dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 134
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 2663
  1. #2021
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mato
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał IwonasMOK
    Dokumenty już są załatwiane. Działeczkę kupilismy 25 listopada dokumenty poskładane w ciagu 2 tygodni mam nadziję, że takie tempo utrzymamy. Osoby które wybudowały zapewne sie teraz uśmiechają co do tego tempa.
    My kupiliśmy działkę końcem grudnia, potem były papiery - wszystko od warunków zabudowy (bo kupiliśmy rolę), odralnianie, posadowienie, pozwolenie na budowę i zgłoszenie budowy.
    Budowa ruszyła początkiem lipca, co uważam za całkiem przyzwoity wynik biorąc pod uwagę kompletny brak papierów i zdrowego rozsądku (co zresztą było powodem sukcesu - nieświadomość=brak zmartwień).
    Od lipca do października był stan surowy otwarty, a w kolejnym listopadzie mieszkaliśmy, choć mogłoby to być już w lecie (gdyby nie poślizgi wykonawców, ale to temat na osobną czernastotomową sagę rodu).
    Przy dobrych wiatrach i przede wszystkim gotówce oraz masie zapału można i w rok zbudować - patrz Sowa!!!
    Sześć stówek z okładem powinno Wam wystarczyć, oczywiście wszystko zależy od wyobraźni i wymagań.

    Walczcie bo warto - powodzenia!

  2. #2022

    Domyślnie

    tak mnie ciagnie do tego forum a praca stygnie /jestem księgową/ i zacieram rączki do budowy. Ze mnie jest energiczna dziewuch z miasta i w dodatku skorpion więc mam nadzieję,że w przedbiegach nie padnę. Kuchnię już projektuję a salon już mam w głowie nie mówiąc o sypilani. Jeszcze raz dziekuję za doping i koniecznie muszę Was poznać
    Odnosnie mojego zawodu to chyba wszyscy wiedzą,że z budowy domku można odzyskać ponad 20 tys rozliczając VZM1 czyli zwrot vatu jeżeli ktosik bedzie chciał zapytać o coś to jestem w stanie gotowości i pomocy - pytajcie pieniązki leżą /dużo osób o tym nie ma pojecia/
    SMOK

  3. #2023
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sowa (monikaka)

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    559
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Sprzedajemy Faworyta gdyż jest dla nas zbyt duży,co za tym idzie sporo kosztuje jego utrzymanie+kredyt to zbyt duże obciążenie.
    Nie chcemy oszczędzać na wyjazdach i innych przyjemnościach przez następne 30lat

    Teraz planujemy budowę domku mniejszego,z dwuspadowym dachem,bez dużego holu,dużych skosów itd.

    Tutaj nasze karnisze gięte-w łazience



    w pokojach świetnie sprawdzają się firanki-sznurki


  4. #2024

    Domyślnie

    Moniko a czy macie juz projekt? zobaczcie na DŻIN 2G
    SMOK

  5. #2025

    Domyślnie

    Czy możecie zrobić zdjęcie , stojąc w przejściu między salonem a holem wprost na drzwi wychodzące na taras. Ile jest tam miejsca, czy drzwi na taras nie wcinają się za bardzo w wejście z holu do salonu?
    My mamy zamiar powiększyć salon właśnie o taras, a w miejscu gdzie są dwa okna w salonie zrobić duże i szerokie drzwi tarasowe. Nie wiem czy to dobry pomysł z tym powiększaniem salonu? Czy nie będzie zbyt duży?

  6. #2026
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sowa (monikaka)

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    559
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasiaC79
    Czy możecie zrobić zdjęcie , stojąc w przejściu między salonem a holem wprost na drzwi wychodzące na taras. Ile jest tam miejsca, czy drzwi na taras nie wcinają się za bardzo w wejście z holu do salonu?
    My mamy zamiar powiększyć salon właśnie o taras, a w miejscu gdzie są dwa okna w salonie zrobić duże i szerokie drzwi tarasowe. Nie wiem czy to dobry pomysł z tym powiększaniem salonu? Czy nie będzie zbyt duży?

    Miedzy holem a salonem jest w linii prostej kilka metrów,całkiem duzo miejsca-moje chłopaki graja tam w nogę piłką miękką-jeden stoi pod oknem tarasowym a drugi w holu

    Ale wg.mnie pomysł zabudowania tarasu jest całkiem w porzadku ze względu na docieplenie pokoju nad tarasem. W chwili obecnej pokój ten jest wyczuwalnie chłodniejszy,mimo zastosowania ocieplenia.

    No ale powierzchnia domku wtedy będzie naprawdę wielka,bo na tarasie spokojnie mieści się 6 osób przy stole i jeszcze dzieci maja gdzie pobiegać

  7. #2027
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sowa (monikaka)

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    559
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał IwonasMOK
    Moniko a czy macie juz projekt? zobaczcie na DŻIN 2G
    Dzieki Iwonko,chętnie obejrzę ten projekt

  8. #2028

    Domyślnie

    Monia a powiedz mi - bo pisałaś w swoim dzienniku, że mieszkając już kilka lat w tym domku wiesz co byś zmieniła powiedz prosze co? będę startowała na wiosnę i może zapodasz mi parę cennych rad.
    Zastanawiam się nad powierzchnia tego domku ale ja mam syna 15 letniego i córcię 12 letnią zaczynaja robić spędy znajomych do domu a myslę , że wena twórcza chyba jest jeszcze przed nimi. Często też lubimy jak ich znajomi nocują u nas. Natomiast pokój nad garażem tam ma być "siłownia" hihi słomiane zapały mają te moje chłopaki a najwięcej to ja zawsze ćwiczyłam.
    SMOK

  9. #2029
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sowa (monikaka)

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    559
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał IwonasMOK
    Monia a powiedz mi - bo pisałaś w swoim dzienniku, że mieszkając już kilka lat w tym domku wiesz co byś zmieniła powiedz prosze co? będę startowała na wiosnę i może zapodasz mi parę cennych rad.
    Zastanawiam się nad powierzchnia tego domku ale ja mam syna 15 letniego i córcię 12 letnią zaczynaja robić spędy znajomych do domu a myslę , że wena twórcza chyba jest jeszcze przed nimi. Często też lubimy jak ich znajomi nocują u nas. Natomiast pokój nad garażem tam ma być "siłownia" hihi słomiane zapały mają te moje chłopaki a najwięcej to ja zawsze ćwiczyłam.

    Jeśli często macie w domu gości,a nawet bez gości przy takich dzieciach z kuchni korzysta się prawie non-stop-jak nie herbatka to jedzonko,albo niewielki przegląd lodówki

    Otóż jeśli ktoś w salonie ogląda TV to skutecznie zagłusza tenże odbiornik szum czajnika,lejąca się woda z kranu,zmywarka itp.
    Dom jest szalenie akustyczny,przez to ze jest otwarty,jest też w nim głośno.

    U góry w sypialniach przy otwartych drzwiach słychać wszystko z dołu.

    Natomiast argument za otwartością-przy gościach w jadalni ma się cały czas kontakt słowno-wzrokowy z resztą towarzystwa

    W moim Faworycie nie mam słupa miedzy salonem a holem tylko ściankę,wiec jedna kanapa jest osłonięta przed wzrokiem wchodzących z ganku.

    U nas pokoj nad garażem jest pokojem hobby i jest OK,planowałam jeszcze zabudować niziutkie skosy szafkami,bo tak jest to powierzchnia stracona,to samo z sypialniami-można te przestrzenie po prostu zabudowywać.

    No i nie radze planować urządzeń pod skosem w łazience-ta łazienka jest tak przestronna,ze lepiej sobie ten skos odpuścić.

    Generalnie Faworyt jest dobrym domkiem dla domu w którym przewija się dużo ludzi,bo jest bardzo przestrzenny.

    A jak mnie cos wkurzy to Ci jeszcze dopiszę



  10. #2030

    Domyślnie

    jesteś kochana i zrób sobie dobrej kawusi i się nie denerwuj ja tylko tak pytam bo wiesz zawsze jeszcze mogę nogi za pas i zwiać w las ale się rymło. Zawsze jeszce mogę się wycofać - czyli jesteś raczej za tym żeby pozamykać pomieszczenia
    SMOK

  11. #2031

    Domyślnie

    Dzięki Sowa za odpowiedź. Mówisz że taras jest duży? Na zdjęciach wydawał mi sie jakiś taki mały? Myślałam że jedna osoba na leżaku się rozłoży, i już miejsca nie będzie?

    IWONAS, ja mam w planach zrobienie drzwi przesuwnych między kuchnią a salonem. Najbardzej widziałyby mi się takie chowane w ścianie, ale nie wiem czy się uda. Można w razie potrzeby zamknąć, i już po problemie z otwartą kuchnią.

  12. #2032

    Domyślnie

    Kasiu zgadza się też tak myślałam nawet posunęłabym się do drzwi z grubego szkła mlecznego - tylko ile takie coś kosztuje już liczę pieniądze ale damy radę najważniejsze to niepoddawać się -nigdy w życiu./kto oglądał film nigdy w życiu ten wie o co chodzi/
    SMOK

  13. #2033
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar izusiam
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    61
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam !!!
    ja mam też w planach drzwi przesuwane do kuchni, oddzielające salon z kuchnią. tak w faworycie ma zrobiona rhundla. Wklejam na pokaz jej zdjęcie, mam nadzieję, że nie będzie zla. Bardzo mi sie podoba to rozwiązanie. Rhundla jak bys mogla to napisz , gdzie zamawialas takie drzwi. Pozdr.


  14. #2034
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sowa (monikaka)

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    559
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał IwonasMOK
    jesteś kochana i zrób sobie dobrej kawusi i się nie denerwuj ja tylko tak pytam bo wiesz zawsze jeszcze mogę nogi za pas i zwiać w las ale się rymło. Zawsze jeszce mogę się wycofać - czyli jesteś raczej za tym żeby pozamykać pomieszczenia

    Pomysł z przesuwanymi drzwiami miedzy kuchnią a jadalnią wg.mnie świetny.
    Piękne drzwi powyżej
    Kawka super

  15. #2035

    Domyślnie

    O tak, właśnie coś takiego chciałam też u siebie. Czy takie przesuwne są duuużo droższe niż zwykłe drzwi?
    Rhundla czy przesuwałaś w którąś stronę lub powiększałaś wejście do kuchni , czy wejście jest tak jak w projekcie? U Ciebie fajnie się mieszczą skrzydła drzwiowe na ścianach przy otwartych drzwiach , zwłaszcza to skrzydło wchodzące na wykusz. Ja otwór drzwiowy chciałabym trochę powiększyć, ale własnie nie wiem czy to będzie możliwe, ponieważ wtedy braknie miejsca na rozsuwanie drzwi.

  16. #2036
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sowa (monikaka)

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    559
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasiaC79
    Czy możecie zrobić zdjęcie , stojąc w przejściu między salonem a holem wprost na drzwi wychodzące na taras. Ile jest tam miejsca, czy drzwi na taras nie wcinają się za bardzo w wejście z holu do salonu?
    My mamy zamiar powiększyć salon właśnie o taras, a w miejscu gdzie są dwa okna w salonie zrobić duże i szerokie drzwi tarasowe. Nie wiem czy to dobry pomysł z tym powiększaniem salonu? Czy nie będzie zbyt duży?
    Proszę bardzo

    od holu do drzwi tarasowych jest w linii prostej 4m.

    Mój taras ma 4x4m.

  17. #2037

    Domyślnie

    Monia jaka z Ciebie jest uczynna dziewczyna. Jesteś naprawdę... zawsze odpowiesz doradzisz a domek masz już dawno gotowy i wcale nie musisz odpowiadać a robisz to baaaardzo dziękujemy./hihi muszę się podlizać bo na wiosnę startuję /
    SMOK

  18. #2038

    Domyślnie

    Martasko - Martusiu napisałam do Was meila na prywatną skrzynkę
    SMOK

  19. #2039
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar izusiam
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    61
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam. Mam do was jeszcze pytanie , bo zaczynam sie martwić i zastanawiac czy ten faworyt nie jest za duży............... Jak jest u was, w ile osób bedziecie w tym domku. Nas jest na razie 3 , planujemy jeszcze 1 dziecko to bedzie nas czworo

  20. #2040

    Domyślnie

    Izusia ja mam syna Piotra 15 lat i córcię Paulinkę 12 i myślę, że dom jest ok. Jak analizowałam z mężem metry zadawałam sobie pytanie nad każdym pomieszczeniem i tak :
    -kuchnia około 13 m2 mniejsza nie może być bo co i jak pomieścisz ja analizując projekty właśnie w szczególności patrzyłam na kuchnię teraz mam 11 m2 i mi się podoba. Oczywiście jak ktoś ma mniejszą też musi sobie poradzić ale budujemy domki może raz w życiu
    - wioatrołam powinien być większy i widzisz tutaj masz nawet za małe pomieszczenie
    - spiżarka ok
    - no może salon jest za duży ale jak pomyślisz sobie , że jest tam jeszcze jadalnia a na święta duży stół i 15 osób przy nim to nawet jadalnia jest za mała a popatzreć się na salon oddzielnie to ma około 30 m2 tak myślę - no to chyba w domku mieś mniejszego nie powinno być ja oczywiście tak myślę.
    - gabinet to jest minimum - dużo pracuję w doku i mąż też /regał , sofa, blat pod oknem taki roboczy mały dywanik i widzisz też wydaje się mały pokoik jeszcze z 2 m2 by się przydało.
    - łazienka widzisz wszyscy kombinują jak ją powiększyć czyli już drugie pomieszczenie /wietrołap pierwsze/ jest to jakieś minimum
    - garaż ja będę miała jednostanowiskowy czyli też minimum jak będę wychodzić z samochodu to nie chcę się przytulać do niego
    - pomieszczenie za garażem a kosiarka stół z krzesłami z tarasu na zimę rowerki drabina itp wiesz sma ile to miejsca trzeba
    teraz góra
    - łazienka tez większość mówi, że mała a pomieszczenie pralnia-suszarnia minimum także tym sobie głowy nie zawracaj
    -pokoje śliczne duże a jak meble poustawiasz to zobaczysz sobie, że wcale tak dużo miejsca nie ma/byłam z moja córcią w sklepie z meblami bo lubię sobie tak poplanować i jak wena twórcza nas chwyciła i tu kącik na przyjęcie koleżanek czyli dwa fotele podwieszane wiklinowe stoik i mała sofa oddzielona sznurkami z perełkami od reszty pokoju czyli biurka i spania i tak sobie patrzę, że nie wiem jak ten nasz projekt pomieszczę a Paulinka się pyta czy starczy jej pokoju/ jej pokoik to ten nad tarasem
    -sypialnia moja i mego kochanego męża to ta nad kuchnią czyli ogromne łóżko dwie szafeczki nocne komoda na ścianie łazienki może coś do siedzenia jakiś fotel lub ławeczka taka obita przed łóżkiem i akurat
    - pokój syna to ten nad gabinetem podobny problem jak u córki obym wszystko zmieściła
    A widzisz kochana teraz mam 55 m2 dzieci 11m2 współny pokój a ja mam z faworytem taaaakie plany. A może się przytrafi trzecie
    Zawsze możesz zabrać rodziców lub jakieś dziecię może zostanie z Wami w domku a jak wszystkiego czyli całego sprzątania będziesz miała dosyć jak już zostaniecie sami to sprzedacie dom i wyprowadzicie się do małego domku w górach
    SMOK

Strona 102 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony