dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 28
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 541
  1. #441
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anutka2
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    560
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    patrzę na Wasze świąteczne domowe klimaty i tylko och i ach ależ bym już chciała móc robić to samo:0 przygotowywać nasz domek na święta udanego spotkania z Mikołajem życzę
    zrób wiele za tak niewiele...
    www.helenka.sos.pl
    dziennik
    możesz przekazać 1% swojego podatku Helence

  2. #442
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Witaj Magdo,
    wpadłam z rewizytą i co widzę? Same cuda, piękne klimatyczne wnętrza, wszystko zgrane kolorystycznie i nie tylko
    Teraz już rozumiem, dlaczego najbardziej podobala Ci się moja cegiełka
    Masz piękny kredens (ten po babci), oraz całą masę super dodatków, których u mnie brakuje. My mieszkamy jeszcze krótko i mam nadzieję, że uda mi się szybko nadrobić zakupowe zaległości...
    Pozdrawiam

  3. #443

    Domyślnie

    Przyleciałam starym zwyczajem poprawić sobie humor.....i znowu się nie zawiodłam. Bo u Was cudnie i cieplutko.
    Przy okazji zadam pytanie cóż to za kamień na elewacji i schodach wejściowych do domku? Pozdrawiam cieplutko....w ten przedświąteczny czas.

  4. #444
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    anutka2,

    dziękujemy Spotkanie z Mikołajem udało się połowicznie...Franek się chyba bał naszego Mikołaja (był nim mój szwagier, bo zaniemówił i siedział w bezruchu..... Oczywiście odwaga przyszła natychmiast kiedy zobaczył prezenty
    Pozdrowienia

  5. #445
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    MagdalenaK

    dziękuję za miłe słowa. Co do kamienia na elewacji i schodach, pochodzi z Podhala To zwykły kamień rzeczny, nic szlachetnego; tzn dla nas szlachetny jak najbardziej bo z Podhala!!!!!
    Pozdrowienia!

  6. #446

    Domyślnie

    Oj szlachetny szlachetny....dla mnie takie rzeczy też są szlachetne. Dzięki Wam pomału dojrzewam do pokazania własnego domu.
    Jesteście mym prezentem na święta....

  7. #447

    Domyślnie

    Również podpinam się do prośby o przepis

    Piękne wnętrza

  8. #448
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Przepis na pierniki:)

    Przepis sprawdzony, robię od wielu lat, zawsze wychodzi

    Składniki:
    1/2 kg mąki pszennej
    25 dkg cukru
    20 dkg miodu (może być sztuczny)
    10 dkg masła
    2 jajka
    1 paczka przyprawy do piernika
    4 dkg kakao (można dać nieco mniej, z 4 dkg wychodzą ciemne)
    1 proszek do pieczenia (na pół kg mąki)

    Przygotowanie:
    Kakao wymieszać z mąką. Miód, cukier i masło roztopić stale mieszając, pozostawić do ostygnięcia. Do zimnej masy wsypać mąkę z kako, dodać przyprawy i jajka i wszystko dokładnie zagnieść.
    Ciasto rozwałkować, wykrawać pierniki.
    Piec w temp. ok. 180 stopni (ja piekę z termoobiegiem) ok. 15 min.

    ps. Pierniki muszą przeleżeć min 2 tyg. zanim zmiękną.

  9. #449
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    MagdalenaK,

    gorąco Cię zachęcam do pokazania swojego domu!!! Z chęcią Cię odwiedzę!
    I dziękujemy za przemiłe słowa.....tak sobie myślę, że nie zasługujemy chyba na taki komentarz...ale miło jest być dla Kogoś prezentem
    Pozdrowienia i czekam cierpliwie na Twojego bloga

  10. #450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Hej tam, hej!!! Ale fajnie, że piszecie i nowe fotki wklejacie!
    Po pierwsze, Franek juz duży chłopak jest i piękny po rodzicach. Nowe zmiany w domu i dookoła domu, są super!!! Wszystko macie tak przemyslane i wszystko w jednym stylu. Piękny i pełen ciepła dom! Z uśmiechem na twarzy ogląda sie te wszystkie piękne zdjęcia.
    Pozdrowienia!!!
    p.s. Z rozmachu wpisałam sie w dzienniku, ale się poprawiam.

  11. #451
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Witaj Madziu dzisiaj wpadłam do Ciebie z wizytą i jestem pod ogromnym wrażeniem !!! aż chce sie usiąść w Waszym przytulnym domku ,wypić gorącą herbatkę ,ogrzać sie przy kominku i pobawić z Frankiem ( mój wnuczek ,który lada moment pojawi się na świecie też będzie nosił to piekne imię )Serce się raduje na widok tak zaradnych młodych osób ,którym się chce chcieć Pozdrawiam bardzo serdecznie i obiecuję (jeśli pozwolisz) znowu wpaść z niezapowiedzianą wizytą
    ....... i mały souvenir

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kosz..jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	33758

  12. #452
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żelka Zobacz post
    Hej tam, hej!!! Ale fajnie, że piszecie i nowe fotki wklejacie!
    Po pierwsze, Franek juz duży chłopak jest i piękny po rodzicach. Nowe zmiany w domu i dookoła domu, są super!!! Wszystko macie tak przemyslane i wszystko w jednym stylu. Piękny i pełen ciepła dom! Z uśmiechem na twarzy ogląda sie te wszystkie piękne zdjęcia.
    Pozdrowienia!!!
    p.s. Z rozmachu wpisałam sie w dzienniku, ale się poprawiam.
    Dziękujemy za ciepły komentarz
    Cieszymy się, że wpadałaś! Zapraszamy ponownie!
    Pozdrowienia

  13. #453
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    Witaj Madziu dzisiaj wpadłam do Ciebie z wizytą i jestem pod ogromnym wrażeniem !!! aż chce sie usiąść w Waszym przytulnym domku ,wypić gorącą herbatkę ,ogrzać sie przy kominku i pobawić z Frankiem ( mój wnuczek ,który lada moment pojawi się na świecie też będzie nosił to piekne imię )Serce się raduje na widok tak zaradnych młodych osób ,którym się chce chcieć Pozdrawiam bardzo serdecznie i obiecuję (jeśli pozwolisz) znowu wpaść z niezapowiedzianą wizytą
    ....... i mały souvenir

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kosz..jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	33758
    Dziękujemy za wizytę i podarunek!!!! Bardzo mi miło, że się podoba A Franek to najpiękniejsze imię na świecie! W te Święta na pewno będziesz już tuliła Wnuczka do siebie i nuciła Mu do uszka kolędy

    Serdecznie pozdrawiamy!

  14. #454
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie żelka!

    Masz uroczy blog! Jestem pod wrażeniem umiejętności krawieckich!!!! Pięknie

  15. #455
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulkawj
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam. Zauważyłam majolikę w wc (będę mieć taką biało - zieloną w kuchni) oraz tenedencję do lawendy i super ozdób. Bardzo mi sie podoba kredens i zresztą cała kuchnia. Podrawiam

  16. #456
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    Przyszłam sie przywitac cieplutko
    ...bo wczoraj podkradlam po cichu bez słowa Twój przepis na pierniczki.......ale wyśledziłas mnie i tak
    jestem pod wrażeniem Twojego talentu i tych wszystkich CUDNYCH dekoracji!!!!!!!
    zdolniacha z Ciebie!!!!!

  17. #457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne! Trudno to nazwać umiętnością, bo ja od nie dawna "prostuje krzywe ściegi". Po prostu.., z Netu mam wzory, kopiuję tylko innych. No i ciesze się jak mi się uda. Buziaki!

  18. #458

    Smile pierniczki

    witam, nie będę powtarzać po innych, choć swoje trzy grosze muszę: po każdym Waszym wpisie wydaje się, że już lepiej nie można, a tu ciągle nowe pomysły i nowe; od początku Was podglądam: jesteście tacy fajni, tyle w Was ciepła, życzliwości, a już to małe złotko to takie ładne; no ale ja nie o tym: chciałam zapytać czy te pierniki przechowywać odkryte, zakryte (w folii czy ściereczce), w zimnym czy letnim pomieszczeniu; pozdrawiam świątecznie.
    rubinowa

  19. #459
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał rubinowa Zobacz post
    witam, nie będę powtarzać po innych, choć swoje trzy grosze muszę: po każdym Waszym wpisie wydaje się, że już lepiej nie można, a tu ciągle nowe pomysły i nowe; od początku Was podglądam: jesteście tacy fajni, tyle w Was ciepła, życzliwości, a już to małe złotko to takie ładne; no ale ja nie o tym: chciałam zapytać czy te pierniki przechowywać odkryte, zakryte (w folii czy ściereczce), w zimnym czy letnim pomieszczeniu; pozdrawiam świątecznie.
    rubniowa, dziękuję serdecznie za komentarz i za to, że się ujawniłaś i że wpadałaś do nas
    Pierniki zawsze trzymaj w zamkniętym opakowaniu, najlepiej blaszanym pudełku. Ja tak robię od zawsze i zawsze miękną jak trzeba Trzymam je w spiżarni, gdzie jest temperatura pokojowa. Tak samo robię ze wszystkimi innymi ciasteczkami, których piekę ogromne mnóstwo co roku.Ale o tym będzie osobny post bo to moja święta rodzinna cieszyńska tradycja

    Przymierzam się do pieczenia nowej partii pierników ale czekam na foremki, które zamówiłam i jeszcze ich nie ma
    Koniecznie daj znać jak Ci poszło z pierniczkami

  20. #460
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anutka2
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    560
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kraktom Zobacz post

    Przymierzam się do pieczenia nowej partii pierników ale czekam na foremki, które zamówiłam i jeszcze ich nie ma
    Koniecznie daj znać jak Ci poszło z pierniczkami
    ja jeszcze kilka dni temu tak czekałam na nowe foremki, a zwłaszcza na foremkę "ciastek" znanego z bajek czy shreka ciasteczka już przystrojone czekają w słoju na święta udanego tygodnia życzę całej Waszej rodzince
    zrób wiele za tak niewiele...
    www.helenka.sos.pl
    dziennik
    możesz przekazać 1% swojego podatku Helence

Strona 23 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony