dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 553 z 1521
Pokaż wyniki od 11.041 do 11.060 z 30404
  1. #11041

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Przeca to nie dla mnie , a najbardziej dla tych co dopiero myślą nad zainstalowaniem PC.
    Porównywanie tych wpisywanych wyników raczej nie ma związku z decyzją o wyborze PC, przecież koszt kWh z PC jest znany. Z tych wyników można wnioskować o zapotrzebowaniu cieplnym poszczególnych domów i tylko tyle. Pomoże w decyzji, czy warto inwestować w ponadwymiarowe ocieplenie i likwidację (ograniczenie) mostków cieplnych.

  2. #11042

    Domyślnie

    Cytat Napisał 7tonik
    Porównywanie tych wpisywanych wyników raczej nie ma związku z decyzją o wyborze PC...
    Zdecydowanie ma
    Dla kogoś, kto dopiero zamierza zainwestować w PC jest to namacalny dowód kosztów ponoszonych przez użytkowników PC.
    Jakby tego pliku nie było ,to wszystko byłoby tylko teorią.
    Pierwszym pytaniem inwestora jest nie jaką PC wybrać , a pytanie ILE ROCZNIE BĘDZIE KOSZTOWAĆ MNIE EKSPLOATACJA?
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  3. #11043

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Zdecydowanie ma
    Dla kogoś, kto dopiero zamierza zainwestować w PC jest to namacalny dowód kosztów ponoszonych przez użytkowników PC.
    Jakby tego pliku nie było ,to wszystko byłoby tylko teorią.
    Pierwszym pytaniem inwestora jest nie jaką PC wybrać , a pytanie ILE ROCZNIE BĘDZIE KOSZTOWAĆ MNIE EKSPLOATACJA?
    popieram, sam pytałem instalatorów ile to będzie prundu rocznie
    I tak miałem pełne gacie obaw. Myślę, że jedyne wiarygodne źródło informacji to użytkownicy. Wiele, różnych domków - wnioski można wysupłać.

  4. #11044

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Cytat Napisał 7tonik
    Porównywanie tych wpisywanych wyników raczej nie ma związku z decyzją o wyborze PC...
    Zdecydowanie ma
    Dla kogoś, kto dopiero zamierza zainwestować w PC jest to namacalny dowód kosztów ponoszonych przez użytkowników PC.
    Jakby tego pliku nie było ,to wszystko byłoby tylko teorią.
    Pierwszym pytaniem inwestora jest nie jaką PC wybrać , a pytanie ILE ROCZNIE BĘDZIE KOSZTOWAĆ MNIE EKSPLOATACJA?
    Ja to marze, aby w tej tabeli byl jakis sredni z miesiaca odczyt temperatury wewnatrz. Bo coz mi z informacji, ze pompa X zuzyla Y, jesli nie wiem jaka przy takim zuzyciu energii zapewnia temp wewnatrz? Bez tej informacji nie ma co sie zbytnio podniecac, ze ktos grzeje 200-metrowy dom taniej niz ten o powierzchni 100 m2, skoro ten pierwszy mieszka w 19C, a ten drugi w 25C.

    Czy mam racje?

    Tak sobie o tym pomyslalem po przeropwoadzeniu w ostastnich tygodniach eksperymentu. Otoz, po obnizeniu temp wewn z 24-25 do 21,5-22 zuzycie tygodniowe pradu spadlo o 100-150 kWh
    REKLAMA JEST PŁATNA

  5. #11045

    Domyślnie

    podpisuję sie oboma tymi ręcami A co do CK wolałbym żeby było jak u tych Państwa z postu. Na razie jest ok i oby tak zostało.marekm99 dzieki za instrukcje.

  6. #11046

    Domyślnie

    Jak bym miał 24-25 to bym się uwędził.
    Mam małe dziecko i dla nas komfort cieplny to 21-21,5 , a w sypialni mam około 19-20.
    Te dane są również nieporównywalne bo inne kolektory , inne położenie domów w Polsce,inne ilości mieszkańców,inne domy,inne przyzywyczajenia itd.
    Chodzi nie do końca o porównania , ale o czysty real.
    Każdy inwestor jak poogląda, to już inaczej popatrzy na to niezrozumiałe pudło co się PC zwie.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  7. #11047

    Domyślnie

    mery26 - masz moją pompkę tylko chałupkę większa. Masz podlicznik na obie PC czy tylko na tę do co? Zużycie też Ci wyszło niezłe. A jakie masz warunki gruntowe. Pozdrawiam. swimmer

  8. #11048

    Domyślnie

    Wybiły 3 m-ce od kiedy mam dwutaryfowy licznik.

    Zużycie całkowite to 3125kWh z tego PCi to 1794 co daje 57,4%.
    Zużycie w taniej taryfie dla całości to 65,5% co w porównaniu do jednotaryfowego licznika dało oszczędności 341 zł.
    Średnia cena energii to 36,73 gr. Troszkę gorzej wyszło - przez ferie dzieciaki chore w domu i ostro doili droższa taryfę.
    Kliknij TUTAJ , a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  9. #11049

    Domyślnie

    rume
    Masz g12 czy g12w?
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  10. #11050

    Domyślnie

    Był szybki edit nie 580 ale 341
    Mam g12w.
    Kliknij TUTAJ , a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  11. #11051

    Domyślnie

    Jak przez nastepne 3 miechy będziesz miał na liczniku następne +300zł to roczne oszczędności będą pewnie około 800 zł.
    Tak trzymać.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  12. #11052

    Domyślnie

    Witam
    no w tym roku troche nizsze zuzycie na ziriusie M2-7 niz rok temu
    za caly styczen zeszlo nam w I taryfie 296 kw a w drugiej 886 kw
    tyle ze na caly dom bez rozroznienia na PC bo podlicznika nie ma...wiec czysto teoretycznie i statystcznie nie jest zle jak na dom okolo 130m2 z grawitacyjna wentylacja..ciezko mi wydzielic sama PC ale pewnie z calosci jakies 30% nalezalo by zdjac
    pozdr
    rafal

  13. #11053

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Zdecydowanie ma
    Dla kogoś, kto dopiero zamierza zainwestować w PC jest to namacalny dowód kosztów ponoszonych przez użytkowników PC.
    Jakby tego pliku nie było ,to wszystko byłoby tylko teorią.
    Pierwszym pytaniem inwestora jest nie jaką PC wybrać , a pytanie ILE ROCZNIE BĘDZIE KOSZTOWAĆ MNIE EKSPLOATACJA?
    Tylko mało kto zdaje sobie sprawę sugerując się oglądanymi wynikami, że te najlepsze wyniki nie są zasługą lepiej działającej PC, tylko mniejszym zapotrzebowaniem na ciepło i zazwyczaj właśnie wtedy (przy małym zapotrzebowaniu) nie opłaca się inwestować w drogie rozwiązania, bo jest mała stopa zwrotu inwestycji. W moim przypadku wyliczyłóe, że gdybym zastosował kocioł elektryczny zamiast PC, to w całym sezonie (takim jak w tym roku) uwzględniając całoroczne grzanie CWU miałbym koszt (całościowy) droższy o jakieś 1500-1700 zł. Przez 10 lat przepłaciłbym maks. 17 tys. (czy moja PC wytrzyma 10 lat?)

  14. #11054

    Domyślnie

    Podzielę się tez informacjami jak wyglądają koszty z moja pompą
    Drugi sezon juz pracuje.
    Dom 170m2
    Nibe 1140 15kW - współdziała ze zbiornikiem 300/450 i solarami.
    PC działa tylko od października do kwietnia a potem słoneczko dostarcza 100 % ciepla
    PC zużywa - średnio 22 kWh na dobe (w ostatnie mrozy bylo 30)

    Kosztowo to drożej niż planowałem (o jakieś 30% więcej)
    Jestem na etapie sprawdzania gdzie ta energia mi ucieka....

    Teraz PYTANIE
    Czy ktoś spotkał się z "zintegrowanym" systemem do mierzenia COP
    Czyli miernik energii 3 fazowy i Ciepłomierz PC - ale wyświetlacz jeden (najlepiej z możliwością zrzutu danych na komputera).

  15. #11055

    Domyślnie

    Cytat Napisał Notoco
    Podzielę się tez informacjami jak wyglądają koszty z moja pompą
    Drugi sezon juz pracuje.
    Dom 170m2
    Nibe 1140 15kW - współdziała ze zbiornikiem 300/450 i solarami.
    PC działa tylko od października do kwietnia a potem słoneczko dostarcza 100 % ciepla
    PC zużywa - średnio 22 kWh na dobe (w ostatnie mrozy bylo 30)
    Możesz zdradzić, ile kosztował się cały system grzewczy (samo źródło ciepła-do rozdzielaczy)?

  16. #11056

    Domyślnie

    Cytat Napisał 7tonik
    nie opłaca się inwestować w drogie rozwiązania, bo jest mała stopa zwrotu inwestycji.
    Idąc tym tokiem myślenia to przy nowych i dobrze docieplonych domach trzeba stosować najtańszy piec (śmieciucha)+kaloryfery lub tanie maty elektryczne.
    Nic innego się przecież nie zwróci.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  17. #11057

    Domyślnie

    Cytat Napisał 7tonik
    Możesz zdradzić, ile kosztował się cały system grzewczy (samo źródło ciepła-do rozdzielaczy)?
    Kolektory 6x200 + studzienka +PC +solary +zbiornik ... ufff duzo .. jak chcesz zainwestowac w podobny to podziele sie ta informacja na priva jesli mialo by Ci to pomoc w decyzji.

    Klimaw - czy te dane zużycia energii z waszych PC sa zapisywane automatycznie czy sami wszyscy je poprostu zapisujecie?

  18. #11058

    Domyślnie

    Sami wprowadzamy ręcznie-każdy swoje.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  19. #11059

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Idąc tym tokiem myślenia to przy nowych i dobrze docieplonych domach trzeba stosować najtańszy piec (śmieciucha)+kaloryfery lub tanie maty elektryczne.
    Nic innego się przecież nie zwróci.
    Daruj sobie ta ironię. Ja dzielę się refleksją jako użytkownik PC (drugi sezon użytkowania). Wybierając jeszcze raz podłogówki (wodnej) bym nie zamienił na inny system. Jednak bardzo poważnie zastanowił bym się nad zamianą PC na piec elektryczny(zwykła ekonomia). Wygoda ta sama, komfort nawet wiekszy, bo mniejsze prawdopodobieństwo awarii. No ale taka opinia na pewno nie jest na ręke osób, które żyją ze sprzedaży, instalacji i serwisu pomp ciepła .

  20. #11060

    Domyślnie

    Weź pod uwagę to , że ceny energii dla gospodarstw domowych jeszcze nie są uwolnione.
    Czeka nas to niechybnie i to niebawem.
    Ciekaw jestem , czy kiedyś ,po ich uwolnieniu również będziesz chciał piec elektryczny zamiast PC.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

Strona 553 z 1521