dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Układ płytek / szafek - proszę o ocenę

    Co myślicie o takim ułożeniu płytek? Te grube różowe linie, to blaty Będzie to wygladało na ludzi? Czy lepiej zrobić standardowo - uciąć prosto i koniec, a może w ogóle darować sobie płytki pod oknem?
    A ta asymetria między ciągiem górnych safek a dolnych może być

    Dodam, że ten blat pod oknem będzie robił za namiastkę stołu w kuchni





  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) LIDERUM RECORDUM Avatar Jajcek
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    12.096

    Domyślnie

    Jesli chodzi o kuchnie to mi wszystko jedno ale zonka rzucila okiem i stwierdzila ze ona by nie robila pod oknem tylko uciela na rwno w pionie jak okno sie zaczyna w koncu barko stol i tak je zasloni
    Pozdrawiam
    Jacek

    Moj skromny album

  3. #3

    Domyślnie

    Owszem zasłoni, tylko kombinuję z płytkami w ten sposób, bo po pierwsze primo jak płytki nie będą na całej długości za blatem - a będzie to zwykły blat 'z metra' - to jak to macherzy zamontują dziura będzie, bo nie wytną z taką dokładnością zagłębienia na płytki, ale mogę się mylić
    Po drugie primo - z góry zakładam, że dzieci - zwane dalej szkodnikami - będą miały rozfikane nogi i ściana będzie obkopana - ale to też czysta teoria, na razie nie sprawdzona, bo brakuje liczby mnogiej w przychówku, a to co mamy na razie aż tak nie fika

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Kasienko ja polozylabym plytki tez pod oknem (ciezko byloby zakonczyc te plytki ulozone na prosto, chyba ze zamierzacie zlicowac je ze sciana), co do asymetrii gornych i dolnych szafek, to mam pewne watpliwosci, czy nie bedzie to wygladalo tak jakby kuchnia mialaby sie przewrocic na te wystajace szafki....... chybaze wyobraznia mi szwankuje.....

  5. #5

    Domyślnie

    Ta asymetria - tam jest tylko - aż - 30 cm różnicy między górą a dołem

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    Kasiu a jakby zrobić górna szafkę i dolną tej samej szerokosci i ten stół przesunac lekko w lewo ? ew. obrócic go o 90 stopni zeby tam jakis taboret wstawić?

  7. #7

    Domyślnie

    taka asymetria mnie nie razi, jeśli Ci bdzie wygodniej mieć blat niżej,to tak zrób. Odnośnie płytek, ja bym chyba jednak ich nie dała,tylko porządnie wyrównała ścianę z poziomem płytek
    Joanna
    domek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylvia1
    Kasiu a jakby zrobić górna szafkę i dolną tej samej szerokosci i ten stół przesunac lekko w lewo ? ew. obrócic go o 90 stopni zeby tam jakis taboret wstawić?
    Można zrobić te szafki jak piszesz, ale stołem nie da się manewrować - nie ma miejsca - tak po prostu Jeśli blat byłby jak na rysunku, to taboret wejdzie, bo to ma mieć taką samą szerokość jak dolne szafki - 60cm.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joanna i Janusz
    taka asymetria mnie nie razi, jeśli Ci bdzie wygodniej mieć blat niżej,to tak zrób. Odnośnie płytek, ja bym chyba jednak ich nie dała,tylko porządnie wyrównała ścianę z poziomem płytek
    Blat niżej - bo tak będzie wygodniej tam działać - w szerokim znaczeniu tego słowa Qrczak - tylko jakby teraz licować ścianę z płytkami - albo płytki wtopić w tą ścianę nie wiem, nie wiem

    To będzie pod tym oknem:



    Nie mam bardziej aktualnego zdjęcia

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD-żonka
    Qrczak - tylko jakby teraz licować ścianę z płytkami - albo płytki wtopić w tą ścianę nie wiem, nie wiem
    może wkleić płytę g/k, albo fermacell, ale wtedy to jest 10mm, a płytka
    ścienna z klejem może nie dać tych 10mm.
    można też zrobić jakiś tynk ozdobny, może żywiczny

  11. #11

    Domyślnie

    Jamles - płyta odpada - to jest niestety otwarta kuchnia



    A tynk ozdobny - zamiast płytek pod oknem??? i na całej reszcie wolnych ścian w kuchni???

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    kurcze a jakby zorbić coś na takiej zasadzie..?
    rzut z góry:


    zamaist stołu barek odgradzający kuchnei od pokoju tak by brzeg się zmiescił pod oknem częsciowo ew. brzegi zaokraglic?
    a płytki az do granicy z balkonem do wysokosci okna?

  13. #13

    Domyślnie

    ja bym zrobila pod oknem i na prosto - bo to praktyczne rozwiazanie

    siedzac przy stole mozna kopnac sciane i jak nie bedzie plytek to moze byc ona ciagle brudna ....

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylvia1
    zamaist stołu barek odgradzający kuchnei od pokoju tak by brzeg się zmiescił pod oknem częsciowo ew. brzegi zaokraglic?
    a płytki az do granicy z balkonem do wysokosci okna?
    Barek - pseudo barek, będzie między oknem, a balkonem. Przepraszam za jakość rysunku, ale to szczyt moich możliwości


  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylvia1
    kurcze a jakby zorbić coś na takiej zasadzie..?
    rzut z góry:

    To jest Twoja wersja:





    A to jest po modyfikacji i muszę powiedzieć, że to znacznie bardziej do mnie przemawia niż ten blat roboczy pod oknem


  16. #16

    Domyślnie

    To jest pierwotna wersja zagospodarowania kuchni




  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztanka
    ja bym zrobila pod oknem i na prosto - bo to praktyczne rozwiazanie

    siedzac przy stole mozna kopnac sciane i jak nie bedzie plytek to moze byc ona ciagle brudna ....
    To jest wariant 1 kombinacji, własnie tak jak piszesz




  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    Kasia wersja po modyfikacji jest lepsza bo tamta za blisko szafek... jak dla mnie super..

  19. #19

    Domyślnie

    Dla mnie też bomba i takim to cudem dzięki Tobie będę w kuchni miała namiastkę stołu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony