dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Płytki Nowej Gali a odcień i kaliber

    Postanowiłam kupić płytki Nowej Gali SL02 mat do wiatrołapu, korytarza i kuchni. To co od tygodnia przechodzimy z odpowiednim doborem tych płytek to koszmar. Każda partia ma inny odcień i kaliber. Najpierw zabrakło nam kilka płytek w korytarzu. Obdzwoniłam wszystkich dealerów, każdy miał ale innej kalibracji i innego odcienia. Zadzwoniłam do fabryki - odesłali do dealera u którego kupiłam, ten powiedział, że mogę je mieć za 2 tygodnie pod warunkiem że są w fabryce, ale czy są - nie wiadomo. W końcu kupiłam w Mińsku Maz. inny odcień ale ten sam kaliber.
    Dzisiaj okazało się, że płytki które kupiliśmy do kuchni są w różnych odcieniach i kalibrach. Dealer - GEN Bud - tak sprzedał. Od rana szukam po wszyskich dealerach aby skompletować te same płytki do kuchni. Nie realne. Każdy ma co innego i nawet szczęście nie chce nam sprzyjać aby ktoś miał to samo.
    Nie wiem co robić. Glazurniki chce wracać do domu (200 km od Warszawy) bo już prawie wszystko skończył. Gen Bud obiecuje skompletowanie plytek w czwartek, ale jaką mam pewność, że będą te same (już dwa razy uzyskałam z tej firmy mylną informację) ? Sytuacja Patowa.
    Ku przestrodze kupującym: sprawdzajcie na opakowaniach płytek odcień i kaliber - my zawierzyliśmy magazynierom.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    dla ciebie i dla wszystkich czytających ten post
    zawsze na zamówieniu należy dodac informacje aby był ten sam odcień i ten sam klaiber, jak nie dodasz tego sprzedadza ci resztki - końcówki z dostaw.

    Podstwa jest zamawianie płytek w ilości niezbędnej plus taki zakład aby na 100% nie zabrakło
    dokupywanie płytek kończy się tak jak w twoim przypadku
    producenci mają np 4 kalibracji i 5 odcieni więc prawdopodobieństwo ze trafisz i dostaniesz swój jest minimalne.
    im mniej metrów tym większy zapas do 5 m2 nawet 15% w zależności od formatu płytki
    po drugie zawsze lepiej sobie odłozyc karton na ew pęknięcia i wymiane płytek w przyszłości a i często sie zdarza ze producenci po paru latach wycofuja kolekcje.
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3

    Domyślnie

    Łatwo mówić i radzić. Na zamówieniu była informacja, mało tego magazynier był kilkakrotnie informowany aby była konkretna kalibracja, przed naszym zakupem telefonicznie dopytywaliśmy czy jest dana kalibracja i czy w odpowiedniej ilości bo już mieliśmy problemy z dokupieniem brakujacych płytek. Do głowy by mi nie przyszło, że zamawiając jedne płytki będę miała kilka rodzai. Wcześniej płytki kupiliśmy z naddatkiem 15% ale niestety kilka zabrakło - zdarza się. Płytki Nowej Gali poza tym są dość drogie i nie kupuję ich z naddatkiem kilku metrów (tak kupowałam płytki tańsze w Castoramie bo w każdej chwili można było zwrócić naddatek). Mają ponad 16 odcieni i chyba z osiem kalibrów. Wiem to teraz, wcześniej nie wiedzialam przed zakupem - chyba bym wtedy wybrała inne. Przy płytkach w łazienkach nie miałam podobnych problemów.

  4. #4

    Domyślnie

    Już mnie coś trafia z tymi płytkami. Za paliwo i telefony kupiłabym już kilka dodatkowych metrów.

  5. #5

    Domyślnie

    A z tym odkładaniem płytek to przy budowie domu musiałbyś odłozyć chyba kilka kartonów płytek (ja conajmniej 15 rodzai w tym 8 Nowej Gali (dwa kolory, poler i mat i jeszce różne kalibry!) . Nie mam na to miejsca ani pieniędzy. Moim zdaniem wystarczy odłożyć po kilka płytek jednego rodzaju.

  6. #6

    Domyślnie

    A może ktoś ma do sprzedania na już w Warszawie lub okolicy płytkę SL02 mat 40x40 kaliber 2 kolor F03 - 4 opakowania. Będę wdzieczna za info!

  7. #7

    Domyślnie

    I jeszcze jedno, płytek nie można było wymienić ani dokupić na drugi dzień! Uważam, że coś z tą dystrybucją jest nie tak.

  8. #8

    Domyślnie

    To i tak wszystko nic..
    Ja kupowalem jakies wloskie plytki. Oczywiscie tylko z lekkim zapasem (bo dosc drogie i nie mozna zwrocic ani paczki) wiec jak mozna sie bylo spodziewac - nie wystarczylo. Ale handlowiec mowi "nie ma problemu", "sa dostepne" itp... byle tylko sprzedac..

    Wiec dzwonie i mowie ze potrzebuje jeszcze tych plytek. No i gostek mowi ze akurat mam pecha bo nic nie maja. Musza z wloch zamowic. Wlosi w tym czasie mieli jakies wakacje czy cos, bo fabryka nie dzialala... wiec poczekalem sobie na kafeleczki jakies 2 miesiace. Glazurnik sie smial ale ja nie.

    Na szczescie roznily sie niezauwazalnie (dostal oczywiscie wszystkie dane z naklejki z paczki)
    pozdrawiam Łukasz LS75
    Zobacz zdjęciowy dziennik budowy - nowe zdjęcia!

  9. #9

    Domyślnie

    Szanowni Państwo...
    Zakupów takich najlepiej dokonywac bezposrednio u dilera.. diler zamawia kilka palet z jednego kalibru i jednego odcienia... mały hurtownik czy "sklepikarz" bierze co mu wydadza i tak sprzedaje... u mnie w firmie oczywistym jest ze sciagamy pod klijenta jeden kaliber i jeden odcień chyba ze sam sobie inaczej zazyczy...
    Ze sprawdzeniem czy w fabryce jest tako czy taki towar nie mialem problemu choc czasem bywaja pomyłki i to nawet dosc duże... ale jeszcze nikt nie zostawł mnie bez odpowiedzi na moje zapytanie w NG dotyczacej płytek...
    jolsta1 zadzwoń do mnie 665247035 postaram sie cos dla Ciebie wykombinowac z tymi SL'kami

    pozdrawiam i służe pomoca
    Mec

  10. #10

    Domyślnie

    JEżeli ktoś śledzi ten temat to napiszę, że w końcu wymieniłam płytki w Gem Budzie, który twierdził dzień czy dwa wcześniej, że ich nie ma. Po towar mieli jechać dopiero następnego dnia więc płytki po prostu się znalazły. Wystarczyłoby trochę dobrej woli magazynierów a mój horror z płytkami po prostu by nie miał miejsca.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Prezes Nowej Gali to by się ucieszył jakby przeczytał
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12

    Domyślnie

    Już kiedyś był na stronie wątek o sprawdzaniu przy zakupie płytek odcienia i kalibru - było tam sporo rad i ostrzeżeń. Ja się strasznie dziwię jak mozna kupić iles metrów płytek, zapłacić za to kupę kasy (wiem cos o tym, bo tez kupowałam Nową Galę) i nie sprawdzić odcienia i kalibru! Kupując kanapę za 1,5 tys. sprawdza się czy wygodna, czy dobrze sie rozkłada i takie tam, a wydajac kilka tysięcy na płytki nawet sie nie patrzy na najbardziej podstawowe cechy? Przedziwne.
    Jolsta 1, ciesze się, że udało Ci się wymienić płytki, niechTwój wątek będzie przestrogą dla innych. Jeśli byś miała jeszcze problemy z płytkami to spore zasoby magazynowe ma firma Arcer na Bartyckiej - dokupowałam tam płytki z serii Orientale, bo mi sie koncepcja urządzania mieszkania zmieniła. Nie było problemu z wyszukaniem konkretnego odcienia i kalibru z Orientale, ale nie wiem jak sie ma sprawa z innymi seriami.

  13. #13

    Domyślnie

    Znam wszystkich dealerów Nowej Gali w Warszawie i pod Warszawą. Nikt nie miał brakujących płytek. Dziwi mnie to porównania płytek z wersalką. Mam wrażenie, że rozmawiam z handlowcami lub dealerami płytek a nie budującymi swój własny pierwszy dom.

  14. #14

    Domyślnie

    I jeszcze coś, my akurat należymy do osób pracujących do późnych godzin wieczornych 18.00 i później. Zakup czegokolwiec jest więc po pracy niemożliwe. Zwykle staramy się robić zakupy w soboty lub jeśli to konieczne po prostu musimy zwolnić się na np. godzinkę z pracy. Wszystko wtedy jest ustalone wcześniej telefonicznie a sprawę załatwia się szybko w nerwach i ufa się ludziom, którzy powinni być fachowcami w swojej branży. Niestety nie zawsze tak jest. Spotkałam się z kilkoma handlowcami pracującymi w sklepach z płytkami, którzy nie rozumieli o co chodzi jak się pytałam czy jest kaliber np. D i odcień F03, udzialali w związku z tym mylnych informacji. Oczywiście jest wielu dobrych handlowców, dzięki którym dużo się uczę w tej chwili o wykańczaniu wnętrz. Pozdrawiam.[/url]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony