dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 320 z 436
Pokaż wyniki od 6.381 do 6.400 z 8713
  1. #6381
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Co wniosłeś do tematu tym postem?

  2. #6382
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Ty masz +6oC. Ja +15oC .Nadal nie jesteś w stanie się do tego odnieść . J-J też pisał o takich temp. na koniec zimy.
    Jak policzyć straty w tych dwóch przypadkach przez posadzkę to ci wyjaśniłem . Nie pytaj w kółko o to samo ,bo to żenada.
    Twoje puste posty oprócz zadymy nic nie wnoszą.
    Napisałeś kolejny pusty post. Co on wniósł do tematu?

  3. #6383
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.226

    Domyślnie

    "Co do zasypki nad GWC to w przypadku żwirowca może być problem.Przy zagęszczeniu piasek może przedrzeć się przez geowłókninę w zasypać złoże. "

    WIDZIAŁEŚ kiedyś geowłókninę czy tylko o niej czytałeś?
    CZOŁGIEM będziesz złoże zagęszczał?!!!

    Straszne brednie tu ostatnio lecą...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #6384
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    A jak myślisz geniuszu?

  5. #6385
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Kolejny pusty post o niczym. ŻENADA.

  6. #6386
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Adam. Wyjaśnij w kilku żołnierskich prostych słowach ,z czego wynika pęd ku GWC pod budynkiem . Przepływ energii cieplnej zawsze wiąże się z gradientem .J-J pisał o temp. znacznie niższych pod posadzką niż w budynkach bez GWC . Czy to wynika twoim zdaniem z idiotycznego posadowienia made in kszhu,bez podsypki,tuż pod izolacją posadzki,czy powód twoim zdaniem jest inny?

  7. #6387
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Potrafisz skończyć?
    To odpowiedz:
    - jakie straty,
    - jakie ich koszty?
    Ty +6oC .Ja +15oC na koniec zimy. Metodykę liczenia podałem wcześniej.
    Kolejny pusty post. Powód?

  8. #6388
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    WIDZIAŁEŚ kiedyś geowłókninę czy tylko o niej czytałeś?
    CZOŁGIEM będziesz złoże zagęszczał?!!!

    Straszne brednie tu ostatnio lecą...
    Macałem, kładłem. Żwir nie zawsze jest idealny. Bloczki ceramiczne tym bardziej. Wystarczy kawałek ostrej krawędzi i katastrofa.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  9. #6389
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Kłamiesz znowu bo brak argumentów?
    30 ton, 144m2 chudziaka to się nie liczy? Lepiej kłamać?
    No nareszcie zaczynasz coś z potencjalnym sensem .
    30ton chudziaka to tylko 7kWh/1oC Ale przy okazji niezły radiator z mocą rozpraszania 2-3 W/m/K.Wiesz już dlaczego IR nic nie pokazuje?
    W styczniu powietrze w Warszawie( tak centralnie by po sprawiedliwości było dla Suwałk i Wrocławia),potrzebuje 200kWh .A liczę tylko zachowawczo do +3oC . Koledzy otrzymują wyższe temp. Gleba w obrębie fundamentów to tylko 50kWh.
    Ale kombinuj ,kombinuj,że to ma sens energetyczny. Ekonomiczny to i owszem bo najtaniej . Ale chodzi o sens energetyczny .To jest priorytetem .

  10. #6390
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Dziwną ekonomię uprawiasz. Zrobić bo taniej ,a że bez sensu energetycznego mimo,że po to właśnie budowane. Buduje się dla sensu energetycznego nie po to by było tanie. Taniej chcesz, to zrób GWC z jednego metra rury. Będzie tanio tyle,że bez sensu . Ty jako sprzedawca tego bzdeta tak pewnie klienta mamisz.,, Będzie taniej,będzie Pan zadowolony, IR nie pokaże nic złego itd,itd." Można tak a można uczciwie z korzyścią dla wykonawcy systemu i inwestora.
    Ty wybrałeś jak zwykle pokrętną drogę.

  11. #6391
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.226

    Domyślnie

    "Wystarczy kawałek ostrej krawędzi i katastrofa. "

    Widziałeś "otoczaki"?
    Innego żwiru na GWC bym nie stosował.
    Byli tacy, co stosowali kliniec... z kilowatowymi wentylatorami do napędu GWC.

    Albo robi się to DOBRZE, albo wcale.
    Takie jest moje zdanie.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #6392

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    AROMATY żwirowca czy maxowca...

    W miejscu budowy takiego GWC nie należy dopuścić, aby pojawił się humus.
    Wszelkie podsypki czy zasypki powinny być jałowe!
    Oczywiscie tak powinno byc

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Nie wszędzie da się zbudować taki GWC z powodu układu warstw gruntu pod poziomem terenu.
    Bardzo zdradliwe są cienkie warstewki gliny, po której może się w złoże sączyć gnojóweczka z gnojnika leżącego powyżej gospodarstwa, mocno nawożonego pola ornego itp.
    Taki bezprzeponowy GWC jest najbezpieczniejszy na wzgórku lub w płaskim terenie w gruncie jednorodnym, przepuszczalnym.
    Posadowienie go w dołku zwiększa szanse na te podcieki, którymi przecież nie władamy..
    To są rzadko spotykane przypadki - dodał bym do tego dziurawe szambo od sąsiada. Jezeli takie ryzyko istnieje trzeba od tej strony wykonac przeponę - trzeba wykonać pionową przeponę rozdzielającą z grubej folii budowlanej? Wykonanie dość proste - przy okazji budowy GWC. W pionowym wykopie w trakcie jego wykonywania umieszcza sie pionowo pasek 2x z grubej folii budowlanej i od razu sie go zakopuje.
    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A jak teren nie jest optymalny a my CHCEMY to mieć?
    - Można go modyfikować.
    Gliną, bentonitem....
    Odcina się niechciane wpływy z jakiegoś kierunku.
    Adam M.
    Wystarczy tak j/w napisałem

  13. #6393
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.226

    Domyślnie

    Na ile wieków?


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #6394
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek_myslowice Zobacz post
    Oczywiscie tak powinno byc

    To są rzadko spotykane przypadki - dodał bym do tego dziurawe szambo od sąsiada. Jezeli takie ryzyko istnieje trzeba od tej strony wykonac przeponę - trzeba wykonać pionową przeponę rozdzielającą z grubej folii budowlanej? Wykonanie dość proste - przy okazji budowy GWC. W pionowym wykopie w trakcie jego wykonywania umieszcza sie pionowo pasek 2x z grubej folii budowlanej i od razu sie go zakopuje.
    Wystarczy tak j/w napisałem
    Na jakiej podstawie twierdzisz ,że żwirowiec jako nienasiąkalny jest bezpieczniejszy od maxowca,który jak wiadomo chłonie wilgoć . Spotkałeś jakieś przypadki ,że na maksowcu rośnie szkodliwe dla ludzkich płuc życie?

  15. #6395
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sailah

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Bydzia
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "A jaki cel ma ta firma, żeby nie publikować wyników badań? I co stracą jeśli powiedziałbyś jakie temperatury występują w takim GWC."

    Mniemasz, kombinujesz, jak koń pod górę... Tworzysz teorie, które się kupy-dupy nie trzymają bazując na dawno zapomnianej wiedzy szkolnej...
    Koniecznie chcesz WIEDZIEĆ!!!
    - Po to, aby móc zbudować GWC DOBRZE!

    Mam propozycję:
    Załatw granta z Unii czy skąd chcesz, lub ZA WŁASNE PIENIĄDZE uruchom program zdobywania potrzebnej Ci wiedzy!
    Ja chętnie, za przyzwoite TWOJE pieniądze wykonam potrzebne badania, opracuję system opomiarowania, postawie i zweryfikuję KILKA teorii...
    Któraś okaże się najbliższa rzeczywistości (wynikom pomiarów).
    Po zakończeniu jakichś dwóch czy trzech lat prac - będziesz absolutnym autorytetem w tej dziedzinie i "GWC idealne" zaprojektujesz dla dowolnej lokalizacji, wielkości, gruntu, warunków wodnych...

    A WTEDY (patrz własne pytanie) OPUBLIKUJ TO TUTAJ, ABY WSZYSCY BEZ WYSIŁKU, NATYCHMIAST MIELI DOSTĘP DO TYCH CENNYCH WIADOMOŚCI!

    Wchodzisz w ten interes?
    Kiedy zaczynamy?


    Adam M.

    ja wchodze.
    zaczynamy tylko jak UE wejdzie do spolki.

    opublikujemy na licencji GNU..

    powinno im zalezec, bo:

    po pierwsze primo unia to socjalizm 2.0

    po drugie primo gadaja ciagle o redukcji CO2

    po trzecie primo ultimo musza gdzies srodki zagospodarowac


    jak mozesz podpytaj tylko tej znajomej firmy do kogo mam napisac

  16. #6396
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Raczej jestem ciekawy życia. Zawiść jest mi obcym stanem ducha.
    Rozważając swoje GWC ,brałem różne opcje pod uwagę . Wyeliminowałem z materiałów nasiąkliwych typu maxy czy rurki drenarskie.
    Pytając witka chodzi mi tylko wyłącznie o to czy on zna takie przypadki(oprócz klaudiusza), czy to tylko jego przypuszczenia.
    Nie doszukuj się we wszystkim podtekstów bo się wykończysz.

  17. #6397

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Na jakiej podstawie twierdzisz ,że żwirowiec jako nienasiąkalny jest bezpieczniejszy od maxowca,który jak wiadomo chłonie wilgoć . Spotkałeś jakieś przypadki ,że na maksowcu rośnie szkodliwe dla ludzkich płuc życie?
    Ja tu na ten temat nie pisałem - zapraszam do tematu: GWC żwirowy czy max?

  18. #6398
    Banned
    zybel

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    ja maxa użytkuję juz prawie dwa lata, żadnych problemów

  19. #6399

    Domyślnie Żwirowiec plus rura

    Planuję żwirowca pod tarasem, który będzie po przeciwnej stronie domu niż pomieszczenie piwniczne z rekuperatorem, więc do rekuperatora będzie szło w ziemi jeszcze 10m rury. Wydaje mi się, że para wodna powinna się już wykroplić w żwirowcu i w rurze już wykroplenia specjalnie już nie będzie, ale może warto na wszelki wypadek zrobić spadek rury. I teraz pytanie do Was: czy zrobić spadek w kierunku domu (i rozumiem, że jakiś odpływ ewentualnego kondensatu przed rekuperatorem), czy spadek zrobić w stronę żwirowca, który rozsączy ewentualne wykropliny? Czy to drugie jest możliwe, bo to będzie pod prąd strumienia powietrza?

  20. #6400
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał beehive Zobacz post
    Planuję żwirowca pod tarasem, który będzie po przeciwnej stronie domu niż pomieszczenie piwniczne z rekuperatorem, więc do rekuperatora będzie szło w ziemi jeszcze 10m rury. Wydaje mi się, że para wodna powinna się już wykroplić w żwirowcu i w rurze już wykroplenia specjalnie już nie będzie, ale może warto na wszelki wypadek zrobić spadek rury. I teraz pytanie do Was: czy zrobić spadek w kierunku domu (i rozumiem, że jakiś odpływ ewentualnego kondensatu przed rekuperatorem), czy spadek zrobić w stronę żwirowca, który rozsączy ewentualne wykropliny? Czy to drugie jest możliwe, bo to będzie pod prąd strumienia powietrza?
    A ile tego będzie? Centrala 600, 800 czy więcej m3/h

Strona 320 z 436

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony