dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 134
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2663
  1. #81

    Domyślnie

    Konkretnie w Nadarzynie więc niemal po sąsiedzku. Szkoda, że w 2007 bo moglibysmy trochę podglądać swoje budowy.
    Co do podniesienia ścian kolankowych to się zastanawiam. Zależy to też od wysokości terenu. Widziałem dom Agnieszka również z MG Projektu z podniesiona ściana kolankową i wyglądał troche dziwnie.

    Pozdrawiam

    Radek

  2. #82

    Domyślnie

    Witam
    A my bedziemy budowac Eko tez z Mg Projekt. Ciekawa jestem jak z dokladnoscia projektow. Slyszalam, ze roznie.
    pozdro

  3. #83

    Domyślnie

    A ja przeglądam dziesiątki, ba, setki projektów i nadal "Faworyt" jest moim faworytem - inne projekty wciąż wypadają przy nim blado.

    Mam pytanie do osob budujących Faworyta w wersji clasic - czy możecie podać na ile szacujecie koszty jego budowy?

    Chyba to trudne pytanie, bo pewnie co region to inne ceny robocizny

  4. #84

    Domyślnie

    Często przejeżdżam przez Nadarzyn i chętnie obejrzałbym domek w stanie surowym.
    Prywatnie zajmuję się nadzorami budowlanymi (kierownik budowy, inspektor nadzoru) więc może w ramach wymiany doświadczeń mógłbym się kiedyś wprosić na 5 minut.
    Jak można by prosić o jakieś foto z realizacji na mojego e-maila to byłbym wdzięczny.

    pozdrowienia i powodzenia

  5. #85

    Domyślnie

    My dziś odbieramy pozwolenie na budowę :))))))

  6. #86

    Domyślnie

    Nie ma problemów z wyslaniem zdjęć ani z ew. wizytą na budowie.
    Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem bo długo szukałem kierownika budowy. Chociaz własciwie sprawa jeszcze jest otwarta w tej kwestii. Budowe planuję rozpocząć w połowie czerwca.
    Może jeszcze sie dogadamy. Jesli tak prosze o sygnał na priva.

    Pozdrawiam

    Radek

  7. #87

    Domyślnie Hurra jest pozwolenie

    Witam i dzielę się nasza radością.
    Po dwuletniej walce z urzędem wczoraj odebraliśmy pozwolenie na budowę. Walka była długa, bo działka rolna bez planu zagospodarowania. Ale chyba juz mieli mnie dosyć. A warto było walczyć bo teraz jest budowlana i będzie z wszystkimi mediami (prąd, woda, kanaliza i gaz). Ale jak widać lepiej widzą to wszystko urzędnicy wyższej instancji (Samorządowe Kolegium Odwoławcze ). Tak więc pozostaje teraz tylko wybudować Faworyta.

    Pozdrawiam
    Piotr

    P.S. W sprawie naszego "wproszenia się" na budowę to dziękuję bardzo i chętnie poproszę o jakies namiary. Jeśli termin naszego przyjazdu będzie już bliżej określony to spróbowałbym się umówić na wizytę. Mój e-mail [email protected] . Dzięki

  8. #88

    Domyślnie

    Witam wszystkich FAWORYTÓW
    My również przymierzamy się do faworyta po oglądnięciu jakiegos 1000 projektów tylko ten jeden odpowiada naszym wymaganiom (2 garaże, pomieszczenie gospodarcze za nim itp.) Projekt lustrzany z dwoma garażami. Jak dobrze pójdzie to ruszymy na wiosne 2007.
    W jakiej technologii zamierzacie budować(Ytong, ceremika itp) i jakie ogrzewanie wybieracie. ja myślę o domu dość ciepłym (prawie pasywnym) ogrzewaniu podłogowym wodnym na dole (salon, jadalnia kuchnia hol) góra kaloryfery. kominek z dystrybucją powietdza i wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. może ktoś ma podobne pomysły chętnie wymiwnię się poglądami przed i na etapie realizacji...
    Zmiany w projekcie niewielki (chyba zlikwidujemy wykusz w jadalni - nie lubimy takich rzezczy) oczywiście połaciówki na dachu i bardziej otwarta kuchnia. No narazie tyle pozdrawiam wszystkich

  9. #89

    Domyślnie

    witam,
    my będziemy budowac z ceramiki, co do ogrzewania to na dole (kuchnia, salon, jadalnia, hol, przedsionek, łazienka) i w łazience na górze będzie ogrzewanie podłogowe wodne, na górze w sypialniach - grzejniki, kominek z rozpowadzeniem ciepła. Co do zmian to będą bardzo małe:
    1. Nie będzie schowka-garderoby pod schodami.
    2. Garderoba na górze będzie jedna duża połączona.
    3. Okna połaciowe.
    4. Górna łazienka połączona z pomieszczeniem gosp.
    Reszta wyjdzie pewnie na bieżąco.
    Pozdrawiam

  10. #90

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    tez zastanawiam sie nad ceramiką. Ogrzewanie podłogowe prawie całego dołu (hol, salon, jadalnia , kuchnia i kibelek to blisko 80 m2 albo nawet wiecej (drogo wyjdzie). No ale trudno moze się kiedyś zwróci. Garderoby zostawiam jak i pomieszczenia gospodarcze (nigdy nie za mało schowkow na rózne graty).
    Czy ktos wyceniał stolarkę okienną do tego projektu, szczególnie te okienka w ładne skosiki, pozdro.

  11. #91

    Domyślnie

    Witaj "Badar"!
    Wysłałem na priva swój telefon i nie dostałem żadnej odpowiedzi.
    Sprawa nadzoru jeszcze aktualna?

  12. #92

    Domyślnie

    A jeśli o stropie mowa, to jak jest rozwiazana konstrukcyjnie część stropu w salonie? Chodzi mi o największą rozpietość ok. 7m.
    Bedę wdzięczny za opis, jak by była możliwość zamieszczenia zdjęcia rysunku to super!

  13. #93

    Domyślnie

    Witam,a czy ktoś zamierza podnieść ściankę kolankową?Bo wydaje się trochę za niska.

  14. #94
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sowa (monikaka)

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    559
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie odradzona zmiana

    Witam,
    zastanawialismy się nad podniesieniem ściany, ale nasz przewodnik po urzedach, pozwoleniach i wszelkich zakrętasach budowlanych odradził nam taka zmianę. Podobno dom straciłby swój oryginalny wygląd, wiec raczej sie nie zdecydujemy.

  15. #95
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sowa (monikaka)

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    559
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie Czy jakiś Faworyt już się buduje?

    Czy jakis Faworyt juz sie buduję? My nadal brniemy przez papierki, ale stale do przodu. Chetnie zobaczyłabym zdjęcia z budowy Faworyta, sama zacznę zdawać relacje jak tylko ruszymy z budową.
    Pozdrawiam

  16. #96

    Domyślnie

    cześć, my jestesmy na razie na etapie fundamentów, więc nie ma co oglądać :) pozdrowienia

  17. #97

    Domyślnie

    Również zaczynamy kopanie. Czy jakieś zmiany na tym etapie? Czy wszystko zgodne z projektem?? Czy kosztorys na tym etapie (głównie ilości materiałów) okazał sie prawdziwy??
    Pozdrawiam

  18. #98

    Domyślnie

    A u nas był zastój z dokumentami strasznie długo trwała adaptacja projektu na mapki nie wiem dlaczego. Dziś biegnę złożyć dokumenty do urzędu. Murarz z którym wstępnie się umawiałam nam się wycofał i nie mogę znaleźć teraz ekipy. Dziś może jutro będę miała odpowiedź od innego czy się podejmie a jak nie to przynajmniej wycenę na robociznę mi poda.
    Ciekawa jestem jak u was kształtuje się cena za stan surowy otwarty?

  19. #99

    Domyślnie

    Witam! Od roku czasu dobieramy projekty. Start budowy zaplanowaliśmy na przyszłą wiosnę więc mamy jeszcze moment czasu, a Faworyt to 3 nasz projekt i myślę że już zostanie. Jest niemalże idealny. Nasz problem to wejście od południa (ale to osobna historia)
    Zmiana, którą przede wszystkim planuje wiąże się z kotłownią - będzie piec na węgiel w związku z czym przyda się pomieszczenie "wyłapujące" ewentualny dym (najlepszym czasem się zdarza fatalnie rozpalić dymiąc).
    Myślę o wykorzystaniu w tym celu pomieszczenia pod schodami :
    wejście z garażu do domu było by również w pomieszczeniu pod schodami naprzeciw wejścia na hol, a obok wejście do kotłowni.
    Dzięki temu wejście do kotłowni które jest na oryginalnym projekcie było by zbędne i tą przestrzeń można wykorzystać na powiększenie dolnej łazienki.
    W takim przypadku cała długość schodów na poddasze znajduje się przy ścianie, a wejście do łazienki naprzeciwko wejścia do kuchni.

  20. #100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sowa (monikaka)

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    559
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie Zmiany w projekcie Faworyta

    Witam,
    u nas będzie kocioł na eko-groszek, a kotłownia przewidziana jest w pomieszczeniu przy garażu. Natomiast w miejscu spiżarni będzie szafa otwierana od przedpokoju, bo troche nam brakowało miejsca na powieszenie odzieży wirzchniej.
    W jakiej technologii planujecie budować dom? W ogóle z czego budujecie/planujecie budować swoje Faworyty?
    Fundamenty isciany tak jak w projekcie czy modyfikujecie?
    Pozdrawiam
    MonikaKa

Strona 5 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony