dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 239 z 272
Pokaż wyniki od 4.761 do 4.780 z 5440
  1. #4761
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mapex

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    30

    Domyślnie

    Zwracam się z prośbą do Grantowiczów - mianowicie chodzi mi o deskowaniu przed położeniem dachówki co o tym sądzicie?

  2. #4762
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał mapex Zobacz post
    Zwracam się z prośbą do Grantowiczów - mianowicie chodzi mi o deskowaniu przed położeniem dachówki co o tym sądzicie?
    My tak mamy... Deski i papa. Dachówkę położymy na sam koniec.

  3. #4763

    Domyślnie

    My też mamy deski pod dachówką.

  4. #4764
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loxley
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Pless - Grass Lake
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał mapex Zobacz post
    Zwracam się z prośbą do Grantowiczów - mianowicie chodzi mi o deskowaniu przed położeniem dachówki co o tym sądzicie?
    Jak masz nadwyżki kasy do wydania .../ wg. mnie niepotrzebne/ , chyba ze będziesz dachówkę dawać za 3-5 lat. Niepotrzebny wydatek no i dodatkowy ciężar - chyba ... .ja tak przynajmniej myślę . To jest jak robienie dachu na dachu. No ale to jest moje zdanie - niech ci co mają deski powiedzą o plusach tej techniki. Tylko nie mówcie że wam desek z szałowania zostało

  5. #4765
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wczoraj udalem sie do castoramy z reklamacją na ostatnio wystawioną fakturę. A mianowicie na fakturze nie byly wpisane pozycje PKWiU i prosilem o ich uzupelnienie. Na co Pani przy okienku przekazala mi info ze oni juz od tego roku nie wypelniają tych pól. Troche slaba akcja bo jeśli chodzi o zwrot VAT to trzeba bedzie samemu szukac PKWiU


    To tylko taka ciekawostka

  6. #4766
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommiberry Zobacz post
    Wczoraj udalem sie do castoramy z reklamacją na ostatnio wystawioną fakturę. A mianowicie na fakturze nie byly wpisane pozycje PKWiU i prosilem o ich uzupelnienie. Na co Pani przy okienku przekazala mi info ze oni juz od tego roku nie wypelniają tych pól. Troche slaba akcja bo jeśli chodzi o zwrot VAT to trzeba bedzie samemu szukac PKWiU


    To tylko taka ciekawostka
    To ja Ci Tommiberry podam taką ciekawostkę jeśli chodzi o PKWiU i odliczenia. Kupujesz cegłę klinkierową masz wpisane PKWiU albo sam znajdziesz nie ważne... Sprawdzasz można odliczyć, ale... do czego ją użyłeś? Na komin OK masz zwrot! Na płot zapomnij... Tak samo kupiłam bramę wjazdową PKWiU znajduje się na liście... Niestety... Jeśli ją zamontujesz jako barierkę na schody (np hehe) możesz ją odliczyć bo jeśli założysz ją tam gdzie każdy normalny człowiek montuje bramę i furtkę to już jej nie odliczysz. No cóż ogrodzenie to już nie dom... Podobnie jest ze stalą wszelkie druty, złącza śrubowe odliczysz. Gwoździe i siatki już nie. A jako ciekawostkę powiem Wam, że do znajomego wparowała inspekcja i liczyli mu kafelki na ścianach... Hehe

  7. #4767
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    dobre

    A bramę przesuwną moge sobie zamontowac jako barierke na schody?

  8. #4768
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar croolewna
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    tommiberry ja planowałam sama poszukać PKWiU, wydrukowałam wszelakie tabele, zasiadłam i.. poddałam się po 5 minutach oddałam sprawę w ręce znajomej księgowej, ona wynalazła te numery a i tak urząd skarbowy mnie wezwał i okazało się że któraś z rzeczy nie podlega odliczeniu (chociaż PKWiU na liście był )
    No ale w końcu DZIŚ odebrałam zwrot podatku szkoda tylko, że pójdzie na spłatę długów hihi..

  9. #4769
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mapex

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    30

    Domyślnie

    LOXLEY - podzielam Twoją wypowiedź a zarazem dziękuje Granatowiczom za swoje opinie. Idąc dalej czy zwiększałeś wys. elem. K 1, pewien inż. uważa, że po włożeniu wełny przy tych rozmiarach wys elm może być zbyt mała cyrkulacja?

  10. #4770
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar damian88
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Czersk
    Kod pocztowy
    89-650
    Posty
    121

    Domyślnie

    Witam,

    Mam do was pytanie ,czy jak mam deskowany dach i na to papę (papierowa) czy mogę położyć na to jeszcze membranę ?? bo ta papa nie jest za dobra w 5-6 miejscach kapie a nie mogę zlokalizować dziury . dodam że będę miał dachówkę . czy jak położę na papę i membranę to będzie to na coś źle wpływało ??
    pozdrawiam

  11. #4771
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monikałódzkie

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam, rozważam kwestię budowania kominka otwartego w salonie - czy ktoś taki posiada - co o tym sądzicie? Jeżeli mogłabym prosić to dajcie Kochani jakieś fotki kominków w granacie. Pozdrawiam

  12. #4772
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikałódzkie Zobacz post
    Witam, rozważam kwestię budowania kominka otwartego w salonie - czy ktoś taki posiada - co o tym sądzicie? Jeżeli mogłabym prosić to dajcie Kochani jakieś fotki kominków w granacie. Pozdrawiam
    Moja ciocia miała otwarty kominek i po jej doświadczeniach z pewnością się na taki nie zdecyduję...
    Po pierwsze dlatego, że dwa razy mało się nie spalili po tym jak strzeliło palące się drewno i żar znalazł się na fotelu...
    Po drugie wydaje mi się że nie da tyle ciepła co kominek z wkładem...

    My myślimy nad piecem kaflowym, tylko drogi interes...

  13. #4773

    Domyślnie

    Eh, ale mamy pod górkę z budową, mieliśmy 3 tygodnie temu mieć okna wstawiane, wpierw mróz, teraz ilość śniegu w drodze dojazdowej to uniemożliwia..nie wiem, czy my zdążymy z wykończeniem do końca roku jak tak dalej pójdzie...

  14. #4774

    Domyślnie

    Tinka, nie martw się, zdążysz. Sąsiedzi w marcu weszli na działkę a w połowie sierpnia się przeprowadzali na wykończony parter. Wg mnie to już "hardcore", ale można.

  15. #4775

    Domyślnie

    Pocieszyłeś mnie trochę...w sumie nie ma uwarunkowań finansowych by budować, bo i tak wzieliśmy "kreskę", ale jak nie problem z murarzami, bo oczywiście robią 5 zleceń na raz, to warunki atmosferyczne, oczywiście wspominałam, że mamy problem z mediami - brak pozwolenia na szambo a zarazem dalekosiężne plany miasta by pociągnąć sieć kanalizacyjną, brak gazu (jakoś się*z tym już pogodziłam), ciągle coś...

  16. #4776
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    No tak... Mróz odpuścił więc wszyscy są na budowie, a na forum ciszaaaaa.....

  17. #4777
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar croolewna
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinkaa Zobacz post
    No tak... Mróz odpuścił więc wszyscy są na budowie, a na forum ciszaaaaa.....
    Zgadza się
    Do nas w sobotę dojechały okna - wreszcie! Pięknie się prezentują. Od razu zaczęłam sprzątać i zrobiło się tak przyjemnie w naszym granacie..
    Wczoraj, mimo, że to niedziela podjechał do nas elektryk i zrobił wstępny plan instalacji i wycenę. Okazuje się, że już muszę mieć zaplanowane rozmieszenie mebli i rozrysowane schody bo inaczej nie da się zaplanować gniazdek, włączników, oświetlenia itp. Pan elektryk zaskoczył mnie paroma pytaniami - np. czy będziemy mieć otwieraną na prąd bramę wjazdową od ogrodzenia..psiakość, skąd to wiedzieć na tym etapie? Internet w każdym pokoju? A antena do telewizora? Albo czy będą latarenki w ogrodzie.. Mam teraz ciężki orzech do zgryzienia Jeśli robienie elektryki jest jeszcze przed Wami zastanówcie się od razu nad tym wszystkim.

  18. #4778
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał croolewna Zobacz post
    Zgadza się
    Do nas w sobotę dojechały okna - wreszcie! Pięknie się prezentują. Od razu zaczęłam sprzątać i zrobiło się tak przyjemnie w naszym granacie..
    Wczoraj, mimo, że to niedziela podjechał do nas elektryk i zrobił wstępny plan instalacji i wycenę. Okazuje się, że już muszę mieć zaplanowane rozmieszenie mebli i rozrysowane schody bo inaczej nie da się zaplanować gniazdek, włączników, oświetlenia itp. Pan elektryk zaskoczył mnie paroma pytaniami - np. czy będziemy mieć otwieraną na prąd bramę wjazdową od ogrodzenia..psiakość, skąd to wiedzieć na tym etapie? Internet w każdym pokoju? A antena do telewizora? Albo czy będą latarenki w ogrodzie.. Mam teraz ciężki orzech do zgryzienia Jeśli robienie elektryki jest jeszcze przed Wami zastanówcie się od razu nad tym wszystkim.
    Jeśli chodzi o internet lepszym rozwiązaniem byłaby chyba domowa sieć bezprzewodowa...

  19. #4779

    Wink

    to może kilka zdjęć z mojego Granata (nie wiem jak mi wyjdzie, bo to pierwszy raz
    https://picasaweb.google.com/1049371...eat=directlink
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1160405.JPG
Wyświetleń:	484
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	102203   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1160478.JPG
Wyświetleń:	587
Rozmiar:	34,5 KB
ID:	102204   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1160487.JPG
Wyświetleń:	565
Rozmiar:	30,0 KB
ID:	102205  
    Ostatnio edytowane przez nosean ; 20-02-2012 o 20:15

  20. #4780
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mircial
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nosean ale śliczne masz łazienki poproszę o więcej zdjęć
    Pozdrawiam
    Spadające Gwiazdy Trafiają W Ręce Tych Którzy Spoglądają W Niebo…

Strona 239 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony