dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 371 z 436
Pokaż wyniki od 7.401 do 7.420 z 8713
  1. #7401
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post

    Ps. Przy okazji się wydało, że Pan kłamał! Pisał Pan, że robił pomiary CO2. Pan nie miał miernika w rękach!
    w żadnym wypadku nie można nydarowi zarzucić kłamstwa w tej kwestii. miernik posiada i nawet udostępnia innym forumowiczom do pomiarów, co osobiście potwierdzam.
    proszę nie oczerniać !
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  2. #7402
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    To może Pan podać, dlaczego wypisuje, że stężenie CO2 jest wyższe przy podłodze, skoro robił pomiary? Niech Panu pożyczy miernik i niech Pan Sam raczy sprawdzić!

  3. #7403

    Domyślnie

    przeca nydar nigdy tego nie pisał
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  4. #7404

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Lub ma podłoże chemiczne. Nietrwały kwas węglowy ,łatwo powstający z pary wodnej i CO2 ale i łatwo rozpadający.
    Stawiam taką tezę na podstawie obserwacji przy ogrzewaniu podłogowym ,gdzie temp.powietrza nad posadzką jest równa lub nieco wyższa od temp. pod sufitem .Skoro na dole jest cieplej lub panuje taka sama temp. jak przy suficie,to konwekcja nie napędza CO2 do góry.
    pisałem że napędzaniu ciepłem a nie konwekcją, mieszanie co2 z wodą, daje kwas, ale nie wiem czy otrzymasz go tak łatwo w domowych warunkach przy mało wilgotnym powietrzu w chałupie i małym stężeniu co2, nie wiem też czy miernik kwas wykrywa czy tylko dwutlenek, nie wpadłem na to by spytać

    z resztą ja nie chemik
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 08-05-2015 o 17:19
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  5. #7405
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    "Trochę" ostatnio odbiegamy od tematu wątku, "trochę" też było mojej w tym winy
    Żeby rozluźnić atmosferę, przypomnijcie proszę, jakie temp. na wlocie do reku z GWC rurowego osiągacie w zimie/lecie, przy ilu stopniach mrozu/upału i przy jakim przepływie w m3/h.

  6. #7406

  7. #7407
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Nie no. Super. 150 zł za mb rury. Rewelacja ? Ile chcesz wydać na GWC ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  8. #7408
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Grzes, rob z pomaranczowej kanalizy. Mam do opylenia troche uszczelnien z Radpolu jakbys potrzebowal

  9. #7409
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Grzes, rob z pomaranczowej kanalizy. Mam do opylenia troche uszczelnien z Radpolu jakbys potrzebowal
    Przecież to trujące . Z 75 arot też nikt wentylacji nie robi

  10. #7410
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przecież to trujące . Z 75 arot też nikt wentylacji nie robi
    Dlaczego trujące? Skąd takie pomysły z piekła rodem?

  11. #7411
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przecież to trujące . Z 75 arot też nikt wentylacji nie robi
    Tak wiem... dlatego duzo ludzi z FM juz zeszlo z tego swiata ...

  12. #7412

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Nie no. Super. 150 zł za mb rury. Rewelacja ? Ile chcesz wydać na GWC ?
    Przepraszam, źle popatrzyłem, myślałem że to cena za 12m


    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Grzes, rob z pomaranczowej kanalizy. Mam do opylenia troche uszczelnien z Radpolu jakbys potrzebowal
    Karolek puść mi info na maila.
    Jeśli nie znajdę jakiegoś flexa w dobrej cenie, to pewnie zrobię z pomarańczowych.

  13. #7413
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Kilka spostrzeżeń z mojego żwirowca pod domem.

    Dom parterowy ok. 150m2 (SSO) z opaską z proszku od pigeona o wymiarach 0,5m x 1,5m (brak jeszcze zasypanej ściany południowej). Pod połową domu, między fundamentami na głębokości ok. 1m ulokowany jest żwirowy GWC. Na całości zostało ułożone 30cm grafitowego styro, a na to wylane ok. 12cm chudziaka. Na styku pospółki ze styropianem ulokowałem czujnik DHT22 (temp. + wilg.).

    Pomiary z wczoraj z godz. 17:00:
    Temp. pod izolacją styropianu - 8,9 oC
    Temp. powietrza nawiewanego z GWC - 8,1 oC !

    Z tego wynika, że mimo 30cm izolacji podłogi i szerokiej opaski ciepło szybciej dochodzi do pospółki od góry niż bezpośrednio ładowane ciepłym powietrzem przez GWC. Trend powinien się odwrócić jak będzie SSZ.

    Póki co GWC działa poprawnie.
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 11-05-2015 o 09:08
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  14. #7414
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    U mnie na -100cm obok domu jest 12oC . Przeanalizuj to http://www.accuweather.com/pl/pl/swi...weather/263029
    Myślę,że przyczyna wyższej temp. pod izolacją wynika z nasłonecznienia posadzki a średnia dobowa nie jest rewelacyjna by powietrze regenerowało. Jak postawisz dach i zabraknie podgrzewania posadzki słońcem, pewnie będzie gorzej, ale lepiej dla chłodzenia domu. Ciekawe do ilu podniesiesz temp. pod domem na jesieni. To będzie decydowało o stratach przez izolację zimą. Póki co wygląda lepiej jak myślałem ale będzie to można ocenić po postawieniu ścian i dachu ,w następną zimę.

  15. #7415
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Ciekawe jest co się dzieje pod posadzkami z 30cm izolacji bez regeneracji temperatury. Wychodzi ,że to magazyny chłodu ,startujące na jesieni ze znacznie niższą temp. niż grunt obok . Coraz ciekawsza staje się teoria o izolacji 30cm i więcej . Wygląda,że idea Tomasza jest kosztotwórcza. Ba szkodliwa bo i wilgotność a więc gorsza lambda ,bo i wyższe r-ki za ogrzewanie przez zimno pod posadzką. Ciekawe

  16. #7416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    u mnie na dzień dzisiejszy wylata 10,7* czyli dokładnie tyle samo co rok temu o tej samej porze ...

  17. #7417
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Zauważ,że bez względu na zimę ,na głębokości poniżej 1m, temp. niewiele się różnią..To jest niepodważalny argument za GWC

  18. #7418
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Widzę to tak. Rura ochładza grunt wokół. Spadek temp. powoduje kondensację pary wodnej - dostarczanie energii z głębszych warstw.
    Na potwierdzenie.Nawet w bezśnieżną zimę ,grunt jest zawsze wilgotny, bo kondensuje para wodna z głębszych warstw tuż pod zmarzliną.Tyle ,że ta kondensacja powoduje wychłodzenie otaczających warstw.

  19. #7419
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Póki co niepokoi mnie odczyt wilgotności na styku pospółka/styropian... Może się okazać, że gruba izolacja wpływa niekorzystnie na ten parametr i skondensowana para, lub podciągana kapilarnie woda z niższych pokładów zawilgaca styropian. To z czasem może powodować degradację izolacji. Zobaczymy, czy wraz z rosnącą temperaturą zmieni się wilgotność pod styro.

    Sam GWC póki co działa prawidłowo, choć wydaje mi się, że Jasiek ma lepsze parametry. Moja niższa temperatura z GWC oznacza, że pracuje on na płytszym poziomie i nie czerpie średniorocznej temperatury, która powinna oscylować ok. 10oC. Podejrzewam, że temperatura z mojego GWC będzie rosła szybciej niż u Jaśka.

    EDIT: I jeszcze jedna bardzo ważna informacja. GWC pracuje tylko w dzień od godz. ok. 9:00 do ok. 18:00, bo wentylator zasilany jest panelem PV. W pochmurne dni krócej, albo wcale.
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 12-05-2015 o 08:48
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  20. #7420
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Styropian nie podciaga kapilarnie, wiec mokry bylby tylko punkt styku. Z tego co pamietam, masz pod styro wymieniony grunt na piach, wiec jesli do kondensat to wsiaknie.

Strona 371 z 436

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony