dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 272
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 5440
  1. #1141
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Ja też uwielbiam oglądać Wasze zdjęcia, już nie mogę się doczekać zdjęć łazienek, kuchni
    Dostaliśmy wczoraj wycenę rekuperatora z GWC - 13 500 ,- brutto, chyba nie jest źle
    No i chyba zdecydowaliśmy o dachówce - jednak Koramic - L15 czerwona angoba.
    Czy ktoś z Was ma na dachu Granacika Koramic?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  2. #1142
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kwija7

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    My jesteśmy po rozmowie z Panami od dachu i powiedzieli, że Koramik jest najlepszy.
    Zastanawiamy się jeszcze....myśleliśmy o Robenie.

    sylwia 25 - dzięki za zaproszenie, na pewno skorzystamy, tyle, że nie teraz, ale wielkie dzieki.
    Kasia i Przemek

  3. #1143
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Iza, a jaki rekuperator macie zamiar zainstalować?

  4. #1144

    Domyślnie

    znow pojawiam sie po dluzszej przerwie, ale wierzcie mi - codziennie sledze uwaznie (na ile pozwala mi synek, a jest z niego niezla wiercipieta ) nasz watek

    przede wszytskim milo mi widziec kolejnych Granatowcow siates i kwija super ze jest nas coraz wiecej
    a to dodatkowo utwierdza mnie i meza ze wybralismy najlepszy projekt

    Ani@ , magda i Asia&Darek - ale piekne zdjecia !!! dokladnie je sobie codziennie ogladam i juz nie moge sie doczekac tego stanu u mnie...

    co u nas pokazuje na zdjeciach ponizej

    nasz domek urosl troszeczke (to bylo kilka tygodni temu, jak troszke przypruszylo w wielkopolsce)


    a oto nasze schody z 5 stopniami zabiegowymi a pod schodami skrytka


    a tu juz przygotowane drewno na wiezbe


    w oddali widac koparke - wlączają nas do kanalizacji


    a teraz prace koparkowe z bliska


    praca na dachu wre


    i kilka godzin pozniej



    czy ktos z bardziej dowiadczonych budowniczych moglby napisac, jak dlugo trwalo "robienie" dachu? Mam tu na mysli wszystko az do samego konca ...
    z gory dziekuje

  5. #1145

    Domyślnie

    aaaaa kwija pytala o rolety:
    w naszym przypadku nasi super murarze zapytali nas przed wyprowadzeniem murow, czy maja otwory okienne przygotowac na rolety.....wiec decyzja zapadla juz wtedy.

    zapomnialam jeszcze wspomniec, ze udalo juz nam sie wszystko zamowic, zeby doprowadzic domek do stanu zamknietego jestesmy wlasnie na etapie wyboru koloru elewacji.... i tu mam problem....moze ktos z Was juz cos wybral? podpowiedzcie? robicie tak jak zaproponowano w projekcie - kawa z mlekiem?? i jeszcze jedno - bedziecie robic dookola okien te jak ja to nazywam "ramki" ??

    mam nadzieje, ze w sobote otrzymam kilka propozycji projektu kuchni juz nie moge sie doczekac...

    wasiu tak nas wszystkich gonisz o zdjecia......a twoje kiedy ujrzymy?? tez jestemy ciekawi jak beda wygladac kafelki w twojej kotlowni

  6. #1146
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Hej Mischa , ładnie domek rosnie... a co do czasu zrobienia dachu to wiesz, w zalezności od tego jaka masz ekipę tak długo będzie trwało zrobienie dachu. Jeżeli są sprawni i jest ich kilku to pójdzie im pewnie migem ale jezeli jest tylko dwóch, to czas sie wydłuzy......ale zanim sie obejrzysz juz będziesz miała dachóweczke na swoim miejscu....
    Powiedz mi jaką masz szerokość na klatce schodowej, bo coś taka mała sie wydaję z tymi schodami....

  7. #1147
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Marta, zdjęcia będą to jest pewne..... Tyle tylko, że ja w środku tygodnia nie mam mozliwości podjechania na budowę. Jestem tam tylko w soboty i niedziele. Pracuje poza miejscem zamieszkania i jak rano wyjezdżam do pracy tak wracam juz późnym a czasem bardzo późnym wieczorem... Ktos musi zarabiac na raty kredytu....

  8. #1148

    Domyślnie

    ano mamy dokladnie tak jak w projekcie bodajze 190cm ?? jakos tak....
    na zdjeciu wydaje sie bardzo wasko......moze dlatego ze zdjecie jest pionowe
    w rzeczywistosci.....no nie jest super szeroko, ale tragedii tez nie ma....my nie poszerzalismy domku i szkoda nam bylo skubnac nawet odrobiny z salonu (bo z lazienki dolnej to juz nie bylo jak skubac )
    wiem, ze ty masz otwarta klatke schodowa....wtedy wydaje sie wieksza przestrzen...zwlaszcza ze schody bedziesz miala azurowe - prawda?? a swoja droga przydaloby sie nam pokazac jakas wizualizacje Twoich schodow
    no i pamietam, ze dosc sporo powiekszalas domek.....troche Ci zazdroszcze...
    bedziemy musieli sie przyzwyczaic do tych schodow

  9. #1149
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    A te ramki wokół okien zwią sie..... BONIE..... ja bedę je robić, bo nadają uroku....tynk też będzie jasny beż, coby ładnie wyglądał z moim miedzianym dachem....

  10. #1150

    Domyślnie

    dojazdy dojazdy - wykoncza nas wszystkich..... ja tez pracuje 35km od domu, ale mam to szczescie ze codziennie rano i po poludniu moge nacieszyc oko moim Granatem, budujemy jakis kilometr od miejsca gdzie teraz rezydujemy

  11. #1151

    Domyślnie

    Wasiu a tynk jaki kladziesz? mineralny, akrylowy, silikonowy......? na forach pisza, ze akrylowy "nie oddycha", nasz ciesla, ktory jednoczesnie kladzie tynki ( zlota raczka?? ) wlasnie akrylowy nam poleca.....
    Bonie - powiadasz - wlasnie probuje meza naklonic, zeby je zrobic, ale on niechetny jest na to....mam nadzieje, ze zrobisz to jeszcze przed nami i wrzucisz kilka fotek, to go powinno przekonac

  12. #1152
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Moje schody są na stronie 16 naszego wątku i pokaże je napewno w całej okazałości jak tylko będą na swoim miejscu......już nie mogę się doczekać.. ..Co do klatki schodowej to moi fachowcy własnie mi ją zwężyli i teraz po położeniu tynku szerokość to tylko 182cm... a mogłoby byc szerzej tym bardziej, że u mnie było z czego zabrać na szerszą klatkę schodową...... no niestety, nie myslałam w trakcie ich pracy, żeby latać z miarką i wszystko sprawdzać.... a teraz widzę, że powinnam.....

  13. #1153
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Marta, mama nadzieję, że będzie to niebawem, ponieważ od dzisiaj znowu pojawili sie u mnie ocieplacze i jak to powiedział mój mąż .... ostro wzięli sie do pracy i nawet przykleili styropian na całej jednej ścianie szczytowej.... Oby im tak szybko szło dalej, to zdążą jeszcze przed mrozami dokończyć przyklejanie styropianu. Najprawdopodobniej w czwartek spotykam się na budowie ze stolarzem na pomiar drzwi wewnętrznych to wtedy zrobie fotki i zaraz je wkleję...

  14. #1154

    Domyślnie

    Wasiu te schody to ja widzialam ale myslalam,ze juz pomalutku je montujesz

    w takim razie z niecierpliwoscia czekam na Twoje fotki

    a tak na marginesie : o jakich mrozach mówisz?? czyżbym przegapiła jakies niekorzystne prognozy?? w wielkopolsce juz klucze powracajacych kaczek widac juz wypatruje bocianow na polach (tych zwyklych bocianow, nietych co dzieci przynosza... ).....a Ty o jakichs mrozach??

  15. #1155
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Schody to dopiero koniec kwietnia. a mrozy...... a naoglądałam się prognoz długoterminowych gdzie mówili, że ten tydzień ma byc ciepły ale przyszły to wnocy ma temperatura spdać do -3 stopni.... Oby to nie była prawda.....

  16. #1156
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kwija7

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzięki misha. Będę rozmawiać z naszym panem murarzem, nie wiem jeszcze czy jest "super", ae na razie "super" gada. Zobaczymymy po robocie.
    Śledzikowe pozdrowionka.
    Kasia i Przemek

  17. #1157

    Domyślnie

    Misha, na poczatek wielkie gratulacje - Wasz Granat wyglada coraz bardziej imponujaco

    Druga sprawa - te schody - o czym pisalam parenascie stron wczesniej - czyli wtedy, kiedy pierwszy raz je zobaczylam u siebie na zywo - sa tak zwymiarowane, ze stwierdzilam, ze na gore wjezdza tylko ikea w malych paczkach jednak teraz to dla mnie juz normalne schody, mysle, ze bardzo duzo dalo to dodatkowe okno polaciowe i jasny tynk - jest tam bardzo jasno i to optycznie poszerza i sprawia, ze mimo tej niewielkiej powierzchni nie jest tam "norowato".

    Te listwy wokol okien to nie bonie, tylko po prostu... listwy przyokienne . Bonie to takie rownolegle zlobienia i umieszcza sie je najczesciej na naroznikach domow (na calej wysokosci). Jak bede miala chwile to wstawie pogladowe zdjecie, bo zdaje sie, ze takie widzialam w ktoryms z muratorow. Ja mam te listwy przyokienne, gdy bede miala chwile to wkleje fotke dzienna (ze dwie strony wczesniej jest wieczorna odslona mojego Granata, ale troche ciemno i listwy sa moze slabo widoczne). Jeszcze nie mam wybranego koloru tynku - na pewno jednak bedzie to biel przelamana kolorem - kawa z mlekiem, na pewno nic w kierunku zotlego, listwy przyokienne troche ciemniejsze.
    Misha, a czym ocieplacie dom? Welna? Jezeli welna, to rzeczywiscie tynk akrylowy nie bardzo, jezeli styropianem, to co za roznica, czy akrylowy czy nie, styropian i tak nie jest paroprzepuszczalny.

    My jestesmy teraz na etapie wybierania kaloryferow.
    Gipsowana tez jest gora (mimo, ze tynk byl tam tradycyjny ostatnie bedzie warstwa gipsu, aby skosy i sciany mialy jednakowa gladkosc )

    Pozdrawiam Budowniczych Naszych Granatow!
    a.

  18. #1158
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    Iza, a jaki rekuperator macie zamiar zainstalować?
    Wycenę mamy na Mistrala 300
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  19. #1159

    Domyślnie

    Tak u mnie wygladaja listwy przyokienne. Przy drzwiach jeszcze nie ma, poniewaz obecne drzwi sa tymczasowe i dopiero po zalozeniu docelowych bede dorobione listwy wokol drzwi.


  20. #1160

    Domyślnie

    Ani@ pocieszyłaś mnie że okno na klatce schodowej powoduje optyczne jej poszerzenie, bo my tez juz zaczelismy sie zastanawiac, czy latwiej nie bedzie wynajac dzwigu, ktorym przez balkon wrzuci sie meble na gore, niz wybierac wszystkie meble do samodzielnego majsterkowania.....

    zaraz pokaze Wasze zdjecie mezowi mam nadzieje, ze zmieni zdanie o tych listwach dookola okien na pozytywne

    ocieplamy styropianem 15.........ale skoro to juz nie oddycha, to moze zostaniemy przy tynku akryllowym polecanym przez ciesle??

    dzis przezylam kolejny pozytywny szok przejezdzajac obok budowy wiezba podstawowa jest juz na calej dlugosci dachu !! zostala tylko lukarna i dach nad tarasem i slupy .... ciesla obiecal skonczyc w sobote
    we wtorek wchodza murarze na domurowke, wyprowadzenie kominow i ulozenie tarasu i schodków wejsciowych
    potem znow wraca ciesla - dwa tygodnie no moze trzy i daszek bedzie skonczony !!
    chwilami mam wrazenie ze szczescie nam sprzyja jesli chodzi o fachowcow, ceny itp itd......oby ta dobra passa sie za szybko nie skonczyla

    pozdrawiam

Strona 58 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony