dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 117 z 125
Pokaż wyniki od 2.321 do 2.340 z 2492
  1. #2321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Trudno odpowiedzieć nie widząc tej papy. Ostateczną decyzję powinien podjąć dekarz, który będzie krył ten dach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #2322
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rolnikov

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-652
    Posty
    43

    Domyślnie

    Panie Andrzeju,
    Jakie łaty będą odpowiednie pod płaską dachówkę cementową (euronit kapstadt), kładzioną na dach dwuspadowy, kąt 45*, opłytowany mfp, rozstaw krokiew max 90cm.
    w projekcie 3x5 oraz 4x6. W wycenie od hurtowni wymiary to 2.5x5 oraz 4x5. To samo mi potwierdził człowiek ze składu drewna że daje się 2.5x5 + 4x5. Czy będą wystarczające ?

  3. #2323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Przekrój kontrłat jest zależny od długości połaci. Do 6 m wystarczy 2,5x5 powyżej 6 m 3x5. Przy tym kącie nachylenia połaci łaty powinny mieć wymiar 4x6. Reasumując radzę zastosować takie przekroje jakie są sugerowane w projekcie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #2324
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rolnikov

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-652
    Posty
    43

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Długość połaci ok.7m. Oszczędność praktycznie żadna więc postawię na swoim i zamówię takie jak trzeba. Jakby coś się działo to będę miał spokój że zrobiłem wszystko jak trzeba.

    Pozdrawiam.

  5. #2325

    Domyślnie

    Panie Andrzeju,
    Poddasze będzie użytkowe (choć nie wykorzystywane przez cały rok): pełne deskowanie, papa i blachodachówka
    Jak jest z tą wentylacją w kalenicy?
    Rozciąć papę w kalenicy i zrobić dodatkowy tzw. "daszek" z papy (na połowie kontrłaty - aby nie zawiewał śnieg; 30 cm po obu stronach), czy na papę położyć pas membrany (np. Tyvek Supro: 1.5 m szerokości, czyli zachodziłoby po 75 cm po obu stronach)? Czy wskazane jest łączenie papy z membraną? Jeśli tak, to położyć membranę na papę i przybić kontrłatami?
    Co jest lepsze dla wentylacji w kalenicy przy papie na pełnym deskowaniu: wykończenie papą, czy membraną?
    Pozdrawiam
    Jurekk

  6. #2326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Odpowiedziałem w wątku. Powtórzę oba rozwiązania dobre. W większości przypadków stosuję folię. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #2327
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Inka57
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Ostroleka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Andrzej help - pomocy ! Za tydzień przychodzi dekarz ! Przeczytałam chyba wszystkie Twoje wpisy i wspaniałe porady !
    Zdecydowałam się na na pełne deskowanie + papa wierzchniego krycia termozgrzewalna + blachodachówka Ruukki !
    Dekarz odmawia zgrzania papy bo się deski zapalą i teraz tak się nie robi ! Mówi, że trzeba położyć 2 warstwy papy, żeby je zgrzać razem i to będzie duży dla mnie koszt bo do desek się nie przypala ! Porobiłam sobie notatki na Forum , czyżby na darmo !!??
    Jak to wykonać bez zgrzania i jaką papę wybrać ? Chciałam kupić Wernera SBS ale po co drogą, jeżeli i tak jej nie zgrzeje !?
    Nadmieniam , że wybrałam najdroższą firmę na naszym rynku | podobno jedną z najlepszych |, żebym spała spokojnie ale niestety dzisiaj nie zasnę !
    Dziękuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie !!!

  8. #2328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Papy nie przygrzewa się do desek natomiast zgrzanie połączeń nie stanowi żadnego zagrożenia dla desek. Podwójne krycie papą zbyteczne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #2329

    Domyślnie

    Panie Andrzeju,

    dach na garażu o kącie 15stopni, opłytowany i ułożona papa posklejana na łączeniach. Wczoraj układałem na próbę dachówkę na ułożonych a jeszcze nie przybitych łatach (nie spadały z racji małego nachylenia dachu) i zauważyłem że jest problem z ostatnią dachówką przy okapie tzn. mimo że łata była ułożona na sztorc czyli 6 cm, to dachówka nie trzymała płaszczyzny w stosunku do dachówek powyżej (była bardziej załamana) czy tak powinno być?? (może wynika to z małego kąta dachu?) czy może należy podnieść ją bardziej tak aby tworzyła płaszczyznę z pozostałymi dachówkami (np. poprzez zastosowanie dodatkowo grzebienia z kratką)?

    i pytanie 2
    dach będzie w szczycie przylegał do domu, czy ostatni rząd dachówek u góry powinien przylegać szczelnie do ściany czy może należy zastosować jakąś szczelinę pod obróbką blacharską która będzie poprawiała wentylację? chociaż obawiam się aby ta szczelina nie powodowała zacieków przy tak małym kącie dachu? proszę o opinię.

    Długość połaci 7m i 5m czy przy tym mniejszym daszku (5m) też stosować dachówki wentylacyjne ?

  10. #2330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Należy nadbić pierwszą łatę lub zastosować kratkę z grzebieniem tak aby pierwszy rząd dachówek tworzył z pozostałymi jedną płaszczyznę. Kąt nachylenia połaci nie ma tu nic do rzeczy. Dachówki nie muszą a nawet nie powinny ciasno przylegać do ściany. Radziłbym zastosować tam pół szerokości taśmy kalenicowej i dopiero ją przykryć obróbką blacharską. Nie zaszkodzi na mniejszym daszku zastosować dachówki wentylacyjne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #2331
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    Witam
    Potrzebuję fotkę/opis jak wykonać obróbkę blacharską boczną i frontową lukarny ocieplonej styropianem.
    Z tym, że obróbka boczna ma być pod dachówkę a nie nad nią. Frontowej się chyba nie da.
    Dach kryty dachówką.

    Innymi słowy tak jak są np. obróbki kominów z dachami krytymi dachówką.
    Są obróbki dolne komina wywinięte na dachówkę jak i są pod dachówkę.
    I mnie interesuje taka wersja obróbki lukarny pod dachówkę .Boki obróbek pod dachówkę to wiem jak ale jak przejść z nich od przodu/frontu lukarny.

    Mile widziana fotka.
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Te boczne obróbki biegną cały czas od dachówką aż do okapu. Pozdrawiam.
    Dziękuję Panie Andrzeju za podpowiedź odnośnie tych bocznych obróbek. Cenna uwaga, że blacha idzie do samego okapu.

    Tak się skalda, że oprócz bocznej obróbki mam też nie wiem jak to nazwać - czołową. Czyli połać dachu nijako wchodzi w lukarnę od frontu/okapu a nie idzie równo do dołu po bocznej ściance lukarny. Ze trzy dachówki przylegają do lukarny od frontu w tym szczytowa. Są one cięte. Przydało by się je osłonic jakąś obróbką. Coś ala jak na kominie od strony dolnej z tym, że obróbka nie pod dachówką tylko nad. Z tymi wycięciami na falę dachówki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obróbka lukarnyu.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	367945
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obróbka komina bez wkrętów.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	367946
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lukarna obróbka.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	367952
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lukarna obróbka2.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	367953
    O ile wiem jak połączyć boczną obróbkę lukarny z jej z czołową (jak na kominie) to nurtuje mnie jak brzeg tej czołowej obróbki umocować z drugiej strony. Tam gdzie jest dachówka szczytowa i obróbka boczna dachu pod szczytową. Nie sądzę aby z tamtej strony trzymało się to tylko na wcinkę w styropian ocieplenia. Mówię cały czas o obróbce czołowej nad dachówką.

    Chodzi o to aby zamaskować końcówki ciętych dachówek stykających się ze ścianą frontową lukarny. Coś jak na fotce z kominem, którą wkleiłem od jego fronu/dołu. Większość ludzi albo dokłada ucięte dachówki na żywca bez żadnych obróbek albo robi tą frontową pod dachówkę. Ale to nie estetycznie wygląda.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 21-09-2016 o 07:37
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  12. #2332
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    focus4e

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-119
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Mam przeciek na dachu z dachówki betonowej - dach jest dwuspadowy, dom szeregowy.
    Pod dachówką jest membrana, po której spływa woda i dostaje się do wewnątrz. Niestety, przeciek jest w miejscu, gdzie zamontowany jest kolektory słoneczny. Od wewnątrz nie ma bezpośredniego dostępu do miejsca przecieku, bo jest membrana.
    Moje pytanie brzmi: czy należy zdemontować kolektor i naprawić przeciek od zewnątrz, czy też jednak można wykonać taką naprawę od wewnątrz?

  13. #2333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Trudno odpowiedzieć na to pytanie bez ustalenia przyczyny przecieku. Są dwie kwestie: jedna to miejsce, w którym woda dostaje się pod pokrycie a druga to miejsce, z którego wycieka z krycia wstępnego. W przypadku gdy uszkodzenie pokrycia jest pod kolektorem jego demontaż jest konieczny. Z całą pewnością jest jakaś wada w wykonaniu krycia wstępnego bo to ono musi gwarantować szczelność dachu. Tu można pokusić się o naprawę od wewnątrz. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #2334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    "m@rio" są dwie możliwości. Jedna to wpuścić dachówkę pod elewację i tynkować do dachówki, druga to zastosować taśmę ołowianą lub aluminiową schodzącą z elewacji na dachówkę zamkniętą od góry obróbka szlicową. Pierwsze rozwiązanie stwarza problem w przypadku konieczności wymiany uszkodzonej dachówki. Osobna kwestią w Twoim przypadku jest niesymetryczność dachu w stosunku do balkonu. Radziłbym zrezygnować z dachówek skrajnych i za mknąć szczyty obróbkami blacharskimi. Pozwoli to na symetryczne usytuowanie tych krótkich szczytów i nie będzie problemów z balustradą. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #2335

    Domyślnie

    Przepraszam jeśli zaśmiecam, ale nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
    Mam dach z deskowaniem, papą i dachówką ceramiczną. Jest zrobiona wentylacja w kalenicy i jest przewidziany wlot wentylacji pod okapem.
    Dach jest dwuspadowy. Mam wątpliwości jak szczelnie należy wykończyć styropian przyklejony na górze ścian szczytowych. Czy tam również należy zostawić szczelinę wentylacyjną między deskami a styropianem - 2-3 cm. Na budowie pojawiły się rady żeby wypiankować.

  16. #2336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na szczytach szczelina nie jest potrzebna. Można uszczelnić pianką. Ważne aby ten styropian z elewacji został szczelnie połączony z izolacją cieplną leżącą na ścianie szczytowej, Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #2337

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  18. #2338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Mam jeszcze wolne terminy w przyszłym roku. Jak masz do wykonania ciekawy dach zapraszam.
    Pozdrawiam odwiedzających ten wątek.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #2339
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pistolero
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Łódz/Warszawa/cała Polska
    Posty
    98

    Domyślnie

    Panie Andrzeju

    Zwracam się z uprzejmą prośbą o rzut okiem i wycenę dachu płaskiego.
    Dokumentację przesłałem na adres @.

    Inwestycja w Łodzi.

    Z góry serdecznie dziękuję.
    Tu była reklama...

  20. #2340
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    valdiiaga

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sacred Sticks
    Kod pocztowy
    96-124
    Posty
    50

    Domyślnie

    Witam! Czy to normalne aby komin był tak oklejony silikonem? Wczoraj zauważyłem na mim przeciek na poddasze.Dach pokryty blachodachówką od dwóch tygodni i zonk. Cieknie chyba jeszcze bardziej jak była sama papa i deski.. Fotka mało precyzyjna, wiem. Ktoś się wypowie w temacie? Może widać coś gołym okiem na co powinienem zwrócić uwagę?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20161123_015.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	375051

Strona 117 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony