dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 134
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.680 z 2663
  1. #1661

    Domyślnie

    Cytat Napisał MP95
    Oknoplast Kraków robi nasze okna łukowe bez żadnych problemów i bez żadnego zastrzeżenia gwarancji. Wyszły super.
    A czy w drzwiach balkonowych masz poprzeczkę?

  2. #1662

    Domyślnie

    [quote="jarek008"]
    Cytat Napisał DrBrat
    jarek008,
    mam nadzieję, że nie łamię netykiety wklejając Twoje foto:
    ,
    ale napisz, proszę: czym się kierowałeś decydując się na takie rozwiązanie okna i drzwi na balkon?
    - ceną? jeśli tak to ile można zaoszczędzić?
    - funkcjonalnością?
    Pytam, bo sam się zastanawiałem przez jakiś czas nad zastosowaniem w stolarce okiennej prostych ram górnych: w oknie skośnych (równoległych do linii dachu), a w drzwiach - jak u Ciebie.
    Ale teraz to już sam nie wiem.
    Pozdrawiam
    witaj,
    decydując się na takie rozwiązanie koszt okien rowniez miał znaczenie (łukowe są ok 50% droższe od "prostych") ale zasadnicze znaczenie miała technologia. Urzędowski robi okna o maksymalnej wysokości 250 cm. T.zn wyzsze też zrobia ale bez gwarancji (tak przynajmniej było jak ja zamawiałem stolarke). Przy oryginalnych łukach, zrobionych zgodnie z projektem drzwi balkonowe maja wysokosc 2,73.Mozna oczywiście spłaszczyć łuki. Jednak chcą zachowac łuki zgodne z projektem drzwi balkonowe trzeba zrobić ze szprosem konstrukcyjnym- producent zapewnia, że w takim wypadku drzwi sie nie wypaczą (ale gwarancji nie dają ;0). To rozwiazanie mi sie nie podobało dlatego drzwi balkonowe są proste (wysokośc 2,49).
    tak wykonczenie góry drzwi wygladało z zewnątrz po ociepleniu, przed tynkiem


    Ja natomiast tzn mój mąż łuk zmniejszył styropianem następnie całośc obrobił i w ten sposób zachowałam wysokośc 2,50m aby miec gwarancję na okna,ponieważ nie chciałam miec tej poprzeczki w drzwiach co mi się nie podoba,powyżej 2,50m musi już byc

  3. #1663

    Domyślnie

    okno plast robi do 2,5z gwarancja bez poprzeczki
    my tak mamy ale cena jest wyzsza znacznie od podawanych przez was
    okolo 3000

    ja tez bym z lukow nie zrezygnowala bo to jest wlasnie wyroznik tego domu
    ;0

  4. #1664

    Domyślnie Re: Nowe dziecko MG Projekt

    Cytat Napisał marcinwroc79
    Witam,

    Jest 4ta w nocy i wlasnie studiujemy to nowe dziecko MG Projekt oparte na starym dobrym Faworycie - Fokus.

    Dla tych, ktorzy nie zaczeli budowac, moze on wbic sporego klina bo dol jest ten sam, natomiast na poddaszu znikaja 2 duze sciany skosne i pojawiaja sie proste.
    Gorna lazienka w innym rogu domu (nad kuchnia) i ma 3 sciany pionowe (nie 2), umozliwia wanne pod oknem.

    Wg opisu powierzchnia dachu z poj. garazem wzrasta, co prawda z 244m2 do 269m2, ale konstrukcja wydaje sie prostsza (pionowa sciana pomiedzy dachem domu i dachem garazu).

    W tej wersji pow. uzytkowa pokoi na poddaszu wzrosla, zrobili wejscie do garazu pod schodami i kotlownie za garazem, co wiekszosc ludzi przerabia i tak w swoich Faworytach. Pralnia na dole to gotowa lazienka dolna.

    Ciekawi mnie co o nim myslicie i czy tutaj tez podnieslibyscie sciane kolankowa o te 2 pustaki.

    Dajcie znac,

    Pozdrawiam,

    Marcin
    Witam!

    My po długich poszukiwaniach wybraliśmy w końcu Fokusa, przekonał nas przede wszystkim dwuspadowy, prostszy dach, a co za tym idzie mniej skosów na poddaszu. Mamy nadzieję, że będzie on bardziej funkcjonalny od Faworyta. Narazie jesteśmy na etapie adaptacji projektu. Wprowadziliśmy na razie kilka zmian, a najwazniejsza będzie chyba piwnica. Poza tym zrobimy druga łazienke na górze nad garażem i podniesiemy delikatnie scianke kolankową. Reszta zmian wyjdzie pewnie w trakcie. Mamy nadzieje, że jak wszystko dobrze pójdzie za kilka miesięcy ruszymy z budową.
    Pozdrawiam

  5. #1665

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhundla
    Czy korzystaliście z usług projektanta wnętrz?
    Jeśli tak, to na jakim etapie budowy należy zacząć z nim współpracę?
    Wszystko co widzice urodzilo sie w naszej glowie oczywiscie przy pomocy internetu i gazet . Nie korzystalismy z pomocy zewnetrznej.

    Bardzo podobaja mi sie Twoje drzwi wewnetrzne oraz te z wiatrolapu i kuchni.Mozesz podac namiary gdzie je kupowales i kto Ci je montowal?
    Drzwi to PORTA wzor SPACE - widze ze robia furrore

    Ja również gratuluję dobrego smaku. Oczywiście nowocześnie czy nie, to już kwestia indywidualna, ale u Was wszystko ze sobą współgra ! Też myślałam, że pomagał Wam architekt.

    My zastanawiamy się nad taką samą ścianą w salonie. Czy ten piaskowiec trzeba impregnować. I zastanawiam się jak to można odświeżyć za kilka lat ? Właściwie mój mąż byłby zdecydowany tylko ja jak zwykle czegoś się boję

    Szukałam delikatnych przesuwanych drzwi z jadalni do kuchni i te które Wy macie wyglądają rewelacyjnie, więc nie gniewajcie się ale chyba skorzystam z Waszego doświadczenia.

    Jeszzcze raz gratuluję i pozdrawiam
    Aneta

  6. #1666

    Domyślnie Re: Faworyt na "żywo"

    Cytat Napisał KASA777
    Witam,

    jestem chyba zdecydowana na budowę Faworyta. Chciałabym podziękować uczestnikom forum bo jest bardzo przydatne. Mam wielką prośbę do tych co już wybudowali ten dom w okolicach Warszawy, czy nie można by było się wprosić na budowę czy do domu, chciałabym dokładniej zobaczyć Faworyta na "żywo". Bardzo dziękuję i proszę o kontakt: [email protected]
    Jeśli temat aktualny zapraszam do mnie.

    [email protected]
    Pozdrawiam
    Aneta

  7. #1667

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał MP95
    Oknoplast Kraków robi nasze okna łukowe bez żadnych problemów i bez żadnego zastrzeżenia gwarancji. Wyszły super.
    A czy w drzwiach balkonowych masz poprzeczkę?
    Oczywście nie mam.

  8. #1668

    Domyślnie

    Cytat Napisał MP95
    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał MP95
    Oknoplast Kraków robi nasze okna łukowe bez żadnych problemów i bez żadnego zastrzeżenia gwarancji. Wyszły super.
    A czy w drzwiach balkonowych masz poprzeczkę?
    Oczywście nie mam.
    To przy tej wysokości straciłeś gwarancję,sprawdż dokładnie.

  9. #1669

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał MP95
    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał MP95
    Oknoplast Kraków robi nasze okna łukowe bez żadnych problemów i bez żadnego zastrzeżenia gwarancji. Wyszły super.
    A czy w drzwiach balkonowych masz poprzeczkę?
    Oczywście nie mam.
    To przy tej wysokości straciłeś gwarancję,sprawdż dokładnie.
    Nie wyobrażam sobie, żeby mnie firma by nie uprzedziła, że ją tracę. Zamówienie, instalacja i serwis mam na razie bez problemu.

  10. #1670

    Domyślnie

    obyś miał rację i nie miał żadnych problemów, ja już walczę z reklamacją na kafle z Paradyża której mi nie uznano,mam praktycznie co 3 płytkę z mocnymi odpryskami a firma odpowiedziała mi że mogło to powstac w czsie transportu z fabryki do salonu bądż z salonu do mnie a oni za transport nieodpowiadają,sprawa najprawdopodobnie trafi do sądu,kwota opiera się na prawie 6 tys.zł,także życzę Ci abyś nie miał żadnych problemów z niczym aż do przeprowadzki
    Pozdrawiam Damro

  11. #1671

    Domyślnie

    no ja bym tez radzila sie upewnic czy aby na pewno gwaracja jest bo my tez chcielismy dluzsze niz 2,50 ale

    technolog z fabryki odrzucil taka opcje - to slowa wlasciciela salonu

  12. #1672

    Domyślnie

    nam sie za to przytrafila ciekawa przygoda z progiem winstep w oknie tarasowym
    okno nam sie nie zmiesciloi po miesiacu oczekiwan w koncu mamy rozwiazanie
    roleta wedruje na zewnatrz - ale jest zmieniana jej konstrukcja

    winny jest wlasnie ten plaski prog
    kto ma okna z oknoplastu wie o czym mowie

    jednym slowem trzeba miec oczy dookola glowy i uszy jak dwa zajace

  13. #1673

    Domyślnie

    Witajcie,
    Był temat o wysokości salonu, a ja mam pytanie o wysokość garażu:
    Chciałbym obniżyć strop w garażu, zwiększając dzięki temu wysokość ścianki kolankowej pomieszczenia nad garażem. Czy ktoś ma doświadczenia własne jaka powinna być minimalna wysokość garażu, żeby pomieściło się w nim coś więcej niż kabriolet? (kto wie, może kupię terenówkę kiedyś, albo jaki inny duży pojazd )
    Kilku kumpli weź, patyk albo dwa. Postawisz dom, w którym mieszkać się da.
    Foto

  14. #1674

    Domyślnie

    Witam Faworyciarzy! Może trochę nie w temacie forum ale pozostało mi na budowie ponad pół palety pustaków keramzytowych (stropowych). Chętnie je komuś sprezentuję z Wrocławia lub okolic (bo trzeba sobie je zabrać). Zmieszczą się do większego samochodu osobowego.

  15. #1675

    Domyślnie

    Ufff, przestudiowałam właśnie pierwszych 12 stron forum, po ponad roku od pierwszego razu. Mimo, że założyłam okulary(których zazwyczaj nie noszę),rozjeżdżają mi sie oczki, ledwo żyję! Z perspektywy czasu wszystko wydaje mi sie inne. Przede wszystkim upewniłam sie w przekonaniu, że Faworyt, mimo pewnych wad, jest tym najbardziej odpowiednim domkiem dla mojej rodzinki. Mam 3 dzieci, więc ilość pomiesczeń jest nie za duża jak na nas, mimo, że wcześniej miałam wątpliwości, czy może nie przesadzilismy z wielkością domu.W międzyczasie, jesli chodzi o poszukiwanie TEGO WYMARZONEGO domku, pojawiło nam się jeszcze jedno dzieciatko i teraz wszystko pasi. Fajnie jest budować, wzorując sie na wskazówkach wczesniejszych inwestorów. Z perspektywy tych paru lat problemy zaprzątajace ich głowy wydaja sie nam błache, bo juz wielokrotnie przedyskutowane i wszelakie rozwiązania przemyslanie-DZIEKI WAM WSZYSCY FAWORYTOWICZE ZA CENNE RADY ,szacun.Szczególne pokłony dla tych, którzy mimo pewnych zmian zachowali piekna konstrukcję Faworyta ,chodzi mi szczególnie (choc nie tylko) o podniesiona ściaiankę kolankową,wydłużyli dach, nie psując ogólnego wrażenia.U nas własnie "dzieje się" dach.Tez mamy podniesioną sciankę kolankową i wyrównaną (bo inaczej kiepsko jednak od środka wyglada) I wyobraźcie sobie, że i tak był problem z dachem, bo sie trochę nasze majstry pultałay (główny i podwykonawca-dekarz), mimo, że wzielismy najlepszych(i najdroższych niestety) w okolicy, którzy budują u nas domki wszelakich gwiazd telewizyjnych, które to upodobały sobie dolinę Bugu, jako swoja przystań zyciową. A fantazję, to oni mają....

    Ja w tej chwili nie potrafię o niczym innym mysleć, jak o tym, jak wykończę ten mój wymarzony domek. Mam pytanie, czy ktos z Was może zetknął się z kuchniami w stylu angielskim ?Choruję na taka kuchnię, był taki wątek na muratorze, ale zdechł niesety.Wprawdze domek jest jak najbardziej polski, ale my juz zdecydowalismy urządzic cały patrer w tym (angielskim ) klimacie, bo mamy do niego wielki sentyment. Grzebiąc w internecie nie znaleźlismy zbyt wielu wykonawców tych kuchni, ale przeciez nie wszyscy sę ogłaszaja. A zaintresowanych odwołuję do fabryki w Chobocie, maja swoja stronke i mnóstwo zdjęć z realizacji. Pozdrawiam wszystkich miłosników Faworyta, widzę, ze mimo upływu lat trudno o konkurencję dla niego. Co raz przegladam sobie jakies tam nowe projekty, tak dla porównania i nic lepszego nie widzę.
    PS. Pisałam wcześniej, że jestesmy chyba jedyni na Podlasiu, choć byli i budowniczy z Siedlec (60 km od nas ale to juz nie Podlasie ) znikli chyba z forum. Więc, jesli ktos z okolic czai się z pomysłem budowy takiego domku ,to zapraszamy na poogladanie na żywo

  16. #1676
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar telmunia
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    449
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    291

    Domyślnie

    Witamy wszystkich!!!! Czy któs mógłby nam przesłać kosztorys do banku???????? Bylibyśmy baaardzo wdzięczni.... Pozdrawiamy

  17. #1677

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrBrat
    Witajcie,
    Był temat o wysokości salonu, a ja mam pytanie o wysokość garażu:
    Chciałbym obniżyć strop w garażu, zwiększając dzięki temu wysokość ścianki kolankowej pomieszczenia nad garażem. Czy ktoś ma doświadczenia własne jaka powinna być minimalna wysokość garażu, żeby pomieściło się w nim coś więcej niż kabriolet? (kto wie, może kupię terenówkę kiedyś, albo jaki inny duży pojazd )
    Ja mam u siebie obniżony strop w garażu ale też obniżoną podłogę tak, że mam stopień ale za to w pokoju nad garażem nie mam żadnego schodka z czego bardzo jestem zadowolona

  18. #1678

    Domyślnie

    witam
    mam pytanie odnosnie podbitki? czy jej brak wplywa znaczaco na poziom ciepla w pomiesczeniach u gory.

  19. #1679

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyldek
    witam
    mam pytanie odnosnie podbitki? czy jej brak wplywa znaczaco na poziom ciepla w pomiesczeniach u gory.
    Ja jeszcze nie mam i nieodczuwam jakoś specjalnie że jej nie ma,nawet jak na dworze wieje silny wiatr,na górze jest u mnie dużo cieplej niż na dole a grzejniki mam wyłączone jedynie DGP

  20. #1680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał zyldek
    witam
    mam pytanie odnosnie podbitki? czy jej brak wplywa znaczaco na poziom ciepla w pomiesczeniach u gory.
    Ja jeszcze nie mam i nieodczuwam jakoś specjalnie że jej nie ma,nawet jak na dworze wieje silny wiatr,na górze jest u mnie dużo cieplej niż na dole a grzejniki mam wyłączone jedynie DGP
    u mnie jest odwrotnie na dole cieplo(polowa grzejnikow zakrecona) u gory jest chlodniej, zobaczymy jak zostanie zrobiona podbitaka.

Strona 84 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony