dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 76 z 164
Pokaż wyniki od 1.501 do 1.520 z 3276
  1. #1501

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    RSS

    ja palę juliuszem, ale trudno mi porównać to z czymś innym, ogólnie jest chwalony... spieki i tak sie robią... pali sie nieźle, u mnie workowany jest za 780zł/t. sam zastanawiam się nad jakimś tańszym węgielkiem, ale czy to warte wyprawki??...
    podobno najlepszy chwałowicki - ktoś tak pisał wcześniej.

    pzdr
    Dzięki gslaw .U mnie Juliusz workowany 740zł/t a Ekoret 800zł.Pytam,bo nie chcę sobie pogorszyć,tak jak to miało kiedyś miejsce po zakupie groszku w castoramie(nie wiem z jakiej kopalni)Może spróbuję z Julkiem,ale oszczędność to już żadna...
    Mój dom to "REMBERTÓW" i pochodzi z Pracowni ARTEA.

  2. #1502
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw
    RSS

    ja palę juliuszem, ale trudno mi porównać to z czymś innym, ogólnie jest chwalony... spieki i tak sie robią... pali sie nieźle, u mnie workowany jest za 780zł/t. sam zastanawiam się nad jakimś tańszym węgielkiem, ale czy to warte wyprawki??...
    podobno najlepszy chwałowicki - ktoś tak pisał wcześniej.

    pzdr
    w tym roku zamiast tego co rok wczesniej (teraz 800) kupilem tanszy za 680. To nie byla dobra decyzja. Popiolu wtedy mialem nieca wiaderko 10l i byl to doslownie pylek. Teraz jak nieco ubije to popiol miesci mi sie w 3 takich wiadrach. Podajnik tez na krocej starcza choc i zima jest sroga. Rok temu wykrecilem na podajniku 13,5 dnia i to zdaje sie w styczniu. Teraz nawet na jesieni jak mrozow nie bylo na tym "tanszym" weglu wynik byl nie do osiagniecia. Czyli tanszy moze okazac sie nawet drozszy a o dodatkowej pracy nawet nie wspomne
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  3. #1503

    Domyślnie

    piotrulex A czy ten tańszy to nie przypadkiem ten czeski?U mnie workowany po 640zł/t,ale chyba się nie zdecyduję...
    Mój dom to "REMBERTÓW" i pochodzi z Pracowni ARTEA.

  4. #1504
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał radzesobiesama
    piotrulex A czy ten tańszy to nie przypadkiem ten czeski?U mnie workowany po 640zł/t,ale chyba się nie zdecyduję...
    Nie powiem

    Radz sobie sama

    To oczywiscie zarcik

    To jakis Polski z tym ze zamiast 28 tych jednostek kalorycznosci mial 24 lub 26 - nie pamietam
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  5. #1505

    Domyślnie

    pewnie retopal 24-25MJ/kg - też palę tym badziewiem - z worka węgla mam 1,5 wiadra popiołu

  6. #1506

    Domyślnie

    Ja pale retopalem. Z 3ton węgla mam 3 worki popiołu. Worki są takie 50kg (tyle ekogroszku tam weszło).
    Więc nie wiem czy to dużo ? Wydaje mi się że k. większe spieki się nie robią. Może czasem jakieś ale pod palcami się kruszą dosyć ładnie.

  7. #1507

    Domyślnie

    piotrulex Ha,ha,ha...Dobrze,że choć poczucie humoru nas nie opuszcza tej zimy .Dzięki i pozdrawiam.
    Mój dom to "REMBERTÓW" i pochodzi z Pracowni ARTEA.

  8. #1508

    Domyślnie

    Witam

    JA pale w tym sezonie czeskim kalorycznosc ciezko stwierdzic kazdy mowi co innego od 22 do 25 i powiem wam ze Nie polecam duzo spekow i duzo ogolnie strat, pozatym idzie go DUZZZO wiecej
    Słyszalem ze dobry groszek jest z kopalni bobrek 28KJ tylko u mnie pod warszawa ceny sa wedlug waszych duzo wyzsze workowany 28kJ 870Zeta!!!
    a czeski placilem po 540
    Jednak czeskie 2 tony mysle ze skonczy mi sie do konca lutego, wtedy zakupie z 1t lepszego w czecha juz nie wierze

  9. #1509

    Domyślnie Wazna informacja

    Być może jesteście tego świadomi, ale na wszelki wypadek przypomnę, bo ja nie do końca zdawałem sobie z tego sprawę

    TRZEBA CZYŚCIĆ KOMIN i to regularnie.

    Podobno wg przepisów komin powinno się czyścić 1x na m-c. Myślałem, że to głównie tyczy się posiadających tzw. śmieciuchy, bo w eko popiołu jest mało, dobrze się spala itd. Niestety jak komin jest chłodny i wilgotny to wylatujące z pieca sadze przylepiają się do ścianek komina, co może spowodować zmniejszenie jego drożności jak i pożar komina .

    Na wiosnę jak tylko pogoda pozwoli włażę na dach i będę go czyścić. Zestawy do czyszczenia można nabyć za małe pieniądze.

    pzdr

  10. #1510

    Domyślnie Re: Wazna informacja

    Cytat Napisał gslaw

    TRZEBA CZYŚCIĆ KOMIN i to regularnie.

    pzdr
    Ja to robię cały czas praktycznie co roku,ale umawiam się z kominiarzem i za 15 zł kominek mi przepucuje, przy okazji drożność i ciąg sprawdzi, a co tam!!! szkoda mojego cennego czasu.

    Pozdrawiam

  11. #1511

    Domyślnie

    Witam

    Zgodnie z przepisami komin czyścimy 4 razy w roku. Oczywiście w przypadku kotłów zasilanych paliwem stałym.

  12. #1512

    Domyślnie

    Zawsze pomaga troche Sadpal lub inny tego typu srodek.
    Podobno nawet gasi pozar...

  13. #1513
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał laparia
    Witam

    Zgodnie z przepisami komin czyścimy 4 razy w roku. Oczywiście w przypadku kotłów zasilanych paliwem stałym.
    W tej chwili palimy 3 zima i przyznam sie bez bicia ze komin nie byl czyszczony ani razu. na koniec tego sezonu na 100% przyjdzie majster i zrobi porzadek
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  14. #1514

    Domyślnie

    Co jest ludkowie mili... pozamrażało Was?Taka cisza na forum,nie macie już żadnych rozterek ze swoimi piecykami? Właśnie przerzuciłam 1600 kg Juliusza,mam zamiar dokończyć zasobnik i zasypać nowym węgielkiem.Pewnie znów 3 noce spędzę w piwnicy szukając nowych optymalnych ustawień Na szczęście regał z winami jeszcze zapełniony
    A teraz coś z myślą o osobach,których piecyki mają problem z wejściem na wysoką temp.Ostatnio testuję nowe ustawienia:
    n60
    d30
    b160
    U50
    o60
    L1
    Piec błyskawicznie(po 5 podaniach)osiąga zadaną temp. a nawet wchodząc w tryb podtrzymanie ma już temp.65st.I tak odpoczywa sobie dobre 1/2 h.Przy tak długich odstępach miedzy podaniami nie przesypuje się niedopalony węgiel,a wiem,że niektórzy z Was mieli z tym problem.Jedynie zaobserwowałam wzrost temp.podajnika(chyba tak to się nazywa?)P43.Czy to może być jakiś problem? Na razie mrozy odpuściły,zawór 3D znów otwarty na maxa,w domu robi się za ciepło
    Pozdrawiam.
    Mój dom to "REMBERTÓW" i pochodzi z Pracowni ARTEA.

  15. #1515

    Domyślnie

    nie znam tego sterownika, ale czy d to czas podawania, a b czas postoju? Bo ustawienia dość rozjechane. Mam inny kocioł, i przy takim ustawieniu ogień zjechał by do podajnika.
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  16. #1516

    Domyślnie

    Cytat Napisał radzesobiesama
    Co jest ludkowie mili... pozamrażało Was?Taka cisza na forum,nie macie już żadnych rozterek ze swoimi piecykami? Właśnie przerzuciłam 1600 kg Juliusza,mam zamiar dokończyć zasobnik i zasypać nowym węgielkiem.Pewnie znów 3 noce spędzę w piwnicy szukając nowych optymalnych ustawień Na szczęście regał z winami jeszcze zapełniony
    A teraz coś z myślą o osobach,których piecyki mają problem z wejściem na wysoką temp.Ostatnio testuję nowe ustawienia:
    n60
    d30
    b160
    U50
    o60
    L1
    Piec błyskawicznie(po 5 podaniach)osiąga zadaną temp. a nawet wchodząc w tryb podtrzymanie ma już temp.65st.I tak odpoczywa sobie dobre 1/2 h.Przy tak długich odstępach miedzy podaniami nie przesypuje się niedopalony węgiel,a wiem,że niektórzy z Was mieli z tym problem.Jedynie zaobserwowałam wzrost temp.podajnika(chyba tak to się nazywa?)P43.Czy to może być jakiś problem? Na razie mrozy odpuściły,zawór 3D znów otwarty na maxa,w domu robi się za ciepło
    Pozdrawiam.
    Tutaj trochę opisłaem
    Pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/posting.p...uote&p=3974467
    piec ELEKTROMET 15kW, już uruchomiony i działa... w sumie ustawienia są ważne ale i tak wszystko zależy od jakości "groszku"

  17. #1517

    Domyślnie

    age1
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie ale nie wiem co to ma wspólnego z moimi ustawieniami? Nie ma u mnie żadnych spieków,piec długo jest w podtrzymaniu,zużycie na poziomie 30-40 kg/dobę.To chyba nie są złe osiągi? Wytłumacz mi proszę bliżej o co Ci chodzi bo ja jakaś niekumata dziś jestem
    Mój dom to "REMBERTÓW" i pochodzi z Pracowni ARTEA.

  18. #1518

    Domyślnie cdn..

    Ja już testowałem te ustawienia, wszystko oki poza dużym zużyciem groszku. Chyba to normalne?

    Spieki przy złej jakości groszku i dodatku miału są oczywiste.

    Wysoka temp pieca n- i na bojlerze c- wpływa korzystniej na pracę całego układu
    grzewczego. Po doprowadzeniu w domu do temp. ustawionej na sterowniku (pokojowym, zaw. termostatyczne) piec częściej wchodzi w stan podtrzymania przez co zmniejsza się zużycie paliwa (groszku)

    Teraz znowu zmieniłem ustawienia
    n-65
    d-25
    U-20-30
    c-55

    Pozdrawiam
    piec ELEKTROMET 15kW, już uruchomiony i działa... w sumie ustawienia są ważne ale i tak wszystko zależy od jakości "groszku"

  19. #1519

    Domyślnie

    Nie uważam,że zużywam więcej groszku niż przy innych ustawieniach.Nie uważam też,że ustawiłam duże "n"(60st.) i duże "c"(42st.) A dom mam już wygrzany,w tym sezonie grzeję od połowy września,więc piec częściej jest w podtrzymaniu niż pracuje.Wytłumacz skąd Twoja pewność,że przy tych ustawieniach zużycie groszku jest...DUŻE?
    Mój dom to "REMBERTÓW" i pochodzi z Pracowni ARTEA.

  20. #1520

    Domyślnie

    witam,

    RSS taka cisza bo chyba odwilż nastała i wszyscy się cieszą , że im pisać się nie chce.
    ja chwilowo przeszedłem na sterowanie termostatem pok. Przy takich temp. dom się tak szybko nie wychładza a nagzrewa się też szybciej - mozę z tych 4dni zrobi mi sie 5??
    a ustawienia są twoje.
    n58 d30, b120, U50 itd

    co do twoich nowch ustawień to przy założeniu że po 5 podaniach osiąga temp. a wczesniej po 8 to masz mniejsze zużycie na 1h.
    il. Cykli x waga 1 podania = zuż/h
    5 x 0,17 = 0,85kg
    8 x 0,13 = 1,04kg

    będę musiał wypróbować twoje nowe ustawienia.

    P.S napisz jak spala ci sie juliusz, u mnie cały czas robią się spieki.

    pozdrawiam

Strona 76 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony