dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 12
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 239
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans_68
    Sonika,
    wczoraj zapomniałem sprawdzić, bo byłem padnięty. Dziś spróbuję odnaleźć to opakowanie.
    Jeśli chodzi o śliskość gresu polerowanego to trudno to ocenić. Moje dziewczyny ganiają się w skarpetach ibardzo rzadko udaje im się wyłożyć. Wykładają się raczej na zakrentach jak mają za dużą siłę odśrodkową. Mnie ani żonie nigdy się coś takiego nie przytrafiło, nawet w kuchni gdzie najszybciej coś może się rozlać.
    poniżej link do innego producenta:
    http://www.sopro.pl/all/kartytech/srodki/719FFP.pdf
    Dzięki - czekam dalej.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    A o jakich konkretnie środkach mówisz?
    Podaj proszę nazwę, bo ja znam tylko HG.

    Kurcze a co do impregnacji Marmuru??
    Potrzebuję do parapetów...mam ich mało bo jakieś niecałe 3 m2. Czy jest coś na tak małe powierzechnie abym nie musiał kupować opakowania 1l na 120 m2
    Nie wiem kompletnie czym to mogę zaimpregnować...mamur tak samo jak gres polerowany ma otwarte pory....
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  3. #63

    Domyślnie Gres polerowany

    Moja żona planuje w salonie gres polerowany w jasnym kolorze. Pytanie do zorientowanych. Jak taka podłoga się sprawdzi? Czy nie będzie śliska po np. wylaniu wodu lub wogóle. Czy częściej trzeba ją sprzątać i tego typu praktyczne spotrzeżenia.
    Dziękuję za wszyskie rady.

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    pytanie do Ksiorka , tak mysle
    poszukaj zdjec Jej mieszkania

    wyglada ladnie ,
    sliskie jest wszystko jak sie woda poleje
    dobrze dac pod to podlogowke
    brud widac jak na wszystkim

    jak Wam obojgu sie podoba , to nie zastepujcie czyms innym
    raz sie zyje

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrmi
    jak Wam obojgu sie podoba , to nie zastepujcie czyms innym
    raz sie zyje
    Nic dodać nic ująć

  6. #66

    Domyślnie

    Gres polerowany ma dwie wady. Twardy, jak diabli - jeśli chce się coś przewiercić, to trwa bardzo długo i trzeba chłodzić wiertło. Ale powiedzmy, że podłogi się często nie wierci. Drugie, to podatność na zabrudzenia. Wygląda jak lustro, ale jest porowaty i chłonie wszystko! Ślad bo zmywalnym flamastrze na gresie staje się niezmywalny! Podobny problem jest zresztą z marmurem. Tej wady nie ma gres szkliwiony. Są impregnaty, ale dość drogie.
    Jaka piękna katastrofa ...

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    musta

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Zalesie Dolne
    Posty
    58

    Domyślnie

    Moi znajomi to maja i klna!

    Podobno brudzi sie od patrzenia - slady zostaja od wszystkiego i strasznie bija w oczy - pewnie na innych podlogach tez sa tylko ich nie widac.

    Skonczylo sie tak ze pan domu lapie za szmate dwa razy dziennie i myje ten gres...

    musta

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    no tak brudzi się, ale było poruszane parę razy to iż trzeba go impregnować
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Maciek-L, poczytaj tutaj, tutaj, tutaj
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  10. #70

    Domyślnie

    Dzięki Joola, ale się naczytałem. Muszę to wszystko pokazać żonie, ona będzie dbała o czystość

  11. #71

    Domyślnie

    Ja mam szkliwiony i jestem bardzo zadowolona. Można wszystko wylać, zalać, wybrudzić, przydeptać np. jagodę i nic. Nie pamiętam ile to kosztowało, ale było pioruńsko drogie. Nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i długo trzyma się dobrze, pomimo dwóch kotów, z których kłaki wypadają niezależnie od pory roku. Z tym, że jest cieniowany, a nie jednobarwny. Wydaje mi się, że gdyby był jednolity, to wszelki śmieć byłby idealnie widoczny. Śliski nie jest, no chyba, że wkładam buty na skórze, ale wtedy ślisko jest praktycznie wszędzie...

  12. #72

    Domyślnie Czy ktoś ma na podłodze gres polerowany?

    Czy ktoś ma na podłodze gres polerowany? Tak pięknie wygląda i kosztuje? Czy jesteście z niego zadowoleni? Jakie minusy? Czy może jednak kupić zwykły gres szkliwony?
    Pozdrawiam
    Beata L

  13. #73

    Domyślnie

    Ja mam w kuchni ,przedpokoju i paru innych miejscach. Zielony i ciepły(od ogrzewania ) Jest OK ale bez zachwytu.

  14. #74

    Domyślnie Re: Czy ktoś ma na podłodze gres polerowany?

    Bo mi chodzi o ten porcelanowy gres polerowany. Jakieś problemy?
    Beata L

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Jeszcze ze 2 tygodnie temu sam myslalem o gresie polerowanym, ale przejrzalem archiwum tego forum i zrezygnowalem - tobie tez poczytac - gres polerowany fajnie wyglada ale ma wiele wad. To co wyczytalem mozna podsumowac w ten sposob: gres polerowany nie nadaje sie za bardzo na podlogi - na sciany owszem, ale na podlodze:
    - jest bardzo sliski - na mokrej nawierzchi wrecz jak lod
    - jest trudny w utrzymaniu w czystosci - po przetarciu mopem zostaja smugi - jak na lustrach - trzeba... polerowac
    - ma "mikropory" - jak rozlejesz wino i dostanie sie ono w te pory, to plama jest nie do usuniecia (o ile pamietam to gruntowanie raz na jakis czas ogranicza ten problem).

    To tyle co zapamietalem - wiecej znajdziesz w starych postach na ten temat .

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Mam i płytki i gres polerowany .o ile płytki są ładne i łatwe w utrzymaniu czystości ...to gres polerowany jest piękny
    Wszystko co napisał wbrat jest prawdą (poza tym ,że woda w domu nie stoi i nie jest ślisko no chyba ,ze na butach śnieg ,ale można jakiś chodniczek zimą )
    Żałuję ,że nie dałam więcej gresu polerowanego.......

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Wszystko co napisał wbrat jest prawdą (poza tym ,że woda w domu nie stoi i nie jest ślisko no chyba ,ze na butach śnieg ,ale można jakiś chodniczek zimą )
    U mnie w kuchni zawsze jest pare małych kałuż - a to z garnka coś kapnie w drodze ze zlewu/zmywarki do szafki, pies ma miskę z wodą w kuchni i bardzo niechlujnie ją pije - wpierw chlapie wokół miski a jak się już napije to z mokrym pyskiem przechadza się po całym mieszkaniu. Do tego dochodzi woda z butów po przyniesieniu zakupów a u mnie jeszcze specyficzna sprawa - prasowanie odbywa się w kuchni i po spryskaniu paru ciuchów wokół deski robi się małe bajorko

    Tak jak mówie - sam marzę o gresie polerowanym bo na fotkach wygląda przecudnie, ale za bardzo boje się tych wad. Dlatego najlepsze wyjście - przeczytać na forum wszystko co do tej pory było o gresie polerowanym a potem podjąć świadomą decyzję znając wszystkie za i przeciw .

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    napisałam to juz w innym wątku o gresie, ale tu postanowiłam też umieścić, bo temat jest trafniejszy.

    jestem szczęśliwą posiadaczką gresu zarówno matowego jak i polerowanego (Nowa Gala seria SL01 beż). Gres ogólnie jest ładny, dobrze się sprawuje -parę razy coś na niego spadło cięższego, powylewało i jest ok.
    Ten polerowany jest u mnie w ilościach małych tj. wkomponowany w matowy i dobrze, że jest go tak mało, bo wyłączając jego świetną prezencję:
    - jest cholernie śliski (ja potrafię się przejechać np. na jednej, z wstawionych między matowe, płytce)
    - jakby był nieskazitelnie czysty to, pięknie się w nim wszystko odbija, ale coś takiego trudno uzyskać. po standardowym myciu podłogi mopem i wodą z detergentem, po prostu są smugi. żeby było jak w lustrze należałoby jeszcze wsio wypolerować jak przeschnie (u mnie w pracy też są takie wstawki i nieraz błyszczą - panie co go pielęgnują poinformowały, że traktują go płynem do szyb, a potem pucu, pucu ). ja niestety nie mam ochoty tak się bawić (parter, psy), więc mam smugi.

    i to, tyle. tak na marginesie - u mnie najmniej zachodu (a i prezencja niezła) wymagają gresy niejednorodne (szkliwione i matowe) tzn. jakby cieniowane (tu firmy tubądzin seria abisynia)
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  19. #79
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olga4

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Czym zabezp. gres poler. przed zabrudzeniem gumą od butów

    Prosze o poradę czym zabezpieczyć gres polerowany przed zabrudzeniem czarną gumą np. od butów. Kupiłam środek (SOPRO) zabezpieczający przed tłuszczem, wodą itp. natomiast plamy z gumy ciężko schodzą i zostają ślady ( gres jest jasnobeżowy). Jakim środkiem czyścić podobne ślady żeby gres nie zmatowiał? Jakich środków używac do mycia tego rodzaju gresu żeby zachował połysk?

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar GrzegorzR
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    1.020
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Proponuję sprawdzić ofertę firmy HG, maja całkiem spory wybór zarówno środków czyszczących jak i zabezpieczających.

Strona 4 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony