dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Umywalki, baterie i parkiety

    Dzień dobry :)
    Przede wszystkim chciałabym się przywitać, przeglądam forum już od dłuższego czasu i muszę przyznać, że wyjątkowo tu sympatycznie :)
    Niedługo zaczynam się urządzać na własnym poddaszu i już wyjątkowo mi pomogliście. Chciałabym jednak zapytać o kilka rzeczy, których nie odnalazłam na forum.

    Czy ktoś z Was miał do czynienia ze szklanymi umywalkami? Jak się sprawują? Czy trzeba na coś zwrócić uwagę przy zakupie? I wreszcie - czy znacie miejsce, gdzie można kupić szklaną umywalkę w formie zwykłej nablatowej miseczki, bez tych wszystkich szafek, wieszaczków, blatów itp.?

    Czy wiecie coś o armaturze firmy Novoterm? Mają baterie w wykończeniu "szczotkowany nikiel", co mi się bardzo podoba (nie chcę chromu ani satyny) - ewentualnie może znacie jakieś inne, godne polecenia firmy, które mają tego typu baterie w rozsądnych cenach?

    Bardzo zainteresował - i przekonał - mnie wątek o parkiecie z akacji - po obejrzeniu zdjęć Soniki bardzo się do niego zapaliłam :) Czy to była akacja parzona? A czy widzieliście gdzieś może zdjęcia zwykłej akacji po zaolejowaniu? Chciałabym mieć trochę jaśniejszą podłogę, ale boję się, że zwykła będzie za żółta. Nie wiem też czy warto zaryzykować i kupić akację Rustical - oczywiście jest tańsza, słoje mnie nie przerażają bo lubię takie niregularności, ale boję się że może klepki będą miały jeszcze jakieś inne wady - słusznie?

    Pozdrawiam serdecznie i będę bardzo wdzięczna za pomoc :)

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Selekcja Rustical to odpowiednik III klasy drewna. III klasa dopuszcza występowanie dużych zdrowych sęków i kolorystyczny bałagan.

    Akacja jako podłoga, to wypadowa odcieni żółci-zieleni-beżów-brązów. Zaolejowanej nie widziałem - polakierowana będzie miała kolorystykę raczej zielonkawo-brązową. Możesz kupić kilka różnokolorowych klepek i "maznąć" je olejem roślinnym (np. Kujawskim ): da Ci to pojęcie, czego możesz spodziewać się na podłodze.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Beithe,
    miło mi, że podoba Ci się moja podłoga .

    Tak, to jest akacja parzona, która zaraz po wycyklinowaniu miała odcień żółtawo/ zielony i powiem szczerze, że taki kolor nie podobał mi się w ogóle - miałam nawet wątpliwości czy dobrze zrobiłam decydując się na to drewno.
    Dopiero po zaolejowaniu kolor się zmienił i teraz nie zamieniłabym mojej akacji na nic innego . Całe szczęście, że jej nie polakierowałam.

  4. #4

    Domyślnie

    Soniko - mi się w ogóle podoba to, co zrobiłaś w domu (noo... przynajmniej tyle, ile teraz da się zobaczyć, bo większość obrazków nie współpracuje). Dzięki za rady - chyba faktycznie zacznę mazać klepki olejem :)

  5. #5

    Domyślnie Re: Umywalki, baterie i parkiety

    Cytat Napisał Beithe
    Dzień dobry
    Czy ktoś z Was miał do czynienia ze szklanymi umywalkami? Jak się sprawują? Czy trzeba na coś zwrócić uwagę przy zakupie? I wreszcie - czy znacie miejsce, gdzie można kupić szklaną umywalkę w formie zwykłej nablatowej miseczki, bez tych wszystkich szafek, wieszaczków, blatów itp.?
    Firma Logo Design albo Krzemień - robią b. ładne szklane umywalki i w ich ofercie są "miski" stawiane na blat.
    Co do uzywania - miałem na wystawie kiedyś jedną i jak najbardziej oki, tylko się rant uszczerbił, ale to mogło się zdarzyć również przy ceramice.
    Zapraszam na naszą budowę:
    Zaczyna się budowanie!
    Dla komentatorów.

  6. #6

    Domyślnie

    Ogromne dzięki - znalazłam dokładnie taką, jaką chcę :)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony