dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 272
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 5440
  1. #1121
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Izulek ja też słyszałam, ale że ją całkiem likwidują z produkcji
    jak się zdecydujesz na Robena to nie bierz tej dużej falistej plus, bo my troche
    od cieśli się nasłuchaliśmy lepiej się kładzie tą mniejszą wg nich no ale każdy ma swoją technikę.

    U nas dzisiaj wpinka prądu a kiedy po kabelkach popłynie to nie wiadomo
    mąż chciałby już G-K przykręcać ale wizja paru godzin na agregacie to mu się nie widzi.

    Ja zrobiłam bunt na budowę nie jeżdżę bo łażenie po drabinie to już mnie wkurza, a mój mąż specjalnie prowizorycznych schodów nie robi żebym nie jeździła i nie wymyślała cudów hahaha
    miluśi, ale już mojego tatę zwerbowałam i mają coś sklecić

    no i czekamy 25 lutego zaczynamy instalacie wod kan gaz

  2. #1122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Tak sobie przeglądam nasz wątek i trafiłam na dach Ani
    Ani@ czy na Twoim dachu jest koramic L15?
    Nie. Ja wybralam "mercedesa wsrod dachowek" - czyli Creatona i tak sie przejechalam, ze musialam zaczac wlosy farbowac
    TU szczegoly.
    Od tej pory gdy decyduje sie na cokolwiek - chodzi o zakupy budowlane - i slysze od sprzedawcy, ze cos jest "mercedesem" wsrod produktow w danej grupie, to momentalnie podchodze do tej rzeczy jak do jeza . Choc z drugiej strony uwazam, "ze biednego nie stac na oszczedzanie" i "placisz tanio - kupujesz dwa razy"...

    A nie masz w okolicy produktow Ruppceramiki? Albo Jungmeiera? (a w Gdansku? - nie dowiezliby do Ciebie?)
    Moja siostra kupuje teraz dach - w zasadzie, to juz kupila, bo podobno jakos na dniach ma byc podwyzka - wiec chyba warto sie szybciej rozejrzec. Zawsze pare groszy do przodu.

  3. #1123
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    No tak Ani@ teraz sobie przypominam. Dzisiaj w jednym składzie nawet Pani nas namawiała na Creatona.
    Muszę się zorientować jeśli chodzi o rupp i jungmeiera.
    A siostra jaką dachówkę wybrała?
    No właśnie my chcemy się zdecydowac w przyszłym tygodniu
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  4. #1124
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Wczoraj w ramach relaksu mój małżonek był w salonie kominkowym i dzisiaj przesłano nam niektóre realizacje.
    Spodobał nam się taki:

    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  5. #1125
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kwija7

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam Wszystkich budujących GRANATA. Jastem nowicjuszem na tym forum.
    Cieszę się, że jest aż tylu ludzików, do których będę mogła napisać w tej
    samej lub podobnej sprawie. Zakupiliśmy z mężem projekt w zeszłym roku a
    budowę planujemy zacząć tej wiosny. Trzymajcie kciuki za nas. Będę się na
    pewno odzywać. Jestem po "lekturze" Waszych dzienników i po kolei
    przeczytałam wszystko na forum. Jestem pełna podziwu dla Was wszystkich, a
    jeśli nam się uda wybudować nasz GRANACIK to powiem, że jesteśmy wielcy.

    Jeśli można prosiić to piszcie swoje uwagi. Jesteśmy po etapie adaptacji
    projektu i mamy pozwolenie na budowe, zakupiliśmy też porotherm 44 i 25.
    Mąż umawia ciągle na spotkania z cieślami, bo murarza jeż mamy. To chyba
    nieźle jak na początek, co?

    Pozdrawiamy wszystkich.
    Kasia i Przemek

  6. #1126

    Domyślnie

    Hej Kwija, witajcie! Strasznie sie ciesze, ze jest nas coraz wiecej

    Iza - nie jestem do konca pewna, co siostra wybrala - szukala plaskiej dachowki, takiej jak Domino Creatona, ale bala sie zamawiac cokolwiek z tej f-my. Mowila tez cos o Meyer-Holsen...nie wiem, na czym stanelo.

  7. #1127
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    No i jesteśmy po kolejnej wizycie w składzie z dachówkami.
    Znacie dachówkę Erlus? Bo ja pierwszy raz słyszałam o takiej
    tu ich strona i model który nam się nawet spodobał
    http://www.erlus.com/index.php?lg=en...=18&art=3&wg=7

    A tak wogóle to w tym składzie facecik źle się wypowiadał i o Robenie i o Koramiku. Chwalił Nelskampa, erlus'a oraz niemieckiego koramica - jungmeira.
    I ja sama nie wiem co wybierzemy .... miał być roben, potem koramic ... buuu co ja mam zrobić.

    I jeszcze zasiał w nas niepewność co do okien: Fakro czy Roto?
    Chcieliśmy fakro, on namawia nas na roto.
    Jakie macie okna u siebie?

    Witaj Kwija miłego budowania.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  8. #1128
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Iza, konkurencja zawsze bedzie się źle wypowiadała o sobie. Co do okien ja mam Fakro. Nie wiem jeszcze jak będą się sprawować ale mnie się podobają. Odkąd zostały wstawione juz wielokrotnie były otwierane i zamykane i znowu i znowu...i nic złego się nie działo. W łazience mam białe specjalne do łazienki a na korytarzu drewniane.
    Witam Kwija, miło ,że Granat tez podoba się innym. Ja tez z ciekawością podglądać będę Wasze zmagania budowlane.
    Ani@ a Ty co sie ociągasz i nie zakładasz albumu na fotosiku, co????? Ja tu na zdjęcia czekam i czekam..... Darek na Twoje też a nie wspomnę już o FATO pamietacie jeszcze jego informację, że zdjęć będzie pełno? Bo ja tak, ale jak widać były to deklaracje bez pokrycia a szkoda,,,,,
    Pozdrawiam

  9. #1129

    Domyślnie

    Witam was wszystkich po krótkiej przerwie, już wklejam kilka zaległych fotek:
    Poniżej widok na salon w wejścia

    Widok z kuchni na salon i wykusz po lewej stronie

    Widok na kuchnie i wykusz z salonu

    Widok na wejście po prwej do ganinetu po lewej przejście do łazienki oraz do garażu

    A tu widać wejście do górnej łazienki i przejście (garderobę) do pomieszczenia nad garażem ( w przyszłości pralnio-suszarnia)

    Na resztę zdjęć musicie poczekać wkleję je niebawem właśnie robimy instalację elektryczną, a resztę zdjęć z pomieszczeń na górze wrzucę przy najblizszej okazji.

    PS. To jeszcze nie te schody ale koncepcja podobna (czyli drewniane)
    Początkujący budowlańcy bez kasków.

  10. #1130
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kwija7

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam, po drugiej analizie tego długiegoooooooo juz wątku (ale to bardzo dobrze) mam pytania:
    Gosia - chyba dobrze wyczytałam, że macie podpiwniczony Granacik w części? Jeśli możesz to napisz coś
    więcej na ten temat, bo mój mężulek cały czas mnie namawia na piwnicę.
    Co prawda mamy już uregulowane wszystkie "papierki" także adaptację, ale pewnie jeszcze będziemy
    coś zmieniać. Jeszcze jedno czy wszystko co zmienimy musi być na papierze przed wykonaniem,
    czy po uzgodnieniu może to być naniesione po przeróbkach.

    Następne pytanie: o rolety zewnętrzne, czy trzeba na to zwrócić uwagę w trakcie murowania,
    czy dopiero przy doborze okien?

    I o co chodzi z tym kominem w koszu ( i zbierającą się wodą)

    Jeśli ktoś z Was już "fachowców" od Granata mogłby pomóc to proszę.
    A czy jest ktoś kto buduje Granata na górnym śląsku. Chętnie bysmy obejrzeli postępy.

    I dziekujemy za miłe przyjęcie na forum.
    Pozdrawiam
    Kasia
    Kasia i Przemek

  11. #1131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    kwija7 - witaj , my budujemy dom w Czechowicach dziedzicach ok 60 km od Wodzisławia , zapraszamy na oględziny

    ja jakos za pisanie sie nei zabieram bo nie mam o czym a dech w piersiach mi zapiera jak ogladam Wasze postepy szczególnie Ani@ , jak zobaczyłam juz te kafeli to pełny odlot....

    SUPER wklejajcie zdjecia bo uwielbiam ogladac , my czekamy na okna i licze ze kolo 15 nie bedzie zimy i bedizemy je mogli montowac - juz sie nie moge doczekac
    pozdrawiam

  12. #1132

    Domyślnie

    Nina, jeszcze nie mam konta na fotosiku, ale wrzucam pare dzisiejszych ujec. Zanim nie zaloze konta bede wrzucala i kasowala po jakims czasie fotki

    edytowane

  13. #1133
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Ani@ miód, ......jak ja lubię oglądać Twoje zdjęcia.... zreszta wszystkich innych też......ale Ty jesteś duuuży krok przede mną.......i juz wyobrażam sobie jak to u mnie będzie ....
    Jutro u nas będzie sprzątanie lasku wewnątrz kotłowni no i przygotowania do kafelkowania. Mam nadzieję, że do końca tygodnia...to taka optymistyczna wersja.......będą już położone kafelki i zaczniemy wprowadzać piec na swoje miejsce.

  14. #1134

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    Jutro u nas będzie sprzątanie lasku wewnątrz kotłowni no i przygotowania do kafelkowania. Mam nadzieję, że do końca tygodnia...to taka optymistyczna wersja.......będą już położone kafelki i zaczniemy wprowadzać piec na swoje miejsce.
    Dzieki Nina! A jezeli chodzi o kafelki, to kladzie nam je nasz pan, ktory robil tynki (tyyyle miesiecy to mu zajelo, ze szok ) i ...nie wiem, co sie stalo, moze to kwestia samej specyfiki pracy -> tynki vs. kafelkowanie - ale teraz strasznie szybko mu idzie . Wiem, ze Ty masz sporo wiekszy metraz, ale ten pan polozyl (i zafugowal) gres w wiatrolapie+ hallu+ korytarzyku przy lazience+ kotlowni w czasie niewiele przekraczajacym tydzien. Po kolejnym tygodniu jest juz prawie skonczony garaz (tam kladlam taki sam material jak w calym domu).

  15. #1135
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Kurcze naprawdę u Ani to już rewelacja

    No to ja pokaże co u mnie się dzieje
    kabelki pod prąd i puszki wykute, wpinka zrobiona, teraz czekamy na wieści z energetyki kiedy żarówki u nas zaświecą
    25 lutego wchodzi hydraulik więc u nas zastój instalacyjny
    a jak mąż znajdzie trochę wolnego to G-K będzie kładł

    nasza skrzynka


    wnęka w pokoju(długa na 230 cm to łóżko wcisnę)


    duża sypialnia(widok na ścianę gdzie stanie łóżko 170x230)


    średni pokój tam łóżko u córki się zmieści 120x200 a nawet 140x200


    pom nad garażem ujęcie takie same jak u Ani ale że u niej już otynkowane ( też bym chciała)


    łazienka (tymczasowo graciarnia)

  16. #1136

    Domyślnie

    Super!!!! Magda gratulacje! trasznie szybko lecicie. Jestem w szoku, jaka u Was jest wysokosc w tym pomieszczeniu na garazem - Wy zrownaliscie kalenice, tak? A to pierwsze zdjecie jest z najmniejszego pokoju? (pliiis opisujcie foty, zazwyczaj sie lapie co jest co , jednak jak dom jest w lustrzanym odbiciu, to juz bywa roznie )

  17. #1137
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    siates

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ojejku!!!!
    Wasze zdjęcia są cudne!!Też bardzo lubię ogladać poczynania z przebiegu budowy Naszego Granacika.Nie mogę się doczekać jak ktoś już zacznie go umeblowywać!?Pokazujcie więcej zdjęć.

  18. #1138
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Ani@ tam jest 280cm ale mąż obniży trochę,
    ja juz kiedyś pisałam że wyrównanie garażu ze stropem domu to samowolka
    murarzy ale jest dobrze

  19. #1139
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kwija7

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Super fotki. Jak je oglądam to marzę................żeby być już tak daleko, ale
    chyba byłoby nam za łatwo. Dziś mieliśmy spotkanie z Panami dekarzami. Wycenili robociznę na 11 tys.
    W sumie to nie mamy większego wyboru, bo już nikt nie ma wolnych terminów.
    A tak wogóle to mamy kiepskie humory, bo zepsuło się nam nasze pełnoletnie autko.
    BBBBBBBBBBBUUUUUUUUUUUUU
    Kasia i Przemek

  20. #1140
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    fajnie, fajnie... coraz więcej granacików sie wykańcza....
    a ja dzisiaj w końcu kupiłam płytki do kotłowni....lasek juz tam zdjęty, tak więc od jutra - chyba zaczną się kłaść płytki. Fajnie sie pisze...zaczną się kłaść.... a to przecież ciężka praca jest...na kolanach...i to mój własny, osobisty fachowiec wszystko robi.....

Strona 57 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony