dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 502 z 1521
Pokaż wyniki od 10.021 do 10.040 z 30404
  1. #10021

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinok
    Cytat Napisał sys35
    Luxtronik II to nielada wyzwanie dla innych
    Too late

    U mnie od 5 dni zasuwa IVT C7, na razie woda ze ścian mi cieknie (tynki schną).

    W domu okna rozszczelnione a temp. od wtorku do dzisiaj ranka 18,5stC

    Mam podlicznik tylko do PCi i robię sobie fotki, będzie jakiś fotodziennik
    to ma byc komentarz do Luxtronika ? Instalatorom, którzy montują IVT i byli też w fabryce w Szwecji trochę szczęki opadły

  2. #10022

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonetka
    Hej ..jakoś cicho tutaj

    Co myślicie o tym ? To trochę stara sprawa ( nie z ostatnich m-cy ) ale nigdy tu nie była omawiana .
    To spiralny profil rury przewodowej który pozwala na kontrolowany przepływ turbulentny medium wewnątrz rur kolektora DZ . To w/g znawców jedno z najważniejszych udoskonaleń DZ na przestrzeni 30 lat .
    http://www.muovitech.com/folder/pages/muovitech.pdf
    Nie mogę niestety otworzyc tego folderu , ale z tego co kiedyś widziałem ta rura jest perforowana ale tylko w środku. Od kilku lat tzw. kosze energetyczne z rury perforowanej obustronnej produkuje i ma na to niestety patent jedna z firm austriackich. Nie jest to więc jak wspomniałąs nowością. Owszem przepływ turbulentny coś daje ale większa zewnętrzna pow. styku z otoczeniem chyba jeszcze wiecej

  3. #10023
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Sys
    a czy sądzisz że oni patentu nie mają ? a która z firm na rynku polskim używa takich rur na DZ ? ( nowość w tej dziedzinie )
    Muovitech to przecież firma szwedzka powstała 2002 r ( największy europejski producent przewodów kolektorowych )
    a teraz powstał zakład produkcyjny w Niepołomicach ( od lipca tego roku ) .
    Wiem też że pracują jeszcze nad czymś nowym w dziedzinie DZ .
    Być może ktoś wykorzystuje też coś podobnego i z zewnętrzną perforacją ( kosze kojarzą mi się bardziej z rurą metalową ) .
    Wracając do Twoich zachwytów ...gratulacje
    ale ..może zechciej nam przyblizyć co takiego ma ten Luxtronic II ...bo wiem ze od jakiegos czasu wypuszczają PC z tym sterownikiem ale nie zauważyłam tam czegoś ...hm ..niezwykłego
    np. powiększyli do 3 przedziałów na dobę były 2 ( o ile pamiętam )
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  4. #10024

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonetka
    Sys
    a czy sądzisz że oni patentu nie mają ? a która z firm na rynku polskim używa takich rur na DZ ? ( nowość w tej dziedzinie )
    Muovitech to przecież firma szwedzka powstała 2002 r ( największy europejski producent przewodów kolektorowych )
    a teraz powstał zakład produkcyjny w Niepołomicach ( od lipca tego roku ) .
    Wiem też że pracują jeszcze nad czymś nowym w dziedzinie DZ .
    Być może ktoś wykorzystuje też coś podobnego i z zewnętrzną perforacją ( kosze kojarzą mi się bardziej z rurą metalową ) .
    Wracając do Twoich zachwytów ...gratulacje
    ale ..może zechciej nam przyblizyć co takiego ma ten Luxtronic II ...bo wiem ze od jakiegos czasu wypuszczają PC z tym sterownikiem ale nie zauważyłam tam czegoś ...hm ..niezwykłego
    np. powiększyli do 3 przedziałów na dobę były 2 ( o ile pamiętam )
    nie znam sterownika IVT ale chłopakom którzy montują IVT szczeny trochę opadły

  5. #10025

    Domyślnie

    Są 4 poziomy: użytkownik, instalator, serwis, producent. Menu uzytkownika bardzo proste w obsłudze. Asystent uruchomienia, ktory na podstawie nr schematu dobiera sobie parametry i rozpoznaje rodzaj PCi. Dane pracy Pci można zapisywac na pendrivie. A tak to za dużo opisu trzeba wejsc na strone i poczytac troszkę . Możliwe jest chłodzenie aktywne.

  6. #10026

    Domyślnie

    A coś jeszcze IVT się chyba chwaliła iz ma wyłącznosc na spręzarki Mitsubishi. Zapewne Alpha od nich odkupuje bo widziałem że je montują

  7. #10027

    Domyślnie

    Cytat Napisał sys35
    Są 4 poziomy: użytkownik, instalator, serwis, producent. Menu uzytkownika bardzo proste w obsłudze. Asystent uruchomienia, ktory na podstawie nr schematu dobiera sobie parametry i rozpoznaje rodzaj PCi. Dane pracy Pci można zapisywac na pendrivie. A tak to za dużo opisu trzeba wejsc na strone i poczytac troszkę . Możliwe jest chłodzenie aktywne.
    No ja powiem tak... Samego sterownika nie widziałem, ale przeczytałem instrukcje instalatora i usera. W porównaniu z nowym sterownikiem NIBE ma funkcje niemalże identyczne, ale NIBE ładniejszy i bardziej kolorowy

    Sterownika IVT nie znam tak dobrze bo już wcześniej wykluczyłem to ustrojstwo ze względu na sterownik

    Co do chłodzenia aktywnego - to trzeba dokupic moduł do tego, natomiast prawdą jest to że Luxtronik II to obsługuje. Natomiast od 3 tygodni czekam na odpowiedź NIBE czy do nowych PCi z nowym sterownikiem można zapodać moduł aktywnego chłodzenia i na razie cisza jak makiem zasiał Może mają sterownik tylko nie wiadomo czym on ma sterować

    Co ma takiego w sobie seksownego sprężarka Mitsu, to nie wiem, może powiesz parę słów?

  8. #10028
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Bartbk
    może gdzies zapodziali Twoje zapytanie . Wiadomo że nie każdemu potrzebne jest aktywne czy pasywne chłodzenie ..więc dodatkowe moduły ( nadstawki nad PC ) sprawdzały się jak trzeba ( po co umieszczać w PC coś co będzie niewykorzystane i płacic za całą PC wyzszą cenę )
    i zawsze były sterowane z jednego sterownika ( nie zauważyłam jakiegos innego na nadstawce ) . Tym bardziej teraz w nowych sterownikach musi być sterownie wszystkim ( teraz F 1245PC ma opcję pasywną już w sobie ( ( nie trzeba nadstawki )) a aktualizacje oprogramowania oraz inne mogą zostać sparametryzowane poprzez port USB )
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  9. #10029

    Domyślnie

    No, raczej nie zgubili bo się przypominalem kilka razy. Wyobraz sobie na przyklad, ze aktywne chlodzenie nie dziala z PCi 1245. Nie da się tego tam dołożyć według NIBE i ich strony WWW.

    Więc to nie jest tak że to jest kwestia tylko sterownika, ale po prostu tego czy można załączyć sprężarkę w rewersie - bo pasywne chłodzenie jest banalne po prostu sprężarka nie bierze w tym udziału.

    Pozdrawiam

  10. #10030
    ELITA FORUM (min. 1000)
    a&zb

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał sys35
    Cytat Napisał ska
    Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli. Bez wiedzy z forum nie poradziłbym sobie z instalatorem. Wyszło, że jestem specjalistą od pomp (ha, ha, ha). Zwiększyłem histerezę z 2 na 5 (nie wiem co to znaczy), wyłączyłem grzałkę i chyba jest dobrze. Sprężarka włącza się średnio 9 razy na dobę,średni czas przebiegu 6 godzin na dobę. W domu ciepło, co prawda na zewnątrz też - 8 stopni. Pierwszy sezon grzewczy. Jeśli możecie odpowiedzcie, czy takie wyniki są ok?
    Coś jest chyba dalej nie tak. Histereza 5 wydaje mi się przy podłogówce zbyt wysoka. ... Powodem może tez byc pompa obiegowa c.o. która się nie wyłańcza, która studzi obieg i podaje zbyt częste impulsy na sterownik.
    Jak zmniejszysz histerezę to będzie się częściej włączało.

    A pompa obiegowa powinna się wyłączać? Wydawało mi się, że pompy obiegowe gz mają chodzić na okrągło w sezonie grzewczym?

  11. #10031
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Bartbk
    oczywisice że nie tylko sterownika ale budowy PC ( jesli nie ma nie może spełniać takiej funkcji to nie da rady chociażby sterownik miał taka mozliwość tym sterować ) ...no jestem trochę zaskoczona że nie można dołożyć HPAC ( wdocznie tylko do 1140 , 1240 , 1330 ....)
    myślałam że Nibe już powoli będzie odchodzić od starego designu i będzie montować nowe . Może i tak będzie tylko akurat ta 1245 PC jest taka i tyle .....
    A&zb
    słusznie zuważył ......pompa obiegowa GZ powinna działać cały czas bo inaczej niemozliwe byłoby prawidłowe zmierzenie temp. wody powracającej z podłogówki ....
    histereza metodą prób i błedów można sobie wyregulować samemu ( nie za dużą i nie za małą )
    fakt pozostaje faktem że długo chodzi a jest ciepło na zewnatrz ....ale nie wiadomo czy ma wszystko pootwierane ? ( może gdzieś jest słabszy przepływ, może coś jest zablokowane ) może gdyby wiadomo było coś wiecej o instalacji można byłoby się zastanowić co jest żle i można byłoby poprawić ale tak to ciezko powiedzieć o co chodzi . A moze jest duże zużycie cwu i jak jest pobór to i musi dogrzać i częśc załączeń to nie co. a cwu i to w dużej cześci nabija te załączenia ...
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  12. #10032
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonetka
    A&zb
    słusznie zuważył ......pompa obiegowa GZ powinna działać cały czas bo inaczej niemozliwe byłoby prawidłowe zmierzenie temp. wody powracającej z podłogówki ....
    Pod tym względem wygrywa sterowanie pokojowe - przy nim nie jest potrzebna praca pompy obiegowej "na okrągło".
    U mnie pompy obiegowe DZ i GZ starują razem ze sprężarką. Przy mocy pompy obiegowej rzędu 60W w ciągu doby uzbiera się prawie 1kWh (mniej więcej połowa tego, co zużywam w ciągu doby na podgrzanie ciepłej wody przy pomocy pompy ciepła).

    Jeśli chodzi o komfort, to w tej chwili temperatura u mnie waha się od 21,75 do 22,25st. C przy grzaniu wyłącznie w II taryfie. Zdarzają się oczywiście okresy nieco wyższej temperatury, np. podczas intensywnego gotowania lub pieczenia, ale temperatura nie przekraczała jeszcze 23 st. C.
    Nie mam jeszcze niestety podlicznika na samą pompe ciepła .

  13. #10033

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    U mnie pompy obiegowe DZ i GZ starują razem ze sprężarką. Przy mocy pompy obiegowej rzędu 60W w ciągu doby uzbiera się prawie 1kWh.
    Też mi się wydawało, że praca obiegówki przez całą dobę to rozrzutność i mam tak samo. 1kWh dziennie na obiegówki, to bardzo optymistyczne założenie, u mnie tyle zżerają podczas pracy razem z PC.
    Przy moim sterowaniu pokojowym komfort też podobny, cały czas 2-ga taryfa, a temperatura 21.5 - 22.5, chyba że cały dzień świeci słońce, to nagrzewa ponad 23.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  14. #10034

    Domyślnie

    Witam
    ja przy ziriusie tez steruja poprzez pompe CO..temp 20;5- 21,5 trzyma sie stabilnie..imho pompa obiegowa 24/h/dobe to czesto gesto niepotrzebny wydatek..
    od czwartku wlaczylem w prace PC (a dokladnie bufora) solary 3 hewalexy plaskie..zobaczymy jak sie to sprawdzi
    rafal

  15. #10035
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Najważniejsze że wszyscy mamy ciepło , 23*C to ja bardzo lubię
    ale trzeba przyznać że obiegówka trochę W pobiera .
    Nibe ma i 1245 i 1245PC ( wbudowany moduł pasywnego chłodzenia ). Trzeba przyznać że to zupełnie inna jakość i wyciszenia i " spakowania " PC

    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  16. #10036

    Domyślnie

    Przez ostatnie dwa dni sprężarka włączała się średnio 4 razy na dobę, pomimo, że histerezę zmniejszyłem do 4 a krzywą zwiększyłem do 1. To już chyba przyzwoity wynik. Martwi mnie jednak, że nadal czas pracy pompy to średnio 8-9 godzin na dobę. Pocieszam się, że jest to pierwszy sezon, dom praktycznie do października był wykańczany. Rzeczywiście w garderobie (30m) i w sypialni (20m) mam ustawioną temperaturę niższą. Czy mam zwiększyć jak w pozostałych pomieszczeniach?

  17. #10037

    Domyślnie

    bonetka

    Na razie nie wiadomo, czy do nowych PCi można montować HPAC - nie wie tego nawet BIAWAR a może nawet samo NIBE.

    Pozdr
    bk

  18. #10038

    Domyślnie

    No właśnie pompa obiegowa to nic takiego a jednak pożera czasami dużo kwh. W Luxtroniku jest tzw. opcja optymalizacji pracy tej pompy. Po 3 godz. po wyłączeniu sprężarki pompa obiegowa włańcza się tylko na 5 min co 30 min aby sprawdzic temp. obiegu. W przypadku gdy temp. zewn. będzie wyzsza od docelowej temp. powrotu bedzie pracowac tylko 1 min na 150h.
    Więc można ją w pewnych warunkach tak skonfigurowac, że włączy się dopiero wtedy gdy będziemy chcieli

  19. #10039
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Bartbk
    to niezle .. ( nikt nic nie wie ...ja porównam jeszcze wyjscia bo do tamtych pasowało idelanie .. ( no mogą je łaczyć niekoniecznie stawiając na niej )
    Ska
    nic nie rób , wszystko jest ok ...dom widocznie się wygrzewa ma duzo wilgosci i dlatego ......napisz tylko z ciekawości czy masz w tych pomieszczeniach na scianie pokrętło i tam masz ustawioną temperaturę ( tzn masz siłowniki na rozdzielaczu ) czy nie masz i hydraulicznie masz tak ustawione że jest idelanie tyle co chcesz .( te 18 *C ) ..
    Ustawienia są ok ....
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  20. #10040

    Domyślnie

    Patrząc na asortyment Nibe to tam gdzie oni kończą produkowac to AlphaInnoTec zaczyna . Kaskada z 4 pomp daje przy wodzie blisko 800 kW.
    U Nibe taka kaskada to 120kW .
    Patrząc na powietrzne to nie ma czego porównywac

Strona 502 z 1521