dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 112 z 272
Pokaż wyniki od 2.221 do 2.240 z 5440
  1. #2221

    Domyślnie

    Paweł W witamy w gronie granatowców Fajnie,że znalazłeś tu kilka wątków które cię zainteresowały i jestem pewna ,że i ty wniesiesz coś ciekawego do naszych pogadanek

    Magda twój domek prezentuje się pięknie...mam nadzieję,że i ja niedługo dojdę do tego etapu

    U mnie na razie żadnych nowych wieści...coś się tam robi, ale my nie jesteśmy na bieżąco...także czekam na wieści i nowe fotki od Was
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  2. #2222
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Witam, po dłuższej nieobecności.
    U nas tynkarz za robociznę wziął 20 zł. tynk cementowo-wapienny. Metrów wyszło około 600 - dokładnie będziemy liczyć w sobotę, przy końcowym rozliczeniu.

    Zdjęć z postępów brak - a zrobione s ą u nas właśnie tynki wewnętrzne, no i ocieplony domek - po dzisiejszej ekspertyzie naszego kolegi z małymi poprawkami.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  3. #2223
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Słuchajcie a ile powinny wystawać parapety zewnętrzne klinkierowe poza ścianę budynku? Musimy już kupić, a nie wiemy czy wziąć krótsze czy dłuższe?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  4. #2224
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Izulek mam zbliżenie na okno może coś tam dojrzysz tylko, że ja mam inne
    ale chyba tak z ok 5-8 cm wystaje


  5. #2225

    Domyślnie

    rottik ponawiam moją prośbę, jak znajdziesz czas i fakture to podaj ile ytonga ci poszło
    nam zasypują właśnie fundamenty i na tym koniec w tym roku,na wiosnę chcemy wziąść kredyt hipoteczny tylko teraz takie problemy z bankami że boje się czy dostaniemy. pytanko - jakie banki polecacie?
    pozdrowionka dla budowniczych

  6. #2226

    Domyślnie

    IZA my co prawda nie mamy parapetow klinkierowych ale wystaja nam od sciany (ocieplenie + tynk) jakies 4-5cm.... to chyba taki standard ? widzialam ostatnio domek, gdzie byly zalozone parapety za szerokie w stosunku do otworu okiennego i za bardzo odstawaly od sciany - byly za dlugie......... taki POTWOREK..... ale to wszytsko kwestia gustu

  7. #2227

    Domyślnie

    dzis weszlam rano na budowe i ochrzanilam naszego wykonczeniowca..... zapytalam czy on nam domek wykancza, czy NAS !! ??
    facetowi najlepiej idzie jak jest sam, npo ale teraz jest koncowka koncowki, wiec jest i elektryk do zalozenia lamp i pani ktora tam sprzata (bo ja niestety nie bardzo moge ) i sa panowie od kostki (NADAL !! ) i pan od pieca bywa i wlatuje ja i wlatuje moj maz.... i ciagle tam sie ktos przewija.... a on uwielbia asystowac przy wszytskim, byle tylko swojej roboty nie tykac (takie mam wrazenie)... juz mu powiedzialam, ze my wprowadzamy sie w przyszly weekend - DEFINITYWNIE !!! i to jego sprawa czy bedzie u nas siedzial po nocach... MA BYC !! KONIEC KROPKA !!

    obiecal ze jutro wynosi sie z gory, gdzie ma do rozlozenia juz tylko podlogi i kilka poprawek malarskich
    w sobote ma byc skonczona dolna lazienka a od poniedzialku bedzie konczyl dol... w przyszlym tygodniu drzwi i schody i koniec!!! i wszyscy fahofcy WON !! ja sie chyba za bardzo denerwuje ale ja juz tak bardzo chce sie przeprowadzic i miec to za soba

  8. #2228
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    No właśnie tak nam się wydaje że około 5 cm powinno wystawać. My mamy okna z listwą podokienną i tam jeszcze dodatkowo wejdzie trochę nie wiem może 1 cm tego parapetu.

    Marta, nie dziwię się że już Ciebie wkurzają ci wszyscy kręcący się po domu. Ale pomyśl sobie, że jeszcze tydzień i już, już będziecie u siebie.
    A zaczynałyśmy razem ... u mnie jeszcze daaaaaleko do takiego stanu "wprowadzkowego"
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  9. #2229

    Domyślnie

    Fajnie macie dziewczyny... u nas prace posuwają się powoli do przodu... nawet nie przypuszczałam , że dziura w ziemi i powoli rosnące fundamenty mogą tak cieszyć http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0ae76957c.html

  10. #2230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    A zaczynałyśmy razem ... u mnie jeszcze daaaaaleko do takiego stanu "wprowadzkowego"
    my tez wprowadzalibysmy sie pewnie najwczesniej na wiosne przyszlego roku... ale troszke nas czas goni no i przy okazji wiemy ze pieniadze z kredytu rozejda sie tylko i wylacznie na budowe i wyposazenie a nie na inne przyjemnosci...
    ale skoro macie juz tynki wewnetrzne to teraz juz tylko cala masa wyborow i cierpliwosci przed Wami

  11. #2231

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGABA2
    Fajnie macie dziewczyny... u nas prace posuwają się powoli do przodu... nawet nie przypuszczałam , że dziura w ziemi i powoli rosnące fundamenty mogą tak cieszyć http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0ae76957c.html
    no piekny poczatek i widze ze macie komin w saloniku w innym miejscu... zobaczysz jak pojdzie szybko teraz najmniej postepow widac jak wykonczeniowcy gipsuja i maluja podkladem wszytskie sciany i sufity.... przynajmniej takie bylo moje wrazenie

  12. #2232
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Marta, ale fajnie mieć taką motywację
    Tak, święta racja, teraz te wybory płytki, podłogi itp. itd.
    Powiedzmy, dość dużo rzeczy już wiem co bym chciała. Jedynie ta kuchnia spędza mi sen z powiek Marta pokażesz więcej zdjęć?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  13. #2233
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Monika kiedy pokażesz okrągłe okienko chyba mam fioła na jego punkcie
    chyba drugi granat nie pozbył sie tego

    te nieszczęsne kuchnie...
    u mnie miała być 30 września ale jeden noge złamał a drugi rękę połamał w drzwiach ale w sumie przeprowadzka w czerwcu to czekam cierpliwie

  14. #2234
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    No to pech Magda ....
    a dlaczego przeprowadzacie się dopiero w czerwcu, skoro wszystko już, już prawie zrobione?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  15. #2235
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Izulek pisałam już wcześniej moje dziecie skończy grupę pięciolatków
    w mieście a do zerówki pójdzie już tam gdzie będziemy już mieszkać
    a tak spędzałabym ponad dwie godz w jedną stronę w samochodzie dowożąc ją do przedszkola

    A wszysko przez moją siostrę za tydzień lub dwa powita swoje bliźniaki
    moja mama pojechała do niej pomóc i wróci dopiero po nowym roku

  16. #2236
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Rozumiem
    Gratulacje dla siostry od mamy bliźniaków
    ps. a zna już siostra bliźniakową stronę? www.blizniaki.net?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  17. #2237
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    ona mieszka od nas 12 godzin lotu z Polski
    dobrze, że skype istnieje podam jej link poczyta sobie

  18. #2238
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Oj to daleko siostrę "wywiało" .... ale bliźniaki to fajna sprawa z perspektywy 5 lat muszę powiedzieć że trafiło mi się szczęście
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  19. #2239

    Domyślnie

    Czy moglby mi ktos doradzic w jakim miejscu najlepiej usytuowac wejscie do piwnicy z zewn, gdyz chcemy podpisniczyc czesc budynku tj: hol, pokoj, lazienke, pomieszczenie gospodarcze?

    Moze ma ktos piwnice i moze podeslac rzuty na maila: [email protected] mile widziane rowniez zdjecia z realizacji

    My jestesmy an etapie zalatwiania zakupu dzialki, papierologi z adaptacja projektu (mapki do celow projektowych itp..) Te terminy i podejscie naszych kochanych urzednikow mnie zleksza wkurzaja...

    Jak to u was bylo?
    --------------------------------------
    Pozdrawiam
    Wojtek

  20. #2240

    Domyślnie

    Są kolejne ławy pod GRANATa . Pytanie o izolacje na fundamencie. Na pewno jakaś papa na ławę, ale pionowo to jak robicie? Jedni mówią że jak nie ma piwnicy to w ogóle nie mam sensu ocieplać i jak nie ma drenażu i odprowadzenia wody, to nie ma sensu też folia, poza tym co od zewnątrz, co od środka??? Napiszcie proszę.

Strona 112 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony