dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 11
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 202
  1. #61
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Benjamin Moore ma taką złamaną biel al to farba z górnej półki.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Cytat Napisał asizo
    Zosiu, pomijając barwę farb, za nawiązanie do Tytusa daję ci medal z ziemniaka
    Medal??? Hurraaaaaaaa!!!!!

  3. #63

    Domyślnie

    Własnie moj mąz oznajmił, że bekers, ktorego jestem fanką (po czytaniu forum) słabo kryje po 2 krotnym pomalowaniu, więc wychodzi, ze jest to droga farba. Nie mamy porownania z inną. Może ktoś z was wypowie się, jaka farba o jakosci bekersa lepiej kryje? po prostu yslę, ze moze istnieje droższa farba, ale wydajniejsza, a tym samym tansza od bekersa.[/i]

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Wybrałam Tikurille. Na sufitach specjalna sufitowa, biała, idealnie matowa. Wzięłam produkowaną w Finlandii- nie w Polsce.
    Na ścianach na bazie Optivy 5 - lateksowo akrylowa. Też wychodzi matowa - tak jak chciałam. Ma świetną fakturkę. Mnie się podoba.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Wybrałam Tikurille. Na sufitach specjalna sufitowa, biała, idealnie matowa. Wzięłam produkowaną w Finlandii- nie w Polsce.
    Na ścianach na bazie Optivy 5 - lateksowo akrylowa. Też wychodzi matowa - tak jak chciałam. Ma świetną fakturkę. Mnie się podoba.
    A zmywa się dobrze? mam w tej chwili w mieszkaniu ściany pomalowane lateksową Tikurillą i jestem bardzo zadowolona - zmywa się świetnie, bez porównania do zwykłych "zmywalnych" farb, po zmywaniu których zostają świetne plamy...

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa36
    Własnie moj mąz oznajmił, że bekers, ktorego jestem fanką (po czytaniu forum) słabo kryje po 2 krotnym pomalowaniu, więc wychodzi, ze jest to droga farba. Nie mamy porownania z inną. Może ktoś z was wypowie się, jaka farba o jakosci bekersa lepiej kryje? po prostu yslę, ze moze istnieje droższa farba, ale wydajniejsza, a tym samym tansza od bekersa.[/i]
    a ja polecam farbę PARA - bardzo ładna biel i na ścianach możesz ślady nawet butami robić, a po przetarciu szmatką nie ma śladu. My mamy własnie taką farbę
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Wybrałam Tikurille. Na sufitach specjalna sufitowa, biała, idealnie matowa. Wzięłam produkowaną w Finlandii- nie w Polsce.
    Na ścianach na bazie Optivy 5 - lateksowo akrylowa. Też wychodzi matowa - tak jak chciałam. Ma świetną fakturkę. Mnie się podoba.
    a fakturka to nie zalezy od rodzaju wałka, dlugosci włosa itp.?
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  8. #68

    Domyślnie

    Podnoszę.
    Może ktoś odkrył jakąś ładną białą farbę, naturalnie wyglądającą na tynkach cementowo-wapiennych, wykańczanych piaskiem kwarcowym, nie jak guma? A może ktoś zna symbol koloru najbardziej zbliżonego do koloru gładzi wapiennej z kwarcowym piaskiem?
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  9. #69

    Domyślnie

    Ja mam z wzornika NCS kolor S0300N jest cudna.
    Śliczna też jest S0500N. Ja robiłam na Tikkurili Optiva5.
    Mozna też te kolory zrobić na każdej farbie ,która robi z wzronika NCS.

  10. #70

    Domyślnie

    Dzięki za numerki muszę gdzieś dopaść wzornik NCS!
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  11. #71

    Domyślnie

    Ja mam wszedzie Tikurille i jestem bardzo zadowolona.
    Polecil mi ja znajomy , zawdowo malujacy od wielu lat , maniak farb i szczególant.
    Ale mocno podkreslal ze nie Optiva - bo ta jest produkowana w Debicy .
    Tylko wylacznie Tikurilla Interior.
    Produkcji fińskiej.
    I do tego chyba jedna z nielicznych farb mocno matowych a w pelni zmywalna.
    Sprawdzalam juz wielokrotnie.
    Wedlug tego znajomego Interior to farba zupelnie porownywalna z Benjaminem i Para a jednak tansza

  12. #72

    Domyślnie

    Ja kupiłam optive ,bo kolezanka bardzo chwaliła. Ma intensywne kolory na scianach ,dwójkę małych dzieci i co chwilę szoruje te ściany. Zmywa sie wszystko a kolor zostaje. U mnie w domu parkieciarz pobrudził ścianę klejem do parkeitu. Po kilku dniach zmyłam to wodą a farba nienaruszona.
    Ktoś zachlapał ścianę kawą, szmatka z wodą i nie ma sladu.

  13. #73

    Domyślnie

    Farbę robią w Dębicy,ale podobno przenieśli całą linię produkcyjną do nas, więc nie wiem czemu ma być gorsza. Chyba ,ze od klimatu to zalezy
    Zachwalają jeszcze bardzo Beckersa, ale nie wiem czy na nim można robić z NCS.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anka.Cyganka
    Ja mam wszedzie Tikurille i jestem bardzo zadowolona.
    Polecil mi ja znajomy , zawdowo malujacy od wielu lat , maniak farb i szczególant.
    Ale mocno podkreslal ze nie Optiva - bo ta jest produkowana w Debicy .
    Tylko wylacznie Tikurilla Interior.
    Produkcji fińskiej.
    I do tego chyba jedna z nielicznych farb mocno matowych a w pelni zmywalna.
    Sprawdzalam juz wielokrotnie.
    Wedlug tego znajomego Interior to farba zupelnie porownywalna z Benjaminem i Para a jednak tansza
    Malowałaś na biało samą bazą czy kolorem z mieszalnika?
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  15. #75

    Domyślnie

    No akurat kolorami z mieszalnika , ale zarowno jasne " kawa z mlekiem" jak i bardzo intenstywne " turkusowo-niebieskie" kryly swietnie , 2 wartswy wystarczaja.

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia_z_lasu
    Cytat Napisał Anka.Cyganka
    Ja mam wszedzie Tikurille i jestem bardzo zadowolona.
    Polecil mi ja znajomy , zawdowo malujacy od wielu lat , maniak farb i szczególant.
    Ale mocno podkreslal ze nie Optiva - bo ta jest produkowana w Debicy .
    Tylko wylacznie Tikurilla Interior.
    Produkcji fińskiej.
    I do tego chyba jedna z nielicznych farb mocno matowych a w pelni zmywalna.
    Sprawdzalam juz wielokrotnie.
    Wedlug tego znajomego Interior to farba zupelnie porownywalna z Benjaminem i Para a jednak tansza
    Malowałaś na biało samą bazą czy kolorem z mieszalnika?
    Ja kupiłam na próbę samą bazę,ale moim zdaniem ona nie nadaje sie do malowania sama. Nie kryje tak dobrze i jakoś dziwnie wygląda. Nie ma ładnego koloru.

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    ja mam białą z kabe akrylatex- swietnie kryje, bardzo ładnie się zmywa. Ani zimna, ani ciepła. Swieża biel.
    Mam też tikkurile białą bazę - harmony - biała lekko ciepła, ale nie budyniowa-robi delikatnie świetlista powłokę- też fajny efekt.
    Zaryzykuję jednak stwierdzeniem, ze biała kabe nieco łatwiej się zmywa niż biała tikku, choć obydwie są super
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  18. #78

    Domyślnie

    W sumie to sie nie znam ale na logike sama baza nie sluzy do malowania a jedynie jako komponent do dodawania pigmentow.
    Biala pewnie jest gotowa , lub mozna z mieszlanika na bazie plus pigmenty zrobic inna biala.
    Bo jak wiadomo bieli jest setki odcieni.

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał 78mysz
    ja mam białą z kabe akrylatex- swietnie kryje, bardzo ładnie się zmywa. Ani zimna, ani ciepła. Swieża biel.
    Mam też tikkurile białą bazę - harmony - biała lekko ciepła, ale nie budyniowa-robi delikatnie świetlista powłokę- też fajny efekt.
    Zaryzykuję jednak stwierdzeniem, ze biała kabe nieco łatwiej się zmywa niż biała tikku, choć obydwie są super
    A która tańsza? Ja też mam w mieszkaniu jasną tikkurilę optivę - jestem z niej bardzo zadowolona.

  20. #80

    Domyślnie

    Witam!!

    czytając zauwazyłem że lateksowa farba kojarzy się z guma na scianie. nic z tych rzeczy. "lateksowa" to pojęcie marketingowe dla farb "zmywalnych", nie ma tam ani grama lateksu. jest tam zmodyfikowana zywica która pozwala na przemywanie sciany.
    ja maluje sufity pure whotem z tikkurili, spradziło mi się i polecam ją swoim klientom, wszyscy są zadowolenie.
    Pozdrawiam!
    J

Strona 4 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony