dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 125
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 2492
  1. #1421

    Domyślnie

    Panie Andrzeju a jaki jest koszt wykonania przez pana więźby dachowej ?

  2. #1422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Do wyceny potrzebny rzut dachu, rzut więźby i przekroje. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #1423
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam! Panie Andrzeju, czy na Podhale pan też "zaglada'? To pytanie jest na zaś, na drugi rok planuję budowę. Pozdrawiam!

  4. #1424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie ma problemu z odległością. Nie wiem tylko czy będę potrafił to wykonać. Do kosztów robocizny doliczam koszty delegacji (diety, noclegi, dojazdy). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #1425
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Ale z pana żartowniś. Dach jak w tym projekcie, ale na innym domku.Będziemy miksować dwa projekty i parę nowych pomysłów.

    http://www.projekty.domow.pl/katalog...ject&Section=2

    Dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam!

  6. #1426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie znamy się ale ze sposobu wypowiedzi darzę Panią dużą sympatią. Nie wiem tylko jakiego zakresu mojej wypowiedzi dotyczyło stwierdzenie "żartowniś"? Pozwoliłem sobie zajrzeć na dedykowaną stronę ale dachu tam nie zobaczyłem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #1427
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam ponownie. Dotyczyło Pańskiego nie wiem. Nad tym rzutem trzeba kliknąć na opis i wyświetli się taki ładniutki domek z jeszcze ładniejszym daszkiem. Fundamenty, dach i dziwaczne nadproża to moje najważniejsze punkty w budowie domu. Następnie kominek i kuchnia kaflowa. Resztą się nie bardzo przejmuję. Pozdrawiam i dobrej nocy życzę!

  8. #1428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Udało się! Jednak coś potrafię. Na temat takiego daszku rozmawialiśmy w innym wątku. Pozostaje kwestia pokrycia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #1429
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam! To będzie odpowiednik Decry Stratos-czyli blacha. Mam zapisane, ale nie pamiętam nazwy. W każdym razie właśnie pomyliłam ją z Decrą patrząc na dom forumowicza nabiala. Wyglądają identycznie/jak dla mnie/. Właśnie! Przerabialiśmy przyczółki i takie tam strategie wojenno-budowlane.
    Pozdrawiam!!!

  10. #1430

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

  11. #1431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    "ziuta62" damy radę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #1432

    Domyślnie

    Panie Andrzeju moi majstrowie szczelinę pomiędzy ścianką kolankową a nabitymi deskami na krokwie wypełnili pianką. Dach bedzie deskowany i pokryty papą termozgrzewalną, na to kontrłaty i tak zostanie do wiosny 2012. CZy w przypadku zakładania izolacji między krokwie musze porobić otwory w piance w miejscu wcześniej wymienionym ? pozdrawiam

  13. #1433

    Domyślnie

    Dzień dobry Panie Andrzeju!
    Właśnie buduję dom i już jestem na etapie rozważania poważnego o dachu. A dokładniej chcę dach pokryć blachodachówką firmy planjja lub rukki. Wszyscy którzy słyszą o moim pomyśle robią kwaśne miny i słyszę wtedy coś w stylu" blachą chcesz kryć" .Już sam zgupiałem. Chcę kupić dobrą blachę za ok 34 zł za m kw( wtedy zaczyna się" przecież dachówka jest w tej cenie a nawet tańsza"- owszem ale jak to się ma do efektywnego krycia m kw.). Jakie jest Pańskie zdanie co do krycia blachodachówką planjji lub rukki. Czy lepiej sobie odpuścić zgodnie z ogólnie panującą opinią, bo mam już dosyć tych krzywych min
    Pozdrawiam

  14. #1434

    Domyślnie

    Dodam również ,że dach jest prosty dwuspadowy, a poddasze jest nie użytkowe(strych)

  15. #1435

    Domyślnie

    bigis miałem podobny dylemat. Też szukałem plannji lub rukki. Poczytalem trochę forum. i decyzja padła na dachówkę cementową.
    Między innymi Pan Andrzej podpowiedział abym zorientował się właśnie w temacie dachówek cementowych, ponieważ cenowo można znaleźć właśnie w cenie blachy (a jak się poszuka to i taniej)
    Ja kupiłem dachówkę po 20 zł /m2 (dachowka podstawowa) Więc dachówka wyszła mnie taniej niż blacha. Oczywiście dochodzi jeszcze koszt dachówek gdzie 1szt kosztuje około 18-20zł.

    Pozdrawiam

  16. #1436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigis Zobacz post
    ...mam już dosyć tych krzywych min
    Proszę pamiętać, że to Twój dach i nikomu nic do tego! Obie firmy mają w ofercie bardzo dobre produkty. Należy jednak rozróżnić krycie dachu blachą płaską "na rąbek" a krycie blachodachówką. Blachodachówka jest bardziej lub mniej udaną imitacją dachówki. Imitację stosujemy tam gdzie nie można zastosować oryginału. Na nowym budynku nie ma żadnych przeszkód w zastosowaniu oryginału. Zwracam uwagę na fakt, iż żywotność blachodachówki jest szacowana na 25~30 lat natomiast dachówki cementowej minim 60 lat. Na temat zalet dachu krytego dachówką pisałem już w wielu wątkach wspomnę tylko zatem kilka zalet:
    - stabilny dach,
    - cichy dach,
    - pokrycie o dużej bezwładności cieplnej,
    - efektowny dach,
    - wcale nie droższy dach.
    Oczywiście wybór należy do Ciebie. Życzę trafnych i rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #1437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes413 Zobacz post
    ... CZy w przypadku zakładania izolacji między krokwie musze porobić otwory w piance w miejscu wcześniej wymienionym ?

    Zdecydowanie tak!
    Nie wiem tylko w jakim celu została ta szczelina zapianowana? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #1438

    Domyślnie

    czyli jednak dachówka...Tylko teraz pytanie która lepsza cementowa czy ceramiczna(cenowo podobnie). Dachówki krawędziowe można zastąpić blachą? Wtedy cenowo wyjdzie korzystnie

  19. #1439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oba rodzaje dachówek spełnią swoje zadanie i to przez długie lata. Oczywiście nie ma konieczności stosowania dachówek szczytowych. Przy wyborze pokrycia radzę się sugerować walorami estetycznymi i ceną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #1440

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Zdecydowanie tak!
    Nie wiem tylko w jakim celu została ta szczelina zapianowana? Pozdrawiam.
    Porobię po kilka dziur w piance i powinno być chyba dobrze, jak będę układał wełnę między krokwie

    pozdrawiam

Strona 72 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony