dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie PAROWAR i jedzonko z niego

    Czy ktoś z forumowiczów używa Parowaru?

    Jak się sprawuje? Jakie znacie, macie przepisy?

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj,

    Używam parowaru Tefal od ponad 2 lat.
    Najczęściej gotuję w nim ryby i warzywa i jestem zadowolony
    Po jakims czasie plastyki z bialych robia sie 'rudawe', ale to normalne.

    Pozdrawiam,

    M

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: PAROWAR i jedzonko z niego

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Czy ktoś z forumowiczów używa Parowaru?

    Jak się sprawuje? Jakie znacie, macie przepisy?
    Po operacji żołądka przez około pół roku jadłam jedzenie wyłącznie z parowaru. Nie testowałam żadnych super przepisów. Żywność ugotowana na parze i tak jest znacznie smaczniejsza niż ugotowana w wodzie Trzeba tylko opanować sztukę piętrowego ustawiania i dokładania kolejnych rzeczy w odpowiednim momencie, bo gotują się w różnym tempie.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też używam i to bardzo intensywnie - warzyw właściwie inaczej nie gotuję, najwyżej ziemniaki w wodzie. Warzywa są łądniejsze, niż gotowane w wodzie, mają żywszy kolor i wg mnie smaczniejsze - mniej "sflaczałe", zawsze gotuję w nim buraki. Też specjalnie nie korzystam z przepisów, gotuje nawet bez soli, potem posypuję taką przyprawą z dodatkiem soli, zamiast bułki tartej i polewam masłem albo oliwą.
    Takie mieszanki mrożone - np. Królewska (brokuły, marchew, kalafior) są bardzo fajne gotowane na parze, poza tym gotuję parówki dziecku, można uparować sobie ciasto czekoladowe (pyszne) - przepis gdzieś w książeczce dołączonej do sprzętu był.
    Dobry jest też do odgrzewania różnych rzeczy (nie używam mikrofalówki).
    Mam Tefala - model z opóźnionym startem (ale nie korzystam) i podtrzymywaniem ciepła. Juz dość sfatygowany jest - koszyki parę razy spadły na podłogę i jeden ma lekko popękaną tę kratkę od doły, ale naprawdę używamy go bardzo często.

  5. #5

    Domyślnie

    malysmok, JoShi, kofi dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.

    Ja też chcę sobie kupic PAROWAR ale najbardziej obawiam się, że mięso czy ryby będą takie mdłe, nijakie, bez smaku. Nie lubię super pikantnych rzeczy, ale bez smaku to już w ogóle.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Mają więcej smaku niż gotowane w wodzie. Cały smak pozostaje w nich. Trochę się je tylko przyprawia i już.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam parowar Tefal od ponad roku, bardzo lubię robić jabłka pieczone z cynamonem, 15 minut i gotowe...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefa1
    Ja mam parowar Tefal od ponad roku, bardzo lubię robić jabłka pieczone z cynamonem, 15 minut i gotowe...
    Jabłka parowane, nie pieczone
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    My też zaczeliśmy gotować na parze. Wszystko praktycznie się da zrobić. Ostatnio w niedzielę testowaliśmy omelta. Uparował się
    Co do przepisów - ponieważ mamy maszynkę zwaną ThermoMix, mamy do niego specjalną książkę z przepisamy tylko na parę.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Ja też używam tego sprzętu i bardzo sobie chwalę. Głównie do parowania warzyw. Nie trzeba dodawać soli i pilnować, czy się woda nie wygotuje. nastawia się i czeka. Polecam.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Też używam (Tefal) ale fanką nie jestem, co do Thermomixa to ograniczyłam się do mielenia bułki tartej, ziemniaków na placuszki, cukru pudru, i w lato robię sorbety - aż wstyd sie przyznać że tak mało a sprzęt ma tyle mozliwośći (wkońcu mało nie kosztuje)

    wracając do parowara to robię warzywka które uwielbiam, pierś z kurczaczka, rybkę a deser to jabłko (ale z sosem waniliowym)

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz@nka
    Też używam (Tefal) ale fanką nie jestem, co do Thermomixa to ograniczyłam się do mielenia bułki tartej, ziemniaków na placuszki, cukru pudru, i w lato robię sorbety - aż wstyd sie przyznać że tak mało a sprzęt ma tyle mozliwośći (wkońcu mało nie kosztuje)

    wracając do parowara to robię warzywka które uwielbiam, pierś z kurczaczka, rybkę a deser to jabłko (ale z sosem waniliowym)
    Ja wszystkie warzywa na sałatkę jarzynową zamiast gotować w wodzie gotuję w parowarze. Mają jeszcze lepszy smak.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał zuz@nka
    Też używam (Tefal) ale fanką nie jestem, co do Thermomixa to ograniczyłam się do mielenia bułki tartej, ziemniaków na placuszki, cukru pudru, i w lato robię sorbety - aż wstyd sie przyznać że tak mało a sprzęt ma tyle mozliwośći (wkońcu mało nie kosztuje)

    wracając do parowara to robię warzywka które uwielbiam, pierś z kurczaczka, rybkę a deser to jabłko (ale z sosem waniliowym)
    Ja wszystkie warzywa na sałatkę jarzynową zamiast gotować w wodzie gotuję w parowarze. Mają jeszcze lepszy smak.
    ja też i nie tylko na słatkę !!!!

    są cudowne dla mojego podniebienia i żoładka, nie wspomnę o zachwycie wątroby

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pivkova

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja uwielbiam mrożonki różnego rodzaju właśnie z parowaru. Jest np. mrożonka chińska, albo taka z przyprawą włoską. Posypuję obficie tą przyprawą i warzywka są pyszne.

    Mój najczęstszy obiadek z parowaru to:
    I piętro: ziemniaki pokrojone na ok. 1cm. plastry i posypane marynatą czosnkową.
    II piętro: kurczak w paseczkach, zamarynowany w curry ok godzinkę wcześniej.
    III piętro: wspomniane mrożone warzywka.

    Często zamiast kurczaka w parowarze robię rybę - wtedy leci ona na III pięterko i jest dokładana do zestawu jako ostatnia, bo króciutko się paruje.
    Właśnie dziś czeka mnie sola z parowaru, mini marcheweczki i ziemniaczek

  15. #15

    Domyślnie

    bardzo bym chciała... niestety w mojej aktualnej kuchni nie mam juz po prostu miejsca na kolejne urządzenie... do nowej planuję zakup piekarnika z funkcją parowaru, albo takiego połączenia mikrofali z piekarnikiem, które posiada funkcję gotowania na parze.
    a powiedzcie? naprawdę wszystko wszystko da się przyrządzić na parze? jak to jest z mięsem np.? jak z długością przygotowania itd.?

  16. #16

    Domyślnie

    Zamierzam kupić parowar i czytając Wasze opinie zdecydowałam sie "prawie" na ten:
    http://www.tefal.pl/All+Products/Urz...gramatorem.htm

    Cena w Neo24.pl - 269 zł. Niestety, nigdzie nie mogę znaleźć wymiarów tegoż urządzenia, tylko pojemność - 11 l.
    Jeszcze ciut i zostaniemy z mężem we dwoje (dlaczego te dzieci się tak szybko starzeją? ) i zastanawiam się, czy to nie będzie za duży grzmot na obiad dla dwóch osób.
    Poradźcie, bo chciałam kupić "z okazji urodzin". Męża - nie moich!

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna99
    Zamierzam kupić parowar i czytając Wasze opinie zdecydowałam sie "prawie" na ten:
    http://www.tefal.pl/All+Products/Urz...gramatorem.htm

    Cena w Neo24.pl - 269 zł. Niestety, nigdzie nie mogę znaleźć wymiarów tegoż urządzenia, tylko pojemność - 11 l.
    Wygląda na to, że nie odbiega wymiarami od standardowego parowara elektrycznego. Mój ma na przykład około 30x18 cm i przygotowywałam w nim nawet obiad dla jednej osoby na diecie (ilościowej też). Przecież nie musisz używać wszystkich pięter. Ja robiłam tak,ze na jednym parowałam wszystko, tylko w miarę upływu czasu dodawałam na to samo piętro kolejne rzeczy, które się krócej parują.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  18. #18

    Domyślnie

    Joshi, dzieki za info. U nas gotowanie dla tylko dwóch osób będzie non-stop i dlatego myślałam o czymś mniejszym i również o mniejszej mocy.
    To moja pierwsza przymiarka do parowaru, więc nawet nie wiedziałam, że można gotować bez trzeciego pojemnika (myślałam, że nie są jednakowej wielkości). Jak jemy mięsko, to tylko z warzywami, a bez ziemniaków, więc 2 pojemniki nam w zupełności wystarczą.
    Znalazłam też to:
    http://www.electro.pl/produkt-TEFAL_...39190,129.html
    Czy posiada wszystko to. co parowar posiadać powinien??

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna99
    Jak jemy mięsko, to tylko z warzywami, a bez ziemniaków, więc 2 pojemniki nam w zupełności wystarczą.
    Jak się uprzesz to wystarczy najniższe naszynie, tylko faktycznie nie wiem jak w tym konkretnym modelu wygląda sprawa pokrywki bo górne naczynie jest szersze. U mnie pokrywka pasuje do wszystkich.

    Cytat Napisał anna99
    Znalazłam też to:
    http://www.electro.pl/produkt-TEFAL_...39190,129.html
    Czy posiada wszystko to. co parowar posiadać powinien??
    Parowar to naprawdę prymitywne urządzenie, a wskaźnik poziomu wody to dla mnie full wypas. a może dla ciebie lepszym rozwiązaniem byłby taki stawiany na kuchence?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Jak się uprzesz to wystarczy najniższe naszynie, tylko faktycznie nie wiem jak w tym konkretnym modelu wygląda sprawa pokrywki bo górne naczynie jest szersze. U mnie pokrywka pasuje do wszystkich.

    Parowar to naprawdę prymitywne urządzenie, a wskaźnik poziomu wody to dla mnie full wypas.
    Wzięłam sobie do serca Twoje rady i padło na to:
    http://www.ceneo.pl/;015523885-10.htm#productOpinions

    Jest prosty, więc myślę, że pokrywka będzie pasować do wszystkich misek, fajerwerków nie musi mieć, a i cena... super. A nóż dziecko wpadnie na obiad i trzecia miska się przyda?? Dzięki, Joshi, za rady!!!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony