dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Wycena stanu surowego z pokryciem dachowym

    Proszę o pomoc. W kwietniu przyszłego roku rozpoczynam budowę domu (woj. Warmińsko-Mazurskie). Jak będzie się kształtować cena robocizny (bez kosztu materiałów) stanu surowego otwartego z więżbą i pokryciem dachówką ceramiczną domu: Projekt "Z Atrakcyjnym Salonem" (projekt nr.3 z częściowym podpiwniczeniem-projekt "B") z pracowni architektonicznej "Stylowy Dom" p. R. Szewczyka; ściany trójwarstwowe z pustaków keramzytobetonowych, elewacja z cegły klinkierowej, dwa stropy monolityczne, jeden tylko komin do kominka; pow. użytkowa budynku - 332m2, pow. podpiwniczenia - 157m2, pow.dachu wielospadowego z trzema lukarnami i trzema oknami połaciowymi - 460m2 (kąt nachylenia połaci dachowych - 32 stopnie). Będę szukał ekipy, lecz nie mam pojęcia czy wyceny jakie otrzymam nie będą zbyt zawyżone lub niepoważnie niskie. Jeszce raz proszę o pomoc forumowiczów wśród których z pewnością jest wielu fachowców. Wdzięczny laik.[/u][/b]

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Krzyzak
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Przyzwoita cena za robociznę to ok. 50 kPLN (fundamenty, ściany, stropy, więźba + pokrycie).
    Pozdrowienia.
    Krzyżak - bo z Malborka

    Mitsumaniaki - www.mitsumaniaki.com/forum (wszystko o autach Mitsubishi)

  3. #3

    Domyślnie

    Czy naprawdę nikt więcej nie potrafi mi pomóc w tej wycenie?
    Zbyszek

  4. #4

    Domyślnie

    Buduje dom pod Warszawą. Wielkość nieco większa niż Pan podał, bo uzytkowa 368, be piwnic, dach bez lukarn, ale wielospadowy. Dałam do wyceny kilku firmom budowlanym, jedna powiedziała, że za sama robocizne chce 70 tys. zł, druga 86 tys., trzecia - szacunkowo 80-100 tys. (sa to ceny bez Vat).
    Rena

  5. #5

    Domyślnie

    Pani Reno.
    Dziękuję za informacje.Widzę z tego, że firmy coraz bardziej się cenią. Sumy jakie Pani podała uważam za mocno wygórowane. Może ktoś z forumowiczów ma namiary na solidne ekipy które oceniają swą pracę adekwatnie do jej wartości? Bardzo proszę o dane na ten temat na priv.
    Zbyszek

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie budynek 800 m2 kosztował 100 tys netto (robocizna).
    Ekipa 10-12 ludzi - znają się na robocie.
    W cenie: ławy, fundamenty, ściany nośne 1 warstwa i działowe, dwa stropy, balkony wiszące, więźba. Dach b. prosty.
    Miałem tańszą ofertę, ale znałem wykonastwo i wiedziałem, że ci są dobrzy i szybcy. Miałem też dwie droższe oferty.
    Wszystko co umiem zrobić, robię sam.
    Pytam, by więcej umieć

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za informację, mój budynek jest o połowę mniejszy, ale Pana firma mnie wstępnie zainteresowała. O ile to możliwe to poproszę o namiar na nich na priv. Dziękuję.
    Zbyszek

  8. #8

    Domyślnie

    My robimy z Frontowym gankien nr2 za 40kzł .BK, wiezba,deskowanie,papa.
    Architekt ma pomysły i projekt "słabej" ekipie moze stwarzac problemy.Proponuję poszukać "myślących" wykonawców.
    Pozdrawiam
    Mariusz

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za informację. Jeśli możliwe to proszę o namiar na ekipę, oczywiście na priv. Z góry dzięki.
    Zbyszek

  10. #10

    Domyślnie

    tutaj moje przygody:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=79698

    może komuś pomoże w podjęciu decyzji

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony