dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Czesć.w zasadzieto racja ,z tymi nowosciami to czlowiek nie nadązy ,ja mam dwa ale rownie dobrze i na jednym pociagne-hehe.ale gdy odmrazam zamrazarke co robieb.rzadko bo ponoc sama umie to lodowka w srodku dalej jest zimna a to plus -przynajmniej latem.ale dziewczyny najwazniejsze jest i tak zeby byla ładna heheh a nie praktycznabo my kobietki i tak najczesciej dajemy pierszenstwo stronie wizualnej a reszta................

  2. #22

    Domyślnie

    Nie. Jeden calkiem wystarczy.

  3. #23

    Domyślnie

    Chciałam tylko zauważyć, że można sobie kupić lodówkę z zamrażarką typu No Frost (takie zawsze mają tylko jeden agregat).

    Nie ma tam żadnych "bryłek lodu", o których ktoś tu wspominał. Umycie takiej zamrażarki to kwestia 10 minut.

  4. #24

    Domyślnie

    z tym myciem to jest jakies opowiadanie bajek
    ja mam jeden agregat i jak przyjdzie czas mycia to po prostu wylaczam lodowke i myje to co trzeba. Druga komora moze wytrzymac do doby bez straty temperatury- wiec gdzie tu problem?
    Lodowka wlacza sie pewnie ze dwa razy na dzien - wiec opowiadanie o przeciazeniu agregatu to tez jakies bajki
    no chyba ze placi sie za dwa agregaty a zapomnialo sprawdzic jaka izolacje ma.....

    osobiscie przy kupnie wyszedlem z zalozenia ze dodatkowy agregat to dodatkowa rzecz ktora sie moze zepsuc- i jakos chwale sobie ten wybor

    Natomiast jak bym kupowal jeszcze raz to na pewno kupilbym z kostkarka

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berenika
    Chciałam tylko zauważyć, że można sobie kupić lodówkę z zamrażarką typu No Frost (takie zawsze mają tylko jeden agregat).

    Nie ma tam żadnych "bryłek lodu", o których ktoś tu wspominał. Umycie takiej zamrażarki to kwestia 10 minut.
    chciałem tylko podziękować, bo ten post mnie uratował od godziny probuje znalezc an necie lodowke ktora ma no frost i dwa agregaty i pewnie gdyby nie ta wypowiedz szukalbym jeszcze dluuuugo

  6. #26

    Domyślnie

    Witam,

    ja znalazłam - w ofercie Electrolux jest jedna lodówka która ma 2 agregaty i jest No frost, ale też jej cena jest wysoka

    generalnie 2 agregaty są przydatne gdy trzeba czasem całkiem odłączyć część lodówki - druga może wtedy nadal funkcjonować, ale są rozwiązania które doskonale mogą to zastąpić
    np. można kupić lodówkę z 1 agregatem ale 2 termostatami, wtedy ciągle mając 1 agregat można oddzielnie sterować temperaturą w chłodziarce a oddzielnie w zamrażarce

    co do No frost to kupując lodówkę należy zwrócić uwagę na to czy No frost jest w chłodziarce (wtedy szron nie osadza się w komorze chłodzącej, ale zamrażarkę trzeba już rozmrażać ręcznie) czy w zamrażarce
    producenci nie zawsze dokładnie podają, a i sprzedawcy w sklepach też często tego nie wiedzą
    są też i takie lodówki które No frost mają i w chłodziarce i w zamrażarce i siłą rzeczy te są najbardziej bezobsługowe

    Iwona

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamionkal
    Cytat Napisał Berenika
    Chciałam tylko zauważyć, że można sobie kupić lodówkę z zamrażarką typu No Frost (takie zawsze mają tylko jeden agregat).

    Nie ma tam żadnych "bryłek lodu", o których ktoś tu wspominał. Umycie takiej zamrażarki to kwestia 10 minut.
    chciałem tylko podziękować, bo ten post mnie uratował od godziny probuje znalezc an necie lodowke ktora ma no frost i dwa agregaty i pewnie gdyby nie ta wypowiedz szukalbym jeszcze dluuuugo
    Przyłączam się do podziękowań Już myślałam, że złego zakupu dokonałam. Obecnie w mieszkaniu mam Amicę z 2 agregatami i jest O.K. W domu mam już podłączonego Samsunga side by side z jednym agregatem ale... lodówka i zamrażalnik no frost i osobna regulacja temperaturu więc "0" potrzeby posiadania drugiego agregatu

  8. #28

    Domyślnie

    Mam Amicę z 2 agregatami. Kupowałam taką, bo gdyby trzeba było czasem wyłączyć zamrażarkę ... . Ma 4 lata i ani razu nie wyłączałam zamrażarki na dłużej niż mycie. Przedtem miałam z 1 agregatem. Jakoś nie zauważyłam wielkiej różnicy. Teraz kupiłam z jednym agregatem, ale za to No Frost.

  9. #29

    Domyślnie

    A jak to jest z prądem? Czy 2 agregaty naprawdę mają suma sumarum taką samą moc jak jeden i pożerają tyle samo prądu? Czy ich moc jest większa, co za tym idzie- rachunek za prąd cięższy?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał JackD
    obracasz kota ogonem... i tyle.... spadam ide myć zamrażarkę i lodówkę... hehe... wracam za 10 minutek.... hahaha.
    A ja pomyslałam dokładnie o tym samym, co ZofiaD,
    ile mozna myć lodówke .
    Jesli ktoś tu obraca kota ogonem, to Ty, bo najpierw piszesz o myciu lodówki, a teraz obracasz, że chodzi Ci o zamrażalnik. Tylko nie wkładaj tego obróconego kota do lodówki

    Co do zamrażalnika, to i owszem, zapuszczony ciężko rozmrozić, ale przeciez przez te nawet 2-3 godziny nic sie nie zepsuje w lodówce, nie trezba wszystkiego zaraz wywlekać.
    Co do bryły lodu, to w starej lodówce od lat uzywam metod przyspieszających jej roztopienie (absolutnie zakazanych przez producentów!), a mianowicie garnka z wrząca wodą lub suszarki W nowej lodówce nie mam zupelnie tego problemu, żadne bryły lodu sie nie tworzą...

    Znaczy ja rozumiem, że ktoś lubi miec osobno, może komus jest wygodniej - Ok. Ale jedyny naprawdę przekonujący argument - to że jest możliwośc korzystania tylko z lodówki lub tylko z zamrażalnika. Tylko, że w naszych domach i tak taka sytuacja rzadko wystepuje, przwaznie cos sie trzyma i w lodowce i w zamrażalniku.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  11. #31

    Domyślnie

    no to ja dodam swoje trzy grosze: mam lodowke z 2 agreg. elektroluxa (wlasnie o niej pisalam jaki sprzet do d...) i mimo instrukcji nie wiem jak postepowac z lodówka. Moze mnie ktos oswieci?
    Na wyswietlaczu jest zawsze ta sama temperatura +-24st (ustawila sie po pierwszym uruchomieniu tzw szybkim zamrazaniem i tak zostala) mimo doswiadczalnego zmieniania temp. w zamrazalniku i lodówce
    Zamrazalnik jest zawsze oszroniony od gory (wkurza mnie bo tam sa moje rzeczy - lodowka z tesciowa na spolke ) a sama lodowka chlodzi jak chce - zmiana temperatury nie dziala

  12. #32

    Domyślnie

    A co to jest za firma, pierwsze słyszę

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał EWAF
    Na wyswietlaczu jest zawsze ta sama temperatura +-24st (ustawila sie po pierwszym uruchomieniu tzw szybkim zamrazaniem i tak zostala) mimo doswiadczalnego zmieniania temp. w zamrazalniku i lodówce
    Może trzeba zmiany potwierdzić ENTER-em
    Nawet zerknęłam na pierwsza z brzegu instrukcję na stonach Elektroluxa, ale po angielskiemu. Tez masz taki fajny panel z obrazkami?
    Może żle wychodzisz z menu? Znaczy nie zapamiętujesz ustawień przed wyjściem z menu? Ja tak w pilocie telewizora sie myliłam.
    A jaki model tej lodówki?
    To może cos wspólnie uradzimy

    Nie martw sie EWAF, lodowka może się Ci nie udała, ale za to kota masz superanckjiego (w awatarze top Twój kocio?)!!!
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  14. #34

    Domyślnie

    a jakże - mój, moja Frania ,

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał EWAF
    przepraszam za prywatę ale muszę sie pochwalić jak jest ktoś zainteresowany
    Potwierdzam, że kot super. Teraz juz możesz podac model lodówki
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  16. #36

    Domyślnie

    tak jak pisałam, mam prosty model, kupiony ok. 45 lat temu i nawet nie pamietam gdzie jest instrukcja
    poniewaz ta lodowka bedzie w moim nowym domku, musze i tak ja przestudiowac ponownie ewent. znalezc cos w necie

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał EWAF
    tak jak pisałam, mam prosty model, kupiony ok. 45 lat temu i nawet nie pamietam gdzie jest instrukcja
    No Ewcia, to mi zaimponowałaś! Moja poprzednia lodówka wytrzymała ponad 20 lat, ale żeby az 45 ))))
    A od pleców nie ma nigdzie nalepionej metryczki z numerem modelu? To bys może ze stron producenta scianęła instrukcje, czasem mają stare też.

    A moja kotka się wczoraj na mnie obrazila, bo jej świeżo złapana (skubana, w szafce kuchennej była) mysz odebrałam i uwolniłam. No nie mogłam czekac i patrzeć jak ją bedzie zamęczała... Twoje łapią?
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  18. #38

    Domyślnie

    4-5 lat temu jakies zacmienie. Dorwalam instrukcje: i znowu testuje. Problem jest taki, ze ja widze tylko temp. zamrazalki, ktorej temperatura sie dalej nie zmienia chyba ze trzeba dac rzeczywiscie na max lub min. Ale to po co takie pokretelko po kole bez podziałki tylko z poszerzajaca sie skala?? Albo zmiana temp. trwa kilka dni
    Chłodziarka tez ma pokretlo po kole i ciezko ocenic optymalna temperature w srodku: albo mrozi albo woda płynie...
    aha, zamrazalnik oszroniony bo doczytalam (instrukcja malo zrozumiala) bo to gorna komora słuzaca do szybkiego zamrazania - ale nic nie pisza zeby tam nic nie trzymac

    Coz co tanie to problem: tanie bo bylo w promocji swego czasu.

    Kot (koty) łapią. raczej nie zjadaja - chyba. Do domu przywlekaja martwe - zameczone. W to lato złapaly juz kilka ptaszkow i mimo odebrania pasibrzuchom to ofiary nie byly w stanie przezyc samodzielnie... Złapane jaszczurki gubia ogon ale jak nie odbierzemy w pore to pewno tez koncza marnie.
    ulubiona pozycja mojej Misi
    [img=http://img355.imageshack.us/img355/355/zdjcie023ep2.th.jpg]

  19. #39

    Domyślnie

    ponawiam pytanie o zużycie energii przez lodówke z jednym i dwoma agregatami. Czy jest różnica?

  20. #40

    Domyślnie

    ja niestety nie wiem czy jest większe zużycie: powinno byc mniejsze bo teoretycznie kazdy ma inną okreslona temperature do wytworzenia a wiec lepsza kontrola nad lodówka, bez wzajemnych zakłocen miedzy zamrazalka a chłodziarką. Ale czy tak jest to nie wiem, bo nie mam porównania miedzy stara lodówka a nowa

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony