dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 162 z 164
Pokaż wyniki od 3.221 do 3.240 z 3276
  1. #3221

    Domyślnie

    Tzn.? Musze przyznac ze po 3 tygodniowym paleniu na ruszvie awaryjnym az milo popatrzec jak piec wrocil do pelnej funkcjonalnosci. Co do naprawy to pozostaje wiele do zyczenia przez "fachowca" ktory mnie obsługiwał. Zaplacilem 350 za naprawe motoreduktora oraz 200 za przewiniecie silnika. Piec sie kreci takze mam nadzieje ze wiecej przygod mnie w tym sezonie nie spotka.

  2. #3222
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar michal0712
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    witam,
    mam problem z różnymi wskazaniami termometrów - ten elektroniczny wskazuje temperaturę 50 stopni, a ten tarczowy 60. Termometr zamontowany na rurze wychodzącej z pieca na ogrzewanie też wskazuje 60 stopni. Czy ustawiając bezpieczną dla pieca temperaturę sugerować się elektronicznym czy tymi drugimi. Dzięki za odpowiedzi.
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?109790 - krótkie zapiski z przebiegu budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...03#post4785203 - tu jest ciąg dalszy zapisków z przebiegu budowy.

  3. #3223
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    jeśli masz możliwość zdemontować termometry z rury i tarczowy i je skalibrować to to zrób
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  4. #3224

    Domyślnie

    Witam, proszę o pomoc w ustawieniach pieca, obecnie ustawiony mam piec na 57 stopnie, piec mam 25 kw z pleszewa sterownik Argon 2, czas podawania 7sek., czas przerwy 54 sek. , obroty 5 niby, czas przerwy w podtrzymaniu 10 min, wszystko niby dobrze, się pali, z tym że wydaję mi się, że dużo węgla spala, widziałem, że ktoś podawał proporcje ok. 1:3 ( 7sek. podawanie, 28 sek. przerwy) ale to raczej nie wpłynie na spalanie węgla,chyba że się mylę, a czy czopuch ma być odsłonięty czy zasłoniety ? , dom to rozbudowana zlewnia mleka ok. 200 m2, ocieplona, okna plastiki, piec znajduję się w garażu obok domu jakieś 2 m, garaż też cały ocieplony, jak pisałem węgiel się dobrze wypala, ale piec w stanie podtrzymania jest z reguły 3-4 minuty, w październiku spalanie ok 17kg na dobę z tym, że często dopalałem jeszcze drzewem z góry dziękuję pozdrawiam

  5. #3225
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    co znaczy stwierdzenie:
    "wydaje mi się że dużo węgla spala" ???
    to ile ma palić?
    jesli dom ma duże straty to będzie wyższe zużycie opału a jak niskie to zje groszku mniej. pytanie też co to za groszek? może jakiś słabeusz albo brunatny?
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  6. #3226

    Domyślnie

    no nie wiem czytałem dużo opinii to ludzie piszą, że im spala po 8-12 kg na dobę a nawet i mniej jak nie ma mrozów, węgiel mam Ekobran

  7. #3227
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    a to zużycie o którym ci ludzie pisza to przy jakiej powierzchni ogrzewanej? przy jakiej izolacji/stratach ciepła?
    przy jakim zużyciu CWU?
    ja mogę napisac że spalam 10kg- będziesz dążył do takiego wyniku na słowo bo skoro u mnie to i u Ciebie się da?
    każdy dom jest inny i nawet 2 identyczne mogą miec różne zużycie opału. wytarczy że pan Czesio robiąc izolację przy pierwszym był wypoczęty i mu się chciało a przy drugim miał zły dzień i odwalił na sztukę.
    musisz wiedzieć jakie potrzeby ma Twój dom i ile przy takich potrzebach orientacyjnie powinien spalić. jesli trzyma się widełek to jest dobrze. gorzej jeśli spalanie jest np dwukrotnie wyższe niż być powinno.
    Twój dom jest adaptacją istniejącego budynku. jesteś pewny że wszystkie izolacje zrobiono poprawnie i zgodnie ze sztuką? że ocieplenie się łączy i nie ma mostków termicznych?
    zajrzyj na stronę
    cieplowlasciwie.pl
    tam jest kalkulator. podstaw dane swojego domu i zobacz co ci wyjdzie
    bedziesz wiedział wtedy ile powinieneś zużyć opału i jakiej mocy powinieneś mieć kociołek
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  8. #3228

    Domyślnie

    ok dzięki za odpowiedź

  9. #3229

    Domyślnie

    Witam Pani i Panowie. Czytam to forum od dawna ostatnio nawet codziennie ze wzgledu oczywiscie na zimno panujące na dworze a co sie z tym wiąże na moj piec eketrometu 25 kw.Moj dom ma 109 m pow użytkowej ocieplony jest 25 cm styropianu ma 11 okien trzyszybowych oraz nieużywane w ogóle na razie poddasze ocieplone welna 24 cm. Poddasze ma kaloryfery ktore nie sa wlaczone. Nas dole jest 9 kaloryferów. Woda ogrzeana elektrycznie a nie przez piec!. Podam wam moje ustawienia sterownika reg 05 ale nie na zasadzie literek ( wiem wiem na stronie ktorejs tam sa wytlumaczone ktora literka za co odpowiada ale nie jest wytlumaczone czym rozni sie male q od duzego Q itd) tylko podam tak jak mam opis w sterowniku. Moze komus to tez pomoze.Zaznaczam ze uzywam groszku Kazimierz Juliusz ktory spala sie u mnie idealnie . Popiół jak piaseczek. Nie wiem tylko czy spalanie 27 kg na dobe jest ok bo gdzie nie wyczytam to wszyscy uważają że to bardzo dużo szczególnie ze groszek kosztuje 23zł tak wiec miesiecznie wydaje w tej chwili około 700zł przy temperaturze na zewnątrz około -01 do minus 3.Aha piec wyczyszczony kompleksowo idealnie czysty gdyz myślałem ze to wina zabrudzenia. Niech ktoś z was drodzy forumowicze podpowie co w tych ustawieniach zmienić zeby bylo po prostu lepiej gdzie leży błąd( chyba ze 27 kg na dobe jest ok). Pozdrawiam

    Ustawienia pieca
    1 Temperatura wody 50
    2Wartosc obnizenia (1)10
    3 Wartość obniżenia (2) 0
    4 Obroty wentylatora 35
    5Temp CWU- wylaczone
    6Ilosc podawanego wegla 18

    Nastawy serwisowe
    1 Czas cyklu pracy100s
    2Czas podtrzymania 20 minut
    3 Czas wybieegu wentylatora 30 s
    4Czas przedmuchu 25s
    5Temp zalaczenia pompy CO 30C
    6Temp wygaszenia kotla 20c
    7Czas pracy pompy 0m
    8Czas postoju pompy0m
    9 Nadwyżka temp CWU 1C
    10 Priorytet CWU NIE
    11 Praca kotla zima
    12 Ochrona kotla 75c
    13 Maks temp podajnik 90c

    Aha ten piec kiedys tzn rok temu palił w zime 2 razy mniej . a ma 2 lata Coś pokrecilem w tych moich ustawieniach i pali tak jak pisalem wyzej. Licze jeszcze raz na wasza pomoc . pozdrawiam

  10. #3230

    Domyślnie

    Witam.
    Nie napisales ile wegla podajesz.
    Ja mam obroty wentylatora na 20% i przyslone otwarta ok 1/2. Wydaje mi sie, ze na nizszych obrotach, jak ogien pali sie delikatniej, ale wielkim plomieniem, piec szybciej wchodzi na zadana temperature. Ilosc podawanego wegla taka, zeby wypychalo troche zaru i wtedy -1 lub -2%. Czyli kopczyk ma byc na calym palenisku, ale ma z niego nie spadac.
    A moze napisz gdzie mniejwiecej mieszkasz? Moze ktos bedzie na tyle dobry ze pokaze swoj piec lub zagladnie do Twojego...
    Ja pale ekogroszkiem za 650zl/T, dom z cegly nie ocieplony i spalam ok. 15kg na dobe, ale dla mnie temperatura idealna to 18st.

  11. #3231

    Domyślnie

    Sorka - 18% wegla - u mnie 23-24%.
    A itemp zalaczania pompy moim zdaniem nisko...

  12. #3232

    Domyślnie

    Mieszkam w andrespolu kolo Lodzi. Nie napisałem ze mam takze regulator pokojowy ktory jest podlaczony do pieca ale nie mam pojecia jak go ustawic znaczy sie on jest ustawiony ale nie wiem czy wogóle ma to jakikolwiek wplyw na ten piec czy on z nim wspolpacuje( lampka na sterwoniku niby sie swieci) pozdrawiam raz jeszcze

  13. #3233

    Domyślnie

    Sterownik dziala na tej zasadzie ze albo piec grzeje zadana temperatura wody grzewczej, a gdy na sterowniku temperatura jest odpowiednia to piec przechodzi w podtrzymanie. Na piecu jest kontrolka czy sterownik wymusza grzanie czy nie. W podtrzymaniu piec powinien wytrzymac wiecej niz 20min - u mnie jest ok 120min...

    Ustawiles jakis czas do temperatury obnizenia?
    Piec dochodzi do tych 50 stopni?

  14. #3234

    Domyślnie

    Na tym regulatorze pokojowym to ja ustawilem( bo to tylko potrafie) pozadana przeze mnie temperature w zaleznosci od pory dnia czyli jak mnie niema od rana to temp nizej a jak wracam to wyzej tam sa ustawienia co 4 godziny ale sadze ze to wogole nie dziala bo temperatura w domu to okolo 21 stopni praktycznie zawsze jak piec jest wlaczony.A piec do tych 48 50 stopni nagrzewa sie bez problemu tylko ze temperatura spada dosyc szybko i on znowu sie zalacza i znwu podaje groszek itd

  15. #3235

    Domyślnie

    A te czasy obnizenia to tak jak podalem pierwszy to 10 C a ten drugi 0 C ( wogole nie rozumiem tych czasow obnozenia).

  16. #3236

    Domyślnie

    Gdzies jeszcze ustawia sie czas obnizania. Normalnie piec dziala w tych ustawionych 50st. Mozna mu ustawic, ze w godzinach np. nocnych na grzejniki poda nie 50 a obnizona o 10st temperature. Ogolnie nie zaleca sie uzywania pieca ponizej jakichs temperatur (wydaje mi sie ze ponizej 55).
    Ciezko cos wiecej doradzic, jak masz mozliwosc, wrzuc zdjecie plomienia.
    Ja bym eksperymentowal z nadmuchem i iloscia wegla tak jak pisalem wczesniej.
    25kg/dobe to bardzo duzo jak na takie temperatury i tak mocno docieplony dom.
    W pierwszej kolejnosci wydluzylbym tez czas podtrzymania na np 60 min. - tyle spokojnie piec wytrzyma bez podawania wegla.

  17. #3237

    Domyślnie

    Bardzo ci kolego dziekuje. Zmienilem juz wedlug twojej porady ilosc podawania i wydluzylem ten czas podtrzymania. Napisze jutro czy cos mi sie zmieniło. Pozdrawiam

  18. #3238

    Domyślnie

    wosku,

    może spróbuj odłączyć regulator pokojowy i przejdź na piecu w grzanie ciągłe. Przy takich temperaturach jak teraz regulator pokojowy zaczyna być zbędny. Ciągłe wychładzanie domu i doganianie temp. wzmaga apetyt pieca. Co prawda 25kg to nie mało ale jeszcze tragedii nie ma - ja mam podobne spalanie. Co prawda masz naprawdę dobrze docieplony dom, co powinno przełożyć się na małe spalanie.... może węgiel jest kiepskiej jakości i nie daje tyle ciepła.... a jak nie to, to zapotrzebowanie budynku na ciepło jest spore - bo może nie wygrzałeś całości na sezon zimowy (mam na myśli ściany, podłogi, meble itd)

    pzdr.

  19. #3239
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mauer111

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-533
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw Zobacz post
    wosku,

    może spróbuj odłączyć regulator pokojowy i przejdź na piecu w grzanie ciągłe. Przy takich temperaturach jak teraz regulator pokojowy zaczyna być zbędny. Ciągłe wychładzanie domu i doganianie temp. wzmaga apetyt pieca. Co prawda 25kg to nie mało ale jeszcze tragedii nie ma - ja mam podobne spalanie. Co prawda masz naprawdę dobrze docieplony dom, co powinno przełożyć się na małe spalanie.... może węgiel jest kiepskiej jakości i nie daje tyle ciepła.... a jak nie to, to zapotrzebowanie budynku na ciepło jest spore - bo może nie wygrzałeś całości na sezon zimowy (mam na myśli ściany, podłogi, meble itd)

    pzdr.
    Gslaw kiedyś używałem twojego kalkulatora i chciałem jeszcze raz Niestety link ze stopki nie działa. Możesz wrzucić jeszcze raz ew na priv. Z góry dzięki. A tak w ogóle mam elektrometa 12KW i meczylem się strasznie do momentu aż nie zmieniłem sterownika. Teraz do pieca prawie nie zaglądam. Aha i jeszcze wynurzenia ze przysłona w czopuchu to zbędny dodatek bardzo mnie bawią. Korzystam z niego ponieważ mam bardzo mocny ciąg kominowy i w podtrzymaniu paliło się jak w stalopalnym. Tak więc zanim ktoś popełni posta niech zapozna się z instalacją, ciągiem. Nie na darmo producent wyposażył weń piec.

  20. #3240
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    miron60

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    2

    Domyślnie

    Przepraszam, lecz po zapoznaniu się z problemem WOSKU w głowie mi się nie mieści jak można wcisnąć mu na taki metraż i parametry termiczne chałupy KOCIOŁ PANOWIE NIE PIEC! 25 kw. Z drugiej zaś strony nie mieszajcie zacni Panowie gościowi w głowie bo czytam o pierdach a nie rzeczowych poradach.
    Mści się kolejna zasada tanio i dobrze. Już wyjaśniam do czego piję. Prawdopodobnie WOSKU kupował kocioł na podstawie opinii sąsiadów i znajomych popartych pochlepnymi opiniami pseudo fachmanów którzy mu tą instalację spartolili, czego efektem jest koszt ogrzania budynku.
    WOSKU z szacunkiem dla Twojej Osoby skąpiąc grosza na na wynajęcie profesjonalistów masz to na co zasłużyłeś. Kiedyś z różnym skutkiem też pytałem się o różne rzeczy amatorów na forum bo rzadko który profesjonalista za free zdradzać będzie wiedzę którą stale nabywa i poszerza i z której to utrzymuje siebie i ten dziki kraj.
    Wejdź sobie na Google poczytaj o zapotrzebowaniu twojej chałupy na ciepło, a jak wyliczysz to dalej już szybko na podstawie kaloryczności paliwa obliczysz jaki kocioł powinieneś kupić.
    A że mleko się już rozlało, sprawdź temperaturę spalin na czopuchu i zleć regulację sterownika.
    Jak się kupuję kocioł to się słucha opinii znajomych, instalatora, sprzedawcy, a następnie porównuje się parametry z tymi firmami które zostały oplute przez życzliwych doradców. Prowadzę firmę w branży co poprawiając takie kwiatki jak Twój, a co do kociołka to zadowolony byś był ze Sztokera 15kw a jak chcesz wiedzieć to poczytać opinie na forach i o parametrach.
    Pozdrawiam

Strona 162 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony