dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 192
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 3827
  1. #3001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Agduś, zapytałam w wątku Mirka, ale każda odpowiedź jest dla mnie cenna Jak dobrze, że nie cięłam jeszcze scindapsusa, bo wielką miałam ochotę by się zagęścił, a zrobiłabym mu krzywdę. Dziękuję

    A byłoby dla Ciebie dużym kłopotem pokazać fotki Twojego scindapsusa? Sznurki mocowałaś w ścianach?

    Pozostaje jeszcze pytanie o domowego jaśmina, który jest pnączem a którego zdjęcie jest na poprzedniej stronie. Ktoś zna tę roślinkę?

  2. #3002

    Domyślnie

    Brabanty poszły mi w tym roku w same szyszki. Ogólnie są ładnie zielone, nie schną, ale nie przyrastają, tylko masa szyszek im rośnie, aż się gałęzie uginają.
    Tak się zdarza? Czy im źle, a może za dobrze?
    Pozdrawiam

  3. #3003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Zdarza. Było im źle, może ubiegłoroczna susza. Ogólnie toto trzeba ciąć i nawozić, żeby pobudzić do wzrostu. Inaczej będzie szyszkował, dlatego nie lubie.

    Agduś- one pijawki to śluzownica, jak wiele, to bodaj Decis czy co tam masz na robale. Zobacz, czy mszyc na brzoskwini nie ma.

  4. #3004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    Pytanie nie było do mnie, ale wiem, więc napiszę. Mogę?
    A co, ja mam wszystko?
    Gustownym rozmieszczaniem wszelakiego zielska po chałupie zajmuje się moja lepsza połowa...

  5. #3005
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Mirku, a co moim jaśminem?

  6. #3006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Jak bym wiedział, to bym się wypowiedział...

  7. #3007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Zdjęcia mojego scindapsusa nie pokażę, bo on już nie żyje. Miałam go, kiedy mieszkałam w bloku. Nie przeżył pobytu w wynajmowanym domu, bo nie udało mi się znaleźć odpowiedniego miejsca dla niego (strasznie ciemno tam było, a on lubi światło). Przymierzam się do kupienia nowego, bo to wdzięczna gadzina, ale czekam na półeczkę, na której stanie i wyruszy na podbój sufitu.
    Sznurki, a właściwie grubą żyłkę, mocowaliśmy na czym się dało (ściany, karnisz, meble). Korzystały z niego pospołu scindapsus i bluszcz - sufitu prawie nie było widać! Scindapsus się nie czepia podpory (leniwy jest) - on leżał na tych żyłkach, czasem owijałam pędy wokół nich. Tamten tworzący zieloną ścianę był w miarę rośnięcia owijany na kratce dzielącej pomieszczenie biurowe na dwie części.

    Śluzownice potraktuję Decisem (muszę kupić), ale deszcze skutecznie przeszkadzają w takich działaniach. Mam coś na mszyce (skutecznie usunęło je z róż), ale na brzoskwini mszyc nie ma. Żadnych śladów żerowania czegokolwiek nie widać. Liście nie są nadgryzione, nie schną, tylko te jaskrawoczerwone bąble mają. W ogóle to drzewko jakieś pechowe jest - w zeszłym roku przemarzło i ledwie odbiło, w tym dostało czerwonych bulw na liściach...
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  8. #3008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    A pryskałaś byłaś na Taphrina deformans?

  9. #3009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    A pryskałaś byłaś na Taphrina deformans?
    Nie pryskałam. Ale już sobie wygooglowałam i to jest to! Miedzianem potraktuję, gdy tylko przestanie padać!
    Dzięki za radę!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  10. #3010

    Domyślnie

    Witam,
    Mirku czy wiesz może co zjada liście mojej leszczyny i czym to coś można potraktować? Mam trzy krzaki jedną bordową i dwie zielone i wszystkie mają zaatakowane liście, a w tym roku po raz pierwszy zawiązały orzechy i chciałbym je uchronić przed opadnięciem lub zjedzeniem przez jakiegoś szkodnika.



  11. #3011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Obejrzyj to dokładnie... przędziorka poszukaj może.

  12. #3012

    Domyślnie

    Ale z tego co pamiętam to przędziorki zostawiają taką minimalną pajęczynkę pod liśćmi, na mojej leszczynie nie widać żadnej pajęczyny...
    a mogą to być ślimaki...????

  13. #3013
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Weź lupę i szukaj, szukaj...

  14. #3014

  15. #3015
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No fakt... a to nie zżarło i sobie poszło?

  16. #3016

    Domyślnie

    OK a czym mogę to potraktować??

  17. #3017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Dlatego też pytam. Jak poszło, to co tu traktować?

  18. #3018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar niko6
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    197

    Domyślnie

    po 2 koszeniu wyszly koeljne zolte plamy, duzo na nich suchej trawy, zielona-nowa tez tam jest ale rosnie wolniej nizeli w innych ciemno zielonych miejscach

    na dodatek po skoszeniu pojawilo sie z 10 plackow - miniaturowych mrowisk - moze to nakieruje co do miejsca-gleby, niewiem

    Zdjecia przed i po koszeniu ponizej

    Czyzby przenawozil? mniej-wiecej sotsowalem sie do dawkowania azofoski z opakowania

    Prosze o porade

    przed koszeniem





    po koszeniu
    u nas tez kiedys tak sie działo, ale mąż doszedł do wniosku że za krotko kosił trawę, strzyże teraz na najwyższej regulacji i jest ok Spróbuj!
    CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI !

  19. #3019

    Domyślnie

    Mirku, co można kupić u podłódzkich leśnikow do wykorzystania w ogrodzie? Myślę o roślinach, ale też torfie, korze, szyszkach, ściółce...Czy są jakieś standardowe cenniki? Czy są jakieś szczególne okresy w roku kiedy warto się do Was zgłosić? Na dziś pilnie potrzebuję roślin okrywowych oraz materiału ściółkującego - chwasty rosną jak szalone... . Pzdr, Małgosia

  20. #3020

    Domyślnie

    Proszę o krótką odpowiedź.
    Co zrobić z nasturcją pnącą w trzech donicach na balkonie, którą obsiadły wręcz mszyce ? Walczyć , spryskać czymś , czy dać sobie spokój i wyrzucić
    Eksperymenty, owszem lubię , ale w temacie ogrodnictwa jestem zielona.
    Wymagajcie od siebie, choćby inni nie wymagali od Was... do młodzieży JPII

Strona 151 z 192