dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 191
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 3816
  1. #81

  2. #82

  3. #83

    Domyślnie

    Czy ktoś mi powie jaka jest wysokość ścianki kolankowej w naszym BARWNYM?
    Pozdrawiam kasia w

  4. #84

    Domyślnie

    daj maila to wyślę ci przekrój z wymiarami...jeśli chcesz...

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta_zaz
    Tak z innej beczki, ile moze kosztowac w przyblizeniu, adaptacja projetu do dzialki i ewentualne "poprawki"-zmiany, ale nie drastyczne (przesuniecie okna, itp.)??
    Bardzo bede wdzieczna
    Kilka razy gdzieś tam czytałam, że ok. 1000 - 1500zł, to też zależy od miasta.

    Pozdrawiam Kasia w

  6. #86

    Domyślnie

    Dziękuję, ale wiesz kozik ja mam to wszystko przekrój, rzuty, lecz nie wiem czy dobrze to czytam. Tzn., czy wysokość poddasza to wysokość ściaki kolankowej? Czy u nas to jest to 94cm???

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marta_zaz

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia w
    Cytat Napisał marta_zaz
    Tak z innej beczki, ile moze kosztowac w przyblizeniu, adaptacja projetu do dzialki i ewentualne "poprawki"-zmiany, ale nie drastyczne (przesuniecie okna, itp.)??
    Bardzo bede wdzieczna
    Kilka razy gdzieś tam czytałam, że ok. 1000 - 1500zł, to też zależy od miasta.

    Pozdrawiam Kasia w

    Dzieki Kasia za odpowiedz, pewnie tak jak zawsze wszystko "wyjdzie w praniu".

    Dzieki i pozdrawiam,
    Marta

  8. #88

    Domyślnie

    akurat wydaje mnie się że w tym przypadku tak nie jest gdyż ścianka 94cm jest zbudowana jako wtórna z gips-kartonu a ta właściwa jest niższa...

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozik
    widzę że przemyślenia dotyczące Barwnego utknęły w mrtwym punkcie...
    Kozik nie myśl, że rozmyślania o Barwnym utkwiły w martwym punkcie. Ja myślę o nim dzień i noc, przeglądam forum po nocach i zastanawiam się jak to będzie za niedługo, kiedy pierwsza koparka wjedzie na naszą działkę.
    Jeżeli nie czytałeś to zajrzyj tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...102+specjalnie
    Kilka ciekawych spostrzeżeń na temat Barwnego.

    Pozdrawiam kasia

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marta_zaz

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    No ja tez bardzo intensywnie mysle nad tym projektem... Podziele sie tym co narazie mamy w planie zmienic:

    1) przeniesienie kominka na rownolegla sciane
    2) fajny pomysl ZIELONOOKIEJ z powiekszeniem kuchni - warte przemyslenia
    3) czesciowe odsloniecie schodow
    4) powiekszenie wiatrolapu
    5) zmiana usytuowania spizarni
    6) powiekszenie lazienki na dole o miejsce na prysznic
    no i ewentualnie dolozenie okna w kuchni i przesuniecie okna w salonie (zamiast jednego okna na tej scianie beda dwa - ale to jeszcze tez do przemyslenia )



    A poddasze... raczej bez wiekszych zmian, zastanawiamy sie tylko nad zamienieniem jednogo z pokoji (nr 16) na suszarnie i garderobe, bo niestety nie widze innego miejsca na ten cel w tym projekcie, lazienka jest dosc spora, wiec bedzie mozna do niej wstawic pralke itd. Co myslicie na ten temat?? Gdzie planujecie takowe pomieszczenie?


    Pozdrawiam i czekam na komentarze,
    Marta

  11. #91

    Domyślnie

    intensywnie myślę nad zrobieniem przynajmniej jednego pomieszczenia piwnicznego(pralnia, suszarnia , kotłownia,itp...)

  12. #92

    Domyślnie

    nie myślałaś o czymś takim Marta....?

  13. #93

    Domyślnie

    Witajcie!!!
    Z tym pomieszczeniem na garderobę, suszarnie to spoko pomysł, do przemyślenia.
    Mój parter będzie mniej więcej taki :


    Zastanawiamy się z mężem nad odsłonięciem schodów.


    Jeśli chodzi o ta ściankę kolankową, to przeczytajcie sobie wskazówki projektanta Barwnego. Poniżej cytuję odpowiedź na maila w sprawie ściany kolankowej:

    "Ścianka kolankowa (konstrukcyjna) będzie miała 50cm, ze względu na funkcjonalność zaproponowaliśmy dostawienie dodatkowej niekonstrukcyjnej ścianki kolankowej, która zabudowuje skos poniżej 90cm. Ocywiście taką wnękę można zabudować nie ścianką ale np wykorzystać na zabudowanie szafą.
    Wyprzedzając często pojawiające się pytanie o możliwość podniesienia ścianki kolankowej - oczywiście jest to możliwe. Proponowałbym jednak przy decyzji o podwyższeniu ścianki - dla zachowania proporcjonalności bryły inne rozwiązanie - zwiększenie kątu nachylenia dachu (jednak nie więcej niż o 5 stopni) - przy zachowaniu wysokości podstawy dachu - okapu. Spowoduje to również - pośrednio - podniesienie ścianki kolankowej - ale dom pozostanie proporcjonalny i foremny. Jednak gdyby mimoo wszystko myśleli Państwo o podniesieniu ścianki kolankowej - przy zachowaniu kąta 35 st. - zalecałbym podniesienie o 1 najwyżej dwa pustaki (przy świadomości że cały dach podniesie się - co spowoduje zachwianie proporcji).
    Oczywiście moje powyższe uwagi są pisane "na zapas" - nie wykluczam oczywiście wprowadzania zmian w projekcie ale zalecam ich dwukrotne przemyślenie i przede wszystkim skonsultownie ich z projektantem adaptującym.
    załączam przekrój,
    pozdrawiam
    Przemek Biryło"

    Pozdrawiam Kasia w.

  14. #94

    Domyślnie

    a ja myśląc o zmianach myślałem o podniesieniu ścianki o 2 warstwy z jednoczesnym wydłużeniem krokwi dachowych oraz o powiększeniu salonu kosztem zadaszonego tarasu...co Wy na to???

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marta_zaz

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozik
    intensywnie myślę nad zrobieniem przynajmniej jednego pomieszczenia piwnicznego(pralnia, suszarnia , kotłownia,itp...)
    Tez rozpatrywalismy ta kwestie, ale doszlismy do wniosku ze bedzie to zbyt kosztowne, ale ze spizarni nie zrezygnuje !! Poza tym, nie bardzo mozna polaczyc kotlownie z suszarnia :| Mamy zamiar zastosowac kociol na paliwo stale, suszenie prania w tym samym pomieszczeniu nie bardzo mi sie usmiecha.

    Piwnica to super rzecz (narazie mieszkamy z rodzicami w domu z piwnica - bardzo wygodne rozwiazanie), jednak jak na nasze mozliwosci finansowe zbyt kosztowna. Druga sprawa to to, ze jezeli chcesz zrobic pralnie i suszarnie w piwnicy to tak samo musisz zorganizowac tam jakas wanne, no odplyw i doplyw wody to tez jakis koszt. No i wychodzi na to ze jedno pomieszczenie podpiwniczone to za malo, bo na sama pralnie z suszarnia potrzeba sporo miejsca.
    Dlatego po licznych przemysleniach doszlismy z mezem do wniosku ze darujemy sobie podpiwniczenie i zrezygnujemy z jednego pokoju na poddaszu na rzecz suszarni i garderoby.

    Pozdro,
    Marta

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta_zaz
    A poddasze... raczej bez wiekszych zmian, zastanawiamy sie tylko nad zamienieniem jednogo z pokoji (nr 16) na suszarnie i garderobe, bo niestety nie widze innego miejsca na ten cel w tym projekcie, lazienka jest dosc spora, wiec bedzie mozna do niej wstawic pralke itd. Co myslicie na ten temat?? Gdzie planujecie takowe pomieszczenie?
    Pozdrawiam i czekam na komentarze,
    Marta
    Marta czy myślałaś o czymś takim?


    Mnie się to trochę nie widzi. Żal mi trochę tego pokoju na suszarnie.
    Jest też opcja, że pomieszczenie gosp można połączyć z wc na dole i zrobić taką łazienkę gospodarczą z pralką, suszarnią, piecem. (nie wiem właśnie jak jest z urzymaniem czystości w takich pomieszczeniach, ale przecież są takie nowoczesne piece, które instaluje się w łazienkach)
    A na górze mieć taki pokój kąpielowy, bez zbędnych urządzeń.
    Npiszcie co o tym sądzicie?

    Pozdrawiam kasia w

  17. #97

    Domyślnie

    Mamy zamiar zastosowac kociol na paliwo stale, suszenie prania w tym samym pomieszczeniu nie bardzo mi sie usmiecha.
    Pozdro
    Marta
    No to już zmienia postać rzeczy.

    pozdro kasia w

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marta_zaz

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    Nie, nie o taka wizje poddasza mi chodzilo Tez zal mi tego pokoju, tym bardziej ze chcialabym aby bylo przejscie z pokoju do lazienki (pokoj z lazienka + druga lazienka dla dzieci na tym samym pietrze to zbyt duzy koszt, a gdzies kiedys wynalazlam pomysl z przesuwanymi drzwiami z sypialni rodzicow do lazienki i osobne wejscie dla dzieciakow)

    Mniej wiecej tak:

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marta_zaz

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozik
    a ja myśląc o zmianach myślałem o podniesieniu ścianki o 2 warstwy z jednoczesnym wydłużeniem krokwi dachowych oraz o powiększeniu salonu kosztem zadaszonego tarasu...co Wy na to???
    Ja rowniez upieram sie nad podniesieniem sciany o jedna warstwe bloczkow. Tym bardziej, ze w lazience na gorze - tak jak slusznie zauwazyl ktos na forum - ubikacja jest zaraz przy scianie ze skosem - funkcjonalnosc zero.

    Ale nie chcialabym rezygnowac z zadaszonego tarasu... Moim zdaniem to super rzecz, po pierwsze - zakladajac ze w pomieszczeniu gospodarczym nr 6 (obok tarasu) trzymasz np drewno do kominka - nie musisz biegac po deszczu, gdy akurat braknie Ci drewna a na polu sie rozleje A druga sprawa fajnie jest miec troszke dachu na dworze, np. robisz ze znajomymi, albo i bez grilla a tu akurat zaczyna padac - wiem, znowu ten deszcz - no gdy nie masz "dachu" nad glowa, to pogrilowane a z zadaszonym tarasem zawsze ciut wiecej mozliwosci jest, no i oswietlenie mozna nad glowa umiescic, a nie na wprost oczu, gdy chcesz wieczorkiem posiedziec na tarasie. No to takie moje mala przemyslenia na temat, ja bym nie rezygnowala z zadaszonego, choc czesciowo, ale jednak tarasu

    Pozdraiwam,
    Marta

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marta_zaz

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia w
    Cytat Napisał marta_zaz
    A poddasze... raczej bez wiekszych zmian, zastanawiamy sie tylko nad zamienieniem jednogo z pokoji (nr 16) na suszarnie i garderobe, bo niestety nie widze innego miejsca na ten cel w tym projekcie, lazienka jest dosc spora, wiec bedzie mozna do niej wstawic pralke itd. Co myslicie na ten temat?? Gdzie planujecie takowe pomieszczenie?
    Pozdrawiam i czekam na komentarze,
    Marta
    Marta czy myślałaś o czymś takim?


    Mnie się to trochę nie widzi. Żal mi trochę tego pokoju na suszarnie.
    Jest też opcja, że pomieszczenie gosp można połączyć z wc na dole i zrobić taką łazienkę gospodarczą z pralką, suszarnią, piecem. (nie wiem właśnie jak jest z urzymaniem czystości w takich pomieszczeniach, ale przecież są takie nowoczesne piece, które instaluje się w łazienkach)
    A na górze mieć taki pokój kąpielowy, bez zbędnych urządzeń.
    Npiszcie co o tym sądzicie?

    Pozdrawiam kasia w
    Znowu prztocze uwage innej osoby z forum - odnosnie polaczenia WC na dole i pom. gosp. - to sa dosc male pomieszczenia, ale sprobowac mozna

    Tutaj jest wizualizacja 3D parteru "naszego" BARWNEGO zrobiona przez jedna z osob zainteresowanych tym projektem - starsznie ciasno to wszystko wyglada...



    Pozdrawiam,
    Marta

Strona 5 z 191

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony