dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 126 z 164
Pokaż wyniki od 2.501 do 2.520 z 3276
  1. #2501
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Greyland
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mrozy
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    38

    Domyślnie

    Również zastanawiałem się nad tą zależnością.
    Teoretycznie w naszych sterownikach ilość podawanego węgla jest określona procentowo względem długości cyklu. Zatem po wydłużeniu czasu cyklu i zmniejszeniu ilości podawanego węgla, powinno się zmniejszyć spalanie, tylko trzeba monitorować wydajność takich ustawień. U mnie przy zbyt dużym zmniejszeniu d - powiedzmy do 12-14 tempo wzrostu temperatury kotła rośnie w miarę szybko tylko w dwóch trzecich całego cyklu, a kopczyk z żarem jest już niższy nie dając tak wysokiego i jasnego płomienia - poza tym na podtrzymaniu kopczyk czasem potrafi równać się z retortą ( nie zapada się jednak ). Dopiero po podaniu kolejnej porcji proces wzrostu temperatury na kotle jest ponownie szybki. W takiej sytuacji mamy np. o jeden cykl więcej w osiągnięciu zadanej temperatury, ale z mniejszą dawką paliwa...czasem nawet dwóch cykli, a wtedy to chyba wątpliwa oszczędność paliwa
    Ostatnio edytowane przez Greyland ; 17-01-2012 o 16:01

  2. #2502
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pelagiusz

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lipno
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam!
    Posiadam kocioł Elektromet EKO KWP 25 sterownik R 501 obecnie nie ma nikogo w domu(wyjazd do stanów 6 miesięczny) i znajomy mi dogrzewa dom kominkiem z płaszczem wodnym. Musi codziennie przyjeżdżać i wypełnić kominek drewnem. Trochę mnie to kosztuje wiec pomyślałem sobie. I tu jest moje pytanie czy idzie jakoś nastawić piec żeby nagrzewał dom 150m ELEWACJA + ROLETY ZEWNETRZNE (podłogówka w łazienkach, 7 grzejników) do temperatury np. 15 stopni, przy temperaturze zewnętrznej obecnie średnio -3 stopnie na zewnątrz. Bardzo z góry dziękuje za wszelką pomoc.

    Pytanie drugie jak mnie nie będzie latem to czy bardziej opłacalne jest otrzymywanie ciepłej wody z bojlera z grzałką elektryczną czy idzie jakoś nastawić piec żeby tylko otrzymywać ciepłą wodę z niego. Jestem naprawdę zielony w tych sprawach jeszcze raz bardzo dziękuje za jakiekolwiek wskazówki 

  3. #2503

    Domyślnie

    Cytat Napisał pelagiusz Zobacz post
    Witam!
    I tu jest moje pytanie czy idzie jakoś nastawić piec żeby nagrzewał dom 150m ELEWACJA + ROLETY ZEWNETRZNE (podłogówka w łazienkach, 7 grzejników) do temperatury np. 15 stopni, przy temperaturze zewnętrznej obecnie średnio -3 stopnie na zewnątrz. Bardzo z góry dziękuje za wszelką pomoc.

    Pytanie drugie jak mnie nie będzie latem to czy bardziej opłacalne jest otrzymywanie ciepłej wody z bojlera z grzałką elektryczną czy idzie jakoś nastawić piec żeby tylko otrzymywać ciepłą wodę z niego. Jestem naprawdę zielony w tych sprawach jeszcze raz bardzo dziękuje za jakiekolwiek wskazówki 
    Witam!
    Odp. na pytanie 1 - załóż termostat pokojowy, jeśli chodzi o pytanie drugie to można ustawić piec na pracę w cyklu letnim i będzie grzał tylko wodę i przy okazji piec będzie suchy i mniej będzie korodował.
    W.K

  4. #2504
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karlson

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Włocławek
    Posty
    2

    Domyślnie Regulator Auraton 2025 RTH bezprzewodowy

    noszę się z zamiarem kupna tego regulatora i mam pytanie czy nie ma żadnych problemów z podłączeniem go do elektrometu 25kw ze sterownikiem reg05?Przewód połączeniowy który wraz z piecem był dostarczony będzie pasował?Załamuje mnie spalanie eko na chwilę obecną...

  5. #2505
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Greyland
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mrozy
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    38

    Domyślnie

    Przed wczoraj w nocy u nas spadła temp. poniżej - 10 na dworku i na moich wcześniejszych nastawach - POST #2500 - ( gdzie w cieplejsze dni miałem n- 56/58 do max 61 ) budynek zaczął tracić temp ( doszedł jeszcze silny wiatr ) Tem. w pomieszczeniach spadła do 18 w domu i ciężko było nadgonić na dozując sama dawką podawania. Efekt był taki, że szybko tracący ciepło budynek powodował znów niemal ciągłą pracę pieca i ponownie spalanie nimeal 40/50 kg w dobę.

    Zmniejszając b z okolic 200, do 120 miałem dawkę d- 16/17... nieco się poprawiło dochodzenie do temperatury, zwiększyłam u-20, ale jeszcze nie tak aby zawsze przejść w cykl podtrzymania.
    Zmniejszyłem długość cyklu o połowę czyli b-60, d- nawet zdwoiłem, czyli testowałem okolice d-30.

    Przy moich warunkach, gdzie niby "docieplonym" styropianem pod wylewką na poddaszu, ale lanym betonowym stropem ucieka ciepło grzejniki muszą mieć wyższa temp. Więc mam teraz takie nastawy, a spalanie znów opanowałem w okolicach 25-maks 30 kg na dobę.jak złapie 21 stopni w domu, to znów będę próbował obniżać spalanie...

    n-65
    U-15 ( - ale opisze poniżej ten parametr )
    c- 40
    d-30
    b-60 lub nawet 50
    o-8
    F-5
    J-5
    u-10

    Nadmuch musiałem jednego dnia rano wyregulować ( zmieniły się warunki pogodowe ) i kocioł zaczął lekko kopcić.Po podwyższeniu nadmuchu U-20 już na podtrzymaniu za dużo wydmuchało żaru. Wiec dałem ponownie na U-15, czopuch z godziny 14:00 na 13:00 i delikatnie po milimetrze po każdym podaniu węgla przymykałem przesłonę wentylatora. Teraz jest około 1 cm otwarta.
    Ogólnie kocioł się sporo przegrzewa nawet o 5-7 stopni, czyli dochodzi nawet do 72 stopni, aby w podtrzymaniu co 7 minut, trzymać go do 15 minut.Za to temp. na grzejnikach nie spada mi poniżej 60 st, a nadwyżką z kotła idzie na CWU ( u- 10, czyli do 10 stopni nadwyżki od zadanej 40 st.)

    Ogólnie, gdy kocioł wchodzi długo w zadaną temp. warto pobawić się w ręczne sterowanie i spróbować określić, przy jakim nadmuch, dawce węgla, włączonych/wyłączonych pompach, najefektywniej wchodzi w temp i wtedy zmieniać nastawy obserwując je całym cyklu...

    Zastanawiam się, czy nie wejść na poddasze ( nie docieplone i nie ogrzewane ) i porozkładać na podłogach styropian/styrodur który został mi na budowie...Tylko czy to chociaż trochę powstrzyma uciekające ciepło stropem? Widzę po ośnieżonym dachu, że ciepło powoduje obsuwanie śniegu nie tylko z okolic komina, ale również z innych części budynku...
    Docieplenie góry/dachu i zew. dopiero w przyszłym roku...a do końca zimy jeszcze trochę, a nie uśmiecha mi się spalać 1,5 tony miesięcznie;>

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Greyland ; 19-01-2012 o 15:04

  6. #2506
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malzyk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Opolskie
    Kod pocztowy
    48-156
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jako były pracownik elektrometu chętnie odpowiem na pytania dot. konstrukcji. Miałem okazje składać wymienniki jak rownież je spawać. pozdrawiam

  7. #2507
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Skonczyl sie w paitek 06.01. z ranca wiec 14,5 dnia

    Zapakowane w piatek 06.01. wieczorkiem

    Obroty pompy CO na kaloryfery ktora ma 3-stopniowa skale zmniejszylem z 2 na 1

    W domu tak cieplo ze kaloryfery i tak malo kiedy wpuszczaja wode wiec mysle, ze wystarczy na minimum
    Skończył się 19.01. koło południa więc jakieś 12,5 dnia

    Zapakowany na maksa 19.01. w czwartek wieczorkiem

    Obroty pompy z powrotem na 2-kę
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  8. #2508

    Domyślnie

    U mnie obecnie zasobnik na 7 dni. Czyli w 20kg/doba. Nie jest źle.

  9. #2509

    Domyślnie

    Witam mam problem a mianowicie
    Posiadam kocioł eko-kwp 25 który mam założony od 2007 roku i dzisiaj o mało nie zatruliśmy się czadem.
    Moje pytanie brzmi dlaczego w zbiorniku do którego wsypuje się ekogroszek nagle zaczęło się strasznie dymić gdzie nigdy tego nie robiło.
    Bo tam gdzie jest ruszt paliło się normalnie tak jak powinno.
    Piec wyłączyłam i boje się go na nowo rozpalać ponieważ w domu mam małe dzieci.
    Ustawień nie zmieniałam są cały czas takie same.
    Co teraz mam zrobić

  10. #2510
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Ten dym to zauważyłaś jak otwarłaś klapę i był w zbiorniku czy też przy zamkniętej klapie od kosza zasypowego zaczął dymić ?

  11. #2511

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Ten dym to zauważyłaś jak otwarłaś klapę i był w zbiorniku czy też przy zamkniętej klapie od kosza zasypowego zaczął dymić ?
    Dym zauważylam bo byl w całym domu a dymilo sie tylko w pojemnika na wegiel. poprostu bylo siwo

  12. #2512
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Czyli dymiło się z pod zamkniętej klapy zasobnika tak ?

  13. #2513

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Czyli dymiło się z pod zamkniętej klapy zasobnika tak ?
    No tak ale dlaczego ???

  14. #2514
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Może po prostu uszczelka pod klapą się zużyła albo rozszczelniła - to należy ją po prostu wymienić szybko na nową (przy okazji sprawdzić zamek i zawiasy klapy ) czy tam nie ma jakichś luzów.

    Przy dobrej uszczelce ( i uszczelnieniu klapy) nie ma prawa dymić.

    Przy okazji można wyczyścić cały kocioł - wszystkie jego wyczystki jak i wyczystkę czopucha oraz wyczystkę komina aby się upewnić czy coś tam nie zarosło sadzami. Należy też sprawdzić czy jest ciąg w kominie. No kotłownia musi mieć odpowiednią wentylację - plus jakieś nawietrzenie - typu zetka itp. jak nie ma to należy uchylać okienko.

  15. #2515

    Domyślnie

    A jak sie czysci taki kocioł ??

  16. #2516
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Greyland
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mrozy
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    38

    Domyślnie

    W moim koszu zasypowym dym pojawił się raz w sytuacji, gdy przedmuch był ustawiony na zbyt duży, a dawka podawanego węgla zbyt mała, na podtrzymaniu żar w palenisku zapadał się dosyć nisko, ale i samego groszku było niedużo w zasobniku.

  17. #2517

    Domyślnie

    Ustaiwnia ktore sa to ustawial moj tata i tak zostalo i caly czas bylo dobrze az do dzisiaj

  18. #2518

    Domyślnie

    u mnie 18kg/d, ale włączyłem do grzania przyziemie, bo mamy gości, czyli kolejne 30m2 które było wyziebione.
    do tego mrozy, -9 do -5

  19. #2519
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Greyland
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mrozy
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczucha124 Zobacz post
    A jak sie czysci taki kocioł ??
    Ja mam piec uruchomiony w grudniu i już dwa czyszczenia.
    Otwierasz górne drzwiczki i zestawem pogrzebaczy usuwasz sadzę ze ścianek, półek do zawirowywaczy i tak po kolei schodzisz drzwiczkami w dół.
    Jeśli od 2007 nie był czyszczony...

  20. #2520

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Może po prostu uszczelka pod klapą się zużyła albo rozszczelniła - to należy ją po prostu wymienić szybko na nową (przy okazji sprawdzić zamek i zawiasy klapy ) czy tam nie ma jakichś luzów.

    Przy dobrej uszczelce ( i uszczelnieniu klapy) nie ma prawa dymić.

    Przy okazji można wyczyścić cały kocioł - wszystkie jego wyczystki jak i wyczystkę czopucha oraz wyczystkę komina aby się upewnić czy coś tam nie zarosło sadzami. Należy też sprawdzić czy jest ciąg w kominie. No kotłownia musi mieć odpowiednią wentylację - plus jakieś nawietrzenie - typu zetka itp. jak nie ma to należy uchylać okienko.
    a jak to sie czysci

Strona 126 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony