dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie kobiety malujące ściany, porady

    jestem na etapie malowania domu, stwierdziłam, że zrobię to sama, ściany przygotowane, teraz gruntowanie no i dalej... czy najpierw sufit pózniej sciany, czy odwrotnie .pytam szanowne kolężanki, bo myślę że męska płeć mnie wyśmieje prosze o opisy i wszystkie złote rady. pozdrawiam magda

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    nie wysmieje - rada pierwsza
    wchodząc na drabine nalezy przebrac kiecke na spodnie
    bo widok z dołu byłby zgoła niepolityczny ...

  3. #3

    Domyślnie


    Brzoza jak zwykle ma poczucie humoru
    Ale do rzeczy: moja żona z niewielką pomocą teściowej wymalowała od środka cały dom - a więc da się
    Kilka rad praktycznych:
    1. Najpierw sufit, potem ściany - bo przy malowaniu sufitu się chclapie i zachlapiesz ściany na bank.
    2. Dobra drabina to podsawa: dobra, czyli nie rozlatująca się, stabilna, lekka i odpowiednio wysoka.
    3. Najlepiej malować wałkiem.
    4. Sufit malujesz zawsze w jedną stronę, od największego okna - inaczej widać będzie w dzień, że jest malowany różnie
    5. Nigdy nie zakładaj, że wystarczy pomalować tylko jeden raz (nawet tymi "cudownymi" superkryjącymi jedynkami) i że uda Ci się uzyskać zużycie farby na poziomie podawanym przez producenta na puszce. W praktyce wszystko zależy od jakości i równomierności zagruntowania i potem okazuje się, że po jednym malowaniu pojawiają się plamy wynikające z różnej chłonności podłoża w różnych miejscach. Tak więc minimum 2 malowania i zużycie farby 30...50% większe niż to, co napisane na puszce.
    6. U nas, mimo zagruntowania, niektóre farby wymagały nawet 3-krotnego malowania (zależało od producenta i od tego, jak jaskrawy kolor). Potem żona stosowała już inny "myk" - pierwsze malowanie robiła farbą mocno rozcieńczoną - dzięki temu zużycie farby było mniejsze.

    Powodzenia!
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat

    Brzoza jak zwykle ma poczucie humoru
    Ale do rzeczy: moja żona z niewielką pomocą teściowej wymalowała od środka cały dom - a więc da się
    Kilka rad praktycznych:
    1. Najpierw sufit, potem ściany - bo przy malowaniu sufitu się chclapie i zachlapiesz ściany na bank.
    2. Dobra drabina to podsawa: dobra, czyli nie rozlatująca się, stabilna, lekka i odpowiednio wysoka.
    3. Najlepiej malować wałkiem.
    4. Sufit malujesz zawsze w jedną stronę, od największego okna - inaczej widać będzie w dzień, że jest malowany różnie
    5. Nigdy nie zakładaj, że wystarczy pomalować tylko jeden raz (nawet tymi "cudownymi" superkryjącymi jedynkami) i że uda Ci się uzyskać zużycie farby na poziomie podawanym przez producenta na puszce. W praktyce wszystko zależy od jakości i równomierności zagruntowania i potem okazuje się, że po jednym malowaniu pojawiają się plamy wynikające z różnej chłonności podłoża w różnych miejscach. Tak więc minimum 2 malowania i zużycie farby 30...50% większe niż to, co napisane na puszce.
    6. U nas, mimo zagruntowania, niektóre farby wymagały nawet 3-krotnego malowania (zależało od producenta i od tego, jak jaskrawy kolor). Potem żona stosowała już inny "myk" - pierwsze malowanie robiła farbą mocno rozcieńczoną - dzięki temu zużycie farby było mniejsze.

    Powodzenia!
    Drabina i owszem niezbędna, ale sufit maluje się z podłogi wałkiem na drążku. O niebo szybciej i dokładniej. Im szybciej się maluje tym równiej wychodzi. Chodzi o to aby farba kładziona wałkiem nie łączyła się z już podeschniętą.

    I zamiast ubierać spodnie lepiej w bikini

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Im szybciej się maluje tym równiej wychodzi. Chodzi o to aby farba kładziona wałkiem nie łączyła się z już podeschniętą
    j.w.
    Drobiazg, ale ważny. Czasem właśnie zostają takie "zakładki"...

  6. #6

    Domyślnie

    aha... to temat o malowaniu..

    ostanio sie przekonałam, że taśmę malarską trzeba odkleić zaraz po malowaniu
    Z każdym dniem coraz mniej kurzu...

    http://picasaweb.google.pl/kasiaura7

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Drabina i owszem niezbędna, ale sufit maluje się z podłogi wałkiem na drążku. O niebo szybciej i dokładniej. Im szybciej się maluje tym równiej wychodzi. Chodzi o to aby farba kładziona wałkiem nie łączyła się z już podeschniętą.

    I zamiast ubierać spodnie lepiej w bikini
    I zawsze się można przy okazji drążkiem pobawić. Byle szybko nie walcować, bo się strasznie chlapie. Z rolki.

    PS. Nikt nie napisał, ze najpierw malujemy winkle. Pędzelkiem.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  8. #8

    Domyślnie

    dziękuję za cenne wskazówki, co do stroju to przemyśle sprawę, bo mam fajnych fachowców może wtedy mi pomogą a reszta jakoś pójdzie... pozdrawiam

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Magda oczywiście, że maluj! Masz chęci więc na pewno Ci się uda, a jako dziewczyna z Cieszyna masz to w genach. No i po farbe w razie czego blisko
    Pozdrawiam, życze powodzenia i dużo satysfakcji z pracy.
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  10. #10

    Domyślnie

    dziękuję za miłe słowa i wsparcie, myślę, że będzie dobrze!!!

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    No to ja też zadam głupie pytanie.

    Chciałabym coś (cokolwiek) zrobić w domku.
    Mam tynki CW zacierane piaseczkiem.
    Są śliczne, równiiutki , ale ten piasek muszę zetrzeć przed gruntowaniem i malowaniem.
    I to właśnie głupie pytanie : czym, jak , jakies narzędzie ? Domyślam się, że papier ścierny. Ale jakiej grubości ? A może nie papier ścierny ? I na coś by go trzeba "nawinąć" ....
    Dobra,....już się nie śmiejcie
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    No to ja też zadam głupie pytanie.

    Chciałabym coś (cokolwiek) zrobić w domku.
    Mam tynki CW zacierane piaseczkiem.
    Są śliczne, równiiutki , ale ten piasek muszę zetrzeć przed gruntowaniem i malowaniem.
    I to właśnie głupie pytanie : czym, jak , jakies narzędzie ? Domyślam się, że papier ścierny. Ale jakiej grubości ? A może nie papier ścierny ? I na coś by go trzeba "nawinąć" ....
    Dobra,....już się nie śmiejcie
    Tynk cem.-wap. ma wypełniacze o grubym uziarnieniu i uzyskanie tak gładkiej powierzchni jak przy tynkach gipsowych i gładzi jest niemożliwe.Jeśli Twoim zdaniem powierzchnia nie jest zbyt gładka,wtedy powinnaś dodatkowo zastosować gładź.

    Pozdrawiam.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    No to ja też zadam głupie pytanie.

    Chciałabym coś (cokolwiek) zrobić w domku.
    Mam tynki CW zacierane piaseczkiem.
    Są śliczne, równiiutki , ale ten piasek muszę zetrzeć przed gruntowaniem i malowaniem.
    I to właśnie głupie pytanie : czym, jak , jakies narzędzie ? Domyślam się, że papier ścierny. Ale jakiej grubości ? A może nie papier ścierny ? I na coś by go trzeba "nawinąć" ....
    Dobra,....już się nie śmiejcie
    Nefer-jeśli masz tynk CW piaskowany to chyba nie po to żeby kłaść na niego gładz gipsową(popraw mnie jeśli żle rozumuję )

    Myśmy przecierali go takimi kostkami na których papier ścierny jest z kazdej strony,być może naciągnięty na pacę byłby lepszy.

    Przecierliśmy leciutko tylko żeby zdjąć ze ściany nie związane ziarna piasku myślę,że resztę troszkę zwiąże (czy to dobre słowo) unigrunt.

    Ściany mamy już pomalowane ,nie wyglądaja jak lustro ale taka drobniutka strukturka ma swój urok


    Jak coś głupio mówię to poprawcie

    pozdrawiam
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Nie zamierzam robić gładzi, tylko usunąć ten piaseczek. Taki był plan Dzięki serdeczne za podpowiedź - tak myślałam, że papier ścierny - muszę popatrzeć za takimi kostkami..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Nie zamierzam robić gładzi, tylko usunąć ten piaseczek. Taki był plan Dzięki serdeczne za podpowiedź - tak myślałam, że papier ścierny - muszę popatrzeć za takimi kostkami..
    eee tam, żadne kostki. Są specjalne uchwyty do papieru, przecież gładzie gipsowe czy inne tez się szlifuje papierem. ma to takie specjalne uchwyty, którymi się papier mocuje, coby się trzymał i już. I to ma taki kształt, żeby do dłoni pasował, do kupienia w kazdym sklepie budowlanym. Myslę że papier granulacja ok 120 bedzie dobry, ale ściany nie widziałem, mogę się mylić.
    Ja bym jednak wiele nie szlifował. Skoro ma to być faktura tynku, to rolka (znaczy wałek) i gruntowanie.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  16. #16

    Domyślnie

    Takie gąbeczki kupowałam w Castoramie po niecałe 3 zł.Są super.
    Na tynkach CW nie znam się bo mam gipsowe,ale myślę ,że gąbka o granulacji120 będzie ok.
    Magda jeżeli masz tylko ochotę to maluj
    Ja też pomalowałam sama cały dom .wSZYSTKO DA SIĘ ZROBIĆ.
    Proponuję tylko zainwestować w dobre farby-zaoszczędzisz dużo pracy i czasu.
    Powodzenia!!!!!!!

  17. #17

    Domyślnie

    nefer, ja też mam tynki cw i rzucone na to filc, fachowiec, który to robił mówił mi, że ten piasek zetrzec papierem sciernym o granulacji 40 lub 60, jeszcze tego nie robiłam, więc zobaczymy jak to wygląda w rzeczywistości

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za pomoc.
    Faktura tynku jest bardzo fajna, chciałam, żeby nie był taki gładki jak szkło.
    Muszę tylko delikatnie odczepić ten piaseczek
    Będę ćwiczyć .

    Retro - widziałam takie "pace" u chłopaków od G-k.Szlifowali tym gips. Fajne takie z uchwytem. Kupię papier i będę ćwiczyć rózne gramatury.
    Zacznę od 40 , jak będzei mało to 60 a jak jeszcze nie - to 120.
    Dzięki wszystkim.

    P.S. jesooo blondynka maluje .,.. Ale ćwiczyć będę na garażu Dom zostawię fachowcom
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Retro - widziałam takie "pace" u chłopaków od G-k.Szlifowali tym gips. Fajne takie z uchwytem. Kupię papier i będę ćwiczyć rózne gramatury.
    Zacznę od 40 , jak będzei mało to 60 a jak jeszcze nie - to 120.
    Dzięki wszystkim.

    P.S. jesooo blondynka maluje .,.. Ale ćwiczyć będę na garażu Dom zostawię fachowcom
    Zrób odwrotnie: zacznij od 120, albo 150. 40 jest gruby, możesz porysować ścianę!!!!!
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    no nie mówiłam, że blondynka ? Dzięki
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony