dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1053 z 1187
Pokaż wyniki od 21.041 do 21.060 z 23724
  1. #21041

    Domyślnie

    świetnie, tylko ten srajsung kosztował niecałą piątkę, a te smegi kremowe z kostkarką 18k. zbytek luksusu w mej sytuacji.
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  2. #21042
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar katu
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    145

    Domyślnie

    skoro kostkarka jest priorytetem...
    zwalista lodówka wcale nie odwraca uwagi od zwalistego okapu
    dodatkowo rzuca się w oczy bardzo poszatkowana przestrzeń w postaci poszatkowanej podłogi, poszatkowanego szprosami okna, poszatkowanej cegiełkami ściany
    całości dopełniają szafki powieszone na różnych wysokościach i ogólny chaos
    to wnętrze można uspokoić, ale trzeba odczuwać taką potrzebę, a najwyraźniej wy, mieszkańcy tego nie potrzebujecie
    więc niech wam się dobrze użytkuje, w końcu to wasza kuchnia i wam ma się podobać

  3. #21043

    Domyślnie

    tej, ale to właśnie okap powstał duży, żeby odwrócić uwagę od zwalistej lodówki. Nie odwrotnie ,
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  4. #21044

    Domyślnie

    to teraz masz dwie zawalidrogi, okap i lodówkę. Tak bajdełej...jeśli dużo pijesz latem wody z lodem, to lodówka i tak nie nadąży robić lodu. wiem bo sprawdzone na własnej skórze. W najbardziej upalne dni musiałam dorabiać lód w pojemnikach. A na porządnej imprezie 6 osobowej na sto procent lodu zabraknie. Barek nie jest jakoś super wygodny, nie każda butelka tam pasuje.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  5. #21045

    Domyślnie

    A tak poza tym, szkoda, że nie kupiłeś piekarnika 2 x 1 z mikrofalą. Z linii Samsunga są takie i nie trzeba wówczas trzymać mikrofali w komodzie w jadalni.
    Po wtóre zlikwidowałabym szafkę przy ognie i szafkę nad zlewem. Po zawartości widać, ze ona tam zbyteczna. Blaty o niebo lepiej wyglądałyby gdyby były zlicowane z parapetem.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  6. #21046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a lodówkę możnabyłoby postawić we wnęce-spiżarce, by nie rzucała się w oczy.

  7. #21047

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o lodówkę, to już 3 czy 4 sezony jesteśmy razem i nigdy mi jeszcze nie zbrakło lodu . Imprezowi to specjalnie nie jesteśmy, ale czasem bywało pod 20 osób i lodówka sobie radziła. Tam jest bardzo duża komora na ten lód - na oko, to z 5kg.
    Jeśli chodzi o piekarnik, to po primo ten egzemplarz nam się spodobał, po secundo średnio mi się widzi kucanie, aby podgrzać coś w mikro, a średnio mi się słupy podobają.
    Blaty zlicowane z parapetem mnie się nie podobają - wyglądają, jakby się rozlały na okno. Przykro mi.
    A co do pomysłu wyrzucenia lodówki do wnęki ze spiżarnią, to ta jest po drugiej stronie pokoju, czyli jakieś 5m butem od roboczego blatu - średnio wygodne takie kursy, a ja duużo czasu spędzam w kuchni na gotowaniu .
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  8. #21048

    Domyślnie

    Cytat Napisał sql Zobacz post
    Jeśli chodzi o lodówkę, to już 3 czy 4 sezony jesteśmy razem i nigdy mi jeszcze nie zbrakło lodu . Imprezowi to specjalnie nie jesteśmy, ale czasem bywało pod 20 osób i lodówka sobie radziła. Tam jest bardzo duża komora na ten lód - na oko, to z 5kg.
    Jeśli chodzi o piekarnik, to po primo ten egzemplarz nam się spodobał, po secundo średnio mi się widzi kucanie, aby podgrzać coś w mikro, a średnio mi się słupy podobają.
    Blaty zlicowane z parapetem mnie się nie podobają - wyglądają, jakby się rozlały na okno. Przykro mi.
    A co do pomysłu wyrzucenia lodówki do wnęki ze spiżarnią, to ta jest po drugiej stronie pokoju, czyli jakieś 5m butem od roboczego blatu - średnio wygodne takie kursy, a ja duużo czasu spędzam w kuchni na gotowaniu .
    I to jest to! Design designem ale liczy się praktyczność i indywidualne preferencje
    No chyba, że ktoś do katalogu (forum) urządza kuchnie ;P
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  9. #21049
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Wystarczy w tej kuchni trochę posprzątać i będzie fajnie.
    Bo jest bałagan, okropny

  10. #21050
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał sql Zobacz post
    witam,
    w końcu udało się (instalując okap) zakończyć projekt kuchni, więc niniejszym się nią chwalę .
    Miłego rzucania okiem.
    Niby ładnie ale jakiś taki chaos.

  11. #21051

    Domyślnie

    Chaos bo widać, że kuchnia w codziennym użytkowaniu. Przecież to nie zdjęcie do katalogu, jak napisałą koleżanka powyżej. Pomimo, że wystrój nie w moim stylu to mi się podoba i właśnie dzięki temu "bałaganowi" odczucia jak bym była w prawdziwym angielskim domu - a więc wystrój bardzo realistyczny. Sql nie przejmuj się tymi opiniami, forumowicze lubia wytknąć każde, najmniejsze niedociągnięcie. A nie daj Boże jeszcze nie trafisz w ich gust to już w ogóle cię zjadą - tak jak mnie za moją łazienkę Ale to nasze realizacje i nam ma się podobać a forum po to istnieje, żeby pokazać to co się stworzyło bez względu na to czy wstrzeliliśmy się w utarte gusta ogółu. Pozdrawiam

  12. #21052

    Domyślnie

    dzięki,
    Nie spodziewałem się peanów, więc jakoś strasznie mnie to nie zdruzgotało. Szczególnie, że niektóre uwagi były od czapy (np. ta uwaga o inoxie).
    Wrzuciłem, bo sam przeglądam różne "pochwalcie się..." i czasem znajduję ciekawe inspiracje. Może i kogoś jakieś rozwiązanie z naszej kuchni zainspiruje.
    Kuchnia jest zabałaganiona, bo nie lubię tracić czasu na chowanie/wyjmowanie każdej jednej rzeczy z której korzystam - stoi pod ręką i jest fajnie. Mnie nie gryzie to w oczy - osobiście wolę żyjące domy, niż galerie wystawowe .
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  13. #21053
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Bałagan to bałagan, ja bym pomieszczeń z bałaganem nikomu nie pokazała.
    Tak jak gości przyjmuję w wysprzątanym mieszkaniu (nie mylić z robieniem czegoś pod publikę), tak pomieszczenie do publikacji należy przygotować.

    O ile lepiej prezentuje się pierwsze i drugie zdjęcie, niż dwa kolejne
    I nie chodzi o okap czy lodówkę, które sa do tej kuchni po prostu za duże. Tylko o ogólną estetykę.

    Czy na parapecie muszą leżeć te opakowania Jana Niezbędnego czy co to tam...
    parowar na stole... nie wierzę, że to stały element wystroju
    niechlujnie przewieszona ścierka, wygląda jakby była nie pierwszej świeżości...\

    Jakoś to ugładzić i będzie ok.

  14. #21054

    Domyślnie

    parowaru nie zauważyłem - stał w strefie buforowej między zmywarką, a szafką ,
    Jan Niezbędny to inna historia - jak uda mi się znaleźć jakieś fajne urządzenie do folii plastikowej i aluminiowej, to chętnie skorzystam.
    Tylko musi być naprawdę BARDZO wygodne w używaniu.
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  15. #21055
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    SQL, świetny kolor blatu, znakomity kolor frontów... I tyle Bałagan w uchwytach (gałki, uchwyty poziome, pionowe), bałagan w formacie szafek, kuriozalna mała przeszklona szafka obok większej - why? Po co one w ogóle? Modne są, kojarzą się rustykalnie, ale trzeba mieć w nich co wyeksponować: piękne szkło np. Masz sporo szafek, a masa rzeczy leży na parapetach... Nie przekonuje mnie, że chcesz mieć to pod ręką - a jeśli nie umiesz znaleźć na to miejsca w szafkach, tzn. że kuchnia jest niefunkcjonalna
    Gryzie w oczy kontrast zabudowy z okapem, oknem i drewnem części jadalnianej... Ten mariaż nowoczesności i klasyki nie mógł się udać. Przykre to, bo pewnie sporo czasu i pieniędzy na to poszło...

  16. #21056

    Domyślnie

    ''Blaty zlicowane z parapetem mnie się nie podobają - wyglądają, jakby się rozlały na okno. Przykro mi.''

    nie musi ci być przykro, to u ciebie jest parapet zawieszony nad blatem i przestrzeń pod nim, której na nic nie wykorzystasz, nawet sprzątnąć tam to problem...

    ''Jeśli chodzi o piekarnik, to po primo ten egzemplarz nam się spodobał, po secundo średnio mi się widzi kucanie, aby podgrzać coś w mikro, a średnio mi się słupy podobają.''

    no a do piekarnika nie kucasz? co to za różnica czy kucasz do piekarnika, czy do mikrofali?Obecna mikrofala też nie jest na ''najszcześliwszym'' poziomie.
    Ostatnio edytowane przez żona m ; 18-03-2014 o 15:51
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  17. #21057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Moim zdaniem bałagan w kuchni świadczy raczej o złym rozplanowaniu miejsc do przechowywania lub zbyt małej ilości miejsca.

  18. #21058
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniula_bl
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    W sumie to zazdroszczę tym, co im ich własny bajzel nie przeszkadza
    ja muszę mieć wszystko pochowane, ale tak, żebym z zamkniętymi oczami znalazła

  19. #21059

    Domyślnie

    Mam tak samo, nawet zakupy rozpakowujemy w 5 minut i chowamy do szafek, aby nie zalegały na blatach.....
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  20. #21060

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    nie musi ci być przykro, to u ciebie jest parapet zawieszony nad blatem i przestrzeń pod nim, której na nic nie wykorzystasz, nawet sprzątnąć tam to problem...
    w którym miejscu, bo nie widzę tego. parapety wystają (nad blatem) jakieś 5mm, a pod nimi jest 7cm cokołu - żadna przestrzeń się nie marnuje, a dostęp do czyszczenia jest bezproblemowy. Moim zdaniem, to jest nawet dużo lepszy, niż w przypadku blatu zlicowanego z parapetem, bo rama okienna przy zamkniętych oknach zostawia taką małą szczelinę...

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    no a do piekarnika nie kucasz? co to za różnica czy kucasz do piekarnika, czy do mikrofali?Obecna mikrofala też nie jest na ''najszcześliwszym'' poziomie.
    teoretycznie masz rację, jeśli tak stawiasz sprawę. Różnica jest tylko w tym, że piekarnika używasz raz-dwa na tydzień, a mikrofalę kilka razy dziennie, a wtedy te przysiady (z talerzem zupy) robią się irytujące.

    Cytat Napisał aniula_bl Zobacz post
    W sumie to zazdroszczę tym, co im ich własny bajzel nie przeszkadza
    ja muszę mieć wszystko pochowane, ale tak, żebym z zamkniętymi oczami znalazła
    bajzel mnie przeszkadza, ale jest różnica między bajzlem, a sterylnością.

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    Mam tak samo, nawet zakupy rozpakowujemy w 5 minut i chowamy do szafek, aby nie zalegały na blatach.....
    czyli, że każdy tak powinien robić? mi nie przeszkadza krzywo powieszona ściereczka, czy pudełka z folią aluminiową na parapecie.
    Ostatnio edytowane przez sql ; 18-03-2014 o 20:30
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

Strona 1053 z 1187

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony