dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 144 z 164
Pokaż wyniki od 2.861 do 2.880 z 3276
  1. #2861
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mauer111

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-533
    Posty
    101

    Domyślnie

    Renia 112 z tego co pamiętam to pisałaś iż garaż jest poza domem dlatego lepiej zrobić jak radzi gslaw bo po prostu musisz sprawdzić czy garaż będzie dogrzany. Napisz jak masz teraz podłączone pompy. Czy na stałe do sieci czy przez sterownik. U mnie termostat to super sprawa ale mój układ jest do granic klasyczny tylko grzejniki. W sprawie współpracy z podłogówką niech wypowie się gslaw nie wiem ale chyba jest dużo większa bezwładność temperatury.

  2. #2862

    Domyślnie

    Cytat Napisał mauer111 Zobacz post
    Renia 112 z tego co pamiętam to pisałaś iż garaż jest poza domem dlatego lepiej zrobić jak radzi gslaw bo po prostu musisz sprawdzić czy garaż będzie dogrzany. Napisz jak masz teraz podłączone pompy. Czy na stałe do sieci czy przez sterownik. U mnie termostat to super sprawa ale mój układ jest do granic klasyczny tylko grzejniki. W sprawie współpracy z podłogówką niech wypowie się gslaw nie wiem ale chyba jest dużo większa bezwładność temperatury.
    Garaż może być trochę niedogrzany-tym się nie martwię, bo nie wymagamy tam temp.takiej jak w domu, ważne, żeby tam nie marznąć. Pompy - dwie domowe jedna na grzejniki druga na podłogówkę są sterowane z pieca a pompa na garaż jest włączana i wyłączana ręcznie.

  3. #2863
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mauer111

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-533
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał renia12 Zobacz post
    Garaż może być trochę niedogrzany-tym się nie martwię, bo nie wymagamy tam temp.takiej jak w domu, ważne, żeby tam nie marznąć. Pompy - dwie domowe jedna na grzejniki druga na podłogówkę są sterowane z pieca a pompa na garaż jest włączana i wyłączana ręcznie.
    Więc jeśli garaż może byc troszkę chłodniejszy to nie widzę problemu abyś zamontowała sobie taki termostat. Po pierwsze naprawdę spora oszczędnośc a po drugie komfort temperatury w domu.

  4. #2864

    Domyślnie

    Witam
    Potrzebuję pomocy
    Elektromet 15kW
    ogrzewanie kaloryfery, brak termostatu pokojowego, głowice na kaloryferach
    Mam problem piec nie chce osiagnąć temperatury zadanej.
    Moje obecne ustawienia
    n-55
    c-38
    d-12
    u-14
    b-120
    o-20
    L=2
    J-20
    F-20
    Co mam zmienić aby piec osiągnął zadana temperaturę. Co jest nie tak bo już nie mam siły do tego pieca.
    Pozdrawiam i oczekuję na pomoc.

  5. #2865
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar michal0712
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos9527 Zobacz post
    Witam
    Potrzebuję pomocy
    Elektromet 15kW
    ogrzewanie kaloryfery, brak termostatu pokojowego, głowice na kaloryferach
    Mam problem piec nie chce osiagnąć temperatury zadanej.
    Moje obecne ustawienia
    n-55
    c-38
    d-12
    u-14
    b-120
    o-20
    L=2
    J-20
    F-20
    Co mam zmienić aby piec osiągnął zadana temperaturę. Co jest nie tak bo już nie mam siły do tego pieca.
    Pozdrawiam i oczekuję na pomoc.
    witaj,
    spróbuj dać więcej węgla
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?109790 - krótkie zapiski z przebiegu budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...03#post4785203 - tu jest ciąg dalszy zapisków z przebiegu budowy.

  6. #2866

    Domyślnie

    malgos

    dokładnie, daj d18 albo 20

  7. #2867

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos9527 Zobacz post
    Witam
    Potrzebuję pomocy
    Elektromet 15kW
    ogrzewanie kaloryfery, brak termostatu pokojowego, głowice na kaloryferach
    Mam problem piec nie chce osiagnąć temperatury zadanej.
    Moje obecne ustawienia
    n-55
    c-38
    d-12
    u-14
    b-120
    o-20
    L=2
    J-20
    F-20
    Co mam zmienić aby piec osiągnął zadana temperaturę. Co jest nie tak bo już nie mam siły do tego pieca.
    Pozdrawiam i oczekuję na pomoc.
    Witam!
    Daj więcej węgla (18-20) i powietrza (u-40-50)
    Pozdrawiam W.K.

  8. #2868

    Domyślnie

    Dzięki pomogło ale teraz zamiast popiołu mam takie małe kalafiorki, jak je zgniatam to się niektóre rozpadają a niektóre nie, czy da się coś z tym zrobić

  9. #2869
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mauer111

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-533
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos9527 Zobacz post
    Dzięki pomogło ale teraz zamiast popiołu mam takie małe kalafiorki, jak je zgniatam to się niektóre rozpadają a niektóre nie, czy da się coś z tym zrobić
    taki węgiel ciężko coś z tym będzie zrobić. Spróbój wyregulować powietrze może za bardzo dmucha. Być może masz teraz ciut za dużo węgla i niedopala.

  10. #2870
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ksiaze77

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siniarzewo
    Kod pocztowy
    87-705
    Posty
    6

    Domyślnie

    witam koledzy posiadam 3 lata piec elektromet 38kW wymieniłem sterowanie na bruli.pl (org. sterowanie nie dorasta mu do pięt), denerwuje mnie ze po drugiej stronie jest mniejszy przedmuch (widzę to po płomieniach) i spada mi nie dopalony groszek po przeciwnej stronie ślimaka. Nie wiem w czym problem bo jak ustawie mniejsze podawanie to znowu zapada mi się palenisko. Może mi kto pomoże, może mam wadliwą retortę już sam nie wiem co jest grane. Czy ktoś wymieniał retortę na innego producenta czy to zda egzamin i nie będzie za dużo przeróbek?? Chętni mogą prześledzić prace pieca pod adresem: https://esterownik.pl/sterownik/735 (zużycie węgla-dom 200mkw) a pod adresem wszelkie ustawienia https://esterownik.pl/remote/735 (dane do zalogowania login:user, hasło:user) Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi...

    dodalem filmik z pracy pieca,,,http://www.youtube.com/watch?v=AXPnH...ature=youtu.be
    Ostatnio edytowane przez ksiaze77 ; 18-11-2012 o 23:15

  11. #2871
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Skończyło się 01.11. koło południa i od razu przeczyściłem pakując podajnik na maksa
    Skończyło się dziś z samego rańca więc wyszło u mnie chyba rekordowo jakieś 17,5 dnia

    Popielnik wyczyszczony wczoraj i było sporo, bo ponad 20l popiołu ...

    Zapakuje do pełna dziś popołudniu czyli 19.11.
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  12. #2872

    Domyślnie

    Witam!
    Od 5 dni jestem SZCZEŚLIWYM posiadaczem KWPR-15KW. W temacie palenia mam pojęcie zerowe, na optymalne ustawienia od was nie liczę (czytałem kilkadziesiąt stron tego wątku). Ale konkretne pytania:
    1. czym czyścicie piec? w komplecie dostałem: krótki hak, "widelki" w kształcie litery U i "skrobak". Do czego one konkretnie służą (szczególnie dwa pierwsze).
    2. W piecu miałem dwie blachy luzem... Nigdzie mi nie pasują - ktoś sie orientuje co to? (jak trzeba to dołącze zdjęcia)
    3. Jak zadane parametry wpływają na pracę pieca? Fajnie by było, jakby był jakiś opis typu jakieś optymalne ustawienia dla użytkownika X i co się dzieje gdy np. max. zwiększymy dmuchawę, albo maksymalnie zmniejszymy czas cyklu itp.
    4. Nie rozgryzłem o co chodzi z pracą dmuchawy - czas wybiegu wentylatora i po co do regulacji mamy przysłonę + moc (jedno z drugim trochę się wyklucza)

    W tej chwili piec mam ustawiony:
    dmuchawa 10% (otwarta ok 1-1,5cm) czyli w porównaniu do większości bardzo nisko
    węgiel 17%
    cykl 200s (wysoko)
    czopuch na godz. 10
    Piec w widełkach histerezy (z 58 na 60st) rozgrzewa się w 6 cyklach, czyli ok 18-20min. Płomień jest bardzo łagodny, sięga nieco wyżej rusztu wodnego. Jedyne co mnie martwi to w trakcie podczymania, ok 5min od wyłaczenia dmuchawy, w piecu jest dużo dymu. I znów ciekaiw mnie jaki to może mieć negatywny wpływ.

    Z nadmuchem zszedłem tak nisko, próbując uniknąć spiekania. Faktycznie spieki są zdecydowanie mniejsze niż przy 20-30%. Palę dość tanim groszkiem - jakimś z Leroi Merylin o niby bardzo dobrych parametrach, chociaż wydaje mi się ekstremalnie mokry. Cena groszku to 740zł, z wywalczonymi zniżkami do 580zł.

    Ktoś może opisać lub pokazać na jakimś filmiku jak powinien wyglądać płomień?


    A w temacie problemu renia12 - ktoś myślał o rozwiązaniu np. z dwoma termostatami? tylko tu już nieco więcej kombinowania. Jeden termostat na dom, drugi na garaż. Ten drugi puszczony nie na piec a na jakiś przekaźnik załączający jedynie pompę garażu? Koszt większy o przekaźnik (koszt pewnie do 5zł) i termostat, a komfort użytkowania chyba maksymalny. Nie wiem tylko jak z kwestią wychlodzenia pieca w przypadku podtrzymania gdy "główny" termostat ma styki rozwarte (nie wiem na kiedy piec się załącza - sam nie mam jeszcze termostatu).

    aaa i jeszcze jedno pytanie... jak jest z tymi pompami obiegowymi? w przypadku gdy nie pracują, przepuszczają przez siebie wodę, czy robią za "zawór"?? żeby było jaśniej - gdybym miał dwie pompy szeregowo, druga wyłączona, a pierwsza pcha na nią wodę - przeleci przez tą drugą?

    pozdrawiam!
    pm

  13. #2873

    Domyślnie

    Hej archiwi

    Czy szczęśliwym to się jeszcze okaże
    Nie napisałeś jaki sterownik masz w swoim smoku
    postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania ale od razu zaznaczam, że to mój osobisty pogląd na te rzeczy i mogę się mylić:
    ad1. krótki hak to pogrzebacz - do grzebania w piecu, głównie w palenisku tj. retorcie, widełki za bardzo nie wiem do czego są, skrobak służy do czyszczenia pieca głównie płaskich powierzchni. niestety szczotki drucianej w zestawie nie dają.
    2. blachy luzem - może to zawirowywacze ale w sumie powinno być ich szt 4 - powinny leżeć na pułkach wymiennika
    3. Parametrami regulujesz pracę pieca, głównie jego moc i sposób spalania węgla. Ustawiasz w zależności od zapotrzebowania i jakości paliwa. Jak zauważyłeś optymalnych ustawień nikt tu Ci nie poda bo każdy dom przecież jest inny i węgiel bywa różny nie mówiąc już o rozwiązaniach zastosowanych przez naszych instalatorów.
    Pozostaje tylko ciągle eksperymentować
    4. Wybieg wentylatora - powinny być dwa rodzaje przynajmnniej w sterowniku R501. J - czas pracy dmuchawy po zakończeniu cyklu praca, gdy piec pracuje w trybie praca ja mam J140 pozwala to lepiej dopalić węgiel na koniec pracy po osiągnięciu zadanego n - dzięki temu lepiej dopal mi węgiel i zazwyczaj dodmuchuje jeszcze 2-3 st. f praca wentylatora po wykonaniu cyklu pracy w podtrzymaniu - sprawa mniej ważna. ja mam f 60. przesłona wentylatora, przesłona czopucha obroty wentylatora. Te trzy rzeczy trzeba jakoś zgrać w zależności od rodzaju i jakości węgla jakim palisz. czasem węgiel lubi wysokie obroty i niewielką szparkę na przesłonie czasem odwrotnie. przesłona na czopuchu - im bardziej przestawiasz ją z godziny 12 w stronę 9 tym bardziej piec się syfi i tym więcej dymu masz w środku, polecam godzinę 11. Podobno jest teoria że czopuch na 12 wypuszcza za dużo ciepła w komin - możliwe.. dlatego mam na 11.
    Generalnie możliwe że przesłona i czopuch mogą mieć wpływ na swobodny ciąg kominowy gdy piec jest w podtrzymaniu a dmuchawa nie pracuje - może to mieć wpływ na szybkość spalania się węgla w podtrzymaniu.

    Co do obecnych nastawów dmuchawa 10% przy przesłonie 1,5cm to za mało daj na coś koło 20 i daj czopuch na 11 albo 12 - nie będzie Ci dymić przez drzwiczki jak je będziesz otwierać. Węgiel 17% - ok jak na obecną aurę. Cykl 200 - jak uważasz - nie ma różnicy czy dasz 200, 120, 60sek piec zeżre go tyle samo w ciągu np. 1h pracy. ten parametr bardziej zależy od tego czy węgiel podawany rzadziej w większych dawkach lepiej będzie się spalał czy też w mniejszych dawkach ale częściej.
    Ja preferuję płomień średnio palnikowy.Łagodny, czerwony jest chłodniejszy i dymi. Dużo dymu po zatrzymaniu dmuchawy to efekt czopucha na 10.
    Spieków trudno jest uniknąć szczególnie jak piec długo będzie używał dmuchawy, zależy to też od jakości węgla. Kiepski i tani węgiel daje dużo spieków i sadzy, piec zżera go więcej. Dobry i drogi węgiel - powinno być mniej spieków i piec powinien go mniej żreć.

    Co do tematu Reni, piec nie jest w stanie poprawnie współpracować z dwoma termostatmi - po prostu nie obsługuje dwóch oddzielnych obiegów CO, przynajmniej sterownik R501 tego nie potrafi. Włączona pompa CO w podtrzymaniu wychłodzi całkowicie piec.

    Pompy gdy nie pracują działają bardziej jak zakręcony zawór i na pewno nie puszczają wody gdy mamy bypas - tak jest u mnie.
    Ostatnio edytowane przez gslaw ; 21-11-2012 o 21:24

  14. #2874

    Domyślnie

    gslaw dzięki!
    sterownik to REG-07. Pogląd osobisty - o to właśnie chodzi .
    Ad. 2 - te blachy może faktycznie jako zawirowywacze... w instrukcji ani słowa (nawet w wyposażeniu dodatkowym). Jedna dziura mogła by faktycznie służyc do wyciągania ich celem czyszczenia. Jutro wrzucę zdjęcia bo przyznam że ich konstrukcja naprawde daje do myślenia
    Ad. 3 - te wysokie obroty + mała szparka LUB niskie obroty i duża szparka - to mnie właśnie ciekawi... Przecież głównie chodzi tu o ilość dostarczonego powietrza... co przyregulacji prędkości wentylatora co 5% wydaje się być wystarczające dla pracy bez żadnej przesłony... No pozostaje faktycznie eksperymentować...
    Ad. 4 - z przesłoną - no z syfieniem i dymieniem się zgadzam... a może coś wiadomo czy lepiej mieć zasyfiony piec a więcej ciepła utrzymanego, czy lepiej puścic "syf" w komin i mieć niższą temperaturę? czy poprostu warto przymykać, czy lepiej poprostu puścić?

    A co do cyklu... No właśnie w zużyciu węgla nie ma znaczenia... zawsze zje % jaki nastawimy... ale jakie są plusy i minusy z podawania węgla "co sekundę" a jakie z "co 5 minut" ?


    A jeśli chodzi o Renię - mówię o całkowitym ominięciu pieca z drugim sterownikiem. Sterownik z tego co się orientuję, ma zasilanie własne. Przy zadanej temperaturze zwiera lub rozwiera jakiś styk. Teraz tym zwarciem/rozwarciem możemy zasterować pracą pompy (niezależnie od pieca). Czyli jeśli temp. wynosi ... to załączaj pompę (niezależnie co dzieje się w piecu).


    Dzięki wielkie za odpowiedź czekam na kolejne opinie...

    Pozdraiwam

  15. #2875

    Domyślnie

    Jakby się ktoś zastanawiał się nad odkurzaczem do kotłowni to mogę polecić karchera WD 3.200.
    Ja używam go bez separatora wstępnego. Cena coś około 250 zł.
    Ostatnio, ze względu na słaby dostęp, czyściłem nim wyczystkę pod czopuchem - sama sadza. Dał radę, a pył nie wydostał się z worka do komory odkurzacza.
    Trzeba oczywiście pamiętać żeby w miarę często wymieniać worki mimo że nie są zapełnione do końca. Taki pył skutecznie zabija worek i mimo, że nie jest zapełniony do końca to potrafi mocno ograniczyć siłę ssania i mocno obciążyć silnik odkurzacza.

  16. #2876

    Domyślnie

    Cytat Napisał archivi Zobacz post
    gslaw dzięki!

    Ad. 4 - z przesłoną - no z syfieniem i dymieniem się zgadzam... a może coś wiadomo czy lepiej mieć zasyfiony piec a więcej ciepła utrzymanego, czy lepiej puścic "syf" w komin i mieć niższą temperaturę? czy poprostu warto przymykać, czy lepiej poprostu puścić?

    A co do cyklu... No właśnie w zużyciu węgla nie ma znaczenia... zawsze zje % jaki nastawimy... ale jakie są plusy i minusy z podawania węgla "co sekundę" a jakie z "co 5 minut" ?
    Tak na moje doświadczenie to węgiel w naszych piecach powinien spalać się prawie bezdymowo. Ja praktycznie nie widzę dymu z komina. Kopcenie / dymienie świadczy o słabym spalaniu a tym samym o niskiej temep. spalania. Do właściwego bezdymengo spalania potrzebna jest odpowiednia dawka powietrza. Przy prawidłowym spalaniu piec nie powinien się syfić specjalnie mocno. Czopucha też nie powinno się przysłaniać za mocno bo zaburza to proces spalani i cyrkulację powietrza w kotle. W niektórych piecach producenci wogóle nie dają przesłony na czopuchu.

    Plus krótkiego cyklu to to, że węgiel częściej rusza się w retorcie i może mniejsze spieki się wtedy tworzą. Węgiel podawany jest do retorty tak jakby taśmowo, w małych porcjach a nie wielkimi porcjami na raz ( duża porcja może nie zdążyć się zająć od razu) - taka teoria. Tylko jaki cykl można nazwać długim a jaki krótkim, to ciężko powiedzieć. Ja mam 60s - więc raczej krótszy, 120 - można nazwać średnim, 180 i więcej to już chyba będą długie. Kiedyś stosowałem 240 i też dawało radę.
    Na pewno zmiany cyklu muszą spowodować zmiany w nastawach dla podtrzymania - szczególnie jest to ważny gdy używamy termostatu pokojowego.

  17. #2877

    Domyślnie

    U mnie sterownik Auraton 1111 steruje pompką podającą wodę na grzejniki. Mam ustawioną temperaturę powrotu na 50 stopni i przy takiej zaczynają pracować pompki. Czy ta temperatura nie jest za niska i czy nie grozi to korozią pieca.
    pozdrawiam

  18. #2878

    Domyślnie

    Powrót 50 stopni to bardzo dobry powrót. Przy instalacji z dużą ilością wody, czasami niemożliwy do osiągnięcia. U mnie temperatura powrotu 38-42.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  19. #2879

    Domyślnie

    bylo juz o tym. wazna jest roznica temperatur. powinna wynosic mniej niz 10 st.

    u mnie zasilanie to 42stC a powrót to 41 stC.

    latem 39 / 38.

  20. #2880

    Domyślnie

    Witam wszystkich, przeczytałem sporą część tego wątku i trochę końcówki to nie jest łatwo Od tygodnia również mam piec KWPR 25kw, sterownik ecomax R1, na początku nic nie rozumiałem bo w moich instrukcjach nic nie było o parametrach o których piszecie czyli (U,d, B). Przez pierwsze 3 dni myślałem, że się załamię zjadało mi przy takiej pogodzie worek na dzień i spieków i nie dopałów tak, że przesypywało ruszt i cały szufladę na popiół. Potem podzowniłem trochę do ELektrometu czytałem instrukcje z 5 razy i już co raz wiec rozumiem
    Spalanie się poprawiało w domu miałem 19 stopnie ale ja chciałem mieć tylko 12-13 byli wykańczać pracę bo nie mieszkam jeszcze tam. Wszystko sie zmieniło odkąd udało mi się termostat uruchomić. To znaczy termostat miałem cały czas ale piec go nie wykrywał i okazało się że w piecu w ustawieniach serwisowych trzeba wykryć ten termostat. Wieć przez ostatnie 3 dni zbijam temperaturę stoponiowo i mam aktualnie 13 stopni w przez dni podejrzewam na oko że worka mi nie spaliło. Piec chodzi 2-3 cykle w podtrzymaniu czyli około 50 min potem dogrzewa i tak w kółko. Według mnie ważne jest również ustawienie aby pompy załączały się co jakiś czas i puściły coś na obieg zabezpiczenie przed zagotowaniem. Ja mam ustawione że co 5min pompy pracują 30 sek. Cały czas pracuję aby spalanie w pracy polepszyć bo robię różne testy a spieki mam dużo mniej ale są w jaka radość w końcu jak popiołu i buło trochę, to pewnie z trybu podtrzymanie. Atkualnie kupuję kilka termometrów opaskowych aby mierzyć temperturę powrotu i jeszcze parę inncyh rzecyz
    Krótko o mojej instalacji mam 3 grzejniki, aktualnie jedna drabinka i 80m podłogówki, nie mam 4di i 3d ale mam wymiennik płytowy, aktualnie podłgoówka skęcona przy pomie na 1 wcześniej było na 3. Dom docieplony 15 aktualnie wykańczam ocieplenie stropu wełna 27cm.
    Według mnie również ważne są 3 parametryczas podawanie, przerwy i nadmuch.
    Ja dzisiaj zmieniałem i nie pamiętam ale wiem, że cykl zmniejszyłem o połowę i chcę zobaczyć co sie będzie działo jak będe podawał mnie ale cześciej. Nadmuch 30%. Wazne jest też dobranie paraemetru podtrzymania dzisiaj zmienjszyłem że co 15 min ma podać nową porcję i dodatowe 2s nadmuch działać w ndazorze, być może uda mi się dłużej do trzymać na podtrzymaniu.
    |Ustawione mam również że jak termostat zadziała to tem. pieca ma spadać o 5stopni czyli 60 na piecu a jak w domu mam odpowiednią tempearaturę to zniża o 5 sopni czyli do 55, dzisiaj zrobiłem mały test i zwiekszyłem tempearaturę na termostacie piec miał 54 i musiał dogrzać do 60 i niestety szybko mu się nie udało stąd uważem że mam problemy w trybie praca (aktualnie 8 sek, podaje i 60 przerwy). Cieszy mnie że w podtrzymaniu długo pracuje co wynika na pewno z tego, że pompy nie pracują cały czas i ciepło się akumuluje. Bedę próbował dalej cały czas różnych nastawień aby z rok na zimę być już dobry w tym piecu

    ------
    przeczytałem swój post i zgóry sory za błędy
    chciałem jeszcze napisać że palę węglem z tani opał wysokoenergetyczny i według mnie jest straszny, spieków dużo i worki tak może że aż leci z nich czasem. Aktuanie węgiel przesypuję z jednego worka do taczki i po dniu wewntuallnie do zbiornika, dzisiaj w taczce miale 1cm wody. Palil ktoś tym gównem już i co o nim sądzicie?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez czerwinek ; 27-11-2012 o 22:25

Strona 144 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony