dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 272
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 5440
  1. #1181

    Domyślnie

    Nina, ja strasznie Ci zazdroszcze takiego meza Tyle kasy do przodu!
    U nas bedzie na razie bedzie olej. Mysle, ze przez jakies 5 lat, do momentu, kiedy reszta sasiadow nie bedzie chciala sie podlaczyc. Dzis udalo sie mezowi kupic uzywany zbiornik dwuplaszczowy na allegro w bardzo atrakcyjnej cenie. Ciesze sie baaardzo, bo w przeciwnym przypadku (gdybysmy mieli "zwykly" zbiornik") musielibysmy obudowac go tzw. wanna wychwytujaca, czyli mala kotlownia bylaby jeszcze mniejsza.
    U nas to odpalanie co i wody pewnie tez potrwa jakis czas. Dzis oprocz kaloryferow zawiesieli tez zasobnik.

  2. #1182
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Zamówiliśmy dzisiaj dachówkę i prawie wszystko co z dachem związane (bez więźby, desek i papy). Zdecydowaliśmy się na Robena średzką typu S kasztanową. Mam nadzieję, że nie będę żałować ...
    I pytanie dotyczące okien: czy mając wentylację mech. z rekuperatorem montujecie okna dachowe z nawiewnikami czy bez?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  3. #1183

    Domyślnie

    Oj cos nam watek na druga strone opadl...

    nikt nie ma nic ciekawego do napisania?? nie wierze

    no to ja troszke go podciagne i przy okazji pochwale sie kilkoma rzeczami...

    otoz ciesle zakonczyli wiezbe i powiesili wieniec


    prace kominowe


    przygotowania pod schody wejsciowe


    tarasik rosnie


    mury wjazdowe....do montazu bramy


    a co u Was nowego? jakies fotki??

  4. #1184

    Domyślnie

    aaaaaa........zapomnialabym

    dostalam od kolezanki propozycje kuchni..... bardzo mi sie ten projekt podoba wiec go Wam pokaze
    Prosze o komentarze !!

    rzut z gory:


    i kilka wizualizacji








    I jak Wam się podoba ??

    pozdrawiam

  5. #1185

    Domyślnie

    kolory oczywiscie zostaly tylko luzno zaproponowane, wiec teraz to juz moja decyzja co z tym zrobic.....
    kolezanka tak po znajomosci bez kosztow zaproponowala, wiec nawet nie smiem poprosic ja o inne propozycje kolorystyczne .......
    moze Wy macie jakies sugestie??

    Marta

  6. #1186
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    bardzo ciekawy pomysł ja bym przeniosła zlew pod okno

  7. #1187

    Domyślnie

    Cytat Napisał misha555
    I jak Wam się podoba ??
    Misha, co prawda to nie moje klimaty (nowoczesne), ale zastanow sie nad ta wielka bryla odgradzajaca kuchnie od pokoju - czy Wy macie sporo wieksza powierzchnie? (nie pamietam). To strasznie zagraca przestrzen, wiem, ze jest teraz taki trend (jak i na wyspy kuchenne), ale do tego warto miec odpowiednio wielki metraz. A tak moze sie klitka straszna zrobic (to przejscie z jednej i drugiej strony slupa po ile ma cm?). Ja - gdybym miala juz odgradzac kuchnie - wolalabym, aby przynamniej piekarnika nie bylo widac
    I nie za bardzo podoba mi sie uklad gresu na podlodze - moim zdaniem niepotrzebnie udziwniony - z lewej wystaje, a z prawej za malo .

  8. #1188
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Marta, układ szafek kuchennych ok ale mam pytanie - po co jeszcze ta ściana nad górnymi szafkami po lewej stronie? To tez bardzo minimalizuje przestrzeń podobnie jak sciana na samym srodku. Ja mam duzo więcej przestrzeni ale szczerze mówiąc nie zdecydowałabym się na tak postawioną ścianę. Wiem, że w ten sposób chcesz schować lodówkę ( chyba dobrze widzę?) ale .....w praktyce może się okazać, że to niewypał. Nie lepiej odgrodzić kuchnię od salonu szafkami z blatem? Mój pierwotny projekt kuchni zakłada właśnie takie rozgraniczenie strefy kuchennej od jadalnianej właśnie taką dwustronna szafką z blatem.
    A tak poza tym to, domek bardzo fajnie wygląda z więźbą
    Czy wy macie dach nad tarasem troszke podniesiony? Tak jakoś to wygląda na zdjęciu z tarasem.

  9. #1189
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    U mnie dalej domek się ociepla, chociaż po raz kolejny coś czyli pogoda stanęła na przeszkodzie. Oczywiście mrozy znowu wstrzymały prace nad ociepleniem naszego domku.....
    Tak wygląda na chwile obecną....

    W kotłowni prace również zostały wstrzymane bo trudno kłaść kafelki przy mrozie ponad - 10 stopni. Takie właśnie mrozy są u nas na budowie. Oglądałam dzisiaj prognozę długoterminową i baaaaardzo się ucieszyłam bo juz od jutra temperatura ma byc na plusie a w przyszłym tygodniu to nawet na bardzo dużym plusie bo ma dochodzic do + 10 stopni. Oby tylko ta prognoza się sprawdziła to będzie super....

  10. #1190

    Domyślnie

    Nina, no bosssko!!!! Ale duzo daje robienie zdjec w sloneczne dni - od razu pogodniej U nas mozna pomarzyc o takich temperaturach - mowie serio - chcialabym choc raz tej zimy powozic dzieci na saneczkach

    Marta - pomyslalam o jeszcze jednej waznej rzeczy - po polozeniu dachowki okap nad tarasem troche ograniczy doplyw swiatla przez drzwi balkonowe. Okno kuchenne jest stosunkowo duze i stawiajac scianki i slupy poza zamknieciem przestrzeni zmniejszysz dodatkowo doswietlenie pokoju. Troche wytykam temu kuchennemu projektowi ale ja zawsze szukam w budowlanych rozwiazaniach "plusow ujemnych", coby zmniejszyc prawdopodobienstwo przezycia rozczarowania efektem finalnym.

  11. #1191
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bacia

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam.Mam pytanie do osób,które budują lub zbudowały Granata,czy podwyższaliście ściankę kolankową?Jeżeli tak to jak to wpłynęło na wygląd zewnętrzny domu?Planuję rozpocząć budowę w sierpniu tego roku,fachowiec,który będzie wykonywał prace proponuje podwyższyć ściankę kolankową o dwa bloczki betonu komórkowego.Mam mieszane uczucia,ponieważ obawiam się że domek straci swój urok.Bardzo proszę o rady i sugestie na ten temat.Pozdrawiam
    Bacia

  12. #1192
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Witaj Bacia w naszym gronie. Co do podnoszenia ścianki kolankowej to musisz sama wybrać. U nas pozostawiliśmy tak jak jest w projekcie czyli trzy pustaki z gazobetonu, wieniec i murłata. Sylwia ma podniesiną ściankę o dwa pustaki. Cofnij sie kilka stron i obejrzyj jej Granata a potem sama decyduj

  13. #1193

    Domyślnie

    Witamy kolejną Granatowiczke u nas
    Bacia my mamy podniesiony domek o jedna cegle, mozesz zobaczyc jak to wyglada na jednym ze zdjec powyzej, moim zdaniem jedna cegla nie zmienila dramatycznie proporcji domku...

    Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi, nie ukrywam, że dały mi do myślenia....
    Kilka wyjaśnień z mojej strony:
    - kolumna wystaje w kierunku pokoju tylko 40 cm...
    - wymiary przejść to 74 i 96cm
    - nie chciałam blatu/stołu pomiędzy kuchnią i pokojem
    - zlew pod oknem nie wchodził w grę (ale może rzeczywiście spróbuję jeszcze cos zmienić w ustawieniu sprzętów zeby kuchnia nie byla tak widoczna)
    - położenie płytek to już będzie nasza decyzja i rzeczywiście zgodzę się, że ta niesymetryczność lekko by mnie denerwowała )
    Zdecydowanie najwięcej rozmyślań dostarczyła mi Ani@ z tym doświetleniem pokoju..........jeszcze pomyślę co by tu delikatnie zmienić.......
    Chociaz i tak ten projekt jest duzo lepszy moim zdaniem niz ten



    Jak coś wymyślę - dam znać

  14. #1194

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    Czy wy macie dach nad tarasem troszke podniesiony? Tak jakoś to wygląda na zdjęciu z tarasem.
    Wasiu mamy ten dach nad tarasem zlamany i wydluzony.....z reszta sam taras powiekszalismy...
    moze te zdjecia troche rozjasnia widok





  15. #1195
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    No Marta, to jest to co ja chciałam zrobić ale mój majster stwierdził, że będzie to brzydko wyglądać przy łączeniu. A teraz widzę, że mogłam się jednak uprzeć to miałabym większą część tarasu zadaszoną. No cóż, mam jak mam i już inaczej nie będzie. Dziekuję za fotki. Fajnie tak oglądać inne koncepcje tego projektu. Pytanie tylko czy wszyscy pozostali śpią i nic nie robią przy swoich granacikach, że taka cisza od paru dni?

  16. #1196

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich "Granatowców" my jesteśmy na samym początku tej wspaniałej drogi jaką jest budowanie swojego Granacika
    Cieszę sie jest nas tu tak wielu i mozna liczyć na waszą pomoc i rady, aktualnie czekamy na pozwolenie na bud i mam nadzieję w kwietniu(maju) ruszac z budową.
    Zapewne z wszelkimi wątpliwościami zwrócę sie do was i liczę na pomoc, miło jest tak popatrzeć jak stawiacie swoje domki i już nie mogę sie doczekać. Poniżej wstawiam kilka foteczek naszej działeczki 3000m, szer 24,5 dl 124
    pozdrawiam was serdecznie

    wjazd na naszą działkę


    i działeczka




    I mam jeszcze pytanko z czego waszym zdaniem najlepiej budować jakie są wasze opinie na ten temat

  17. #1197

    Domyślnie

    Marta, tez drugi projekt ma tez swoje minusy - dla mnie najwiekszym jest dziwne porozrzucanie sprzetow po kuchni i brak ergonomii. Jezeli nie chcesz zlewu pod samym oknem, a zalezy ci na takim umiejscowieniu kuchenki i lodowki jak wkleilas, to mysle, ze warto oddalic zlew od lodowki i przyblizyc do zmywarki -zlew moglabys np wstawic po lewej od zmywarki. Zakladajac, ze bylby to jednokomorowy z ociekaczem, ociekacz moglby byc po lewej stronie zlewu (czyli w kacie). Czy nad kuchenka bedzie okap? w tak bliskim sasiedztwie okna moze srednio sie prezentowac... a moze lepiej zamienic miejscami lodowke z kuchenka?.

    Rottik - witaj trudne pytanie - z czego budowac. Jest to jedno z bardzo wielu budowlanych pytan, na ktore trudno udzielic odpowiedzi, a spory na forum przypominaja niekiedy udowadnianie wyzszosci Swiat Bozego Narodzenia nad Wielkanoca . Mysle, ze po prostu z tego, co masz najtaniej w okolicy.
    Ja akurat budowalam z maksa

  18. #1198

    Domyślnie

    Ani@ dziekuje za cenne uwagi.......powoduja mi troszke zamet w glowie......zaczynam sie bardziej zastanawiac.....mimo iz wczesniej rozwazalam podobne "dodatnie minusy" czy tez "ujemne plusy"

    drugi projekt nie wchodzi w gre w ogole.......ale pierwszy raczej zostanie......przemyslalam swiatlo kontra tzw. slup......i wychodzi na moje ze jednak tak wlasnie bedzie

    teraz musze tylko usiasc sobie spokojnie i przemyslec rozlozenie sprzetu.....
    mysle, ze lodowki nie zamienie raczej z kuchenka, bo obawiam sie ze za bardzo moglaby sie scianka (plyta kartonowo-gipsowa) od tego nagrzewac....

    myslalam, zeby w miejsce gdzie na projekcie jest zlew, ustawic kuchenke....ale nie wiem, jak dlugie rury od okapu mozna instalowac, zeby okap byl nadal wydajny ??
    zlew bedzie i tak jednokomorowy, wiec wstawienie go gdziekowleik nie powinno sprawic problemu



    Rottik milo widziec kolejnych Granatowych Zapalencow dzialeczka piekna !!
    z czego budowac?? trudne pytanie.....my mamy z porothermu i jestesmy bardzo zadowoleni z wyboru (na razie i oby tak pozostalo) ale pewnie Ci ktorzy budowali z Suporeksu powiedza Tobie dokladnie to samo......

  19. #1199

    Domyślnie

    Część wszystkim następne fotki do mojej kolekcji tym razem z środka domku.

    Nasz kochany salonik(widok na kuchnie do połowy kuchnia będzie podzielona od salonu)



    A oto widok na wykusz w salonie



    schody po raz drugi



    pokoik na dole



    Jutro pokaże poddasze Pozdrawiam.

  20. #1200
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    No Fato, ładnie, ładnie .... Tylko powiedz mi gdzie będziesz miał kominek? komin jak widzę masz w kuchni to jak chcesz usytuować kominek? Chyba, że go nie planujesz.....

Strona 60 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony