dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 150 z 171
Pokaż wyniki od 2.981 do 3.000 z 3403
  1. #2981
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BAJA96

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    okolice Wejherowa
    Posty
    56

    Domyślnie

    ewa 31-u nas zmiany nanieśliśmy w czasie adaptacji projektu do warunków zabudowy-też mieliśmy okno na klatce schodowej ale jednak z tego zrezygnowaliśmy i zostawiliśmy to w dachu, daje jednak więcej światła.Zrezygnowaliśmy również z 3 okien dachowych.Sądze że możecie mieć teraz z tym problem,niestety.

  2. #2982

    Domyślnie

    Dzięki BAJA za odpowiedź. Ktoś jeszcze wie ile wyszło Wam metrów ocieplenia poddasza włącznie ze strychem oraz sufitami?

  3. #2983
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wiktor0612

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piotrków Tryb
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa31 Zobacz post
    Miło nam cię poznac Tom Bor.
    Jak tylko nauczę się to nie ma sprawy.
    do jutra
    http://forum.muratordom.pl/attachmen...4&d=1300315165
    Mam pytanko te piekne okieka to z jakiej firmy i jaki wymiar bo mam dylemat wobec moich
    pozdrawiam

  4. #2984
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewa31
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiktor0612 Zobacz post
    Mam pytanko te piekne okieka to z jakiej firmy i jaki wymiar bo mam dylemat wobec moich
    pozdrawiam
    Jeżeli chodzi o firmę to avantgarde wymiary otworu okiennego to szer 120cm a wys 150 cm w projekcie były mniejsze ale są powiększone poniewaz zlikwidowaliśmy okna dachowe koszt okien na całą diune czyli 22 szt u nas to 12 800 zł w salonie obustronny kolor czyli 8 szt +balkonowe reszta w środku białe ale żałujemy że wszystkie nie są brązowe od środka jeżeli będziecie zainteresowani szprosami to dużo szukajcie bo są jeszcze ładniejsze wzory
    Jak macie jakieś pytania jeszcze to bardzo prosze może w czymś będę mogła pomóż

  5. #2985
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    bardzo dobra cena za tyle pięknych okien

  6. #2986
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewa31
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    przepraszam ale nie dodałam tego że to cena z 8 procentowym vatem ale za to z montażem myślę że teraz będzie ona bardziej wiarygodna
    jeszcze raz przepraszam że mogłam kogoś w błąd wprowadzic
    Ostatnio edytowane przez ewa31 ; 29-03-2011 o 20:05

  7. #2987
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    zazwyczaj każdy bierze okna z montażem , więc spoko

  8. #2988
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    mam pytanko jak izolujecie balkony, bo mam sprzeczne informacje...

  9. #2989
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewa31
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    nie wiem w jakim sensie sprzeczne ale u nas koło balkonów jest jeszcze mnóstwo pracy ponieważ są całkiem zle zrobione co z tym zdziałamy dokładnie nie wiem ale jak zrobimy to zaraz napisze własnie mąż sie ma za nie zabierac w najbliższym czasie

  10. #2990

  11. #2991
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewa31
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    rozmawiałam z mężem na temat balkonów wstepnie ustaliliśmy że damy papę termozgrzewalną 0,5 cm styropian 5cm felcowany styrodur i wylewkę 5cm
    Ostatnio edytowane przez ewa31 ; 02-04-2011 o 07:34

  12. #2992
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BAJA96

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    okolice Wejherowa
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa31 Zobacz post
    rozmawiałam z mężem na temat balkonów wstepnie ustaliliśmy że damy papę termozgrzewalną 0,5 cm styropian 5cm felcowany styrodur i wylewkę 5cm
    5 cm posadzki to chyba trochę mało-u nas też chcieliśmy dać więcej ocieplenia a mniej posadzki,ale majster się nie zgodził bo twierdzi że będzie pękało.
    Więc też mamy papę termozgrzewalną *2,folia + styrodur ale posadzki 10 cm.Może ktoś jeszcze się wypowie na temat izolacji balkonów.

  13. #2993
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewa31
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    majster ma tak zrobic żeby na balkonie dało sie podciagnąc do 6 lub 7 cm wylewki a żeby nie pekało to damy siatkę zbrojeniowa
    u nas nie ma za bardzo pola do popisu poniewaz są balkony wylane równo ze stropem i to jest cały główny błąd tym bardziej ze w środku ma byc styropian 5cm i wylewka 5cm jak wyjdzie w praktyce to napiszę gdy zrobimy
    Ostatnio edytowane przez ewa31 ; 02-04-2011 o 13:50

  14. #2994
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Kochani czy robicie szambo czy oczyszczalnię , bo ja w projekcie mam szambo ale chcę zmienić na oczyszczalnię. i chyba jednak założę solary na wodę w lecie, teraz są dopłaty 45% to się opłaca

  15. #2995
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewa31
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom Bor Zobacz post
    Kochani czy robicie szambo czy oczyszczalnię , bo ja w projekcie mam szambo ale chcę zmienić na oczyszczalnię. i chyba jednak założę solary na wodę w lecie, teraz są dopłaty 45% to się opłaca
    Też mamy zaprojektowane szambo chcieliśmy zmienic usytuowanie i zrezygnowaliśmy z tego ponieważ załatwiania jest tyle co przy pozwoleniu na budowe
    trzeba jeszcze raz geodete a to koszt 800 zł aby naniósł faktyczny stan budynku na mape poniewaz jest rozpoczęta budowa i dalej te same drogi co przy pozwoleniu
    jeżeli chodzi o solary to dobrze się dopytajcie bo z tego co jeden majster nam mówił który ma je założone to na tą obecną aure jest niewiele miesięcy w roku kiedy jest słońce byc może są inne jeszcze możliwosci solarowe nie bardzo się znam na tym ale myślimy o gazie który będzie podgrzewał wodę w lato
    Ostatnio edytowane przez ewa31 ; 04-04-2011 o 18:42

  16. #2996
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wiktor0612

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piotrków Tryb
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    30

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie do wszystkich użytkowników tego forum w szczególności do baja96 dotyczące wymiarów okien w waszych domkach a konkretnie wysokości bo jak wcześniej pisałem w naszej diunie oprócz wykuszu wys. wynosi 130 cm natomiast w wykuszu 160. Co do tych okien nie mam zastrzeżeń jednak do reszty tak bo boje się ze bedą nie ładne i będzie mało światła już byłem zdecydowany powiększyć ale mam wylane nadproże( 55 cm od góry ), uważam że za nisko. Zwracam się do baja96 ponieważ oglądałem zdjęcia i wydaje mi się że otwory są podobne i nie wygląda źle (wo gule piękny domek).
    Pozdrawiam

  17. #2997
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Ewa u mnie na wsi gazu niet, a z montażem butli nie jestem zainteresowana , więc chyba zostaną solary. u mnie na całym szpitalu są baterie słoneczne i jest ok.pozdrawiam.

  18. #2998
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewa31
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    nie dowiadywałam się dokładnie o solary także byc może sa ok jednemu majstrowi nie ma co wierzyc za bardzo
    ja też mieszkam na wsi i u nas tez nie ma gazu mąż sie upiera przy butli ja co do tego jestem ostrożna słyszałam różne opinie na temat gazu
    jeszcze się zastanawiamy jak rozwiązac ten problem ogrzewania wody latem
    proszę może jeszcze ktoś napisze parę słów kto ma już solary bądz inne rozwiązania jak się to wszystko sprawdza w praktyce

  19. #2999
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Ewa ja wczoraj rozmawiałam w gminie odesłali mnie do starostwa, starostwo odesłało mnie do gminy , więc zadzwoniłam do mojej pani architekt, która poradziła mi żebym sobie głowy nie zawracała tylko zgłosiła przy odbiorze i cześć. podobno na szambo trzeba mieć pozwolenie a oczyszczalnie robi się na zgłoszenie.

  20. #3000
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewa31
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    Ilona nie bardzo zrozumiałam czyli macie projekt szamba ale go nie będziecie robic tylko przy odbiorze zgłosicie że zamiast szamba macie oczyszczalnie czy dobrze to rozumiem
    było by to niezłe rozwiązanie tylko nie wiesz czy można je zrobic wtedy gdzie się chce czy tam gdzie szambo
    dzięki za informacje
    Ostatnio edytowane przez ewa31 ; 06-04-2011 o 09:27

Strona 150 z 171

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony