dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 134
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 2663
  1. #1601

  2. #1602

    Domyślnie

    jeszcze tylko się wypowiem że to koncepcja - jeszcze nieustalona, myślę że szafa jest ok co do reszty to niezbyt jestem za, zbyt mdłe to jest, ale kolorystyka jeszcze przede mną
    pozdrowienai

  3. #1603

    Domyślnie Biuro projektów a zmiany w projekcie

    Już wspominałem że zdecydowaliśmy się na budowe Faworyta II. Mamy oczywiscie pewne swoje przemyślenia i chcieliśmy wprowadzić zmiany do projektu. W tym celu wypisałem sobie wszystko co chce zmienić i wysłałem zapytanie do mgprojekt. Szczerze mówiąc jestem troche w szoku czytając odpowiedz. Moim zdaniem najlepiej planowane zmiany może nanieść wykonawca projektu, sprawa jest prosta dla kupujacego który płaci za projekt i zmiany i ma wszystko gotowe. W dzisiejszych czasach jeśli firme stać żeby nie zarabiać więcej to trudno trzeba bedzie postąpić zgodnie z załączoną instrukcją. Myślę że wypada w tym miejscu pozdrowić pracowników firmy mgprojekt.

    "Dziękujemy z zainteresowanie naszymi projektami.
    Niestety nie wykonujemy przeróbek w projektach. Możemy bezpłatnie wydać zgodę na dowolną zmianę w projekcie dla projektanta wykonującego adaptację domu do działki.
    Projektant adaptujący nanosi zmiany na projekcie gotowym bezpośrednio na rysunkach - kolorem czerwonym, ewentualnie wykonuje rysunki zamienne.
    Przed złożeniem zamówienia należy przedyskutować planowane zmiany z wybranym projektantem adaptującym.
    Jeśli macie Państwo problem ze znalezieniem projektanta adaptującego -polecamy naszych przedstawicieli.
    Ich lista jest dostępna na stronie www
    Przy składaniu zamówienia na projekt należy wyszczególnić o jakie zmiany dodatkowe chodzi , tak abyśmy mogli je wpisać do formularza zgody na zmiany adaptacyjne dołączonego do projektu."
    Takich trzech jak nas dwóch to nie ma ani jednego.

  4. #1604
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ela77

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    3

    Domyślnie Podziękowania dla SENDI

    Witam,

    Chcielibyśmy wspólnie wraz z mężem podziękować za możliwość obejżenia przepięknego FAWORYTA . Dom naprawdę nas zauroczył i chociaż perspektywa długiej i niezbyt prostej budowy jest już prawie realna - jesteśmy praktycznie zdecydowani na budowę "brata" FAWORYTA - FOKUSA.

    Wszystkich zastanawiających się nad zmianą skompluikowanego dachu FAWORYTA zapraszam do obejżenia najnowszego dziecka MG Projekt - FOKUS.

    Pozdrawiam ELA

  5. #1605
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    domi_ch

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich faworytowiczów i bardzo się cieszę że was tak jest dużo, kilka miesięcy temu jak znalazłam w końcu pasujący nam projekt natrafiłam na to forum i bardzo się cieszę bo tu kopalnia wiedzy, później oczywiście mnie wchłonęło czytanie tych 25 stron ale w końcu się udało

    teraz bym bardzo prosiła o możliwość oglądnięcia go na żywo ludzi w okolicach Krakowa, w województwie małopolskim, żeby być kjuż 100% pewnym że to to

    życzę dalszych zmagań z budowaniem i wklejajcie jak najwięcej zdjęć bo to naprawdę pomaga w wyborze, wtedy można sobie bez problemu wyobrazić jak ten mój om będzie wyglądał

  6. #1606

    Domyślnie

    Tynki zrobione - wyszło 750m2. Zastanawiam sie na ile zostałem "przeliczony" ale specjalnie nie walczę bo zrobione super - nie muszę nic więcej robić tylko do malowania. W sumie ja też tynkowałem sufity więc może tu jest różnica...? Przyznam, że sam liczyłem i mi tyle wyszło. Przy tynkach nie odejmuje się małych otworów okiennych i drzwi, bo tam robią kątowniki itd.

    Dzisiaj wylane zostały podłogi. Do nowego roku planuję zamknięcie budowy do schnięcia posadzek i zasłużony odpoczynek dla mnie. Po nowym roku szukam kafelkarza, zamawiam drzwi, kominek, instaluję kocioł, biały montaż elektryki, rekuperator. Potem armatura, panele, kuchnia, malowanie. W marcu - kwietniu tarasy, balkon, balustrady, instalacja odgromowa, ocieplenie zewnętrzne, parapety, podbitka, podjazd, ogrodzenie, brama, przeprowadzka... Ach marzenia

  7. #1607

    Domyślnie

    Cytat Napisał MP95
    Tynki zrobione - wyszło 750m2. Zastanawiam sie na ile zostałem "przeliczony" ale specjalnie nie walczę bo zrobione super - nie muszę nic więcej robić tylko do malowania. W sumie ja też tynkowałem sufity więc może tu jest różnica...? Przyznam, że sam liczyłem i mi tyle wyszło. Przy tynkach nie odejmuje się małych otworów okiennych i drzwi, bo tam robią kątowniki itd.

    Dzisiaj wylane zostały podłogi. Do nowego roku planuję zamknięcie budowy do schnięcia posadzek i zasłużony odpoczynek dla mnie. Po nowym roku szukam kafelkarza, zamawiam drzwi, kominek, instaluję kocioł, biały montaż elektryki, rekuperator. Potem armatura, panele, kuchnia, malowanie. W marcu - kwietniu tarasy, balkon, balustrady, instalacja odgromowa, ocieplenie zewnętrzne, parapety, podbitka, podjazd, ogrodzenie, brama, przeprowadzka... Ach marzenia
    Idziemy łeb w łeb
    U mnie tynków gipsowych wyszło 776 metrów kw.
    A wczoraj i dzisiaj robione są wylewki. Do stanu deweloperskiego brakuje mi drzwi zewnętrznych no i ocieplenia poddasza z kartongipsami - ale to dopiero w lutym
    PS. - też robię rekuperację
    Pozdrawiam,
    Monika S.

  8. #1608

    Domyślnie

    Ufff... to się uspokoiłem, bo te 600m2 za Chiny mi nie wychodziło.

    P.S. Mi wyszło 270m2 wylewek (wewnątrz - tarasy na wiosnę).

  9. #1609
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monika&szymon

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Witamy Wszystkich

    My również jesteśmy zdecydowani na budowę faworyta. Przed podjęciem ostatecznej decyzji prosilibyśmy o możliwość zobaczenia faworyta "na żywo", najlepiej w województwie śląskim, dolnośląskim lub małopolskim. Prosimy o kontakt osoby, które umożliwiłyby nam "wizję lokalną"

    Pozdrawiamy i życzymy powodzenia

  10. #1610

    Domyślnie jak budował się kominek...

    zapraszam do nas. Powoli konczymy (z naciskiem na "powoli" )
    Salon gotowy (udało się skonczyc dzien przed swietami).

    A tak budował sie kominek:





  11. #1611
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mato
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie Re: jak budował się kominek...

    Cytat Napisał jarek008
    A tak budował sie kominek
    Fantastyczny ten Wasz kominek!
    Gratulację dla następnego gotowego Faworyta - stara gwardia już nam się kończy...

  12. #1612

    Domyślnie

    .....na szczęście jest nowa i to bardzo liczna!

  13. #1613

    Domyślnie

    witam

    kominek u jarka super - ale troszke duzo miejsca zajmuje

    widze ze u was wystaje podciag w salonie, wlasnie mysle jak go ukryc....

    u nas wyszlo 250 m wylewek

    ale najlepszy nr - zalali nam kratki sciekowe w garazu i kotlowni

    szykujemy sie na ocieplenie poddasza
    zrobilismy odwodnienie wokol domu i nie mozemy podjac decyzji jakie drzwi
    jeszcze czekamy na wyceny u stolarza

    czy ktos moze robil drzwi u stolarza zamiast kupujac gotowe?
    pozdr

  14. #1614

    Domyślnie

    mp95 - u was tynki gipsowe ze od razu do malowania?

  15. #1615

    Domyślnie

    Cytat Napisał martasko
    mp95 - u was tynki gipsowe ze od razu do malowania?
    Tak - mamy gipsowe. Pewnie niektóre miejsca lekko się przetrze, ale generalnie jest super.

    Obecnie schną u nas te tynki i posadzki (dość wolno, bo jest zimno) - grzejemy jak się da kozą.

    My też zatanawiamy się pomiędzy stolarzem (czekamy na wycenę), a gotowymi drzwiami.

    Kolejnym wyzwaniem będzie wybór kominka z płaszczem wodnym. Czy ktoś z Was ma lub zna Hajduka Volcano? Może poradzilibyście do kogo się zwrócić w okolicach Wrocławia w kwestii kominka.

    MP95

  16. #1616

    Domyślnie Re: Kominek

    Cytat Napisał MP95
    Chciałbym zapytać osoby, które już użytkują dom jaki rodzaj kominka wybrali. Chciałbym zainstalować kominek z płaszczem wodnym, ale znów naczytałem się wszystkich dyskusji omawiających wady i zalety takiego rozwiązania. Podsumowując mówi się, że:
    wady:
    - większy koszt
    - problemy w wypadku braku prądu
    - konieczność przeglądów automatyki
    - zagrożenie wodą (zalanie)
    - problemy jeżeli chce się używać w lecie (oddawanie ciepła)
    zalety:
    - duże oszczędności na ogrzewaniu
    - brak brudzenia przy rozprowadzeniu ciepła jak to jest w przypadku DGP
    - możliwość podgrzewania CWU
    Jeżeli kominek z DGP nie ogrzewa tak dobrze, brudzi i wymaga dodatkowych kanałów powietrznych, dekoracyjny traci ciepło, które mogłoby by być spożytkowane, z płaszczem wodnym jest skomplikowany i zależny od prądu... to co wybrać...?
    I oczywiście mówimy o kominku jako dodatkowym źródle ciepła (podstawowy to kocioł na gaz).
    Pozdrawiam,
    MP95
    Nie żebym był zapiekłym przeciwnikiem kominka z płaszczem wodnym ale dołożę jeszcze dwa argumenty na to, że należy się dobrze zastanowić, czy plusy przeważają nad minusami:
    - w kominku z płaszczem wodnym jest tendencja do odkładania się grubej warstwy sadzy (wygląda jak by ktoś polał smołą) jeśli nie stosuje się super suchego drewna. Po prostu ściany kominka mając na zewnątrz wodę nie nagrzewają się tak mocno jak w kominku zwykłym, gdzie ew. sadza się "wypala". A z doświadczenia wiem, że z suchością drewna bywa różnie
    - znajomy fachowiec, który buduje od lat kominki, także z płaszczem wodnym, stawia sobie dom i planuje kominek bez płaszcza
    Kilku kumpli weź, patyk albo dwa. Postawisz dom, w którym mieszkać się da.
    Foto

  17. #1617

    Domyślnie Re: nowy sympatyk

    Cytat Napisał pustak74
    ... Pytanie więc mam, jakie zastosowano pręty u innych. Dopiero zaczynam a już czuję, że zaczynam przepłacać. (...) - fundamenty zazbrojone prętami fi16 zamiast, jak w innych podobnych projektach fi12, ale wolę chyba przewymiarowanie niż niedomiarowanie
    Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich budujących Faworyta.
    Ja też jestem na etapie fundamentów - zbrojenie fi 12

    Przy okazji fundamentów:
    Zorientowałem się, że garaż na 2 samochody jest nie za szeroki (6 m to przymało). Ponieważ fundament już jest postanowiłem:
    - fundament i ściana zewnętrzna (boczna, z oknami) garażu będzie stała po zewnętrzym obrysie ławy
    - obie ściany boczne garażu(zewnętrzna z oknami i wewnętrzna od strony domu) będą pocienione (trzeba będzie dać grubiej ocieplenia)
    W/w sztuczki poszerzą garaż prawie o 30 cm w środku
    Co wy na to?
    Kilku kumpli weź, patyk albo dwa. Postawisz dom, w którym mieszkać się da.
    Foto

  18. #1618

    Domyślnie

    Cytat Napisał martasko
    (...) ale najlepszy nr - zalali nam kratki sciekowe w garazu i kotlowni
    Nie martw się. Kratka ściekowa w garażu jest tylko źródłem kłopotów:
    - śmierdzi (bo kolanko wysycha) tekst w stylu: Baba: Panie doktorze mam wodę w kolanie. Lekarz: A ja cukier w kostkach
    - woda potrafi "wybić" z kratki
    - po kilku latach wielu i tak zatyka kratkę w garażu

    A w kotłowni przydaje się
    Kilku kumpli weź, patyk albo dwa. Postawisz dom, w którym mieszkać się da.
    Foto

  19. #1619

    Domyślnie

    Witam.
    Z radoscia chcialbym zakomunikowac ze juz mieszkamy- wlasciwe od 2 miesiecy ale dopiero teraz chwilka czasu na podzielenie sie ta wiadomoscia.
    WLASNY DOM TO COS WSPANIALEGO!!!!!
    Trzymamy kciuki za wszystkich ktorzy sa jeszczew trakcie...
    Wysylam kilka zdjec.
    Na pewno pomimo zakonczenia budowy bede tutaj zagladal sledzac Wasze postepy.
    Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za wielka wiedze jaka znajduje sie na tym forum.
    Robert
































  20. #1620

    Domyślnie

    Gratulacje Rhudla!
    Piękna (i odważna) aranżacja.
    Czy korzystaliście z usług projektanta wnętrz?
    Jeśli tak, to na jakim etapie budowy należy zacząć z nim współpracę?
    Kilku kumpli weź, patyk albo dwa. Postawisz dom, w którym mieszkać się da.
    Foto

Strona 81 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony