dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 164
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 3276
  1. #981
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DASLY

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    czekam na specjalistę z serwisu niech pokarze na co go stać z tym piecem i ustawi go optymalnie. Dam znać co za człek był i co nawyprawiał

  2. #982
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    ....no napweno największą oszczędność osiągniemy wyłączajac piec ...
    wizyty u lekarza a pozniej w aptece najtansze nie sa

    pobyt na zwolnieniu chorobowym tez moze sporo kosztowac

    z ta ekonomia z powodu wylaczenia kotla to bym polemizowal ale oczywiscie znamy sie tu na zartach
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  3. #983

    Domyślnie

    Cytat Napisał DASLY
    czekam na specjalistę z serwisu niech pokarze na co go stać z tym piecem i ustawi go optymalnie. Dam znać co za człek był i co nawyprawiał
    miejmy nadzieję, że coś pomoże....

  4. #984

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    Cytat Napisał DASLY
    taaaaaaaaa rewelka czyli mam rozumieć ,ze to 'bydle' będzie mi 'żarło' 25 kg na dobę? i Wy tak macie? Dla mnie to na razie jest przerażające 3 tony pochłonie mi w oka mgnieniu ehhh Napiszcie w ile Wam ton się spala przez zimę?
    ja tak miałem na poczatku
    teraz mam termostat i odpowiednie ustawienia do aktualnej pogody i potrzeb, spalanie jest na poziomie 12,5 kg na dobę lub mniej. cały czas eksperymentuję. wydaje mi się, że jestem coraz bliżej optimum, ale pewnie jeszcze jakiś czas mi zajmie znalezienie złotego środka.

    pzdr.
    Wiatm czytam forum od 15 listopada , zaczełem od chyba 14 strony , po głebszej analizie i wypowiedziach różnych sympatyków forum , postanowiłem spróbować nastawów w pierwszej kolejności Majkova lecz chyba mój groszek nie jest najlepszy i pojawiały mi się duże spieki
    Następnie spróbowałem nastawów gslawa , pomogło

    Czytam i podziwiam z wyliczeń jakie podałeś wynika iż przy obecnej pogodzie podajnik starcza ci na jakieś 12 dni
    W związku z powyższym mam kilka pytań :
    Jaką powierzchnię domu ogrzewasz
    Jakie masz obecnie nastawienia bo chyba jednak zwiększyłeś b
    Czy tobie również tworzą się spieki


    Ja obecnie nastawiłem
    Zawór czterodrożny na 3
    n55
    c43
    d17
    U40
    b110
    O30
    L1
    u15
    J20
    F33

    i ostatnie pytanie co oznacza P u mnie obecnie pokazuje od 33 do 37
    kowal29

  5. #985

    Domyślnie

    Witam
    Podgrzewam tylko wode zasobnik 220
    piec 25 kw
    ustawienia
    n --
    c44
    d25
    U25
    b180
    O30
    L2
    u15
    J20
    F30
    zawor czterodrogowy na 3
    czopuch na przedostani zabek
    termostat pokojowy
    czeski wegiel 25kJ kalorycznosc spala mi 8,3kg na dobe
    przy polskim weglu 28KJ spalal mi 6,2 kg na dobe
    przy wyliczeniach i poruwnaniach trzeba jeszcze wziasc pod uwage:
    -ile osob mieszka w domu i sie kapie
    - czy wszyscy pod prysznicem czy raczej nonstop w wanie
    u mnie 4 osoby dorosle 2 dzieci, raczej przysznic ale wanna ze 2 razy w tygodniu tez...
    aha i jeszcze ma znaczenie czy macie cyrkulacje i czy jest nonstop wlaczona... u mnie wylanczamy ja na noc i jak wychodzimy do pracy. cyrkulacja jednak troche energii pochlania.

    Bardzo wazne jest czyszczenie pieca!!!
    obecnie przepalamy kominkiem po przyjsciu z pracy co 2 dzien i mam w domu 19-21stopni
    dom ocieplony welna 10cm sciana 3 warstwowa, poddasze 25cm welna

    powiem jeszcze tylko ze sasiad ma piec Ziebiec 15 kw i do podgrzewania wody zasobnik 150l spala mu 4kg na dobe wiec dwa razy mniej niz mi
    Czekam na mrozy wtedy licze ze pojdzie jakiesz5-20kg na dobe

    pozdrawiam

  6. #986

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal29




    Ja obecnie nastawiłem
    Zawór czterodrożny na 3
    n55
    c43
    d17
    U40
    b110
    O30
    L1
    u15
    J20
    F33

    i ostatnie pytanie co oznacza P u mnie obecnie pokazuje od 33 do 37
    witaj,

    P - jest to odczyt temp podajnika, dla informacji uzytkownika
    co do nastawów teraz mam jeszcze inne niż te, które podałeś powyżej. obecnie (n58, b30, d17, o10, L1, U30, c4 podawałem chyba na poprzedniej stronie forum - przy nich robi mi sie mniej spieków i lepiej dopala węgiel. wyniki spalania dobre, po na dworze w miarę ciepło, dom się wolniej wychładza więc termostat nie włącza pieca, a wtedy dużo oszczędzasz. w domu mam około 21st na dole i 20 na górze. niektóre grzejniki mocno przykręcone - te w sypilaniach na górze. dom 170m2, 70m2 podłogówki (temp na 35st), styr.15cm i 20cm supermaty na dachu.
    kominkiem nie dogrzewam, bo nie mam.

    pzdr

  7. #987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuku8
    Witam
    Podgrzewam tylko wode zasobnik 220
    piec 25 kw
    ustawienia
    n --
    c44
    d25
    U25
    b180
    O30
    L2
    u15
    J20
    F30
    zawor czterodrogowy na 3
    czopuch na przedostani zabek
    termostat pokojowy
    jeżeli teraz grzejesz tylko wodę to sugeruję zmianę parametrów, przedewszystkim L1 - powinien palić o połowę mniej. reszta ustawień wg preferncji, chociaż też bym zmnieszył b i d.

    pzdr

  8. #988

    Domyślnie

    gslaw:
    Nie moge zrobic L 1 bo przy tak duzym b piec gasnie na podtrzymywaniu, juz to przetestowalem

  9. #989

    Domyślnie

    policzyłem i wychodzi mi, ze masz potęzne zuzycie wegla w podtrzymaniu 15,12 kg/dobę, ja mam 2,57 kg/dobę. do tego jeżeli twój piec wejdzie w tryb praca dajmy na to przez 2 godziny na dobę to zuzycie skoczy ci do ponad 20 kg/dobę - a grzejesz tylko wodę....
    spróbuj:
    d25
    b30
    o10
    L1
    U35
    zuzycie w podtrzymaniu będziesz miał na poziomie 3,57kg/dobę, a piec nie powinien wygasnąć.

  10. #990

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    Cytat Napisał kowal29




    Ja obecnie nastawiłem
    Zawór czterodrożny na 3
    n55
    c43
    d17
    U40
    b110
    O30
    L1
    u15
    J20
    F33

    i ostatnie pytanie co oznacza P u mnie obecnie pokazuje od 33 do 37
    witaj,

    P - jest to odczyt temp podajnika, dla informacji uzytkownika
    co do nastawów teraz mam jeszcze inne niż te, które podałeś powyżej. obecnie (n58, b30, d17, o10, L1, U30, c4 podawałem chyba na poprzedniej stronie forum - przy nich robi mi sie mniej spieków i lepiej dopala węgiel. wyniki spalania dobre, po na dworze w miarę ciepło, dom się wolniej wychładza więc termostat nie włącza pieca, a wtedy dużo oszczędzasz. w domu mam około 21st na dole i 20 na górze. niektóre grzejniki mocno przykręcone - te w sypilaniach na górze. dom 170m2, 70m2 podłogówki (temp na 35st), styr.15cm i 20cm supermaty na dachu.
    kominkiem nie dogrzewam, bo nie mam.

    pzdr
    Witaj

    Po pierwsze dzięki za szybką odpowiedż. Rozumiem że P mam w normie i taką temperature powinienem osiągać.

    Zastanawiam się nad zmianą ustawień na te które podyktowałeś , pytanie tylko czy warto poniewaaż przy moich obecnych nastawach wystarcza mi podajnik na 7 dni.

    Ogrzewam dom 250m , ocieplony tak samo jak u ciebie , temperature jaką osiągam to 22 stopnie , również przykreciłem grzejniki w pomieszczeniach na 3 a w sypailni na maxa czyli 6 . Jeżeli chodzi o kaloryfery to mam ich Parter 3 szt przykrecone na 3 do tego 1 łazienkowy rozkrecony na maxa , dodatkowo na dole mam podłogówke 65m , i góra kaloryferów 7 szt w sypialni na maxa reszta na 3 . Podłogówka na górze 15m. Myślisz że mógłbym uzyskać mniejsze spalanie. Ciekawy jestem ile bedzie mi spalać przy dużych mrozach.
    Grzeje drugi sezon lecz w tamtym roku wprowadziłem się około stycznia i nie maiłem pojecia o ustawieniach
    Piec przy dużych mrozach spalał mi 1200 kg , wzywałem Pana zresztą z ciechanowa który oznajmił że w pierwszych dwóch latach piec spali dużo a poźniej powinien palić około 900 kg przy dużych mrozach.
    kowal29

  11. #991

    Domyślnie

    Kowal29,
    myślę, że warto jest kombinować, żeby mniej za to płacić.
    czy masz termostat pokojowy? jeżeli tak, to możesz spokojnie sprubować moich ustawień, a jak będzie mało to podciągnij d do 20-22.
    najmniejsze spalanie jest, gdy piec pozostaje w podtrzymaniu, tzn. termostat nie włącza pieca.
    jeżeli nie masz termostatu to, też możesz tych ustawień sprubować ale spalanie napewno będzie o jakieś 30-40% większe. użytkowanie termostatu ma własnie największy sens jak nie jest za zimno i piec nie musi cały czas chodzić. przy mrozach potrzeby energetyczne napewno są coraz większe i oszczędności dzięki termostatowi się zmniejszają, ale i tak się to opłaca.

    zużycie do 1200 a nawet 900kg jest i tak bardzo duże. ja mam nadzieję, że mi nie przekroczy 600 kg w te największe mrozy, a średnia z sezonu wyniesie jakieś 500kg.

    jeżeli chcesz zostać przy tych ustawieniach to bardzo proszę, podciągnij jedynie U na 33. jak długo piec był w trybie praca to wywalał mi niespalony węgiel.

    pzdr

  12. #992

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    Kowal29,
    myślę, że warto jest kombinować, żeby mniej za to płacić.
    czy masz termostat pokojowy? jeżeli tak, to możesz spokojnie sprubować moich ustawień, a jak będzie mało to podciągnij d do 20-22.
    najmniejsze spalanie jest, gdy piec pozostaje w podtrzymaniu, tzn. termostat nie włącza pieca.
    jeżeli nie masz termostatu to, też możesz tych ustawień sprubować ale spalanie napewno będzie o jakieś 30-40% większe. użytkowanie termostatu ma własnie największy sens jak nie jest za zimno i piec nie musi cały czas chodzić. przy mrozach potrzeby energetyczne napewno są coraz większe i oszczędności dzięki termostatowi się zmniejszają, ale i tak się to opłaca.

    zużycie do 1200 a nawet 900kg jest i tak bardzo duże. ja mam nadzieję, że mi nie przekroczy 600 kg w te największe mrozy, a średnia z sezonu wyniesie jakieś 500kg.

    jeżeli chcesz zostać przy tych ustawieniach to bardzo proszę, podciągnij jedynie U na 33. jak długo piec był w trybie praca to wywalał mi niespalony węgiel.

    pzdr

    Tak również korzystam z termostatu pokojowego co prawda nie jest radiowy ale mam

    Jeżeli chodzi o kombinowanie to jestem na TAK Jak tylko dojadę do domu to przestawię ustawienia i sprawdze , dzisiaj akurat rano załadowałem kolejny podajnik , mam nadzieje że zyskam na pewno zdam relacje.

    Mam też kominek lecz narazie nie dogrzewam , zostawiam na mrozy

    Czyli mam ustawić teraz
    n58
    d17
    b30
    L1
    U26 - w zależności od d
    o10
    c48
    u8
    f15
    j15
    czopuch na 10
    przesłona wentylatora 2 palce

    I jescze jedno chodzi mi o ten parament tem podajnika 33 do 37 czy jest prawidłowy

    Dzieki za info
    kowal29

  13. #993

    Domyślnie

    qwa ludzie jak kupujecie kotły to zróbcie sobie bilans energetyczny budynku i wyjdzie wam jaki kociołek należy kupić ...
    każde urządzenie tego typu ma min jakie musi zjeść a teraz jest jak jest i przewymiarowane kociołki żrą za dużo

    .... z praktyki wiem że około 70 % kotłów jakie są montowane są przewymiarowane czyli mają za dużą moc w stosunku do odbiorów ...

    25kw >>> domek 260-300 m2 w miarę ocieplony spokojnie ogrzeje

  14. #994

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal29
    Tak również korzystam z termostatu pokojowego co prawda nie jest radiowy ale mam

    Jeżeli chodzi o kombinowanie to jestem na TAK Jak tylko dojadę do domu to przestawię ustawienia i sprawdze , dzisiaj akurat rano załadowałem kolejny podajnik , mam nadzieje że zyskam na pewno zdam relacje.

    Mam też kominek lecz narazie nie dogrzewam , zostawiam na mrozy

    Czyli mam ustawić teraz
    n58
    d17
    b30
    L1
    U26 - w zależności od d
    o10
    c48
    u8
    f15
    j15
    czopuch na 10
    przesłona wentylatora 2 palce

    I jescze jedno chodzi mi o ten parament tem podajnika 33 do 37 czy jest prawidłowy

    Dzieki za info
    rzyczę powodzenia
    parametr P, czyli temp. podajnika masz jak najbardziej w porządku. max wartość wedle instrukcji to 85st przy których zadziała ochrona przed przegrzaniem podajnika.

    pzdr.

  15. #995

    Domyślnie

    rzyczę powodzenia
    parametr P, czyli temp. podajnika masz jak najbardziej w porządku. max wartość wedle instrukcji to 85st przy których zadziała ochrona przed przegrzaniem podajnika.

    pzdr.[/quote]


    Jeszcze raz dzięki , ustawienia już zmieniłem, postanowiłem przy okazji posprzątać kotłownie i zauważyłem że pod czopuchem mamy przymontowaną jakąś blaszkę na dwa motylki , odkręciłem i szok pół wiadra wyjołem poipiołu , jak pisałem wcześniej korzystam drugi sezon i nie czyściłem pieca ciekawe czy to ma wpływ na spalanie? .
    Tak czy inaczej jest oczyszczone
    Odezwe sie za 11 dni
    Oczywiście będę śledził co ciekawego piszecie


    Pozdarwaim
    kowal29

  16. #996

    Domyślnie

    Cytat Napisał login7
    qwa ludzie jak kupujecie kotły to zróbcie sobie bilans energetyczny budynku i wyjdzie wam jaki kociołek należy kupić ...
    każde urządzenie tego typu ma min jakie musi zjeść a teraz jest jak jest i przewymiarowane kociołki żrą za dużo

    .... z praktyki wiem że około 70 % kotłów jakie są montowane są przewymiarowane czyli mają za dużą moc w stosunku do odbiorów ...

    25kw >>> domek 260-300 m2 w miarę ocieplony spokojnie ogrzeje
    Zabłyjchsłeś......bez kitu.........
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #997

    Domyślnie

    Od wczoraj próbujemy uruchomić piec. Rozpala się świetnie, chodzi przez jakiś czas np godzinkę uzyskuje temp. i się wyłącza z powodu braku paliwa - podajnik jest zapełniony. Czy to wina węgla czy może jeszcze coś innego ??? Dodam, że po wyłączeniu i włączeniu pieca zaczyna normalnie podawać węgiel aż do następnego zatrzymania.

  18. #998

    Domyślnie

    Cytat Napisał mika80
    Od wczoraj próbujemy uruchomić piec. Rozpala się świetnie, chodzi przez jakiś czas np godzinkę uzyskuje temp. i się wyłącza z powodu braku paliwa - podajnik jest zapełniony. Czy to wina węgla czy może jeszcze coś innego ??? Dodam, że po wyłączeniu i włączeniu pieca zaczyna normalnie podawać węgiel aż do następnego zatrzymania.
    podaj swoje nastawy

    pzdr

  19. #999
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szarakkk

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    6

    Domyślnie problem "wilgoci" na sciankach wewnatrz pieca

    Witam , moze gdzies juz ten temat był podejmowany ale zbyt duzo tego jest aby moc znalezc szybko i sprawnie. Bardzo porsze odpowiedz na ponizszy problem: mam piec Elektromet KWP25ns i zauwazylem ze na dolnych scianach wewnatrz pieca ponizej paleniscka scianki sa wilgotne.
    Temp na piecu mam 52 stopnie podczas pracy spada max do 49,9 stopni.
    Eko groszek mam skladowany w garazu wiec jest suchy...
    dziekuje i czekam na info.
    POZDRAWIAM SZARAK [email protected] GG 3834110

  20. #1000

    Domyślnie

    Już doszliśmy co było nie tak. Czas wygaszania mieliśmy ustawiony na 5, przestawiliśmy na 20 i jest ok.
    Pozdrawiam !!!

Strona 50 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony