocie i wtedy woda wypycha powietrze z rur?
    Czy zatem montować dodatkowe odpowietrzniki na wyjściu? Czy męczyć się z dziwnym sposobem odpowietrzania na wejściu?
    No i czy w takim układzie można zamontować odpowietrzenie automatyczne takie jakie czasem zakłada się na grzejniki?

  9. #1609
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Przepraszam że zaniedbałem własny dział porad ale takie już jest życie ale postaram się bardzo szybko nadrobić zaległości Na początek te łatwiejsze ale odpowiem z czasem na wszystkie może komuś kiedyś się przyda albo lepiej za kilka lat sam siądę i to przeczytam
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  10. #1610
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    czy przy ogrzewaniu podłogowym grzejnik łazienkowy służy tylko do suszenia ręczników czy się mylę.... jeżeli tak to może być mały np 50x50 a nie 150 x50 tak?
    to zależy od podłogówki jeśli ilość pętli i temperatura czynnika grzewczego wystarczy do ogrzania całej łazienki do 24 st C to taki grzejnik może służyć jako typowy wieszak na ręczniki ale w większości przypadków taki grzejnik służy do grzania łazienki i dodatkowo jest wieszakiem na ręczniki Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi Moim zadaniem w łazience powinien być grzejnik podłączony do obiegu grzewczego nawet jeśli źródłem jest pompa ciepła ponieważ daje on możliwość szybszego dogrzania łazienki można na nim wieszać ręczniki jest to dodatkowy punkt dla hydraulika a i jeszcze jedno w takim grzejniku powinna być grzałka elektryczna ( przynajmniej w jednym miejscu w domu) wielkość grzejnika to sprawa dyskusyjna zależy od wielkości łazienki i ilości miejsca na grzejnik
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  11. #1611
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka
    POTRZEBUJĘ POMOCY.
    Mam wodę w rurkach podłogówki, przy nie podłączonym piecu - jak ją spuścić i jeszcze jedno, jeden z forumowiczów mówi, że te rurki nie moga zostac na zime puste , czym się je nabija ?
    Na co zwrócić uwagę jak przyjdzie hydraulik ?To niestety nie będzie człowiek,który podłączał to wszystko .

    Dzięki za wszelkie sugestie
    Wodę najlepiej jest osunąć sprężarka ale dokładnie i po kolei z wszystkich grzejników i obiegów podłogówki ( po kolei a nie jednocześnie wszystko) opróżnionej instalacji nie ma powodu niczym napełniać sugerował bym nawet zostawić otwarta w kilku miejscach
    Przypomniało mi się jeszcze jedno wszystkie zawory kulowe na zimę zostawiamy w pozycji otwartej ponieważ nawet zawór zamknięty z wodą w środku i lezący na półce w garażu ulegnie uszkodzeniu
    Widziałem zdemontowane grzejniki i zostawione pod płotem bez wylanej wcześniej wody mróz rozsadził wszystkie a tak na marginesie najwyższy czas na spuszczenie wody z zaworów czerpalnych
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  12. #1612
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seluch
    Witam Niezły,

    Mam problem na który niestety nie znalazłem odpowiedzi na forum może zatem pomożesz

    Podczas wykonywania instalacji c.o. prosiłem instalatora, aby wykonał ogrzewanie podłogowe z wykorzystaniem rozdzielaczy ten się uparł (chyba w związku ze swoją niewiedzą) i zrobił w sumie cztery obwody na RTL-ach (a ja głupi się zgodziłem). Każdy z obwodów ma mniej niż 20m2 no i teraz mam mały kłopot.

    Poniżej załączam schemat ja to wygląda, to co jest na czarno to jest już zainstalowane, a to co na czerwono to moje pytanie.



    Ciągle mam kłopoty z zapowietrzaniem się ogrzewania i problemy z jego odpowietrzaniem. Jak instalator przyjeżdża to odpowietrzyć to siedzi i robi to bardzo długo no i odpowiednio kasuje.
    Pytanie zatem czy to odpowietrzenie nie powinno być tam gdzie zaznaczyłem to na czerwono czyli na wyjściu?
    Na logikę powinno być chyba tak, że odpowietrzenie jest na wylocie i wtedy woda wypycha powietrze z rur?
    Czy zatem montować dodatkowe odpowietrzniki na wyjściu? Czy męczyć się z dziwnym sposobem odpowietrzania na wejściu?
    No i czy w takim układzie można zamontować odpowietrzenie automatyczne takie jakie czasem zakłada się na grzejniki?
    Jak dla mnie mało czytelne wyślij kilka fotek na pocztę to może coś wymyślę zdjęcie kotłowni też
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  13. #1613
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Niezły niebiosa mi Ciebie zsyłają

    Możesz wytłumaczyć to jak trzylatkowi ?

    mam w kotłowni takie coś



    i póki co tylko podłogówkę na dole - instalacja do grzejników jeszcze tylko na papierze.
    Więc jak mam po kolei to zrobić, co odkręcić i gdzie wydmuchać, by było dobrze ?

    Dzięki Ci o Wielki Niezły

  14. #1614
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka
    Niezły niebiosa mi Ciebie zsyłają

    Możesz wytłumaczyć to jak trzylatkowi ?

    mam w kotłowni takie coś



    i póki co tylko podłogówkę na dole - instalacja do grzejników jeszcze tylko na papierze.
    Więc jak mam po kolei to zrobić, co odkręcić i gdzie wydmuchać, by było dobrze ?

    Dzięki Ci o Wielki Niezły
    Skupie się tylko nad sposobem spuszczenia wody z podłogówki
    zawory przy pompie muszą być zamknięte wszystkie zaworki na jednej z belek rozdzielacza powinny być zamknięte najlepiej jeśli to będzie belka zasilająca Do belki zasilającej do zaworu spustowego podłączasz sprężarkę a do drugiego wiadro
    Napełniasz belkę zasilającą powietrzem a następnie odkręcasz pierwszy obwód podłogówki do wiadra powinna lecieć woda z zaworu spustowego drugiej belki tak długo przedmuchujesz aż będzie lecieć samo powietrze następnie zawór od pierwszego obiegu zamykasz i otwierasz drugi czynność powtarzasz aż do odpowietrzenia wszystkich obiegów po usunięciu wody odkręcasz wszystkie zawory jakie są w szafce rozdzielaczowej łącznie z tymi od pompki i spustowymi
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  15. #1615
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Niezły - a żebyś tak szóstkę w totka trafił

    Wielkie dzięki dobry człowieku

  16. #1616
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    A teraz Reklama

    Murator wydał właśnie dodatek Instalacje w nim to właśnie jestem w całej okazałości ….....z łopatą a na s a cztery fotki jedna z nich to moja kotłownia zgadnijcie która
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  17. #1617
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    A teraz Reklama

    Murator wydał właśnie dodatek Instalacje w nim to właśnie jestem w całej okazałości ….....z łopatą a na s a cztery fotki jedna z nich to moja kotłownia zgadnijcie która
    jutro idę kupić Muratora, nie odpuszczę sobie okazji by zobaczyć wybawcę mojej podłogówki.

  18. #1618
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    nie muratora tylko instalacje
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  19. #1619
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    nie muratora tylko instalacje
    a Instalacje tez kupię, a co mi tam

  20. #1620
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Cytat Napisał malka
    Niezły niebiosa mi Ciebie zsyłają

    Możesz wytłumaczyć to jak trzylatkowi ?

    mam w kotłowni takie coś



    i póki co tylko podłogówkę na dole - instalacja do grzejników jeszcze tylko na papierze.
    Więc jak mam po kolei to zrobić, co odkręcić i gdzie wydmuchać, by było dobrze ?

    Dzięki Ci o Wielki Niezły
    Skupie się tylko nad sposobem spuszczenia wody z podłogówki
    zawory przy pompie muszą być zamknięte wszystkie zaworki na jednej z belek rozdzielacza powinny być zamknięte najlepiej jeśli to będzie belka zasilająca Do belki zasilającej do zaworu spustowego podłączasz sprężarkę a do drugiego wiadro
    Napełniasz belkę zasilającą powietrzem a następnie odkręcasz pierwszy obwód podłogówki do wiadra powinna lecieć woda z zaworu spustowego drugiej belki tak długo przedmuchujesz aż będzie lecieć samo powietrze następnie zawór od pierwszego obiegu zamykasz i otwierasz drugi czynność powtarzasz aż do odpowietrzenia wszystkich obiegów po usunięciu wody odkręcasz wszystkie zawory jakie są w szafce rozdzielaczowej łącznie z tymi od pompki i spustowymi
    Wszystko zadziałało - a może prawie wszystko , bo dwa ostatnie zawory ( te niebieskie) nie były dokręcone - w ogóle dokręcić je to cud i chyba cos tam nie gra, zrobiłam jakz poprzednimi (tymi bez przepływomierzy), a mimo
    to woda nie zleciała, nawet powietrze nie leciało i teraz nie wiem co jest grane

    a Instalatora pani z kiosku mi przywiezie - obiecała

Strona 81 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony