dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 83
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 1641
  1. #1441

    Domyślnie

    chyba tylko dla ciebie

    w PKO kolejne transze sa wypłacane na podstawie wizyty pani/pana z PKO który robi zdjecia i potwierdza czy "zakladany" etap prac został zrobiony i wówczas dostajesz koljena kasiorke

    oczywiscie za ta wizyte płacisz (niepamaietam ile ale cos okolo 200-300zł)

  2. #1442

    Domyślnie

    tak myslałem - dzięki wielkie za odpowiedź

  3. #1443

    Domyślnie

    Witam.
    Porównujecie tutaj kredyty z dopłatami do tych bez dopłat.
    Mam pytanie, czy opłacalność kredytu z dopłatą byłaby wyższa od tego drugiego gdyby kwotę dopłaty przeznaczać na spłaty kapitału kredytu? Na przykład spłacać kapitał raz w roku kwotą "zaoszczędzonej" dopłaty. W przypadku dopłaty w wysokości około 700zł miesięcznie, rocznie można "uzbierać" ponad 8000, a przez 8lat trochę się uzbiera.
    Czy ktoś robił takie wyliczenie? W końcu raz spłacamy kapitał a "zysk" odczuwamy przez cały okres kredytowania, tak?
    non omnis moriar

  4. #1444
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mort
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał ponadczas
    Witam.
    Porównujecie tutaj kredyty z dopłatami do tych bez dopłat.
    Mam pytanie, czy opłacalność kredytu z dopłatą byłaby wyższa od tego drugiego gdyby kwotę dopłaty przeznaczać na spłaty kapitału kredytu? Na przykład spłacać kapitał raz w roku kwotą "zaoszczędzonej" dopłaty. W przypadku dopłaty w wysokości około 700zł miesięcznie, rocznie można "uzbierać" ponad 8000, a przez 8lat trochę się uzbiera.
    Czy ktoś robił takie wyliczenie? W końcu raz spłacamy kapitał a "zysk" odczuwamy przez cały okres kredytowania, tak?
    Dokładnie o czymś takim samym myślałem! W zależności od czasu/kwoty/powierzchni można zaoszczędzić całkiem sporą kwotę (tutaj 67200) i to najwyżej oprocentowaną. Z moich wyliczeń wyszło, że ratę kredytu po 8 latach można obniżyć niemal o kwotę nadpłat!!

  5. #1445

    Domyślnie

    Cytat Napisał mort
    Z moich wyliczeń wyszło, że ratę kredytu po 8 latach można obniżyć niemal o kwotę nadpłat!!
    Uważam, że taka spłata kapitału działa na zasadzie lokaty tyle, że zysk z odsetek będzie wyższy niż z typowej lokaty (wynika to z róznicy oprocentowania oraz z braku podatku od zysków kapitałowych) a jego wysokość będzie stanowić suma zaoszczędzonych odsetek kredytowych.
    Myślę, że takie wykorzystanie państwowych nadpłat pozwoli znacznie obniżyć koszty tego kredytu przez okres pozostałych lat.
    non omnis moriar

  6. #1446

    Domyślnie

    Cytat Napisał mort
    Cytat Napisał ponadczas
    Witam.
    Porównujecie tutaj kredyty z dopłatami do tych bez dopłat.
    Mam pytanie, czy opłacalność kredytu z dopłatą byłaby wyższa od tego drugiego gdyby kwotę dopłaty przeznaczać na spłaty kapitału kredytu? Na przykład spłacać kapitał raz w roku kwotą "zaoszczędzonej" dopłaty. W przypadku dopłaty w wysokości około 700zł miesięcznie, rocznie można "uzbierać" ponad 8000, a przez 8lat trochę się uzbiera.
    Czy ktoś robił takie wyliczenie? W końcu raz spłacamy kapitał a "zysk" odczuwamy przez cały okres kredytowania, tak?
    Dokładnie o czymś takim samym myślałem! W zależności od czasu/kwoty/powierzchni można zaoszczędzić całkiem sporą kwotę (tutaj 67200) i to najwyżej oprocentowaną. Z moich wyliczeń wyszło, że ratę kredytu po 8 latach można obniżyć niemal o kwotę nadpłat!!
    powiem szczerze ze nie kuma wcale tego
    mozan troszke łopatologicznie

  7. #1447

    Domyślnie

    Cytat Napisał Endriuszka
    mozan troszke łopatologicznie
    Ależ bardzo proszę. Są dwa wyjścia - bierzesz kredyt bez dopłat i płacisz 30lat po 1800 lub:
    1. Masz kredyt z dopłatą.
    2. Dopłaty masz powiedzmy wspomniane 700zł miesięcznie.
    3. Płacisz wymaganą ratę z dopłatami przez 8lat.
    4. Co miesiąc "odkładasz" kwotę dopłaty i raz w roku sumą tego co odłożyłaś spłacasz czysty kapitał kredytu.

    W ten sposób niestety już od początku jesteś obciążona pełną kwotą raty ale z uwagi na to, że nie przejadasz dopłaty - obniżają się odsetki od całości kredytu. Można również po każdym roku zmieniać harmonogram spłat obniżając ratę - jest to droższe wyjście ale niewątpliwie zmierzające do stworzenia sobie systemu rat majejących "tymi ręcami robionego".
    non omnis moriar

  8. #1448

  9. #1449

    Domyślnie

    Odpisałem. W skrócie: wybrałbym złotówki z (dobrze wykorzystaną) dopłatą.
    non omnis moriar

  10. #1450

    Domyślnie

    we wtorek podpisujemy umowę z pko pb-trzymajcie kciuki
    Wykańczamy dom i ...siebie

  11. #1451
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał beti,kris,mimi
    we wtorek podpisujemy umowę z pko pb-trzymajcie kciuki
    Gratuluje !napisz jakie warunki ...
    Zastanawiam sie co sie zmieniło od marca ...marże w góre?

  12. #1452

    Domyślnie

    właśnie podpisalismy umowę kredytową-przez 25 lat tylko chleb ze smalcem , warunki się nie zmieniły-marża 1,8%, prowizja 1,2%, babka mówiła że marże mają rosnąć, ale czy tak będzie to się dopiero okaże, jakby kogoś to interesowało to odsetki od kredytu 182tyś186 zł wynoszą 151tyś 037zł , poza tym nie wiem co tu więcej pisać , myślę że warunki podobne tak jak w każdym banku, jeżeli macie jakieś szczegółowe pytania odnośnie naszej umowy to piszcie-postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości, pozdrawiam
    Wykańczamy dom i ...siebie

  13. #1453
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    My też podpisaliśmy umowę: w Pekao SA. Warunki jeszcze z marca z dnia składania wniosku: marża 1,45%, prowizja 0,75%.

    220 tys. zł na 30 lat.

    Rozłożyli nam to na 6 transz.

  14. #1454

    Domyślnie

    Vafel ile za inspekcję przy wypłacie kolejnej transzy??
    Budowa to nie wyścig - czasami trzeba jednak sprintować

  15. #1455

    Domyślnie

    Cytat Napisał uranos
    Vafel ile za inspekcję przy wypłacie kolejnej transzy??
    odezwę się nie pytana , ale za inspekcję w pko bp 160 zł
    Wykańczamy dom i ...siebie

  16. #1456
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    W Pekao SA była gratis inspekcja ....cikawe jak teraz?

  17. #1457
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał uranos
    Vafel ile za inspekcję przy wypłacie kolejnej transzy??
    O ile dobrze pamiętam to inspekcja jest gratis. Tak mi mówił doradca albo kobieta z banku (już nie pamiętam dokładnie).

  18. #1458
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał pati25
    W Pekao SA była gratis inspekcja ....cikawe jak teraz?
    A teraz - tzn w zeszłym tygodniu -za inspekcję zapłaciłem 186 zł.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  19. #1459
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    My wczoraj złożyliśmy wniosek w PKO BP.
    Kredyt na 25 lat,180000+ubezpieczenie od utraty pracy,bez prowizji

  20. #1460
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    I fikołek z ostatniej chwili: bank PKO SA zwleka z decyzją ponieważ buduję dom w zabudowie bliźniaczej (z rodzicami). Mamy jedno pozwolenie na budowę dwóch domów. Na infolinii BGK dowiedziałem się że nie ma formalnego wymogu uzyskania osobnego pozwolenia.... Czy ktoś może też miał taki problem?
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

Strona 73 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony