dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 315 z 1521
Pokaż wyniki od 6.281 do 6.300 z 30404
  1. #6281
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramotki
    ależ to się ludzie nerwowi od tego ekogroszku robią
    no ramotki od ekogroszku - a w instrukcji napisali żeby tym palić a nie jeść ? takiego podobne do tych kulek do mleka

  2. #6282
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Cytat Napisał jack_2000
    Cytat Napisał klimaw
    jack - nie pomyliłeś zawodu?
    Powinieneś byc kabareciarzem!!!!
    Sąsiad ma rację.DZ wyciąga ciepło z ziemi i dookoła robi się zimniej.
    sąsiad ma rację? on ma internet? ja mu powiedziałem że o nim piszą !!! już nie żyję
    Mam to szybko wyciąć?
    spoko mam odstraszać na krety

  3. #6283

    Domyślnie

    jack
    Jakie zużycie miałeś za tą dobę?

  4. #6284
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack_2000
    Cytat Napisał Esperanza
    Przyznawac sie bez bicia, co sadzicie o tej formie grzania?Gdyby tak np 30 dni mrozilo, czy nastepnym razem tez byscie wybrali PC?
    Już spieszę ci z odp.

    przedwczoraj -6, wczoraj -12, dzisiaj -18 a w domu cały czas taka sama temperatura - dół domu 21,5-22, góra 20,5-21.

    Co do kosztów właśnie:
    przy takich siarczystych mrozach żużycie od godz. 18 wczoraj do 18 dzisiaj - I taryfa 10KW, II taryfa 22KW łączny koszt 10,50 zł x 30 dni + opłaty stałe = wyjdzie 350,- zł na miesiąc

    Esperanza pewnie jesteś niepocieszony i powiesz że jak na pompę ciepła aż 350 zł
    pisałem esperanzie,

    w sumie mogłoby być mniejsze, ale niestety mam w 2 pokojach o wiele dłuższe pętle niż w pozostałych pomieszczeniach i miałem tam chłodno. Zostawiłem w tych 2 pokojach otwarte pętle, a pozostałe 9 musiałem poskręcać co z automatu zaskutkowało zmniejszeniem COP i większym zużyciem.

    Jak miałem pootwierane wszystkie pętle na maxa to pompa brała 2,8KW na godzinę a teraz ok. 3,8KWh. Pompa u mnie pracuje nawet przy dużych mrozach ok. 9 godzin.

    Może te zużycie nie wynika z tego że przykręciłęm pewne obiegi podłogówki? Jak sprawdzałem zużycie pompy zaraz po montażu to temp. dolnego źródła wynosiła ok. 12 stopni przy zerze na dworze, teraz po roku przy dzisiejszych -18 dolne źródło ma temp. +2 stopnie. Jak zamontowali to grzałem podłogę do max. 18-19 stopni - dzisiaj np. 28 stopni, więc COP napewno spada tylko czy tak to się objawia spadek COP. Nagrzewa podogę w tym samym czasie tylko teraz potrzebuje do tego więcej energii z sieci?

  5. #6285

    Domyślnie

    Witam
    dzisiaj w opolu mamy zimno ale to podobno ostatni dzien..
    PC pracuje spokojnie choc z tego co widze powoli jej moc sie konczy no ale ma prawie zalozone -20.. w domu jak wrocilem o 20:00 bylo 20 -21 stopni zalezy gdzie sie pomierzy..jeszcze nie zazadala wlaczenia grzalki..ale kilka stopni mniej na termometrze to pewnie by sie tak stalo..zuzycia nie sprawdzalem bo nie mam na sama pompe ale na caly dom ale z ciekawosci spisze sobie zaraz i jutro zobacze..
    choc pewnie dzisiaj to z 20 godzin popracowala...(choc rano o 9 nie pracowala a wdomu bylo 21,5)

    za to jak fotograf napisal ja tez napalilem pol godziny temu w kominku..trzeba raz na dwa tygodnie chyba przepalic..a tu taka okazja mrozy..
    moze dzieki temu PC sobie troche odpocznie troche mi zal ze tak sie meczy..
    pozdr
    rafal

  6. #6286
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elstir
    Cytat Napisał leszekf
    u mnie rurki na ogrzewaniu podłogowym są co 8cm.
    to jeśli pamiętasz to ile ci wyszło mb rurek na ile m2 ogrzewanego?
    u mnie wyszło jakieś 950mb na 220m2 ogrzewanego
    u mnie 880 na 139 użytkowej i 146 m2 podłóg ogrzewanych.

  7. #6287

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Cytat Napisał Esperanza
    W zadnym wypadku nic zlego nie powiem.Poprostu jestem ciekawa jak PC wydalaja w te paskudne mrozy.
    Czy jest moze ktos zawiedziony, iz wydal okolo 50 tys. a w domciu jednak nieco za zimno?
    Sądzisz , że jak w skandynawii dobrze to chodzi od lat wielu to u nas będzie za zimno na PC?
    Jak komuś za zimno i PC nie wydala to nie wina PC a jej doboru , sztuki wykonania instalacji lub niewłaściwej technologii budowy cokolwiek to znaczy.
    Czyż nie tak?
    dobór jak dobór - ja celowo mam za małą - i tak robiłem kominek więc te pare dni w roku moge napalić w nim ponadplanowo ważne, żeby mieć tą rezerwową moc jak jest taka sytuacja (albo np brak prądu przez 2-3 dni)


    pozdrawiam

  8. #6288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Esperanza
    Jak tam uzytkownicy PC, czy oby nie za zimno sie wam zrobilo?Jak tam smigaja wam liczniki?
    16 h/d *1,9 = 30,4 kwh
    DZ 2'/-1'
    podlogowka 25'/20'
    temp wew 15,5'/16' (przez dobę drgnęlo +0,5')


    sylvia1 - z tego wychodzi, że masz gęściej niż 15cm albo, ze masz wszędzie ułożone


    lukaszf - no tak, ale ten budynek jest trochę lżejszej konstrukcji i dobrze ocieplony minus taki, ze jeszcze nie wygrzany (grzane od 12 dni) oraz reku bez gwc chodzi na maxa non stop wiec sporo chlodnego powietrza wlatuje

  9. #6289

    Domyślnie

    Pompa chodzi długo.W domu ciepło - od 20,5 do 23C.
    Wczoraj przy gruncie około 20C - pod koniec pracy temp.dolnego źródła 5,5 stopni,wyjście z pompy -0,5 C.Mam trochę"przeszacowaną" krzywą grzania i przy ww. temparturze ( czujnik pompy minus 17C ) to wejście ok.41C a wyjście 10 C mniej.

  10. #6290
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Androżku Ty jakiś czarodziej jesteś wiesz dlaczego ? bo po długiej pracy PC masz +5 na wejsciu czynnika gdy inni mają np. +2 . ( masz 4x60 odwiertów )
    Nizebyt tylko rozumiem "przeszacowaną krzywą " rozumiem , że jest wyższa i daje wyzsze temperatury ale i tak powrót masz o 10 *C mniejszy my tu zalecamy 5*C .

    za piewszym razem miałam otwartą historię i mały ekran i ..żle przeczytałam
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  11. #6291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elstir
    sylvia1 - z tego wychodzi, że masz gęściej niż 15cm albo, ze masz wszędzie ułożone
    dokładnie nie ma jedynie w spiżarni, pod schodami i w pom. gosp.
    bo pow. całkowita podłóg to 168 m2 (sądząc po wylewkach) sorry źle podałam nie 148 m2 ogrzewanych podłóg a 154 m2

  12. #6292

    Domyślnie

    U mnie ostatnie 24h 7-7

    19,9 h/d *1,63 = 32,4 kWh (cwu 2,7 h - 4,4 kWh)
    DZ 4,2'/-3,1'
    podlogowka 33,5'/28'
    temp wew 19'-23'

    120m2 - pierwszy sezon - DZ pionowe.
    Androżku Ty jakiś czarodziej jesteś wiesz dlaczego ? bo po długiej pracy PC masz +5 na wejsciu czynnika gdy inni mają np. +2 . ( masz 4x60 odwiertów )
    Ja mieszkam 100m obok i mam 4,2 Może u nas taki wspaniały grunt

    Nizebyt tylko rozumiem "przeszacowaną krzywą " rozumiem , że jest wyższa i daje wyzsze temperatury ale skąd taka róznica na wejściu i wyjściu z co. jakoś tego nie łapię ........jak z co. może wracać 10 *C ? .to róznica 31 *C !!.......
    Na moje to powrót ma 31 czyli o 10 mniej . Co i tak daje to dużą dt - mały przepływ może jest na c.o. Pozdrawiam

  13. #6293
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Rume ....bo ja miałam otwartą historię i mały ekran i nieprzewiniety jak trzeba i ......u mnie kończyło się na 10 ...nie było słowa mniej .....i dlatego byłam tak zdziwiona ......
    Krzywa do temp. zasilenia i powrotu ..nic nie ma ....zawsze utrzymuje się stała ( powinna się utrzymywać ) ...skoro tak jest tzn. że Andożek ma taką różnicę ......powinna wynosić 5 *C ...co prawda nie wiem jak piszą w Nibe i zalecają bo u nas w IVT piszą 7-8 *C ale my już rozmawialiśmy wiele razy na ten temat i Hydrolek się wypowiadał i Inni i ja znalazłam nawet szereg art gdzie też były argumenty za 5*C różnicy .
    U Hubomag jest napisane 4-5 *C róznicy.

    Androżku ale TAKIEJ gleby wszyscy Ci zazdroszczą
    Rume TY też jesteś Szczęściarz
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  14. #6294

    Domyślnie

    To ja może dam znać,że żyję nie zamarzłem a bałem sie trochę.....
    U mnie po tendencji spadkowej, ciepła w domu miałem od 17,5C-18,9C.Kilka godzin przed nadejściem mrożów podnioslem krzywą grzania i pompa ruszyła bez ograniczeń.Po 24h ciągłej pracy wyciągnęła 2C wiecej w bilansie ogolnym w calym domu.Teraz mam 19,5-22,5C, średnio 21 z groszem, ale......nadal pracuje.Pierwsza doba mrozów to około 45kW/dobę, dziś na powrocie miałem 30,5 a zasilenie 36,5. Zaobserwowałem,że ogolnie dt GZ spadła( miałem kiedyś 8,3) ale PC nadal ciągnie.Fajnie,że grzeje ale co.....teraz jej nie zatrzymam ?Może troche zmniejsze grzywa grzania, Bonetko co myślisz?
    Mam ustawione na 3.Albo zaczekam gdy się ociepli te 3 bedzie w sam raz.
    A co z garażem?
    Nie zalecano mi skoro już mam, calkowitego jego wył.Miałem max przymknać zasilenie by zapewnić min przepływ. Na 7 obrotów imbusa,odkrecone mam w tej chwili 0/5 obrotu na jednej i 0/25 obrotu na drugiej pętli.Ciepełko delikatnym strumykiem płynie....nie powinno zamarznać.Temp w garażu 10C w tej chwili, a było......23C( tak mi obliczono, nawet po poprawce w IVT).Dodatkowo przymknałem na powrocie petle do 1/4.
    Tylko tak jakos dlugo pracuje moja pompa, ale choć sie wyrabia w stopnio czasie

  15. #6295

    Domyślnie

    Krzywa do temp. zasilenia i powrotu ..nic nie ma ....zawsze utrzymuje się stała ( powinna się utrzymywać ) ...skoro tak jest tzn. że Andożek ma taką różnicę ......powinna wynosić 5 *C ...co prawda nie wiem jak piszą w Nibe i zalecają bo u nas w IVT piszą 7-8 *C ale my już rozmawialiśmy wiele razy na ten temat i Hydrolek się wypowiadał i Inni i ja znalazłam nawet szereg art gdzie też były argumenty za 5*C różnicy .
    Może ja znów szczegółów się czepiam. . Krzywa może nic nie ma do różnicy temperatur choć w jakimś tam małym procencie pewnie ma, ale do temperatur zasilania i powrotu to ma bardzo dużo. Ja mam deltę około 6*C. Androżek ma wyższą ale wynika to jak na moje ze zbyt małego przepływu w instalacji c.o.

    Androżek - wydaje mi się że masz za wysoką temp zasilania c.o. Masz zawory regulacyjne w pomieszczeniach i na moje to układ pracuje impulsowo - dozuje małymi porcjami o dużej temperaturze a ekonomiczniej byłoby większymi o mniejszej. Chociaż coś wspominałeś że na niższej krzywej nie dogrzewa ci łazienki.
    Wpadnij na kawkę pogadamy

  16. #6296
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Wit ..niech grzeje od tego jest ...takie sa temp. wiec musi się więcej męczyć . Jak dasz mniejszą krzywą to bedzie dawała mniej ciepła ( wyzsza daje więcej ) .....jak zaczekasz i się ociepli to po co Ci krzywa 3 ..może być mniejsza .......Właściwie to krzywą powinno się ustawić w miarę raz dostosowaną do swojego domu i swoich preferencji i strefy klimatycznej gdzie się mieszka i tylko wtedy gdy już naprawdę się nie spawdza nzleży ją zmienić ( np. drastyczny spadek temp. zewnętrznych ) czy zmiana innych warunków ) ...na temperatury w zakresie +5 - 5 jest to przesunięcie róznoległe czyli to pdobicie .....i powinno się tym operować a nie za kazdym razem latać w tę i z powrotem z krzywą. ( no i jest jeszcze ten garb na krzywej ...czyli w temp. które nam nie odpowiadają bo leci w tym miejscu za nisko ..zrobić "łuk" czyli na te dać więcej )
    Oczywiście na poczatku jest trudno bo i dom nie wygrzany i się go jeszcze nie zna jak się zachowuje tem. wewnetrzna w takim domu więc trudne jest ustawienie krzywej ...chodzi mi tylko o to aby jej nie zmieniać bardzo często ( co chwilę ) . Wit a zauważ , że u nas jest krzywa co 0,1 ...czyli między 2 a 3 można sobie ustawić i części 10 .np. 2,4
    Nie martw się , że długo pracuje .....jest zimno i musi ...niech sobie pracuje ile chce aby było ciepło .....jak się ociepli to sobie odpocznie.
    Niestety wyższa krzywa to więcej na zasilaniu co. i to po prostu drożej.
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  17. #6297

    Domyślnie

    bonetka: a do ilu minimalnie macie te krzywe? pytam, bo u mnie ustawiona jest na 0,25... moze to jakaś inna skala?

  18. #6298
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    U nas jest od 0 ...czyli na powrocie z co. jest utrzymywane 20 *C .....i jest to linia prosta ( przy wszystkich zenętrznych ljest na powrocie 20 *C ) dopiero nastepne są lekko skosne .....i jest co 0,1 wyżej ....aż do 10 ale realnie to do 5 .
    Kazda firma ma swój sterownik i swoje krzywe i owszem sa identyczne w ramach firmy( te same PC maja takie same sterowniki ) ale inne u róznych producentów PC.
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  19. #6299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elstir
    bonetka: a do ilu minimalnie macie te krzywe? pytam, bo u mnie ustawiona jest na 0,25... moze to jakaś inna skala?
    Różni producenci używają różnej numerologii. Od tego jest wykres- dla NIBE tak się przedstawia ja mam krzywą 4

  20. #6300

    Domyślnie

    Bonetko
    Masz rację z ta krzywa i tym lataniem do pompy,równie dobrze móglbym biegać po drewno
    Nie opanowalem jeszcze idealnej krzywej dla mnie, a przy niższych temp jak -10 i mniej chyba zrobię garb raz na zawsze i już.
    Wiesz przy tych temp pompa nie nadaje w powrocie wiecej niz 31C nie zaobserwowalem, choc u mnie w miare grzania coraz wyzej to idzie( może jeszcze trzeba dusić), ale zmierzam do tego ,ze być może w tych temp nie osiagne temp wył. a to oznacza ciaglą prace pompy.

Strona 315 z 1521