dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 83
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 1641
  1. #1601
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelnight
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Miras
    bardzo dziekuje za sugestie.
    Jest jeszcze jeden mały problem o którym nie wpomniałam.
    Moja firma jest zarejestrowana od maja 2009. to zmniejsza mozliwosci manewru.
    Wlasnie mam zlozyc wniosek do pko bp, po nowym roku, bo potrzebuja pit. zasugerowano mi, bym rozliczyla sie z podatku i zlozyla pit 2009, zaraz po nowym roku i z tym pitem poszla do banku. Ten zabieg ma podobno pomóc w otrzymaniu kredytu. Wpoprzednich latach prowadziłam działalność indywidualną i miałam pomimo dużych dochodów, wykazywałam duże koszty, co jest zrozumiałe. Od grudnia firma zaczęła przynosić bardzo duże dochody. W maju dopisana została do działalności spółka cywilna i wszystkie dochody przełożone na nią. poprzednią zamknęłam tydzień temu. Wisiała sobie i nie przynosiła ani kosztów ani strat.
    Z tego co powiedziano mi w banku, zasady ogólne banku wprawdzie są ustalone, natomiast w pko sa powiedziano że wszystko zależy od dochodów i potraktują mój kredyt indywidualnie.
    Co do atrakcyjności ich oferty, to faktycznie bez szału.

    Co myślisz o kredycie w euro?

  2. #1602
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!! Avatar Miras
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    246

    Domyślnie

    Angel chyba jeszcze jednego nie powiedziałaś czy Ty na pewno starasz się o kredyt z dopłatami BGK? Jeśli tak , to waluta odpada. Te kredyty są tylko w złotówkach.
    Ale jeśli chcesz to przeliczę Ci i Euro bez dofinansowania. Jak pewnie wiesz ten kredyt jest dla mieszkań do 75 mkw i dom do 140 mkw. Pod warunkiem, że w chwili podpisywania umowy nie jesteś właścicielka mieszkania lub domu. Napisz czy starasz się o kredyt o kredyt z dopłatami.
    Wątek na to wskazuje , ale jak napisałaś o walucie, to już nie jestem pewny

    Jako uzupełnienie:
    Prowadzenie działalności gospodarczej zwiększa liczbę dokumentów , które musisz bankom dostarczyć i będziesz bardziej "prześwietlona".
    Prawdą jest to co napisałaś, że działalność (krótki okres) nieco ogranicza Ci liczbę banków w których możesz się starać o kredyt. W nielicznych jest dopuszczalny okres 6 miesięcy w większości trzeba się wykazać historią 12 miesięcy, a czasem nawet 24. No i tu trzeba przyznać, że PKObp jest jednym z nielicznych gdzie można uzyskać kredyt przy tak krótkim okresie działalności. NIe wiem czy te 370 tys to 100% wartości domu, czy będziesz miała wkład własny? A jeśli chodzi o działalność to w przypadku wykazywania dochodów (progresji) możesz się starać o tzw odstępstwo. Odstępstwo - jeśli bank je przyjmie pozwala udzielić kredytu pomimo niespełnienia określonego warunku.
    Jak juz będziesz miała propozycję PKObp, to daj znać. Napisze Ci czy możesz z nich jeszcze coś "wydusić".
    miras

  3. #1603
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelnight
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zdaje sobie sprawe że dopłata bgk jest tylko w złotówkach, rozważałam poprostu opcje bez dołaty.
    Co do ilości dokumentów, to poprostu masakra. Ksero książki przychodów, wszystkie potwierdzenia przelewów do zus, skarbowego od poczatku dzaiłalnosci, a nawet umowe z księgową. Mam taka sterte dokumentów ze mi sie ledwo w teczce mieszcza.
    co do pko bp, to dwa tygodnie temu, doradca wyliczali mi oprocentowanie + marża 6,45%, tylko nie wiem na ile jest to wiarygodne.

    po nowym roku pojade i wtedy sie okaże. dam znac co mi zaproponowali.

    a propo kosztów.
    370 000 kwota kredytu.
    420 000 po wykonczeniu wedlug kosztorysu ktory robilam u znajomego w firmie budowlanej.
    zawyzylismy troszke zeby wykazac ze mam wklad wlasny 50 000.

  4. #1604
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!! Avatar Miras
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    246

    Domyślnie

    wkład własny trzeba wykazać ale na to też są sposoby. W PKObp marża minimalna kredytu hipotecznego z dopłatami BGK jest równa marży minimalnej kredytu z dopłatami i podwyższony o 0,2 p.p. z zastrzeżeniem, iż nie może być niższa niż 2,0 p.p
    Pytałaś o kredyt w Euro w Twoim przypadku LTV ok 90%:
    DB - Euribor 3m (0,726 na dziś)+ 2,8% do tego 2% prowizji za udzielenie daje razem ok 5,53% jeśli wrzucisz do rat prowizję za uruchomienie. Można ją zapłacić z góry.
    Bez obniżki przy ratach równych i włączeniu prowizji za udzielenie płaciłabyś raty 2107zł
    Do tego możesz obnizyć marżę o 0,2% dokupując u nich coś na wzór regularnego oszczędzania. W tym przypadku kosztuje to ok 200 zł. NIe znam dokładnie składu tej inwestycji ale się dowiem, czy oparta jest na funduszach czy to jest jakiś "wymysł" DB. Jeśli jest oparta na funduszach inwestycyjnych to nie polecam Ci. Dlaczego? Otóż w banku nikt nie będzie Cię "prowadził". A inwestycje w fundusze na zasadzie kup i trzymaj, prawie nigdy się nie sprawdzają. Wiem bo zajmuję się tym od 16 lat i wiem jak ludzie są wkurzeni gdy wyciagają kwoty mniejsze niż włożyli lub gdy na lokacie mogliby zarobić więcej. Chyba, że jesteś za pan brat z rynkiem kapitałowym i nieźle sobie radzisz wówczas to może być niezłe wsparcie dla kredytu.
    Na dziś tyle... jak będziesz chciała spr inny bank to daj znać. Postaram się go "prześwietlić".
    miras

  5. #1605
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bartosz-w
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Śląskie- JURA
    Posty
    281

    Domyślnie

    Witam,

    To moja sytuacja:
    - mogę dostać kredyt RNS- brak prawa do lokalu.
    - projekt domu 92 m2
    - dochód mój około 3700 zł netto- pracuję w obecnej firmie od 3 miesięcy i zaczęła mi się teraz 2 umowa na 5 lat.
    - dochód żony 1500 zł netto- działalność gosp prowadzona od 13 miesięcy
    - karta kredytowa 3000 zł.
    - kredyt- rata 600 zł- jeszcze 2 lata
    - działka kupiona z środków własnych wartość ok. 70000 zł.

    Potrzebuję 250000 zł kredytu.

    Gdzie najlepiej pytać o kredyt RNS (śląsk)? Gdzie najlepsze warunki? Czy waszym zdaniem mam zdolność kredytową? Chciałem zacząć na wiosnę, zaraz po nowym roku składam dokumenty o pozwolenie na budowę. Po kredyt to chyba dopiero jak już się ma pozwolenie w ręcę,czy tak?

    Pozdrawiam

  6. #1606

    Domyślnie BPS O/SIEDLCE

    Złożyliśmy w piątek komplet dokumentów do wniosku. Ciekawe, ile zaczekamy na decyzję.

    Marża 1,5 (grudniowa), WIBOR 4,23=5,73. Kredyt z dopłatami

    Brak kontroli na budowie, wymagane 60% transzy w fakturach.
    Liczyliśmy i przy nie rozpoczętej w zasadzie budowie te 60% raczej jest przeszkodą do pokonania. Jak myślicie?

    Być może musimy się więcej "nagimnastykować" na początku (800zł zapłaciliśmy za rzeczoznawcę), ale to jest obciążenie na całe życie, więc liczą się najlepsze warunki. W Banku Zachodnim chcieli nam udzielić kredytu na dużo wyższą sumę, bo niby za niższą nie wybudujemy, a na wyższą nie mielibyśmy zdolności. I co z tego, że marża niższa(1,35 bez dopłat)

  7. #1607
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!! Avatar Miras
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartosz-w
    Witam,

    To moja sytuacja:
    - mogę dostać kredyt RNS- brak prawa do lokalu.
    - projekt domu 92 m2
    - dochód mój około 3700 zł netto- pracuję w obecnej firmie od 3 miesięcy i zaczęła mi się teraz 2 umowa na 5 lat.
    - dochód żony 1500 zł netto- działalność gosp prowadzona od 13 miesięcy
    - karta kredytowa 3000 zł.
    - kredyt- rata 600 zł- jeszcze 2 lata
    - działka kupiona z środków własnych wartość ok. 70000 zł.

    Potrzebuję 250000 zł kredytu.

    Gdzie najlepiej pytać o kredyt RNS (śląsk)? Gdzie najlepsze warunki? Czy waszym zdaniem mam zdolność kredytową? Chciałem zacząć na wiosnę, zaraz po nowym roku składam dokumenty o pozwolenie na budowę. Po kredyt to chyba dopiero jak już się ma pozwolenie w ręcę,czy tak?

    Pozdrawiam
    Do programu RnS przystąpiło niewiele banków i wybór jest ograniczony.
    Zdolność masz i możesz się starac o kredyt w:
    PKObp
    PKO SA
    Lukas Bank
    Millennium
    Eurobank

    pozdrawiam
    ps z braku czasu tu rzadko zaglądam , jęsli chcesz jeszcze jakichś informacji napisz w wątku
    http://forum.muratordom.pl/bierzesz-...em,t176810.htm
    pozdrawaim
    miras

  8. #1608
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m2rcin

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    mam do Was pytanie.

    robię rozeznanie w kredytach. Zastanawiam się nad Rodziną na swoim.

    Problem mam następujący: powierzchnia uzytkowa domu który będę budował to 142 m2 ze spiżarnią (5m2)....

    Spiżarnia jest obok pomieszczenia gospodarczego które w tą powierzchnię użytkową się chyba nie wlicza?
    Czy jeżeli nie zrobię na razie ściany między spiżarnią a pom. gospodarczym to jaka będzie pow. użytkowa?

    Dodam, że jest to projekt tk31 jeśli ktoś chciałbym zobaczyć.

    Co zrobić, żeby dla tego projektu Rodzina na swoim obowiązywała?

    Na jakiej zasadzie Banki obliczają powierzchnię użytkową?

    bardzo proszę o pomoc.

  9. #1609
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał m2rcin
    mam do Was pytanie.

    robię rozeznanie w kredytach. Zastanawiam się nad Rodziną na swoim.

    Problem mam następujący: powierzchnia uzytkowa domu który będę budował to 142 m2 ze spiżarnią (5m2)....

    Spiżarnia jest obok pomieszczenia gospodarczego które w tą powierzchnię użytkową się chyba nie wlicza?
    Czy jeżeli nie zrobię na razie ściany między spiżarnią a pom. gospodarczym to jaka będzie pow. użytkowa?

    Dodam, że jest to projekt tk31 jeśli ktoś chciałbym zobaczyć.

    Co zrobić, żeby dla tego projektu Rodzina na swoim obowiązywała?

    Na jakiej zasadzie Banki obliczają powierzchnię użytkową?

    bardzo proszę o pomoc.
    Banki nie obliczają pow. użytkowej, tylko biorą to, co jest napisane w projekcie budowlanym, na który dostałeś pozwolenie na budowę.

  10. #1610

    Domyślnie

    W tej chwili kompletujemy dokumenty do kredytu w ramach "RnS", powierzchnia użytkowa naszego domu w projekcie to 131m2, ALE
    Pan w banku (Dobry Doradca!!, PKO BP SA ) uświadomił mnie, że ich analityk sprawdza projekt i jeżeli jest taka "furtka" to odlicza powierzchnię garażu i kotłowni ( w naszym przypadku, nie wiem jak ze spiżarnią) od tej powierzchni uż..podanej przez projektanta.

    Problem leży w ustawodawstwie, gdyż są różne normy i definicje "powierzchni użytkowej". Nasz projektant zawarł w niej garaż i kotłownię, i spiżarnię. U nas w grę wchodzi jakieś 100zł dopłaty co miesiąc. To dużo i niedużo. Gra warta starania. Ustawa o Rodzinie na Swoim mówi, że od tej powierzchni można odjąć garaż, a przecież to spora powierzchnia.

    Tyle, że w banku, w którym ubiegamy się o kredyt Pani nie chciała słuchać o zabiegach zmniejszania powierzchni. Zadzwoniłam do ich centrali i poinformowano mnie, że potrzebny jest dokument od autora projektu i sprawę uda się załatwić.

    Sprawa jest w toku, więc proszę trzymajcie kciuki. Mam nadzieję, że trochę pomogłam...

  11. #1611
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelnight
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    trzymajcie kciuki, bo finiszuje.
    dostałam wczoraj maila z PKO BP z informacją, że przewidywana data podjęcia decyzji przez bank przypada na 22.02.2010.
    umieram z ciekawości.

  12. #1612

    Domyślnie

    U nas się udało, wypłacono już 1 transzę.
    Angelnight, jakie masz warunki?
    Trzymam kciuki

  13. #1613
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelnight
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    żadnych (((
    dostałam negatywa od pko bp
    nie wiem co teraz.
    powod? nie do wiary....dłużnik według bik
    moim długiem jest 30 zł za opłate za karte kredytową, z której nigdy nie korzystalam. fakt wzielam ja, pierwszy rok byl za darmo, ale nie wiedzialam ze jak nie zrezygnuje z niej to musze placic oplate za utrzymanie. nie korzystalam z niej nigdy wiec i o platnosci nie wiedzialam.nikt mnie nie powiadomil z banku ze mam zaleglosc. oczywiscie uregulowalam rachunek, ale po 83 dniach, bo dopiero wtedy przypadkiem to zauwazylam.
    katastrofa.
    czy to znaczy ze nie moge dostac kredytu?
    to jest jakas kpina
    moze ktoś doradzi cos.
    ja sie zalamalam. to bylo pelne zaskoczenie

    zastanawiam się czy fakt że występuje o kredyt sama, będąc samotną matką nie ma wpływu na odmowę bardziej niż jakiś głupi wpis na 30zł. twierdzili że to bez znaczenia.
    ide jutro do bik po raport pluz z wyliczeniem punktowym. zobavzymy

  14. #1614

    Domyślnie

    nie martw się angel u mnie PKO za drugim razem odrzucił bo jestem za młody a mam 28 lat
    i że nie dostarczyłem im dokumentów z geodezji choć potrzebuje pieniędzy na remont a nie na budowę
    wiec stanęło na tym że zmieniam bank "jak kuba bogu tak bóg kubie"
    u nas 85% wniosków zostało w pko przez ich analityków odrzucone

  15. #1615
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelnight
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dziekuje za pocieszenie
    teraz moj doradca zlozyl paiery w lukas banku, ale juz sie nie nastawiam jakos specjalnie.
    odebralam raport z bik
    mam jeden kredyt czysty, bez opoznien 24mc, splacony.
    drugi bez opoznien, ale co misiac wplacalam o 1zl za niska rate, wiec juz wielki bum.
    no i moja nieszczesna karta kredytowa i oplata za utzymanie 30 zl z opoznieniem w splacie 88 dni.
    efekt
    cztery gwiazdki na piec, 456punktow skoringu, ocena PONIZEJ SREDNIEJ
    spoko

    talgo1
    ale suma sumarum dostales kredyt w innym banku?

    a tak na marginesie mam pomysl na zmiane nazwy rodziny na swoim na czas kryzysu.
    daja go tak malej ilosci osob, ze powinien sie nazywac rodzina za swoje. zarobisz to sobie kupisz


    MSO
    w zadnym banku w ktorym skladalm nie wliczano kotlowni,powierzchni gospodarczej i garazu w powierzchnie liczona do RNS
    u mnie w projekcie cala powierzchnia to 134m.
    a oni liczyli 101m
    mysle ze to standard a nie czyjs spryt.
    co ciekawsze robilam dwa kosztorysy. jeden dla banku drugi dla BGK.
    ten dla banku byl prawdziwy, a ten drugi mial wliczony koszt dzialki w materialy, ze niby dzialka gratis
    nie wiem chciali to dostali, ale to mocno smierdzace. takie jednak bylko zyczenie banku pko bp[/u]

  16. #1616

    Domyślnie

    Oferta banków w kredycie RnS zmienia się jak w kalejdoskopie. Dochodzą nowi gracze, warunki są coraz łagodniejsze dla klienta.

    Kto ma aktualne rozeznanie w ofertach w RnS?

    U mnie przodują:
    - Millennium: marża 2,0p.p., prowizja 1%
    - Lukas: marża 2,23p.p. (już z ubezpieczeniem na życie), prowizja 1,7%
    - BNP Paribas Fortis: marża 2,29p.p. (oferta z założeniem konta), prowizja 2%
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  17. #1617

    Domyślnie

    hej
    W millenium aktualnie promocja
    marża 2,0 prowizja 0,00%
    Właśnie podpisaliśmy umowę
    jedynie 2 transze z czego druga to uzupełniające 20%
    żadnych faktur
    jedynie wycena 800 wpis do KW 219
    0,02% ubezpieczenie na życie / miesięcznie / raz na rok obniżka o spłatę kapitału
    pozdrawiam
    Pierwsze wbicie łopaty 13.11.2009!
    Stan surowy zamknięty 05.08.2010!
    Instalacje, tynki i posadzki 13.10.2010!
    Poddasze 08.01.2011!
    Ocieplenie i elewacja 25.03.2011!

    Pozwolenie na użytkowanie 21.10.2011!!!

  18. #1618
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Moi Drodzy,

    mam pytanie...jakie pomieszczenia na pewno banki nie wliczają do powierchni uzytkowej na cele RnS? Mam w projekcie wyliczone 139m2 pow.uż. rozumianej jako mieszkalnej czyli bez pralni, kotłowni, składu na opał, garażu i pom. gospodarczego (które de facto jest pokojem:)))

    Zastanawia mnie czy na pewno mi banki nie wliczą pom.gosp. do pow.uż. zgodnie z poniższym tekstem wytłuszczonym:
    "powierzchnia wszystkich pomieszczen znajdujacych sie w lokalu w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 21 czerwca 2001r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2005 r. Nr 31, poz. 266 z pózn zm.), a w szczególnosci pokoi, kuchni,
    spi5arni, przedpokoi, alków, holi, korytarzy, łazienek oraz innych pomieszczen słu5acych mieszkalnym i gospodarczym potrzebom lokatora, bez wzgledu na ich przeznaczenie i sposób u5ywania; za powierzchnie u5ytkowa lokalu nie uwa5a sie powierzchni balkonów,tarasów i loggii, antresoli, szaf i schowków w scianach, pralni, suszarni, wózkowni,strychów, piwnic i komórek przeznaczonych do przechowywania opału"

    Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

  19. #1619

    Domyślnie

    Nowa oferta w kredycie RnS, jak dla mnie jednak niezbyt atrakcyjna (wyśrubowane warunki otrzymania niskiej marży):

    http://www.mbank.pl/blog/artykul,614...-w-mbanku.html
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  20. #1620
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelnight
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    talgo1
    dostałam kredyt z dopłatami w milenium

Strona 81 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony