dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie przycinanie świerków

    Proszę o radę. Czy o tej porze roku czyli przełom maja i czerwca to jest odpowiedni moment na przycinanie świerków. I czy są jakieś szczególne wymagania co do właściwego ich przycinania. Świerki "wyskoczyły" do góry - a dokładnie ich czubki - i jak na razie mało atrakcyjnie wyglądają. Pozdrawiam. Młody, jeszcze niedoświadczony ogrodnik

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Jak musisz, to przytnij, ale za późno- obetniesz zmarnowany tegoroczny przyrost. Tnę żywopłot dwa razy- przed ruszeniem i w VII.

  3. #3

    Domyślnie

    Po prostu zagapiłem się na wiosnę, teraz wyskoczyły do góry, a chciałbym aby się rozrosły w poprzek i zgęstniały.
    Nie zaszkodzi im takie obcięcie o tej porze roku??
    Mogę w dowolnym miejscu przyciąć czubek??

  4. #4

    Domyślnie

    Ojej, ty chcesz przycinac czubek??? Niech wypowiedzą się fachowcy, ale mi sie wydaje, że świerk przestanie rosnąć w górę, a jeśli nawet, to nie bedzie ładny.
    Nie martw sie duzymi przyrostami - w przyszlym roku powstaną ładne odrosty. Mam u siebie kilkadzisiąt świerków i takie duże przyrosty zawsze bardzo mnie ciesza.

  5. #5

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    MajaK

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    117

    Domyślnie

    Witam
    Kilka moich świerków kłujących, posadzonych w kwietniu, ma podwójny, a jeden nawet potrójny przewodnik (nie wiem, czy używam fachowego określenia, wszak jestem laikiem ogrodowym, ale się uczę ).
    Kiedy powinnam obciąć te zbędne i jak to zrobić? Czym zabezpieczyć miejsce cięcia?
    Podobny problem mam ze świerkiem serbskim. Ale może on może mieć kilka przewodników i taka jego uroda...
    Poradźcie proszę.
    Pozdrawiam
    Maja

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaK
    Witam
    Kilka moich świerków kłujących, posadzonych w kwietniu, ma podwójny, a jeden nawet potrójny przewodnik (nie wiem, czy używam fachowego określenia, wszak jestem laikiem ogrodowym, ale się uczę ).
    Kiedy powinnam obciąć te zbędne i jak to zrobić? Czym zabezpieczyć miejsce cięcia?
    Podobny problem mam ze świerkiem serbskim. Ale może on może mieć kilka przewodników i taka jego uroda...
    Poradźcie proszę.
    Pozdrawiam
    Maja
    Też jestem amatorem ale nie ciął bym teraz bo na wiosnę może się okazać, że ten który został usechł.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    MajaK

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    117

    Domyślnie

    Te przewodniki to nie tegoroczne przyrosty. One mają ok. 30-40cm. Świerki z takimi dodatkowymi przewodnikami kupiłam.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Wyciąć wszystko poza jednym najsilniejszym. Teraz.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    MajaK

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    117

    Domyślnie

    Dziękuję. Już lecę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony